TAP Air Portugal

Odpovědět
don_quijote
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 276
Registrován: 10. 07. 2011, 18:14
Bydliště: Pitěr
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od don_quijote »

Night fly píše:
don_quijote píše:Sonduju letenky na podzim do Severni Ameriky a přes nos mi přeletěla nabídka od TAPu, kdo máte tušení, jaký jsou na dálkovkách?


Jsou docela dobry, akorat jejich 340 nemaji AVOD (330 ano). Jinak sedadla jsou sklopna hloubeji nez u LH/LX/AF a maji i operky na nohy. Servis taky vcelku OK. Jen ten prestup v LIS byva trochu opruz (caste nastupy/vystupy pres autobus, chaos a fronty na transferu - zejmena ve smeru do Evropy).


Dík za rychlou odpověď. Asi je vezmu, aspoň budu mít zářez z dalšího člena Star Alliance :D


happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od happyna »

Nové safety demo TAPu
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ho7IMctxnnI[/youtube]

blodiac
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 18. 03. 2013, 10:44
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od blodiac »

Ahoj,

na zpáteční cestě nebudu mít k dispozici tiskárnu ale rád bych udělal online check in kvůli výběru místa v letadle. Lze si v online check in vybrat pouze místo a boarding pass dostat u přepážky?

Díky

Marr3wk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 11. 05. 2012, 09:24
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od Marr3wk »

blodiac píše:Ahoj,

na zpáteční cestě nebudu mít k dispozici tiskárnu ale rád bych udělal online check in kvůli výběru místa v letadle. Lze si v online check in vybrat pouze místo a boarding pass dostat u přepážky?

Díky


Moje zkušenost je od Swissu - jde to, nakonec jsem teda tiskl boarding pass u self check-inu a tam jsem měl ta svoje předzvolená sedadla. Lufthansa vyloženě na webu píše, že to jde. Tak předpokládám, že u TAP se taky nezblázní.

blodiac
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 18. 03. 2013, 10:44
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od blodiac »

díky zkusím to. Při nejhorším nebudeme mít místa


Hiko
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 16. 07. 2008, 19:24
Oblíbené typy letadel: ATR, A340-600
Pohlaví: muž
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od Hiko »

U TAPky to jde, mám to vyzkoušeno, den předem si vyberu místa, ale boarding pass chci mít při cestě s klasickými aerolinkami pro pocit také klasický, a ne ten vytištěný doma, který ve mně evokuje low-costy.


kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od kuba.biker »

TAP je má nejmilejší společnost, nedám na ni dopustit, ale občas mám pocit, že v jejím managementu sedí stejná hovada jako u ČSA. Situace z uplynulých dní: TAP má málo palubního personálu, proto jsou mnohé lety operovány s minimálním povoleným počtem členů palubního personálu, což má mimo jiné za následek absenci palubního servisu. Podle komentářů cestujících se poslední dobou jedná o velmi častý jev (i na tříhodinových letech), mnozí navíc uvádí, že jim ze strany TAPu nebyla poskytnuta žádná kompenzace.

Dokonce o tom byla reportáž na RTP: http://videos.sapo.pt/F9kzsTtZL4vCqaZOalOL

Co jsem tak googlil, o poskytování palubního servisu není v soupisu práv cestujících v letecké dopravě ani zmínka. Zajímalo by mne tedy, zda je neposkytnutí servisu v plném rozsahu v rozporu s přepravními pravidly aerolinek nebo smluvními podmínkami prodejce? Pokud ano, má cestující nárok na kompenzaci?
Ve středu mě čeká cesta do OPO, z dostupných nabídek jsem si schválně vybral tu dražší - s TAPem, abych se nemusel táhnout zavšiveným belgickým hladoletem a teď koukám, že jsem možná skočil z bláta do louže... :eh:

(Kdyby to tu náhodou četl pan Č. z Globairu, docela by mě zajímalo jeho vyjádření...)

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od pavelpmi »

Nakonec to, Kubo, není Swiss v C?

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od kuba.biker »

pavelpmi píše:Nakonec to, Kubo, není Swiss v C?


Pár věcí se trochu zkomplikovalo, takže jsem bookoval teprve minulý týden. Nakonec s sebou netáhnu kolo, tím pádem mi váhový limit pro Y mi bude stačit... :wink:

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od pavelpmi »

Kuba.biker, a bez kola? :crazy: :angel: Po tom, co jsem dostal v TAPu v letu na Madeiru a zpět, bych s termínem "hladolet" zacházel obezřetněji. :D

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od Fabo »

kuba.biker píše:Co jsem tak googlil, o poskytování palubního servisu není v soupisu práv cestujících v letecké dopravě ani zmínka. Zajímalo by mne tedy, zda je neposkytnutí servisu v plném rozsahu v rozporu s přepravními pravidly aerolinek nebo smluvními podmínkami prodejce? Pokud ano, má cestující nárok na kompenzaci?


IMHO by to melo byt podchyceno pod prodejem obecne, ne pod leteckou dopravou. Rekl bych ze servis nekde budto inzeruji, nebo mas nejakym zpusobem "reasonable expectation" ze servis bude, tak bych se ho dozadoval.

To ze na trihodnovem letu neumi obslouzit jedna letuska 50 lidi je IMHO blbost. Pochopil bych to tak v pripadu full servisu na hodinovem letu...

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1250
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od Orus-x »

Kvůli tomu nedostatku palubního personálu nejen tedy, že lítají jen v minimálním možném počtu a cestující nedostávají svůj servis, ale důsledkem toho všeho je, že některé lety lítají výrazně zpožděné, případně se ruší. Případně pro TAP lítají jiné společnosti a lety se spojují - viz občasné nasazení B767 Euroatlantic a přesměrování přes Budapešť. Což musí zákonitě každý cestující ocenít :twisted: , zvlášť když má v Lisabonu přípoj (třeba do Brazílie, nebo na Madeiru, jak TAP inzeruje). Ví prosím někdo zainteresovaný, co bylo příčinou vzniku situace s nedostatkem palubního personálu? Totální selhání managementu, který špatně naplánoval výcvik úměrně k plánům na další rozvoj, nebo zase nějaká úžasná obstrukce odborů?

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od kuba.biker »

Dnešní TP557: posádka v plném počtu (z toho dvě krásné černošky), občerstvení - oschlý chleba se šunkou a sýrem, pět kousků hrušky, mikroskopická čokoládová tyčinka a velmi dobré červené víno. Pokud se nemýlím, na trase MUC-LIS byl ještě donedávna normální oběd, samotný TAP na svých webovkách uvádí, že je na téhle trati podáván "hot meal" - není to náhodou tak trochu klamání spotřebitele? Interiér letadla dost ošuntělý, pocitu pohody moc nepřidal ani rozeřvaný germánský infant, který cestoval s rodiči na vedlejší sedačce.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od micaello »

Ozval ses? Zeptal ses? To, ze je letuska pekna a sexy jeste neznamena, ze se ji nesmis optat :mrgreen: (pokud ti teda zrovna v tu chvili nepadla brada)


Odpovědět