Aerosvit Airlines

Odpovědět

Doporučujte let s Aerosvit Airlines?

Anketa končí za 16. 11. 2007, 20:56

Ano - mám dobrou zkušenost
2
13%
Ano - není se čeho bát
8
53%
Ne - Mám špatnou osobní zkušenost
0
Žádná hlasování
Ne - mám špatné reference od známých či z novin
5
33%
 
Celkem hlasů: 15

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Aerosvit Airlines

Příspěvek od Spenlik »

MiraCBaBRNO píše:.mam zprostredkovanou zkusenost od taty na lince do Kyjevu a nic moc.Nadruhou stranu snesu hodne a hodne spim :)


Zeptej se uživatele Tygrlive (snad sem mu nezkomolil méno), nebo si najdi jeho TR (bylo to myslim sice do Dubaie ale, s aerosvitem moc šťastnej nebyl :)


tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Aerosvit Airlines

Příspěvek od tygrlive »

Spenlik píše:
MiraCBaBRNO píše:.mam zprostredkovanou zkusenost od taty na lince do Kyjevu a nic moc.Nadruhou stranu snesu hodne a hodne spim :)


Zeptej se uživatele Tygrlive (snad sem mu nezkomolil méno), nebo si najdi jeho TR (bylo to myslim sice do Dubaie ale, s aerosvitem moc šťastnej nebyl :)


:-) nevím, jak velou trpelivost mas a kolik mas stesti. Prestup v kyjeve se samo o sobe peklo s velkou pravdepodobnosti vykradeni zavazadel. VV toci nekolik 767 na dalkovny a pokud jim jedno vypadne, je to cele v riti... zpozdeni je skoro automaticke... ja nevim, s aerosvitem mam dvouletou intenzivni zkusenost.. cca 20 segmentu a vzdy si rikam, ze je to naposled. Ja na VV doporuceni nedam, ale nevylucuji, ze pri urcite konstelaci hvezd se to muze povest..

radeji bych zkusil turky nebo araby...

Pepa2
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 26. 05. 2010, 10:24
Stav: Offline

Re: Aerosvit Airlines

Příspěvek od Pepa2 »

Poprvé jsem s ukrajinou letěl v roce 2004. Nezapomenutelný zážitek vystoupení na ploše, busem k terminálu, cestou jsem se díval na to naše letadlo a na zavazadla, která z útrob padala volně několik metrů do korby Kamazu... vystoupení z busu a úprk do horního patra a všudypřítomným organizační chaos od vystoupení až po nástup do dalšího letadla. V BKK vypadla na karusel většina zavazadel otevřených (zipy, kapsy), ten kdo to otevíral, rozepínal se ani nesnažil to po sobě zavřít! :evil: Cestou zpět do PRG to samé, zavazadla v Praze taky jevili známky otevření. A to jsem si ještě dělal srandu ze zpožděného letu na Prahu, že potřebují víc času na prozkoumání obsahu našich zavazadel. Nic extra se mi neztratilo, vše cennější jsem měl zadělané hluboko v útrobách batohu. Od té doby balím vždy zavazadlo svépomocí do potravinářské průhledné PVC folie 30cmx30m, stojí to jen deset kaček, prodávají to všude a zavazadlo (látkové) je dobře chráněné proti vykradení, oděru a znečištění (a vypadá to mnohem lépe, než to co dělají na letištích a je mnohem dražší). V roce 2005 jsem cestu absolvoval znovu a zavazadla na karuselu nejevila známky vykrádání. Letos mě čeká 3 cesta s Aerosvitem do BKK. Jak čtu výše uvedené příspěvky, už se nemůžu dočkat :o

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Aerosvit Airlines

Příspěvek od tygrlive »

Tak dalsi "fresh" informace k aerosvitu... ve stredu jsem letel do Kyjeva OK v 11:25 a klasika, zase zpozdeni, vedle me sedel nemec a rikal, ze uz je taky nervozni, pac mel letet VV v 8:45 a ta jeste neodletela... trosku me zamrazilo, pac v sobotu jsem se mel vrace VV v 6:40 z Kyjeva... rikal jsem si, stane se.

V sobotu vstavam v 4:00 kyjevskeho casu, v 4:50 jsem na letisti a hle, odlet posunut na 9:30. Kdo zna KBP vi, ze cekat tam i 20 min je priserne... check-in zacal az v 7:40 a do te doby nebylo co delat :( tak jsem zasel na info aerosvitu a ptam se, zda to poleti aspon v tech 9:30 a pry ze jo, ze o tom vedi uz davno... vyuzivaji to letadlo PRAVIDELNE kdyz cestovky prodaji vice zajezdu na charter.. takze to delaji bezne...

