TAP Air Portugal

Odpovědět
tramin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 196
Registrován: 28. 11. 2011, 10:04
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od tramin »

Takže po 2 letech se budu muset zbavit voucheru, ale to spojení zpět z Azorů do Vídně je v létě horší (pokud zase nenahodí nějakou akci). Dá se nějak uplatnit voucher tak, že bych proletěl pouze VIE-PDL, PDL-LIS s TAP na ten voucher, a z LIS bych letěl do VIE už s Ryanair?


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od Night fly »

Vouchery u TP jsou na sumu penez, ne na konkretni destinaci, alespon v mem pripade to tak bylo. Zavolal jsem na callcentrum, tam mi zarezervovali lety a naparovali platbu na vouchery a za 10 minut bylo hotovo. Pokud tva otazka smeruje na to, zda je mozno voucher od TP uplatnit i na let s Ryanairem (byt by suploval puvodne zamysleny segment s TP), pak je odpoved 100% ne.

tramin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 196
Registrován: 28. 11. 2011, 10:04
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od tramin »

To je mi jasné, že to neplatí na Ryanair. Jen jsem si to potřeboval nějak ověřit, protože se mi nechce kejsnou přes 30 hodin v Lisabonu, abych proletěl s TAP LIS- VIE. Tak mi ty segmenty vyjdou zhruba cenově nastejno s použitím voucheru a zaplacením letenek Ryanair. Hlavně jsem nevěděl, že to jde udělat přes telefon, dík :wink:

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od Night fly »

Já jsem právě přes telefon jít musel, protože přes web nešly napárovat dva vouchery na jednu rezervaci. Nicméně vše bylo vyřešeno rychle a k mé spokojenosti.

tramin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 196
Registrován: 28. 11. 2011, 10:04
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od tramin »

Tak jsem na tom stejně, taky bude rezervace na 2 vouchery...

Edit: Využil jsem voucher, ale nevyčerpal celou částku ( zbylo tam 42 EU). Podle jejich stránek je možnost tyto peníze dočerpat, ale voucher se tváří již jako použitý a na dotaz mailem samozřejmě neodpovídají. Nemá někdo podobnou zkušenost?


patras
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 93
Registrován: 19. 04. 2016, 15:49
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od patras »

Sím, kdo má recentní zkušenost... zajímá mě zejména prestup v LIS...

Na tripadvisoru sou dost děsný recenze ohledně ztracenych zavazadel... opravdu sou tak špatný?

A druhý dotaz: při overnight layoveru zustava checked baggage na letišti??

Diky

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od hafi »

v březnu jsme letěli PRG-LIS-FNC a zpět, jednou šest hodin na přestup, zpět hodina, v obou směrech došlo odbavené zavazadlo bez problémů

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od Globik »

To je jak CDG. Prej šílený, ztrácí se zavazadla a spousta dalších děsivejch story. Já letos přestupoval dvakrát a kufry dorazily. Kromě fronty na pasovce směrem do Schengenu a kromě šílenýho boardingu do USA mi to tam přišlo všechno pohodový. To je stejný jako že v Miláně mi na nádraží ani před ním neukradli šrajtofli, tak je tam určitě moc bezpečno. Tady Ti odpoví 3 lidi, z toho si relevantní obrázek neuděláš.

patras
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 93
Registrován: 19. 04. 2016, 15:49
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od patras »

díky. sem prakticky rozhodnutej to dát taxem jen potřeboval povzbudit ^:)^
kdyby šlo jen o mě tak to neřešim ale celá rodina no...
trasa bude PRG-LIS-TFS a Z5

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od Globik »

Leť, závidím Ti večerní Lisabon a doufám, že se nebudete muset tahat s kuframa (my tu v Americe obvykle takové štěstí nemáme).

patras
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 93
Registrován: 19. 04. 2016, 15:49
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od patras »

