Austrian Airlines

Odpovědět
Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od Petr31 »

..dávám mu rok, maximálně dva... :D
http://www.planes.cz/cs/article/203112/ ... konkurenci


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Online

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od Globik »

Pokud se nemýlím, AUA zavedli někdy v průběhu loňského roku poplatek za seating (na bonusovku vystavenou jiným členem aliance mi udělali po telefonu seating zadarmo, ale to je asi výjimka - paní mi sdělila, že jelikož je to award, je to zadarmo). Pokud si ale na Expedii bukuju letenku na kódu UA, je u basic economy uveden seating za poplatek, ale u economy je uveden seating zdarma. Předpokládám správně, že je to nějaká systémová chyba a zadarmo to nepůjde a pokud budu po Expedii chtít refundovat poplatek, tak mě pošlou někam? (Pokud si kupuju jinou letenku na let operovaný OS přímo na webu UA, tak je tam plánek letadla není a je uvedeno, že si mám místa vybrat u agenta při check-inu.)

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od Fabo »

Globik píše:Pokud se nemýlím, AUA zavedli někdy v průběhu loňského roku poplatek za seating (na bonusovku vystavenou jiným členem aliance mi udělali po telefonu seating zadarmo, ale to je asi výjimka - paní mi sdělila, že jelikož je to award, je to zadarmo). Pokud si ale na Expedii bukuju letenku na kódu UA, je u basic economy uveden seating za poplatek, ale u economy je uveden seating zdarma. Předpokládám správně, že je to nějaká systémová chyba a zadarmo to nepůjde a pokud budu po Expedii chtít refundovat poplatek, tak mě pošlou někam? (Pokud si kupuju jinou letenku na let operovaný OS přímo na webu UA, tak je tam plánek letadla není a je uvedeno, že si mám místa vybrat u agenta při check-inu.)


ASR je normalni doplnkova sluzba u ktere nevidim nejaky zasadni duvod proc by ti ji nemel umet prodejce udelat. Pokud by se Expedia nejakym zpusobem cukala, reklamuj nedodani sluzby u vydavatele karty...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Online

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od Globik »

Fabo píše:
Globik píše:Pokud se nemýlím, AUA zavedli někdy v průběhu loňského roku poplatek za seating (na bonusovku vystavenou jiným členem aliance mi udělali po telefonu seating zadarmo, ale to je asi výjimka - paní mi sdělila, že jelikož je to award, je to zadarmo). Pokud si ale na Expedii bukuju letenku na kódu UA, je u basic economy uveden seating za poplatek, ale u economy je uveden seating zdarma. Předpokládám správně, že je to nějaká systémová chyba a zadarmo to nepůjde a pokud budu po Expedii chtít refundovat poplatek, tak mě pošlou někam? (Pokud si kupuju jinou letenku na let operovaný OS přímo na webu UA, tak je tam plánek letadla není a je uvedeno, že si mám místa vybrat u agenta při check-inu.)


ASR je normalni doplnkova sluzba u ktere nevidim nejaky zasadni duvod proc by ti ji nemel umet prodejce udelat. Pokud by se Expedia nejakym zpusobem cukala, reklamuj nedodani sluzby u vydavatele karty...

Koukám teď na pár webovek a všude je, že seating lze udělat v itinerari přímo na Expedii. Tak to koupím a pak uvidím, jak to půjde (a když ne, tak si s nimi budu psát).

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od Marty-t »

Eurowings převádí od ledna 2020 hned několik destinací z VIE na Austrian - zřejmě místo A319/A320 na ně stačí kapacita E195... zdroj: https://www.routesonline.com/news/38/ai ... -jan-2020/


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Online

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od Globik »

Co mají evropské linky společného s dálkovkami? Tedy samozřejmě, pokud by konkurence válcovala na dálkovkách, tak chápu, že by se omezovaly i feedery, ale pokud LCC válcuje na evropském kolbišti, proč by se kvůli tomu měly omezovat dálkovky? A nelítal ten LAX plnej? Snad se časem nebudeme muset s OS rozloučit.
https://zdopravy.cz/tezke-casy-austrian ... ety-36927/