PROSTE NEMAJI LETADLA :(

takze v horke sezone leta, kdo mate let aerosvitu, trpelivost... a pokud vas lakaji jejich dalkovky, davejte si radeji den k dobru!

P.S.: autor prispevku opravdu nema rad VV (skoro jako veci verejne :) ) pac je to problemova firma!

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Aerosvit Airlines

Příspěvek od Spenlik »

Tomu řikám vytíženost letadel :D Mnozí by se mohli přiučit :D


Kulich999
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 11. 08. 2009, 10:52
Stav: Offline

Re: Aerosvit Airlines

Příspěvek od Kulich999 »

Tak posílám čerstvou zkušenost s Aerosvitem - let Praha - Kiev - New Delhi a zpátky.

Před odletem: Na checkinu dostáváme pouze palubní vstupenku na let Praha - Kiev, další část prý v Kieve. Neřešíme...

(24.7) Praha - Kiev: Naprosto bezproblémový let bez zpoždění, etc. Svačinka malá, pití trošku málo, ale šlo to.

Na letišti v Kievě jsmě měli 5 hodin na přestup, když jsme viděli jak vypadá přestupní hala zvažovali jsme jak se dostat pryč. Vyřídíli jsme si palubní vstupenku na další let a vydali jsme se ptát jak se dostat ven. Asi po půl hodině pobíhání a přemlouvání nás pustil oficír z transferu zpátky do chodby, kde se vytupuje z letadla a dá se jít na ukrajinu. Tam vyplňujeme nějáké vstupní/vystupní formuláře. Celník za okýnkem se nás podezřele dívá, ale říkáme mu, že máme pět hodin čas a že chceme do centra Kieva, tak nás pouští. V následné hale příletů/odletů zjišťujeme, že cesta k nejbližší zastávce metra to trvá 50 min + ještě cesta do centra tak nakonec raději do města nejdem a poflakujeme se po letišti. Fotíme letadla u Terminálu A (opravdu "skvost"), vyměňujeme peníze a dáváme si čepované pivo za 7 ukrajinských chechtáků. Čas uběhl rychle, tak opět procházíme bezpečnostní prohlídkou a nastupujeme do letadla.

(24.7.) Kiev - New Delhi: Let bez obtíží - jenom nudný. Žádná obrazovka nefungovala, takže ani pořádně nevíme kudy letíme. Několik kanálů hudby nabízí vždy jen pár písníček stále dokola. Jídlo nějáká rýže s něčím (asi příprava do Indie). Pití taky nic moc. Nakonec letušky a letušáci ulehají či posedávájí v poslední řadě sedadel, takže si chodíme pro tekutiny a nějáké svačinky (croasianty) do kuchyňky sami :). Let se mi tedy líbil :).

(3.8.) New Delhi - Kiev: Na letišti dostáváme palubní vstupenky pro obě části letu. Letíme tentokrát druhou 767kou (monitory nejsou v sedadlech ale pár jich je v uličkách). Opět nepouštějí trasu, ale aspoň nějáké filmy. Hned z rána nám dávájí snídaňo-oběd (těžko říct byly to totiž dvě volské oka s karbenátkem a houskou). Zase troška tekutin, ale tentokrát si rovnou ze zkušnosti každý říkáme o pět kelímků vody, dva džusu, čaj a colu. Paní vedle na nás kouká jako na joja, ale když se žádná letuška další tři hodiny neobjeví (ani nereaguje na zavolání), tak jí dáváme z lítosti jeden kelímek vody :). V pulce letu dostáváme další várku tekutin a nějáký toast.

Na letišti v Kievě máme tentokrát tři hodiny čas, jelikož jsme vybaveni palubní vstupenkou na další let jdeme rovnou ven. Tentokrát je celník trošku nervní, ale rovnou mu říkáme, že jdeme ven před budovu na pivo. Každý si dáváme venku po třech pivech, takže nám čekání rychle uběhne. Navíc v tom vedru nám to trošku stouplo do hlavy, takže chceme udělat soutěž v tom, kdo z nás nasbírá více ukrajinských razítek do pasu :-D. Nakonec se k tomu naštěstí nedostanem.

(3.8.) Kiev - Praha: Let obět bez problémů. Tentokrát si říkáme pouze o tři kelímky vody, jednu colu a čaj. Před Prahou nás potkávájí trošku větší turbulence, takže zažíváme lehce adrenalinovější přistání.


Jinak zavazadla naprosto bez problémů, při cestě tam, jsme si je nechali zabalit, při cestě zpátky už ne (byly nakonec trošku špinavé). Ale jinak nic nebylo otvřene a nic nechybělo.

