Iberia

Odpovědět
alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Iberia

Příspěvek od alesesl »

Kdy jsi to letel? Ja mam skoro totozne fotky. Byli jsme 4 a leteli jsme 6.10. do LHR s 346.


jonapet
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 335
Registrován: 22. 08. 2011, 08:52
Oblíbené typy letadel: ATR 42
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha & Ostrava, ČR
Stav: Offline

Re: Iberia

Příspěvek od jonapet »

Já jsem taky letěl v sobotu a skupinky 4 Čechů jsem si všiml už v salonku :D

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Iberia

Příspěvek od alesesl »

jonapet píše:Já jsem taky letěl v sobotu a skupinky 4 Čechů jsem si všiml už v salonku :D


My byli 3 Cesi a jeden Slovak.

jonapet
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 335
Registrován: 22. 08. 2011, 08:52
Oblíbené typy letadel: ATR 42
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha & Ostrava, ČR
Stav: Offline

Re: Iberia

Příspěvek od jonapet »

Mea culpa.

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Iberia

Příspěvek od nartym »

Nedava nahodou Iberia hotel pri dlouhych prestupech? PRG-MAD (22h) - HAV v Y


Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Iberia

Příspěvek od Airbus380 »

Nevím, jestli ještě stále, ale Iberia nabízela hotel zdarma pro cestující s návazným dálkovým letem a cenou tarifu vyšší než 550 €. Taky nesmí existovat dřívější návazný let. Ať tak či tak bude nutné kontaktovat Iberii, i kdyby to stále ještě fungovalo, služba se musí rezervovat 72 hodin před cestou.

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Iberia

Příspěvek od nartym »

Airbus380 píše:Nevím, jestli ještě stále, ale Iberia nabízela hotel zdarma pro cestující s návazným dálkovým letem a cenou tarifu vyšší než 550 €. Taky nesmí existovat dřívější návazný let. Ať tak či tak bude nutné kontaktovat Iberii, i kdyby to stále ještě fungovalo, služba se musí rezervovat 72 hodin před cestou.


Super, diky... prave jsem to nikde nenasel. Cena byla vyssi nez 550eur a drivejsi spojeni cestou tam prave neni, zpatky jsou 2h. Zkusim je kontaktovat, letim az v unoru

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Iberia

Příspěvek od nartym »

nartym píše:
Airbus380 píše:Nevím, jestli ještě stále, ale Iberia nabízela hotel zdarma pro cestující s návazným dálkovým letem a cenou tarifu vyšší než 550 €. Taky nesmí existovat dřívější návazný let. Ať tak či tak bude nutné kontaktovat Iberii, i kdyby to stále ještě fungovalo, služba se musí rezervovat 72 hodin před cestou.


Super, diky... prave jsem to nikde nenasel. Cena byla vyssi nez 550eur a drivejsi spojeni cestou tam prave neni, zpatky jsou 2h. Zkusim je kontaktovat, letim az v unoru


Tak abych se pochlubil, jak to dopadlo... nejdriv jsem naivne zkusil twitter a fb (u QR jsem pres soc. site, vzdy vse vyresil behem par hodin). Na fb bez reakce, pres twitter se mi po par dnech ozvali, ze si mam zavolat. Zavolal jsem tedy, nejdriv klasicky automat, kterej se me pak i ptal, co potrebuji, kdyz se me zeptal podruhy, tak jsem teda zacal mluvit, pak me automat prerusil s tim, ze me prepojuje. Prebrala si me nejaka holka/zena s dost basic anglictinou, chvili trvalo, nez pochopila, co vlastne chci, pak se odmlcela, ze to zjisti. Po asi 2 minutach se vratila se slovy "no accomodation, nothing." Byl jsem z toho dost rozpacitej, pripadalo mi, ze poradne nevedela co chci :shifty:

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Iberia

Příspěvek od nartym »

Vcera jsem se vracel z Kuby a nekde mi vybrali kufr. Na zipy si vzdy davam barevnej provazek. Kdyz mi kufr prijel v PRG (btw Menzies: stojanka 19:20, kufr na pase 19:33 :thumbup: ), tak zipy byly na druhym konci kufru a byly zavazany necim jinym, takze bylo jasny, ze se mi tam nekdo hrabal. Veci v kufru rozhazeny a po dukladnejsim zkoumani ne vsechny dorazily az do PRG. Uplne na oficialni nahodne prohledani to nevypadalo, nic zasadniho jsem tam nemel, nevim jestli nekoho drazdil priority tag a myslel si, ze tam najde kopu zlata. Kazdopadne si rikam, ze asi jen tak cvicne pri pondelku tu Iberii prozvonim, aby si na to davali priapdne pozor. Nechci bejt rasista (dycky Most!), ale skoro bych si tipnul, ze to probehlo v HAV nez v MAD. Nikdy se mi tohle nestalo. :crazy:

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Iberia

Příspěvek od RAdek »

Vcera jsem se vracel z Kuby a nekde mi vybrali kufr.

