Austrian Airlines

Odpovědět
dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od dider »

Parkrát jsem do VIE tenhle rok letěl a letiště (nový terminál) je pro mě dost velké zklamání. Ta přístavba je úplně mimo mísu...funkčnost je úplně mimo a design mě vůbec nenadchnul. I když nechybělo moc.

Mám i dva segmenty s OS a nic extra to nebylo...snad jen v tom Fokkeru bylo nějak málo místa - sedačky nahuštený nebo moc tlustý :)...a servis? Ten už na evropských linkách beru jen jako, že dostanu max pití a nějakou srandu (u lepší AL, u horší nic). Někdy si říkám, že když už tak moc chtěji na těch dop. službách vydělávat, tak by mohli nabídnout za poplatek něco většího k snědku. Ta tyčinka/čokoláda opravdu na 2h letu přes oběd moc nezasytí.


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od whiskey »

Mohol si si online priobjednat seriozne Do&Co jedlo, ked si kupoval letenku. Mozno aj neskor, neskumal som to nikdy.
Terminal je katastrofa, a uplne najvacsia, ak tam mas prestupovat,o tom nie j ziadna debata....

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od pavelpmi »

whiskey: Jestli to bylo na mě, tak jsem kupoval letenku u Lufthansy (BCN-VIE OS, VIE-ZRH-PMI LX) a tam to nenabízeli. :wink: Při check-inu taky myslím ne. Ale dívám se, že se dá objednat do 36 hodin před odletem na stránkách DO & CO, nebo co zbyde i hodinu před odletem ve VIE. Akorát mě pobavili, že jídlo DO & CO podávají místo standardního jídla a že pojmem "standard meal" nazývají pytlík dvaceti gramů krekrů na letu s trváním přes dvě hodiny v čase oběda. :D

Jinak teď inzerují jako úžasnou věc a novinku, možnost zaplatit si výběr sedadel u redticketu.
http://www.austrian.com/Info/AustrianSe ... antee.aspx

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od whiskey »

Sorry, to bolo diderovi. O moznosti kupit si sedadlo u OS mi radsej nic nehovor- prave kvoli tomu sa uz OS operovanym letom vyhybam, ako sa len da...

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od MEA »

No po mojich poslených skúsenostiach, nielen s Austrianom ale komplet, už zachvíľu nebude rozdiel medzi low costami a "normálnymi aerolinkami", lebo to, čo na palubách ponúkajú je na zasmiatie. Ochvíľu si tam už budeme nosiť žemľu s maslom a šunkou ako do vetroňa :)))


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od Globik »

MEA píše:No po mojich poslených skúsenostiach, nielen s Austrianom ale komplet, už zachvíľu nebude rozdiel medzi low costami a "normálnymi aerolinkami", lebo to, čo na palubách ponúkajú je na zasmiatie. Ochvíľu si tam už budeme nosiť žemľu s maslom a šunkou ako do vetroňa :)))

Holt USA náš vzor :lol:

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od dider »

whiskey píše:Mohol si si online priobjednat seriozne Do&Co jedlo, ked si kupoval letenku. Mozno aj neskor, neskumal som to nikdy.
Terminal je katastrofa, a uplne najvacsia, ak tam mas prestupovat,o tom nie j ziadna debata....


Jo to jsem ani nevděl...ale to bude asi lepší si koupit něco na letišti a vzít sebou :)

Globik: co s tímto tématem má USA?

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od pavelpmi »

dider píše:Globik: co s tímto tématem má USA?

Ze by servis na palube?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od Globik »

dider píše:Globik: co s tímto tématem má USA?

Reagoval jsem na toto:
"No po mojich poslených skúsenostiach, nielen s Austrianom ale komplet, už zachvíľu nebude rozdiel medzi low costami a "normálnymi aerolinkami", lebo to, čo na palubách ponúkajú je na zasmiatie. Ochvíľu si tam už budeme nosiť žemľu s maslom a šunkou ako do vetroňa"
1) V USA už víceméně není rozdíl mezi LC a LCC
2) V USA je standardem je nošení si vlastního jídla do stroje, obvykle nakoupeného ve fast foodu na letišti. Protože vše domestic v Y je hladolet (blahé paměti před fúzí dával Continental na letu na Havaj jídlo, to byla snad jediná výjimka) a to co se tam prodává, stojí za prd a je drahé. Ale to je snad všeobecně známá skutečnost.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od MEA »

je škoda, že sa lietanie dostalo až sem... keď už nič teplé, tak pochybujem, že dobrá jedlá bagetka + nápoj vyjdú spoločnosť u cateringáčov viac než euro a pol. za zanedbateľnú cenu má pax celkom iný dojem z cesty. keby mi za to na RT zaúčovali aj +10e vždy budem radšej ako biedny á-la lowcost hladolet.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od whiskey »

Osobne vyznam cateringu v economy na linkach po Europe skutocne nechapem. Malokedy je ten let dlhsi ako dve hodiny. Takisto clovek neocakava od slovenskych zeleznic medzi BA a ZA, ze mu vystroja teply obed v IC rychliku.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od Globik »

whiskey píše:Osobne vyznam cateringu v economy na linkach po Europe skutocne nechapem. Malokedy je ten let dlhsi ako dve hodiny. Takisto clovek neocakava od slovenskych zeleznic medzi BA a ZA, ze mu vystroja teply obed v IC rychliku.

Je tu několik rozdílů:
- Předpokládám, že ŽSR vystrojí v rychlíku teplý oběd, byť za peníze. To, co se prodává v letadlech (až na pár výjimek, např.viz název tohoto vlákna), nestojí za zlámanou grešli.
- V Blavě se najíš, nastoupíš do letadla, v Žilině vystoupíš, jsi v centru a můžeš se hned znovu najíst. Spočítej si cestu z centra na letiště, checkin, security, čekání v gatu, čekání v letadle a pak znovu čekání, čekání a cestu do centra. Vzhledem k omezeným nebo předraženým možnostem stravování na letištích je vhodné vzít čas centrum - centrum a ne jen čistý čas letu.
- A hlavně tu jsou určité zvyky a tradice. Nikoho nenapadne, že ve vlaku dostane teplý oběd zdarma, ale bohužel je spousta lidí, které rovněž nenapadne, že na tříhodinovém letu dostanou pytlík buráků a na pětihodinovém k tomu ještě nedobrou a malou bagetu. Takže si sebou do letadla ten vlastní sendvič nevezmou

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od Globik »

Globik píše:Protože vše domestic v Y je hladolet (blahé paměti před fúzí dával Continental na letu na Havaj jídlo, to byla snad jediná výjimka)


Pardon, Hawaiian dává dodnes i v Y na letech Havaj - kontinent.USA nejen snack, ale i meal.

neuromancer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 16. 09. 2007, 00:50
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od neuromancer »

Mně se v cateringu po Evropě vcelku líbí přístup BA, na lince TXL-LHR velmi dobrý sendvič, což si myslím, že úplně stačí. Akorát ten alkohol, slibovaný i v on-board magazínu, tam i zpět poněkud chyběl.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od pepa007 »

Nevíte někdo jestli má Austrian na dálkovkách (B767 do NY) nějakej IFE? Televize na každé sedačce? Díky moc


Odpovědět