LAN Airlines (dříve Lan Chile)

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: LAN Airlines (dříve Lan Chile)

Příspěvek od hafi »

tak jen pro info pro ostatní - ceny vnitrostátních LANu jsou výrazně (cca 3x) levnější při koupi v Chile.
Až těsně před koupi (bez nějakých poznámek o povinnosti být v Chile, včetně vyplnění českýho bydliště) jsem se dostal ke koupi na despegar.cl a atrapalo.cl za ceny, které matrix našel při koupi v Chile.
...akorát teda pokud to koupím, tak se netěším na případné problémy.
Naposledy upravil(a) hafi dne 18. 09. 2012, 13:14, celkem upraveno 1 x.


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: LAN Airlines (dříve Lan Chile)

Příspěvek od Night fly »

hafi píše: jsem se dostal ke koupi na despagar.cl a atrapalo.cl za ceny, které matrix našel při koupi v Chile.


Jen drobny preklep tam mas (pro pripadne budouci zajemce): ten prvni site bude spis despegar.cl nez despagar, ze?

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: LAN Airlines (dříve Lan Chile)

Příspěvek od pavelpmi »

Asi. :D

A karta nechilskou kartou pujde? Dej pak vedet.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: LAN Airlines (dříve Lan Chile)

Příspěvek od hafi »

njn, despegar.cl

Nikde to ta nic o chilský kartě nepíše a nabízí to normální nabídku karet (visa, masterdard). Zkusím, ale až časem, nejdřív musím vymyslet jak se dostat do SCL. Atuální cena kolem 18k za PRG-SCL-MUC s TAMem sice není špatná, ale zas si říkám, že by ještě něco málo dolu jít mohlo, navíc ještě nevím přesně termín.

don_quijote
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 276
Registrován: 10. 07. 2011, 18:14
Bydliště: Pitěr
Stav: Offline

Re: LAN Airlines (dříve Lan Chile)

Příspěvek od don_quijote »

pavelpmi píše:Asi. :D

A karta nechilskou kartou pujde? Dej pak vedet.


Nevím jesti, to ještě platí, ale bejvávalo, že LAN bral buď kreditky nebo chilský debetní karty. S cizí debetní kartou to bylo složitější - volání a nadiktování údajů...


don_quijote
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 276
Registrován: 10. 07. 2011, 18:14
Bydliště: Pitěr
Stav: Offline

Re: LAN Airlines (dříve Lan Chile)

Příspěvek od don_quijote »

hafi píše:njn, despegar.cl

Nikde to ta nic o chilský kartě nepíše a nabízí to normální nabídku karet (visa, masterdard). Zkusím, ale až časem, nejdřív musím vymyslet jak se dostat do SCL. Atuální cena kolem 18k za PRG-SCL-MUC s TAMem sice není špatná, ale zas si říkám, že by ještě něco málo dolu jít mohlo, navíc ještě nevím přesně termín.


To není vůbec špatný. Čas od času tuhle trasu sleduju a cokoliv pod 20k je dobrý, pod 18k jsem to snad neviděl, kromě pár akcí Iberie z MAD :(

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: LAN Airlines (dříve Lan Chile)

Příspěvek od hafi »

hafi píše:tak jen pro info pro ostatní - ceny vnitrostátních LANu jsou výrazně (cca 3x) levnější při koupi v Chile.
Až těsně před koupi (bez nějakých poznámek o povinnosti být v Chile, včetně vyplnění českýho bydliště) jsem se dostal ke koupi na despegar.cl a atrapalo.cl za ceny, které matrix našel při koupi v Chile.
...akorát teda pokud to koupím, tak se netěším na případné problémy.

Takže...vyzkoušeno.
Despegar má cca 400/os poplatek za vystavení. A neprošla mi tam platba - při zadání to chce nějaké číslo RUT (které má nějakou formu). Když jsem se pokusil nacpat do toho své číslo pasu (včetně toho, že jsem zjistil, jaké bych tam měl dát požadované kontrolní číslo, podopně jako u EANu) tak stejně platba neprošla (v blokacích je jen nějaká malá částka na zkoušku).
Na Atrapalo to zdánlivě nechtějí, ale nezkoušel jsem, protože nenabízí multicity, což jsem potřeboval.
Bez poplatku a s multicity to šlo na cocha.com, i mi to vystavilo letenky, ale platba v blokacích nebyla a druhý ten přišel email o zrušení.
Nakonec se zadařilo na lan.cl, koupeno českou kartou bez jakýchkoli problémů (zatím). Když jsem to zkoušel někdy dříve, tak to tam ani nešlo dostat se k platbě - podle IP do poznalo, že jsem mimo Chile. A navíc nově to umí i multicity, a podzim tam byla jen hláška, že to připravují.

Akorát ty třídy za lokální ceny jsou jen pro zpáteční lety, takže jsem si musel pro jeden let koupit zpáteční, který nevyužiji, ale furt se to výrazně vyplatilo.


Odpovědět