Globik píše:
07. 05. 2023, 22:16
Leť, závidím Ti večerní Lisabon a doufám, že se nebudete muset tahat s kuframa (my tu v Americe obvykle takové štěstí nemáme).
jj ubytovat se hodlám na bairro alto a cílem je dát si tam na ulici gambas ao alho a caipirinhu. víc nepotřebuju :-bd

majkl666
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 155
Registrován: 08. 05. 2011, 16:02
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od majkl666 »

Ahoj zkušenost s TAP mám relativně čerstvou z konce března VIE-LIS-GRU a zpět GIG-LIS-VIE.
Za mě hodně špatné! Večerní let VIE-LIS poslali A330, což se samozřejmě nestihlo včas odbavit, zpoždění na odletu 1:30 na příletu 1:00, prakticky všem odletěli přípoje, nic nepozdrželi. Neexistuje prakticky žádný transferdesk nic, vše se řešilo na chodbě, lidi se cpali zleva, zprava, žádná organizace. Ve 2 ráno konečně odjíždíme na přiděleny hotel, poslali odkaz na app Bolt, ten nefungoval, tzn.platili jsme sami Bolta, to stejné zpět. Člověk by čekal, že dostane hotel v blízkosti letiště, houby, Crown Plaza za městem u moře oblast Caparica. Ráno snídaně nebyla zajištěna, recepční jasně řekl že TAP nic neobjednal. Hlavní vrchol toho všeho teprve přišel, dopoledne se konal maratón a byl uzavřen most Ponte 25 de Abril, což nikdo z cestujících netušil, vzhledem k cestě která obyčejně trvá cca 30 min na letiště, všichni odjížděli cca 2,5h před odletem, my přijeli na letiště díky objížďce asi 60 min před odletem, vzhledem k frontám které jsou v LIS jsme nastaupovali do letadla těsně před odletem totálně vystresovaní.
Mám s TAP asi celkem 12 segmentů, za poslední 3-4 roky se zkazili neskutečně, seat pitch horší než W6 nebo FR, doporučuji připlatit za extra seat, jinak peklo. Servis na evropských linkách = 0, dostaneš 2dcl vody což mi je sice jedno, ale v tomto případě bych raději volil přímý let s FR, nebude to o nic horší. Long-haul linka do Jižní Ameriky je těžký průměr, ale opět bez příplatku za extra seat v A330neo je to sardinkarna, jejich starší A330 jsou prostě lepší.
Jediné v čem je dobré je pochválit, kompenzace €600 přišla, sice zatím jen za jednu osobu, na druhou se čeká i když se jedná o stejnou rezervaci, je alespoň schválena včetně proplacených Boltu.

tramin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 196
Registrován: 28. 11. 2011, 10:04
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od tramin »

Já jsem si musel o ty 2 dcl vody požádat, jinak smolík. VIE-LIS a zpět.

patras
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 93
Registrován: 19. 04. 2016, 15:49
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od patras »

Ad majkl 666

Zajímavá zkušenost...maj v tom trochu bordel no...costa da caparica je dobrej vtip :))

O zavazadlech si nic nepsal takže asi cajk...

Přímá linka pro mě není řešení hodlám letět z PRG a odtamtad ryan na tenerife nelítá

Chytráckýkřídla pro mě taky není možnost....

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: TAP Air Portugal

Příspěvek od Night fly »

Z mych zkusenosti:

-LIS ma nadprumerne vysoky pocet stojanek mimo terminal, takze nastup/vystup busem je castejsi nez primo z terminalu. Short cnx muze byt obcas dost adrenalin.
-co se prestupu tyce, Schengen-Schengen je uplny standard, S-nonS take, nonS-S jak kdy, tam zalezi, co vsechno se najednou slitne, obecne lety napr z Afriky byvaji horsi nez treba z Brazilie.
-kufr se mi neztratil/neposkodil nikdy
-salonek TAP je pouze v schengenske casti
-a souhlasim s tim, ze TAP vyrazne "zlowcostovatel", hlavne ty zadni casti jejich novych A320/321 je skutecne sardinkarna, ktera si v nicem nezada s FR/W6.


Odpovědět