Za tu cenu co nabízejí na různé dálkoviny není co řešit a byl jsem s nimi naprosto spokojen :)

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: Aerosvit Airlines

Příspěvek od poja »

tak to je asi první pozitivní hodnocení, kéž by náš let do DEL dopadl podobně bez obtíží..jinak ta 767 má opravdu IFE, koukal jsem na fotky z kabiny a lcd na operadlech teda nebyly...

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Aerosvit Airlines

Příspěvek od tygrlive »

Kulich999 píše:Tak posílám čerstvou zkušenost s Aerosvitem - let Praha - Kiev - New Delhi a zpátky.

Před odletem: Na checkinu dostáváme pouze palubní vstupenku na let Praha - Kiev, další část prý v Kieve. Neřešíme...

(24.7) Praha - Kiev: Naprosto bezproblémový let bez zpoždění, etc. Svačinka malá, pití trošku málo, ale šlo to.

Na letišti v Kievě jsmě měli 5 hodin na přestup, když jsme viděli jak vypadá přestupní hala zvažovali jsme jak se dostat pryč. Vyřídíli jsme si palubní vstupenku na další let a vydali jsme se ptát jak se dostat ven. Asi po půl hodině pobíhání a přemlouvání nás pustil oficír z transferu zpátky do chodby, kde se vytupuje z letadla a dá se jít na ukrajinu. Tam vyplňujeme nějáké vstupní/vystupní formuláře. Celník za okýnkem se nás podezřele dívá, ale říkáme mu, že máme pět hodin čas a že chceme do centra Kieva, tak nás pouští. V následné hale příletů/odletů zjišťujeme, že cesta k nejbližší zastávce metra to trvá 50 min + ještě cesta do centra tak nakonec raději do města nejdem a poflakujeme se po letišti. Fotíme letadla u Terminálu A (opravdu "skvost"), vyměňujeme peníze a dáváme si čepované pivo za 7 ukrajinských chechtáků. Čas uběhl rychle, tak opět procházíme bezpečnostní prohlídkou a nastupujeme do letadla.

(24.7.) Kiev - New Delhi: Let bez obtíží - jenom nudný. Žádná obrazovka nefungovala, takže ani pořádně nevíme kudy letíme. Několik kanálů hudby nabízí vždy jen pár písníček stále dokola. Jídlo nějáká rýže s něčím (asi příprava do Indie). Pití taky nic moc. Nakonec letušky a letušáci ulehají či posedávájí v poslední řadě sedadel, takže si chodíme pro tekutiny a nějáké svačinky (croasianty) do kuchyňky sami :). Let se mi tedy líbil :).

(3.8.) New Delhi - Kiev: Na letišti dostáváme palubní vstupenky pro obě části letu. Letíme tentokrát druhou 767kou (monitory nejsou v sedadlech ale pár jich je v uličkách). Opět nepouštějí trasu, ale aspoň nějáké filmy. Hned z rána nám dávájí snídaňo-oběd (těžko říct byly to totiž dvě volské oka s karbenátkem a houskou). Zase troška tekutin, ale tentokrát si rovnou ze zkušnosti každý říkáme o pět kelímků vody, dva džusu, čaj a colu. Paní vedle na nás kouká jako na joja, ale když se žádná letuška další tři hodiny neobjeví (ani nereaguje na zavolání), tak jí dáváme z lítosti jeden kelímek vody :). V pulce letu dostáváme další várku tekutin a nějáký toast.

Na letišti v Kievě máme tentokrát tři hodiny čas, jelikož jsme vybaveni palubní vstupenkou na další let jdeme rovnou ven. Tentokrát je celník trošku nervní, ale rovnou mu říkáme, že jdeme ven před budovu na pivo. Každý si dáváme venku po třech pivech, takže nám čekání rychle uběhne. Navíc v tom vedru nám to trošku stouplo do hlavy, takže chceme udělat soutěž v tom, kdo z nás nasbírá více ukrajinských razítek do pasu :-D. Nakonec se k tomu naštěstí nedostanem.

(3.8.) Kiev - Praha: Let obět bez problémů. Tentokrát si říkáme pouze o tři kelímky vody, jednu colu a čaj. Před Prahou nás potkávájí trošku větší turbulence, takže zažíváme lehce adrenalinovější přistání.


Jinak zavazadla naprosto bez problémů, při cestě tam, jsme si je nechali zabalit, při cestě zpátky už ne (byly nakonec trošku špinavé). Ale jinak nic nebylo otvřene a nic nechybělo.

