United Airlines

Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

United Airlines

Příspěvek od Globik »

Prosím, pokud máte někdo zkušenosti s dálkovými linkami United Airlines, ještě lépe konkrétně se stroji 747-400 a 777, popište prosím zkušenosti. A pokud někdo může porovnat s letem Lufthansy s 330-300, budu šťastný! :lol:


Díky


dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Dálkovky United Airlines

Příspěvek od dracoola »

Globík píše:Prosím, pokud máte někdo zkušenosti s dálkovými linkami United Airlines, ještě lépe konkrétně se stroji 747-400 a 777, popište prosím zkušenosti. A pokud někdo může porovnat s letem Lufthansy s 330-300, budu šťastný! :lol:


Díky


Jakykoliv evropsky dalkovky budou urcite lepsi nez americky. United v 747,v ekonomu hodne narvany sedacky za sebou takze nic moc prijemnyho (jeden si sklopi sedacku a vsichni musej taky protoze jinak nemuzes ani dejchat) a jidlo nic moc,letusky stary a neprijemny ale to je bohuzel u vsech US airlines bezne. Lufthansa urcite much better! :)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Dálkovky United Airlines

Příspěvek od Globik »

dracoola píše:
Globík píše:Prosím, pokud máte někdo zkušenosti s dálkovými linkami United Airlines, ještě lépe konkrétně se stroji 747-400 a 777, popište prosím zkušenosti. A pokud někdo může porovnat s letem Lufthansy s 330-300, budu šťastný! :lol:


Díky


Jakykoliv evropsky dalkovky budou urcite lepsi nez americky. United v 747,v ekonomu hodne narvany sedacky za sebou takze nic moc prijemnyho (jeden si sklopi sedacku a vsichni musej taky protoze jinak nemuzes ani dejchat) a jidlo nic moc,letusky stary a neprijemny ale to je bohuzel u vsech US airlines bezne. Lufthansa urcite much better! :)


OK, budu se snažit, abych letěl s Lufthansou - pokud ještě budou levné knihovací třídy.
Díky

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Dálkovky United Airlines

Příspěvek od vita »

dracoola píše:
Globík píše:Prosím, pokud máte někdo zkušenosti s dálkovými linkami United Airlines, ještě lépe konkrétně se stroji 747-400 a 777, popište prosím zkušenosti. A pokud někdo může porovnat s letem Lufthansy s 330-300, budu šťastný! :lol:


Díky


Jakykoliv evropsky dalkovky budou urcite lepsi nez americky. United v 747,v ekonomu hodne narvany sedacky za sebou takze nic moc prijemnyho (jeden si sklopi sedacku a vsichni musej taky protoze jinak nemuzes ani dejchat) a jidlo nic moc,letusky stary a neprijemny ale to je bohuzel u vsech US airlines bezne. Lufthansa urcite much better! :)


Tak to si dovolím nesouhlasit. Je pravda, že jediná moje zkušenost s US airlines byl let Curych - New York přede dvěma lety s American Airlines, ale rozhodně bych jejich servis nezatracoval. Dosyta jsem se najedl, oběd i sváča byly chutné(což bych třeba v životě neřekl o jídle u Alitalie). Personál milý, co na tom, že jedna letuška vypadala na 65 a ještě byla strašně podobná mojí učitelce dějepisu ze základní školy a další stevard měl postavu jako Paroubek, ale hlavně, že to byla veselá kopa. Samozřejmě interiér B767 se s A330 Swissu, se kterou jsem se za týden vracel, nedá moc porovnávat, ale servis rozhodně ano.

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Příspěvek od vita »

Mimochodem, tady se na americký catering můžeš podívat :)
http://www.planes.cz/cs/photo/1019186/
(ale ten American měl bohatější servis)


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

Nevíte někdy, kudy přesně letí UA na trase ZRH-IAD? Tedy jde mi o to, co mám očekávat, že uvidím, pokud na to bude počasí.

Jano
Stav: Offline

Příspěvek od Jano »

Globík píše:Nevíte někdy, kudy přesně letí UA na trase ZRH-IAD? Tedy jde mi o to, co mám očekávat, že uvidím, pokud na to bude počasí.


Globik

tazko povedat, zalezi ake bude pocasie ten den, severny atlantik je rozdeleny na 26 koridorov od A po Z a v tych sa lieta, v podstate cim veternejsie ten den tym sa leti severnejsie....

po mojch asi 60 letoch cez Atlantik poviem tolko, za na 70% bude medzi UK a Newfoundlandom zamracene, ale skus sa posadit na starboard side k oknu a mozno uvidis Gronsko, mne sa to podarilo 2x :)

pozri si na seatguru.com a zisti kde budes mat vacsi seat pitch, ci UA ci LH.

