LAN Airlines (dříve Lan Chile)

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

LAN Airlines (dříve Lan Chile)

Příspěvek od alesesl »

Dobry Den Panove & Damy,

potreboval bych poradit.

Planuji cestu v Dubnu 2008 jen tak se proletet. Chci vyzkouset neco jineho a proto ze ptam.

16.04. chci letet MAD-FRA s LAN CHILE na A340 odlet z MAD 14:10 prilet do FRA 16:50.

Odlet ten samy den z FRA 19:40 - prilet do MAD ve 22:15.

Pokud budu mit nacheckovano jedno zavazadlo, myslite ze je dostatek casu na to abych si ho vyzvednul a sel na check in a zladnul zpatecni let do MAD.

Nebo je taky moznost odletat z FRA, ale v MAD bych pak musel prenocovat. Me tentokrat nejde po poznavani mest a jejich historie je to vylet jen se proletet.

z MAD planuji pak 17.04. ranni let do BRU s Brussels Airlines a pak pokracovani jiz koupene letenky BRU-THF a 18.04. THF-BRU a pak SKY do PRG.

Diky za rady.

PS: Vyhlidkova terasa ve FRA je otevrena?

Ma neco taky Madrid?
Naposledy upravil(a) alesesl dne 02. 12. 2007, 19:13, celkem upraveno 1 x.


Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: LAN CHILE

Příspěvek od Kamyl »

alesesl píše:PS: Vyhlidkova terasa ve FRA je otevrena?


Uz by mela byt od leta v provozu, pokud ji zase nezavreli... :wink:

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1253
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Příspěvek od Orus-x »

alesesl: tak do toho bych nešel, sice teoreticky 2 hod. 50. min. je dost času, aby sis vyzvedl zavazadlo, prošel zase na odbavení a odbavil se, ale ta A340 přiletí do MAD ze Santiaga, takže by mohlo být zpoždění a ve FRA kratší průlet. A nebo další problémy typu velké zpoždění, zrušení úseku MAD - FRA, překnihování na něco jiného, nestihnutí zpátečního odletu a ohrožení odletu do BRU druhý den.
To není strašení, ale podle mýho je to dost risk. Ale přeju Ti aby to všechno vyšlo

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

alesesl:
Tak tohle bych nerisknul... stačí se podívat sem: http://www.flightstats.com/go/FlightRat ... rtCode=FRA - už z toho je jasné, že zas až tak na čas nelétají... Takže v případě zpoždění budeš mít dvě možnosti: oželíš let 340 a zůstaneš v MAD a nebo to riskneš a když to ve FRA nestihneš, tak pojedeš s DB do BRU (což se krapet prodraží, protože DB zrovna nejlevnější nejsou...)...sis mohl dát ve FRA spottovací den a letět až další den zpět do MAD, ne? FRA je hezký měso, letiště ještě hezčí, takže se tam vyplatí den zůstat :wink:

No kazdopadne drzim palce aby ti to vyslo :wink:

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Příspěvek od alesesl »

MK píše:alesesl:
Tak tohle bych nerisknul... stačí se podívat sem: http://www.flightstats.com/go/FlightRat ... rtCode=FRA - už z toho je jasné, že zas až tak na čas nelétají... Takže v případě zpoždění budeš mít dvě možnosti: oželíš let 340 a zůstaneš v MAD a nebo to riskneš a když to ve FRA nestihneš, tak pojedeš s DB do BRU (což se krapet prodraží, protože DB zrovna nejlevnější nejsou...)...sis mohl dát ve FRA spottovací den a letět až další den zpět do MAD, ne? FRA je hezký měso, letiště ještě hezčí, takže se tam vyplatí den zůstat :wink:

No kazdopadne drzim palce aby ti to vyslo :wink:


Dekuji moc za info. Ja to asi udelam nasledovne. Pojedu ze Studentagency do FRA busem. Vecer poletim FRA-MAD, v MAD zustanu pres noc, pak dam MAD-FRA na druhy den taky s LAN CHILE a vecernim letem S Brussels airlines poletim FRA-BRU.

Bude to asi nejlepsi reseni z duvodu, kdyby neco melo zpozdeni. Ale jak priletim nazpet do FRA tak let do BRU s SN leti v 19:20. Doufam, ze to nebude mit zpozdeni. Jak to se spottovanim v MAD. je tam nejaka terasa. Toleruji tam noclezniky na letisti v hale?


masterview
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 197
Registrován: 30. 07. 2007, 13:25
Bydliště: LKRA
Stav: Offline

Příspěvek od masterview »

terasu jsem v MAD zadnou nenasel (ale ani nehledal) ale noc na letisti bez problemu, zkusil jsem minuly tyden :) . Spal jsem na terminalu T1 (ktery je propojen s T2 a T3). Trochu tvrdsi sedacky, ale da se utrhnout trojsedacka a pak se to da. Na terminal T4 jezdi kyvadlove bus.

