TAP Air Portugal

Odpovědět
kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od kuba.biker »

micaello píše:Ozval ses? Zeptal ses? To, ze je letuska pekna a sexy jeste neznamena, ze se ji nesmis optat :mrgreen: (pokud ti teda zrovna v tu chvili nepadla brada)


Letuška odpovídá za to, jaké jídlo do letadla naloží? To asi ne...


micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od micaello »

Neodpovida, ale mohla by vedet, proc tomu tak je, pripadne na koho presne se obratit.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od Petr31 »

micaello píše:Neodpovida, ale mohla by vedet, proc tomu tak je, pripadne na koho presne se obratit.


...přemýšlím, jak se portugalsky řekne lampárna:-))).Třeba jsou ty sexy letušky bonus namísto jídla.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od Fabo »

[quote="Orus-x"Případně pro TAP lítají jiné společnosti a lety se spojují - viz občasné nasazení B767 Euroatlantic a přesměrování přes Budapešť. [/quote]

Nelita se uz tak 2-3 roky pres BUD pravidelne? Pamatuju si, ze jsem narazil na reklamu v metru a pak jsem se dival na ceny ze bych si zpestril cestu domu.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1250
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od Orus-x »

Fabo: pravidelně přes BUD jen v zimě, kdy to spojují dokola, většinou 3x týdně LIS-BUD-PRG-LIS a 3x opačné kolečko. V létě už linka několik sezón lítá do PRG i BUD non-stop, takže neplánované spojení je opravdu v tomto případě neplánované :D Jinak já TAP z PRG do BUD před 3,5 roky využil, prostě výlet v zimě do lázní :D


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od Fabo »

Dik, ze to bude v zimni sezone, to dava smysl.

A lazne v Budapesti a obecne v Madarsku - :thumbup: Doporucuji.

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od kuba.biker »

Na cestě jsou prý dva "nové" A330 - wet lease od TAM...

UPDATE: http://airlineroute.net/2013/10/09/tp-maobel-s14/

UPDATE2: Kromě toho prý plánují otevření linek do EZE, BOG a PTY

ondra4
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 21. 10. 2013, 15:11
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od ondra4 »

TAP je zajímavá firmička s asi velmi zvláštním přístupem k pasažérům. Moje zkušenost s nimi je z letu Lisabon-Praha, který, jak jsem zjistil při příchodu na letiště v Lisabonu, byl bohužel zrušený (následně jsem zjistil, že spíše posunutý). Na tom by samozřejmě nebylo nic až tak divného, jenže ten stejný "problém" potkal i let do Vídně (a jak jsme se ve Vídni posléze dozvěděli, tak také let Vídeň-Lisabon a Praha-Lisabon) a let do Brazílie. Řešení TAPu bylo naprosto jednoduché- posunuli odlet do Vídně i Prahy a vzali v novém čase všechny cestující do Vídně a Prahy, nacpali je do velkého Boeingu, který měli možná určený pro let do Brazílie (dceřiná firma firma TAPu měla ten den letět do Brazílie, ale let byl asi další nešťastnou náhodou ten den úplně zrušený...) a udělali kolečko Lisabon-Vídeň-Praha, kde vždy vysadili/nabrali cestující z celkem 4 spožděných letů. Výsledkem bylo, že TAP nemusel vypravovat extra letadla do Vídně i Prahy (oficiálně z technických důvodů,ale kdo ví...), ale také spousta naštvaných cestujících, z nichž někteří čekali na letišti celý den, ale následně už se tomu spíše smáli, protože nic víc se stejně dělat nedalo :) Bohužel podobnou storry v případě TAPu jsem slyšel už vícekrát... Jedinou útěchou je, že i přes podobná velmi "nestandardní" opatření nakonec letadlo TAPu opravdu odletělo/přiletělo z/do cílové destinace. Takže pokud člověku nevadí, že odlet/přílet může mít až několik hodin zpoždění (4 je ještě ta lepší varianta, ikdyž, pokud je přílet plánován na večer a letadlo přiletí kolem půlnoci, tak neplánovaná noc na letišti zrovna nepotěší... :( a let nemusí korespondovat s tím,co si zabukoval, tak je to zajímavá alternativa, jak se dostat do Portugalska "přímým" letem.

kockopes
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 28. 02. 2014, 19:32
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od kockopes »

Ahoj,
jsem tu nový. Chci se zeptat, jak funguje odbavení s TAPem v Pze. na jejich webu jsem našel, že se dá odbavit do 48 hodin od odletu, ale potom zase jinde, že online v PZE není možné: http://www.flytap.com/CeskaRepublika/cs ... eni-online

Má otázka zní, jestli je tedy zapotřebí a možno se odbavovat online nebo to prostě nechat na klasický check-in před odletem.

Díky za odpověď. Hezký den,

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od kuba.biker »

kockopes píše:Ahoj,
jsem tu nový. Chci se zeptat, jak funguje odbavení s TAPem v Pze. na jejich webu jsem našel, že se dá odbavit do 48 hodin od odletu, ale potom zase jinde, že online v PZE není možné: http://www.flytap.com/CeskaRepublika/cs ... eni-online

Má otázka zní, jestli je tedy zapotřebí a možno se odbavovat online nebo to prostě nechat na klasický check-in před odletem.

Díky za odpověď. Hezký den,


OLCI by měl fungovat, seznam letišť na české mutaci stránek TAPu není aktualizovaný...

kockopes
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 28. 02. 2014, 19:32
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od kockopes »

díky. vyzkouším edy online a pokud ne, odbavím se na letišti :)

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od kuba.biker »

Bylo rozhodnuto o budoucnosti flotily PGA:
Beech 1900D pryč, nahradí je ATR42-600
Fokker 100 pryč, nahradí je EM190

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od alesesl »

kuba.biker píše:Bylo rozhodnuto o budoucnosti flotily PGA:
Beech 1900D pryč, nahradí je ATR42-600
Fokker 100 pryč, nahradí je EM190


Kdy jsou posledni lety planovany s temito stroji?

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od Airbus380 »

alesesl píše:
kuba.biker píše:Bylo rozhodnuto o budoucnosti flotily PGA:
Beech 1900D pryč, nahradí je ATR42-600
Fokker 100 pryč, nahradí je EM190


Kdy jsou posledni lety planovany s temito stroji?


Přesně na tuto otázku jsem se chtěl zeptat :D Nedaří se mi ale nikde najít nějaký oficiální zdroj...

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od kuba.biker »

http://www.ch-aviation.com/portal/news/26767-portugalia-to-ditch-beech-1900ds-for-atr42s-f100s-for-emb190s

S tím Beechem jsem měl před lety tu čest a byl to super zážitek. Máte-li možnost jej vyzkoušet, jděte do toho. Ceny jsou v porovnání s TwinJetem vcelku přijatelné, onehdá jsem viděl např. LIS-LCG
za nějakých 98 EUR one way.


Odpovědět