--Jano
Naposledy upravil(a) Jano dne 10. 01. 2008, 19:48, celkem upraveno 1 x.

Jano
Stav: Offline

Re: Dálkovky United Airlines

Příspěvek od Jano »

dracoola píše:Jakykoliv evropsky dalkovky budou urcite lepsi nez americky. United v 747,v ekonomu hodne narvany sedacky za sebou takze nic moc prijemnyho (jeden si sklopi sedacku a vsichni musej taky protoze jinak nemuzes ani dejchat) a jidlo nic moc,letusky stary a neprijemny ale to je bohuzel u vsech US airlines bezne. Lufthansa urcite much better! :)


Dracoola

nemyslim, ze mozeme takto zovseobecnovat, ze EU posadky su lepsie ako US posadky. Ako cestujuci mam tych preletov Atlantiku zo 60 na NW/KL (vacsina), DL, CO, OK, AF a OS a nedokazal by som to tak zovseobecnit. Napriklad som mal v AF business class taku skusenost, ze letuska sa ku mne spravala biedne, kysly ksicht a vsetko co k tomu patri, ale evidentne vedla mna sediaci frantk bol velky "mon signor".

Ja myslim, ze to zalezi od posadky ako sa postavia ku svojej praci. Aj ked je pravda, ze obcas letecke spolocnosti maju horsie a obcas lepsie obdobia.

--Jano

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

Jano píše:tazko povedat, zalezi ake bude pocasie ten den, severny atlantik je rozdeleny na 26 koridorov od A po Z a v tych sa lieta, v podstate cim veternejsie ten den tym sa leti severnejsie....

po mojch asi 60 letoch cez Atlantik poviem tolko, za na 70% bude medzi UK a Newfoundlandom zamracene, ale skus sa posadit na starboard side k oknu a mozno uvidis Gronsko, mne sa to podarilo 2x :)


Hmmm, takže Grónsko pravdpodobně neuvidím (alespoň z hlediska statistické pravděpodobnosti) :cry:
Ještě mi prosím Tě řekni, co to je starboard side. Mám A, opačná strana byla údajně vyprodaná. Ale teď když si kliknu na plánek, tak mi to hlásí, že je codesharový let (a tedy není možno zobrazit plánek letadla), přitom to na bookingu není na rozdíl od ostatních letů operovaných jinými dopravci uvedeno a je tam uvedeno, že je to jejich vlastní let:

Seat maps are unavailable for this flight. If this is a codeshare flight or a flight operated by a partner airline, please contact the operating carrier for seat map review and seat assignments.


Flight 2 / 4
Wed, Apr 09, 2008
Depart: Zurich, Switzerland (ZRH) 12:10 PM
Arrive: Washington, DC (IAD) 03:30 PM
Airline: United
Flight number: 937
Aircraft type: Boeing 767

Jano
Stav: Offline

Příspěvek od Jano »

Globík píše:Hmmm, takže Grónsko pravdpodobně neuvidím (alespoň z hlediska statistické pravděpodobnosti) :cry:
Ještě mi prosím Tě řekni, co to je starboard side.


to je prava strana v smere letu, lava je port side...

Globík píše:Mám A, opačná strana byla údajně vyprodaná. Ale teď když si kliknu na plánek, tak mi to hlásí, že je codesharový let (a tedy není možno zobrazit plánek letadla), přitom to na bookingu není na rozdíl od ostatních letů operovaných jinými dopravci uvedeno a je tam uvedeno, že je to jejich vlastní let:

Seat maps are unavailable for this flight. If this is a codeshare flight or a flight operated by a partner airline, please contact the operating carrier for seat map review and seat assignments.


Flight 2 / 4
Wed, Apr 09, 2008
Depart: Zurich, Switzerland (ZRH) 12:10 PM
Arrive: Washington, DC (IAD) 03:30 PM
Airline: United
Flight number: 937
Aircraft type: Boeing 767


cize sedis na port side, tam ti bude svietit slnko celych 9 hodin :)


lietadlo nie je zdaleka vypredane....

