Austrian Airlines

Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od Globik »

Marty-t píše:jednání o kolektivní smlouvě se nezdařily, teoreticky hrozí Austrianu i stávky a rušení letů - a to teď v nejvyšší sezóně... Aspoň dle: https://www.austrianwings.info/2018/07/ ... ks-drohen/

Rakousko bylo dosud dost nestávkující země, pokud se nepletu. Doufám, že se ta hrozba ještě odvrátí.


Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od Petr31 »

Globik píše:
Marty-t píše:jednání o kolektivní smlouvě se nezdařily, teoreticky hrozí Austrianu i stávky a rušení letů - a to teď v nejvyšší sezóně... Aspoň dle: https://www.austrianwings.info/2018/07/ ... ks-drohen/

Rakousko bylo dosud dost nestávkující země, pokud se nepletu. Doufám, že se ta hrozba ještě odvrátí.


..jenže Austrian už je pár let dceruškou Lufthansy..Takže jestli byli rakouští odboráři na školení v Německu, tak potěš koště :lol: A kdoví jestli tam Luthansa neposílá rebelující personál za trest :lol:

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines - vyplacení kompenzace

Příspěvek od nartym »

Koncem cervence jsem letel do Jordanska, PRG-VIE-AMM, prvni let OS, druhej RJ, vse na jedny letence. Let OS zrusen hodinu pred odletem, letadlo ani neodletelo z VIE, na gatu rikali technicke potize - nesla klimatizace. Zkouseli me prebookovat pres MUC, z MUC opet s RJ, ale nebylo misto, travili tim 2h. Nakonec me poslali s LH pres FRA s tim, ze prilet do AMM misto ve 20h, jak bylo puvodne pres VIE, byl po 2h rano dalsi den. Po navratu domu jsem psal OS o kompenzaci ve vysi 400eur (podle me a googlu bych mel mit narok na 400eur). Dnes mi bez jakehokoli slova nebo vyjadreni pristalo na ucet 250. Ma otazka zni, nemel bych mit narok opravdu na tech 400? Budu rad, kdyz me nekdo vyvede z omylu, dekuji :)

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines - vyplacení kompenzace

Příspěvek od Fabo »

nartym píše:Koncem cervence jsem letel do Jordanska, PRG-VIE-AMM, prvni let OS, druhej RJ, vse na jedny letence. Let OS zrusen hodinu pred odletem, letadlo ani neodletelo z VIE, na gatu rikali technicke potize - nesla klimatizace. Zkouseli me prebookovat pres MUC, z MUC opet s RJ, ale nebylo misto, travili tim 2h. Nakonec me poslali s LH pres FRA s tim, ze prilet do AMM misto ve 20h, jak bylo puvodne pres VIE, byl po 2h rano dalsi den. Po navratu domu jsem psal OS o kompenzaci ve vysi 400eur (podle me a googlu bych mel mit narok na 400eur). Dnes mi bez jakehokoli slova nebo vyjadreni pristalo na ucet 250. Ma otazka zni, nemel bych mit narok opravdu na tech 400? Budu rad, kdyz me nekdo vyvede z omylu, dekuji :)


Ano mas, on to mozna nekdo naklepal jako PRG-VIE a nedomyslel...

Normalne jim napis, ze to byl Type 2 flight a zadas doplatit 150 eur.

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines - vyplacení kompenzace

Příspěvek od nartym »

Fabo píše:
nartym píše:Koncem cervence jsem letel do Jordanska, PRG-VIE-AMM, prvni let OS, druhej RJ, vse na jedny letence. Let OS zrusen hodinu pred odletem, letadlo ani neodletelo z VIE, na gatu rikali technicke potize - nesla klimatizace. Zkouseli me prebookovat pres MUC, z MUC opet s RJ, ale nebylo misto, travili tim 2h. Nakonec me poslali s LH pres FRA s tim, ze prilet do AMM misto ve 20h, jak bylo puvodne pres VIE, byl po 2h rano dalsi den. Po navratu domu jsem psal OS o kompenzaci ve vysi 400eur (podle me a googlu bych mel mit narok na 400eur). Dnes mi bez jakehokoli slova nebo vyjadreni pristalo na ucet 250. Ma otazka zni, nemel bych mit narok opravdu na tech 400? Budu rad, kdyz me nekdo vyvede z omylu, dekuji :)


Ano mas, on to mozna nekdo naklepal jako PRG-VIE a nedomyslel...

Normalne jim napis, ze to byl Type 2 flight a zadas doplatit 150 eur.


Diky, pisu jim... Ale jsem docela mile prekvapen, ze takhle bez reci a behem 14 dnu poslali penize, cekal jsem nejaky obstrukce, resim tohle poprvy.


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines - vyplacení kompenzace

Příspěvek od alesesl »

nartym píše:
Fabo píše:
nartym píše:Koncem cervence jsem letel do Jordanska, PRG-VIE-AMM, prvni let OS, druhej RJ, vse na jedny letence. Let OS zrusen hodinu pred odletem, letadlo ani neodletelo z VIE, na gatu rikali technicke potize - nesla klimatizace. Zkouseli me prebookovat pres MUC, z MUC opet s RJ, ale nebylo misto, travili tim 2h. Nakonec me poslali s LH pres FRA s tim, ze prilet do AMM misto ve 20h, jak bylo puvodne pres VIE, byl po 2h rano dalsi den. Po navratu domu jsem psal OS o kompenzaci ve vysi 400eur (podle me a googlu bych mel mit narok na 400eur). Dnes mi bez jakehokoli slova nebo vyjadreni pristalo na ucet 250. Ma otazka zni, nemel bych mit narok opravdu na tech 400? Budu rad, kdyz me nekdo vyvede z omylu, dekuji :)


Ano mas, on to mozna nekdo naklepal jako PRG-VIE a nedomyslel...