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Online

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od Globik »

Btw. mně to celé přijde na palici. Ano, uznávám, mám pohled svátečního cesťáka, manažeři OS nebo LHG tomu samozřejmě rozumí lépe. Ale jeden konkrétní příklad: Tripl z LAX plný. Sice na jaře, kdy je sezona, ale není to špička, jako třeba Vánoce nebo hlavní prázdniny. Feeder do Prahy Dášena LF tak 70%. Z těch 70% tak půlka přestup z té dálkovky z LAX.
1) Zbavovat se vyprodaných dálkovek?
2) Zbavovat se Dášen na trasách, kde se 320 nemá šanci naplnit, takže velké ztráty nebo rušení linek?

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od HighFlyer »

Globik píše:Btw. mně to celé přijde na palici. Ano, uznávám, mám pohled svátečního cesťáka, manažeři OS nebo LHG tomu samozřejmě rozumí lépe. Ale jeden konkrétní příklad: Tripl z LAX plný. Sice na jaře, kdy je sezona, ale není to špička, jako třeba Vánoce nebo hlavní prázdniny. Feeder do Prahy Dášena LF tak 70%. Z těch 70% tak půlka přestup z té dálkovky z LAX.
1) Zbavovat se vyprodaných dálkovek?
2) Zbavovat se Dášen na trasách, kde se 320 nemá šanci naplnit, takže velké ztráty nebo rušení linek?


Pisu to tady uz dele nez deset let. Jedna osobni zkusenost jednoho cestujiciho, kdy to bylo "totalne narvane" anebo naopak "poloprazdne", vubec nic neznamena. Vytizeni se muze zasadne lisit podle dnu v tydnu, casu behem dne (pri vice rotacich), sezony leto/zima a spousty dalsich faktoru. Minuly tyden mne LOT udelal zmenu letadla z Q400 na E195, coz vypadalo "totalne na palici", protoze na mem letu v tom E195 bylo asi 40 cestujicich, tedy lehce pres polovinu kapacity te puvodne planovane Dášeny. Schvalne jsem si zjistil opacny smer, tedy druhy segment te rotace, ktery letel zpatky do WAW - 112 pax, sold out.

Taky vubec nic neznamena, ze jeden den letela skupina 25 pax LAX-VIE-PRG. Skoro bych se vsadil, ze den predtim ani den potom neletel na tomto smerovani ani jediny pax.

Vytizeni a statistiky pokracovani davaji smysl, pokud jsou to udaje za delsi obdobi. A pak se samozrejme dostavame i k tomu, ze let s dlouhodobym vytizenim 95% jeste porad nemusi byt ziskovy, druhym faktorem jsou prumerene ceny letenek. Ale to uz se tady taky probiralo nejmin 100x.

ToMyK
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 13. 08. 2007, 23:49
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak zaridit prekvapko na palube

Příspěvek od ToMyK »

Ahoj lidi,

v cervenci letim se zenou s Austrian z VIE do BCN.
Zena tam leti na docela dulezity pracovni meeting (a litani nei nic, co by si uzivala). Navic zrovna presne ten den mame vyroci svatby. Rikam si, ze by bylo fajn zaridit nejake male prekvapko na palube (staci mini dortik, sampanske, proste cokoliv ;).

Myslite, ze je to realne? Mate nekdo zkusenost s necim podobnym? Na Austrian samozrejme zavolam / napisu ale nevim co presne po nich chtit, kdyz nemame ani zerezervovane konkretni sedadla. Nebo zkusitbid na nejaky upgrade?

Nejake dalsi tipy?