[KVS Availability Tool 3.0.2/Platinum - Apollo: ITN/US-ARL]

Kód: Vybrat vše

ZRH  Zurich CH [LSZH]
IAD  Washington Dulles Int'l DC US [KIAD]
WED  09 Apr 2008

Carrier   Flight From Depart    To   Arrive    A/C  St   Availability
--------- ------ ---- --------- ---- --------- ---- ---- -----------------------------------------------------------
UA        937    ZRH  12:10     IAD  15:30     763  0    F5 C9 D9 Y9 B9 M9 H9 Q9 V9 W9 S9 T9 K9 L9 G0 P4 A4 Z9 E0 U0


je tam aspon 9 volnych sedadiel v turistickej triede....

co sa tyka seat map ani ja sa k nej nemozem v KVS Platinum dostat...

ak mas UA locator/confirmation number tak zavolaj priamo UA....

alebo zmenu sedadla skus urobit priamo na united.com; v "Itineraries & check-in" a potom "guest access"

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

Jano píše:to je prava strana v smere letu, lava je port side...


cize sedis na port side, tam ti bude svietit slnko celych 9 hodin :)


lietadlo nie je zdaleka vypredane....

[KVS Availability Tool 3.0.2/Platinum - Apollo: ITN/US-ARL]

Kód: Vybrat vše

ZRH  Zurich CH [LSZH]
IAD  Washington Dulles Int'l DC US [KIAD]
WED  09 Apr 2008

Carrier   Flight From Depart    To   Arrive    A/C  St   Availability
--------- ------ ---- --------- ---- --------- ---- ---- -----------------------------------------------------------
UA        937    ZRH  12:10     IAD  15:30     763  0    F5 C9 D9 Y9 B9 M9 H9 Q9 V9 W9 S9 T9 K9 L9 G0 P4 A4 Z9 E0 U0


je tam aspon 9 volnych sedadiel v turistickej triede....

co sa tyka seat map ani ja sa k nej nemozem v KVS Platinum dostat...

ak mas UA locator/confirmation number tak zavolaj priamo UA....

alebo zmenu sedadla skus urobit priamo na united.com; v "Itineraries & check-in" a potom "guest access"


To je mi bohužel jasné, že budu celou dobu sedět na slunečné straně, ale proč se to nazývá takto?

Předevčírem se mi seatmap ještě zobrazila a bylo tam pár míst uprostřed a kromě mého 1 volné u okna, také A. Na severní straně nebylo ani jedno. Takže asi není za co měnit...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Příspěvek od whiskey »

starboard a port sa to nazyva historicky podla lodi. Strana, ktorou sa lod priviazala k molu je port side, strana, na ktoru chodili clny s admiralmi, slavnostnymi navstevami a pod sa nazyvala starboard.

kilgore
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 13. 02. 2005, 18:45
Stav: Offline

Příspěvek od kilgore »

whiskey píše:starboard a port sa to nazyva historicky podla lodi. Strana, ktorou sa lod priviazala k molu je port side, strana, na ktoru chodili clny s admiralmi, slavnostnymi navstevami a pod sa nazyvala starboard.


trochu off topic: Dovolil bych si trochu odporovat s tim vysvetlenim starboard. S anglickym slovem star to nema nic spolecneho. Je to zkomolenina staro nemeckeho slova styri (v dnesni nemcine steuer), coz znamena kormidlo. V dobe kdy byla kormidla jenom velke paky, byla tahle paka zahnuta prave doprava, protoze vetsina kormidelniku byli pravaci ... ale to sem tak uplne nepatri, ze :-)

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Příspěvek od whiskey »

kilgore píše:
trochu off topic: Dovolil bych si trochu odporovat s tim vysvetlenim starboard. S anglickym slovem star to nema nic spolecneho. Je to zkomolenina staro nemeckeho slova styri (v dnesni nemcine steuer), coz znamena kormidlo. V dobe kdy byla kormidla jenom velke paky, byla tahle paka zahnuta prave doprava, protoze vetsina kormidelniku byli pravaci ... ale to sem tak uplne nepatri, ze :-)


sorry, predavam, ako som nakupil (tusim v manuali k Silent Service to bolo??)...
Tu je to objasnene velmi dosledne:
http://en.wikipedia.org/wiki/Starboard

Jano
Stav: Offline

Příspěvek od Jano »

Globík píše:Předevčírem se mi seatmap ještě zobrazila a bylo tam pár míst uprostřed a kromě mého 1 volné u okna, také A. Na severní straně nebylo ani jedno. Takže asi není za co měnit...


zavolaj napr. UA Svajciarsko na 044 212 47 17
http://www.united.com/page/article/0,67 ... Fworldwide

daj im tvoj locator/reservation # a spytaj sa ich, ako vyzera obsadenie lietadla a ci je mozne zmenit sedadlo tak aby si bol na pravej strane....


Odpovědět