Za tu cenu co nabízejí na různé dálkoviny není co řešit a byl jsem s nimi naprosto spokojen :)


jelikož je to tvuj druhy prispevek tak budu doufat, ze je to realne pozitivni hodnoceni (blahopreji!!) a ne PR agentury nebo zamestnancu Aerosvitu. Ja mam snima letos 3 spatne zkusenosti ze 4....

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Aerosvit Airlines

Příspěvek od Spenlik »

tygrlive píše:
Kulich999 píše:Tak posílám čerstvou zkušenost s Aerosvitem - let Praha - Kiev - New Delhi a zpátky.

Před odletem: Na checkinu dostáváme pouze palubní vstupenku na let Praha - Kiev, další část prý v Kieve. Neřešíme...

(24.7) Praha - Kiev: Naprosto bezproblémový let bez zpoždění, etc. Svačinka malá, pití trošku málo, ale šlo to.

Na letišti v Kievě jsmě měli 5 hodin na přestup, když jsme viděli jak vypadá přestupní hala zvažovali jsme jak se dostat pryč. Vyřídíli jsme si palubní vstupenku na další let a vydali jsme se ptát jak se dostat ven. Asi po půl hodině pobíhání a přemlouvání nás pustil oficír z transferu zpátky do chodby, kde se vytupuje z letadla a dá se jít na ukrajinu. Tam vyplňujeme nějáké vstupní/vystupní formuláře. Celník za okýnkem se nás podezřele dívá, ale říkáme mu, že máme pět hodin čas a že chceme do centra Kieva, tak nás pouští. V následné hale příletů/odletů zjišťujeme, že cesta k nejbližší zastávce metra to trvá 50 min + ještě cesta do centra tak nakonec raději do města nejdem a poflakujeme se po letišti. Fotíme letadla u Terminálu A (opravdu "skvost"), vyměňujeme peníze a dáváme si čepované pivo za 7 ukrajinských chechtáků. Čas uběhl rychle, tak opět procházíme bezpečnostní prohlídkou a nastupujeme do letadla.

(24.7.) Kiev - New Delhi: Let bez obtíží - jenom nudný. Žádná obrazovka nefungovala, takže ani pořádně nevíme kudy letíme. Několik kanálů hudby nabízí vždy jen pár písníček stále dokola. Jídlo nějáká rýže s něčím (asi příprava do Indie). Pití taky nic moc. Nakonec letušky a letušáci ulehají či posedávájí v poslední řadě sedadel, takže si chodíme pro tekutiny a nějáké svačinky (croasianty) do kuchyňky sami :). Let se mi tedy líbil :).

(3.8.) New Delhi - Kiev: Na letišti dostáváme palubní vstupenky pro obě části letu. Letíme tentokrát druhou 767kou (monitory nejsou v sedadlech ale pár jich je v uličkách). Opět nepouštějí trasu, ale aspoň nějáké filmy. Hned z rána nám dávájí snídaňo-oběd (těžko říct byly to totiž dvě volské oka s karbenátkem a houskou). Zase troška tekutin, ale tentokrát si rovnou ze zkušnosti každý říkáme o pět kelímků vody, dva džusu, čaj a colu. Paní vedle na nás kouká jako na joja, ale když se žádná letuška další tři hodiny neobjeví (ani nereaguje na zavolání), tak jí dáváme z lítosti jeden kelímek vody :). V pulce letu dostáváme další várku tekutin a nějáký toast.

Na letišti v Kievě máme tentokrát tři hodiny čas, jelikož jsme vybaveni palubní vstupenkou na další let jdeme rovnou ven. Tentokrát je celník trošku nervní, ale rovnou mu říkáme, že jdeme ven před budovu na pivo. Každý si dáváme venku po třech pivech, takže nám čekání rychle uběhne. Navíc v tom vedru nám to trošku stouplo do hlavy, takže chceme udělat soutěž v tom, kdo z nás nasbírá více ukrajinských razítek do pasu :-D. Nakonec se k tomu naštěstí nedostanem.

(3.8.) Kiev - Praha: Let obět bez problémů. Tentokrát si říkáme pouze o tři kelímky vody, jednu colu a čaj. Před Prahou nás potkávájí trošku větší turbulence, takže zažíváme lehce adrenalinovější přistání.


Jinak zavazadla naprosto bez problémů, při cestě tam, jsme si je nechali zabalit, při cestě zpátky už ne (byly nakonec trošku špinavé). Ale jinak nic nebylo otvřene a nic nechybělo.