Dik moc

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od MarcosFT »

Edit: Sorry, netusil jsem ze OS bude v lete linku litat. Objednal bych jidlo a nejaky sumivy dopredu, ale nejlepsi bude na letisti koupit 2x Laurent Perrier za 50 ecek a buchnout to na hotelu.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od whiskey »

Tusim Swiss to ma rovno v ancillary ponuke k letenke na webe. Ked pozries moznosti na webe Austrianu ako seat reservation, extra catering a pod., nemaju tam ako moznost onboard prekvapenie?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Online

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od Globik »

Austrian dočasně zastavuje veškerý provoz, od 18.3. do 28.3.:

Dear customer!
as new entry stops are imposed worldwide every day and the demand for air travel is rapidly declining, we have decided today to temporarily terminate flight operations from Wednesday night, 18 March 2020, until 28 March 2020.
What does this mean for your already booked Austrian Airline tickets?
Departures until 28 March 2020:
Your cancelled flights will be rebooked automatically. Please check the status of your rebooking under 'My bookings' on austrian.com. If we have your contact details or you are a Miles & More member, we will proactively inform you about changes in the flight programme. It is not necessary to contact the Austrian Airlines Service Hotline.
Departures from 29 March to 30 April 2020:
For tickets with a departure date until 30 April, which were booked until 12 March, we offer an extended goodwill arrangement: Your tickets can be temporarily suspended. They must then be flown by 31 December 2020 at the latest, whereas the booked route may also be changed. The new travel date must be announced by 1 June 2020 at the latest. To take advantage of this regulation, please contact our Service Center by telephone or via the contact form on the Austrian Airlines website www.austrian.com.
Tickets with a departure date up to 30 April, which were purchased after 12 March, can be rebooked to a new flight date free of charge until the end of the year. The destination cannot be changed.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od Marty-t »

čerstvá zkušenost s hotline Austrianu, která možná někomu může pomoci:

- měl jsem ze strany Austrianu zrušený let VIE-FRA-VIE koncem června, tehdy se nešlo na jejich Hotline kvůli změně vůbec dovolat - po 3 minutách to dokonce utnuli s tím, že jsou přetížení a mám to zkusit později... Zkoušeno 5x v různých dnech.
- ztratil jsem tehdy trpělivost a booknul VIE-STR-VIE, která nebyla těsně před odletem o moc dražší než původní let do FRA
- na původní let jsem tedy klikl ať mi dají i extra voucher na 50 EUR nutný využít na booking do konce srpna
- konec srpna se blíží, jenže voucher online zadat nešel, prý jen za pomoci hotline
- na stránkách má Austrian varování ohledně dlouhého čekání na Hotline
- takže jsem strávil bez úspěchu 30 minut voláním z německého mobilu na tel:+49 695060 0598 (Po-Pá 08:00-20:00) - ale půlhodina valčíku už byla i na mne moc,
- pak se mi podařilo na jejich stránkách najít pražské číslo tel:+420 22537 6413 (Po-Pá 08:00-17:30) a okamžitě mi to vzal česky mluvící operátorka s ukrajinským přízvukem (kde by češi bez UA pomoci byli :-) ) - vše klaplo perfektně - OK, zrušený červnový let přebookován na listopad. Dokonce byl levnější než původní let takže jsem měl uvést číslo karty kam prý převedou 35 EUR rozdílu. Mno v to moc nedoufám, ale za chvilku opravdu přišla do emailu letenka na listopad. Wow - úplně pohoda oproti mým obavám, že nemám šanci se nikde dovolat a ani část mých peněz z AUA vydolovat... Proto v návalu euforie píšu tento příspěvek - snad použití CZ hotliny místo DE/AT ušetří někomu z SK nebo CZ také čas a nervy...
:wink:

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od beardie »

Miles and more linku si neskúšal?
+420296335612

Za posledné 3 týždne som tam volal 4x a operátor to vždy zdvihol do par minút

Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 243
Registrován: 08. 12. 2013, 09:30
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines

Příspěvek od Mat »

České customer service linky jsou teď záchrana, já mám podobnou skvělou zkušenost s číslem British Airways +420 239 000 299. Potřeboval jsem vyřídit refund, domluva sice jedině v angličtině, ale zvednuto okamžitě a vše bez problému vyřízeno během pár minut.


Odpovědět