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Příspěvek od poja »

nevíte jestli jeste lan litaj FRA-MAD-FRA za 80eur...nemužu to najít na žadnej termin trochu tam změnili web a neni tam přehled jinejch dat letu jako dřív...

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

Mne se to podarilo az na druhy pokus se prokousat tim jejich rezervacnim systemem... ale nabizi mi to nejaky hrozny castky za 357 USD rtn... Pritom Matrix ukazuje, ze by to melo stat 2100 CZK...koukal jsem na Kralovnu a tam to jde koupit za 2571 CZK....

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Lan Chile

Příspěvek od prodejce »

Rádi bychom Vás informovali o novém spojení mezi Limou a Velikonočním ostrovem, které bude k dispozici od 5.ledna 2011. V kombinaci se Santiagem de Chile vzniká velmi zajímavý trojuhelník, který by mohl zaujmout nejednoho cestovatele.

Lety budou operované Boeingem 767 2x týdně vždy ve středu a neděli pod číslem LA848 a LA847.

LIM – IPC:
LA 848 LIM 00:55 IPC 06:15

IPC – LIM :
LA 847 IPC 13:00 LIM 17:50

Stanley
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 46
Registrován: 07. 12. 2010, 16:41
Stav: Offline

Re: Lan Chile

Příspěvek od Stanley »

Zdravím, v červnu příštího roku letím se společností LAN trasu MAD-LIM-CUZ. Chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti s touhle aerolinkou (občerstvení, IFE, atd.) Taky bych se chtěl zeptat na letiště v Limě, jestli mne tam nečeká nějaká záludnost a kde je nejlepší si vyměnit peníze. Díky za každou informaci. Btw. Slyšel jsem, že je v CUZ zajímavý přistávací manévr.

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: LAN Airlines (dříve Lan Chile)

Příspěvek od nartym »

Mam koupene letenky s LANem EZE-LIM-IPC-SCL-EZE a nejde mi vlozit FFP na jejich webu, lze pouzit pri check-inu FFP Finnair nebo British, jelikoz jsou taky clenem OneWorld?

don_quijote
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 276
Registrován: 10. 07. 2011, 18:14
Bydliště: Pitěr
Stav: Offline

Re: LAN Airlines (dříve Lan Chile)

Příspěvek od don_quijote »

nartym píše:Mam koupene letenky s LANem EZE-LIM-IPC-SCL-EZE a nejde mi vlozit FFP na jejich webu, lze pouzit pri check-inu FFP Finnair nebo British, jelikoz jsou taky clenem OneWorld?


Nemel by byt zadny problem, aspon ja ho nikdy nemel s Iberia Plus. Personal na check-inu bejva vetsinou dost profesionalni, takze zadnej strach.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: LAN Airlines (dříve Lan Chile)

Příspěvek od hafi »

Našel jsem si na matrixu vnitrostátní letenku s LAN Chile za pěknou cenu, ale nemoh jsem jí za stejnou cenu dát dohromady nikde, kde by šla vystavit. Pak mě napadlo změnit na matrixu "sales city" na Prahu z default SCL...a už je tam cena asi třikrát vyšší a odpovídá nalezenému jinde.
Chápu to tak, že když někde na netu najdu chilskýho Pelikána, tak je šance, že to půjde za tu levnější cenu? Na stránkách LANu nejde kupovat multicity, takže tam to zkusit nemůžu.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: LAN Airlines (dříve Lan Chile)

Příspěvek od pavelpmi »

A nemusis byt Chilan, respektive zit v Chile, abys mel tu cenu?

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: LAN Airlines (dříve Lan Chile)

Příspěvek od hafi »

co já vím...
teď jsem zkusil na stránkách LANu roůzné kombinace zpátečních a když to hledám přes mezinárodní stánku, tak je to taky asi třikrát dražší...ale dostal jsem se k tomu, že to tam píše, že cena je platná pro koupi v Chile, tedy by to nemuselo být vázaný na národnost.
Takže buď najít chilskou proxy nebo nějakýho agenta nbo doufat, že se ta cena příliš nezvýší ani pro lety brzo a řešit to po příletu tam.


Odpovědět