Normalne jim napis, ze to byl Type 2 flight a zadas doplatit 150 eur.


Diky, pisu jim... Ale jsem docela mile prekvapen, ze takhle bez reci a behem 14 dnu poslali penize, cekal jsem nejaky obstrukce, resim tohle poprvy.


Austrian je v tomto prave jeden z mala uplne super. Nedavno jsem resil kompenzaci za zname co leteli, sice jen na letu do 1500 km, ale kompenzace prisla do 14 dnu bez reci na ucet, nikdo nic neresil. Jedna z mala vyjimek a to je jen dobre.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines - vyplacení kompenzace

Příspěvek od Globik »

alesesl píše:
nartym píše:
Fabo píše:
Ano mas, on to mozna nekdo naklepal jako PRG-VIE a nedomyslel...

Normalne jim napis, ze to byl Type 2 flight a zadas doplatit 150 eur.


Diky, pisu jim... Ale jsem docela mile prekvapen, ze takhle bez reci a behem 14 dnu poslali penize, cekal jsem nejaky obstrukce, resim tohle poprvy.


Austrian je v tomto prave jeden z mala uplne super. Nedavno jsem resil kompenzaci za zname co leteli, sice jen na letu do 1500 km, ale kompenzace prisla do 14 dnu bez reci na ucet, nikdo nic neresil. Jedna z mala vyjimek a to je jen dobre.

Tak to jsem rád, že se takto změnili k lepšímu. Před 7 lety mi odmítli vyplatit kompenzaci a až po urgenci právníků a stížnosti na rakouské ministerstvo dopravy se vyjádřili, že přestože na kompenzaci nemám nárok, tak se rozhodli mi ji přidělit :)

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines - vyplacení kompenzace

Příspěvek od nartym »

alesesl píše:
nartym píše:
Fabo píše:
Ano mas, on to mozna nekdo naklepal jako PRG-VIE a nedomyslel...

Normalne jim napis, ze to byl Type 2 flight a zadas doplatit 150 eur.


Diky, pisu jim... Ale jsem docela mile prekvapen, ze takhle bez reci a behem 14 dnu poslali penize, cekal jsem nejaky obstrukce, resim tohle poprvy.


Austrian je v tomto prave jeden z mala uplne super. Nedavno jsem resil kompenzaci za zname co leteli, sice jen na letu do 1500 km, ale kompenzace prisla do 14 dnu bez reci na ucet, nikdo nic neresil. Jedna z mala vyjimek a to je jen dobre.


Tak mi hned odepsali, ze se omlouvaj a posilaj dalsich 150€. Klobouk dolu

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od Marty-t »

V tuto chvíli probíhá ve Vídni tisková konference AUA - do flotily přijde 10 nových Airbusů, flotilu opustí DASHenky... Zdroj: https://www.austrianwings.info/2019/01/ ... ie-flotte/

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od Fabo »

:/ mi to zacina pripominat situaci pred 10-15 lety, zejmena v Americe - vrtule jsou fuj, budeme vsechno cpat do jetu... az pak najednou zjistili, ze stoupla cena paliva a jety jsou ziznive.

A k tomu OS ani nema kapacitne adekvatni nahradu, nejblizsi alternativa je asi o 20% vetsi.
Tohle asi nebude dobra zprava pro lety na kratkych linkach v regionu...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od whiskey »

Fabo píše:Tohle asi nebude dobra zprava pro lety na kratkych linkach v regionu...

Zrovna vychodnar by to mohol ocenit, v KSC z VIE za 15 minut :))

johny773
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 14. 06. 2018, 17:18
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od johny773 »

Niekto vie preco zvykne niekedy Austrians z KSC do VIE oblietavat Slovensko ?

Screenshot 2019-03-11 at 15.32.03.png
Screenshot 2019-03-11 at 15.32.03.png (632.39 KiB) Zobrazeno 9727 x

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od zbozivulekral »

Řekl bych, že protože to lítají nízko, tak skrz radarový kontakt.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od Fabo »

zbozivulekral píše:Řekl bych, že protože to lítají nízko, tak skrz radarový kontakt.


blbost.

Madari maj asi nizsi preletove poplatky nebo tak neco. Zas tak velky rozdil ve vzdalenosti to neni, kor kdyz clovek uvazi, ze to nemuze z VIE primo na Bratislavu ale musi to nastoupat nebo obletet.

Ale nekdy to lita pres Slovensko

tramin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 196
Registrován: 28. 11. 2011, 10:04
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od tramin »

Trochu OT,ale mám voucher na 10 € od Austrian platný 90 dnů.Jasně,je to prkotina,ale kdyby se někomu hodil,napište na mail traminek@centrum.cz
Edit: využito


Odpovědět