Myslím, že je to na Kubě běžné, zkušenost v rámci rodiny, let s Aeroflotem s přestupem v Havaně, vybrané kufry na cestě tam i zpět.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Iberia

Příspěvek od Globik »

Máte někdo zkušenosti s Y+ na dálkovce v A330? Pokud se něco nezmění, mám na výběr poslat ženu s Iberií v A330 vs. s AA v triplu. Pokud by někdo byl schopen porovnat oba Y+ produkty, (resp.i přidat porovnání s Y+ BA) ještě lépe. Díky

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Iberia

Příspěvek od MarcosFT »

Globik píše:
03. 01. 2021, 22:18
Máte někdo zkušenosti s Y+ na dálkovce v A330? Pokud se něco nezmění, mám na výběr poslat ženu s Iberií v A330 vs. s AA v triplu. Pokud by někdo byl schopen porovnat oba Y+ produkty, (resp.i přidat porovnání s Y+ BA) ještě lépe. Díky
Tak u BA Y+ můžeš levně ugpradovat do biz za avios, pokud je award space. Jinak bych si vybral AA před IB. Možná je ale lepší zvážit koupit u IB economy a udělat levný bid upgrade do biz. Dle mého názoru Y+ není komfortní cestování. Taky zvážit kdy letí. Jestli v této době, Y+ je úplná blbost kvůli zaručenému ghetto J, určitě na TATL letech.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Iberia

Příspěvek od Globik »

MarcosFT píše:
04. 01. 2021, 07:14
Globik píše:
03. 01. 2021, 22:18
Máte někdo zkušenosti s Y+ na dálkovce v A330? Pokud se něco nezmění, mám na výběr poslat ženu s Iberií v A330 vs. s AA v triplu. Pokud by někdo byl schopen porovnat oba Y+ produkty, (resp.i přidat porovnání s Y+ BA) ještě lépe. Díky
Tak u BA Y+ můžeš levně ugpradovat do biz za avios, pokud je award space. Jinak bych si vybral AA před IB. Možná je ale lepší zvážit koupit u IB economy a udělat levný bid upgrade do biz. Dle mého názoru Y+ není komfortní cestování. Taky zvážit kdy letí. Jestli v této době, Y+ je úplná blbost kvůli zaručenému ghetto J, určitě na TATL letech.
Takhle moje otázka nezněla. Nemám aviosy. Mám míle u AA. Každá varianta by byla kompletně za míle AA. Y+ stojí o cca 30% víc mil, než Y, C je o cca 100% mil víc, než Y. Co znamená "ghetto J"? :)

MadLi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 15. 02. 2009, 15:23
Stav: Offline

Re: Iberia

Příspěvek od MadLi »

Globik píše:
04. 01. 2021, 08:36
MarcosFT píše:
04. 01. 2021, 07:14
Globik píše:
03. 01. 2021, 22:18
Máte někdo zkušenosti s Y+ na dálkovce v A330? Pokud se něco nezmění, mám na výběr poslat ženu s Iberií v A330 vs. s AA v triplu. Pokud by někdo byl schopen porovnat oba Y+ produkty, (resp.i přidat porovnání s Y+ BA) ještě lépe. Díky
Tak u BA Y+ můžeš levně ugpradovat do biz za avios, pokud je award space. Jinak bych si vybral AA před IB. Možná je ale lepší zvážit koupit u IB economy a udělat levný bid upgrade do biz. Dle mého názoru Y+ není komfortní cestování. Taky zvážit kdy letí. Jestli v této době, Y+ je úplná blbost kvůli zaručenému ghetto J, určitě na TATL letech.
Takhle moje otázka nezněla. Nemám aviosy. Mám míle u AA. Každá varianta by byla kompletně za míle AA. Y+ stojí o cca 30% víc mil, než Y, C je o cca 100% mil víc, než Y. Co znamená "ghetto J"? :)
A ma zmysel teraz riesit Y+? Kedy leti? Ved teraz su prazdne lietadla tak by som sa radsej vystrel na prazdnej 3sedacke v Y ako v Y+ kde su pevne opierky. Ja som letel BA Y+ na nocnom lete DXB-LHR a bolo to velmi zle. Nevedel som si najst polohu cely let.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Iberia

Příspěvek od Globik »

MadLi píše:
04. 01. 2021, 08:58
Globik píše:
04. 01. 2021, 08:36
MarcosFT píše:
04. 01. 2021, 07:14


Tak u BA Y+ můžeš levně ugpradovat do biz za avios, pokud je award space. Jinak bych si vybral AA před IB. Možná je ale lepší zvážit koupit u IB economy a udělat levný bid upgrade do biz. Dle mého názoru Y+ není komfortní cestování. Taky zvážit kdy letí. Jestli v této době, Y+ je úplná blbost kvůli zaručenému ghetto J, určitě na TATL letech.
Takhle moje otázka nezněla. Nemám aviosy. Mám míle u AA. Každá varianta by byla kompletně za míle AA. Y+ stojí o cca 30% víc mil, než Y, C je o cca 100% mil víc, než Y. Co znamená "ghetto J"? :)
A ma zmysel teraz riesit Y+? Kedy leti? Ved teraz su prazdne lietadla tak by som sa radsej vystrel na prazdnej 3sedacke v Y ako v Y+ kde su pevne opierky. Ja som letel BA Y+ na nocnom lete DXB-LHR a bolo to velmi zle. Nevedel som si najst polohu cely let.
Na konci června. Nebude to noční let. Ale pokud bude k dispozici C, tak jí asi vezmu to.


Odpovědět