Za tu cenu co nabízejí na různé dálkoviny není co řešit a byl jsem s nimi naprosto spokojen :)


jelikož je to tvuj druhy prispevek tak budu doufat, ze je to realne pozitivni hodnoceni (blahopreji!!) a ne PR agentury nebo zamestnancu Aerosvitu. Ja mam snima letos 3 spatne zkusenosti ze 4....


3 ze 4? No vidíš, to máš i jednu pozitivní :wink: :D

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Aerosvit Airlines

Příspěvek od MS743 »

Aerosvit je takovy prumer/podprumer ale zalezi na cene. S nimi jsem letel 3x do Thajska nez jsem se odstehoval... pred 6 lety kdy meli jediny cenu kolem 13tis ... letouny maji OK... i 767 od SAS byly v pohode... servis (ve vzduchu i na letisti jen tak tak). Bohuzel v te dobe se jeste pozadovalo Vizum pro vstup do Ukrajiny takze zustat v terminalu bylo utrpeni.... asi 400 letu do Tel Avivu a totalni zmatek pri boarding (3-4 lety naraz) ve stejne "chodbe"... Letat s nimi je ok jen kdyz bude cena nesrovnatelne nizsi coz u nich uz nebyva.

Jsem prekvapen treba jak na tom Aeroflot je lepsi a lepsi... nova technika, novy terminal, dobre jidlo.... je to pomalu srovnatelne s jinymi spolecnostmi (jen Intl flights)... jen u obou spolecnosti lidsky usmev jeste neni soucasti job description.

yangzhening
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 67
Registrován: 04. 11. 2010, 06:56
Oblíbené typy letadel: TU-154M, TU-204
Pohlaví: muž
Bydliště: Jiamusi 佳木斯
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Aerosvit Airlines

Příspěvek od yangzhening »

Aerosvit se mi tak nelíbí, že jsem dal radši přednost Wizzairu z KTW...a poměr cena/kvalita byl opravdu lepší. Vím, že někdo nemá rád LCC, ale B737-300 s hnusným jídlem mě opravdu nedonutí dát za letenku 3x více...

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: Aerosvit Airlines

Příspěvek od spinar »

Koukam ze tahle spolecnost ted docela frci. Od letniho letaku pridava spoustu novych linek a na spouste jiny pridava frekvence. Celkem pry 23 novych nebo navysenych spojeni...

Jen by mne zajimala jedna vec. Dneska jsem s nima koupil letenku do OVB na duben 2011 a z KBP mam letet s A-320, ktery ted nemaj. Oni maji nejaky objednany, nebo to bude nejaky wet-lease? Nevite o tom nekdo neco?

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Aerosvit Airlines

Příspěvek od tygrlive »

spinar píše:Koukam ze tahle spolecnost ted docela frci. Od letniho letaku pridava spoustu novych linek a na spouste jiny pridava frekvence. Celkem pry 23 novych nebo navysenych spojeni...

Jen by mne zajimala jedna vec. Dneska jsem s nima koupil letenku do OVB na duben 2011 a z KBP mam letet s A-320, ktery ted nemaj. Oni maji nejaky objednany, nebo to bude nejaky wet-lease? Nevite o tom nekdo neco?


To jsem na ně velmi velmi zvědav... jejich flotila je dost stará a jakákoliv oprava hlavně na dálkových letounech je třeba 1-3 zpoždění... kdo ví co je čekat na KBP a co je volat na linku Aerosvitu chápe... ale zpět k dotazu... řada jejich letů je na strojích dalších ukrajinských společností.. např. A320 má Donbasaero (několikrát jsem snimi letěl i z Prahy), Karlovy Vary jim bude lítat Embaraer Dniproavie (ti jim hodně lítají vnitrostátní linky) a pokud vím, občas využívají i stroje Windrose.

P.S.: jako malé doplnění jsem ted nasel http://www.aerosvit.ua/eng/index/usflin ... /9882.html (byl jsem slídit po těch nových destinacích :)) )

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1253
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Aerosvit Airlines

Příspěvek od Orus-x »

spinar: A320 mají, je to stroj Donbassaero. Stroje UR-DAA, DAB, DAC, DAD. V leťáku je pravidelně píšou třeba KBP-ALA. Jinak lítají i stroje Dniproavia, k nám občas B737-300 a -500, po Evropě běžně Embraery 145, dokonce chtějí otevřít od léta pravidelnou linku KBP-KLV s E145.

PDan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 603
Registrován: 27. 08. 2009, 22:59
Stav: Offline

Re: Aerosvit Airlines

Příspěvek od PDan »

A ted AerAL dostaly dalsi dalkovy Boeing 767-300ER (po Royal Brunei), UR-VVV.


Odpovědět