Nové destinace Emirates

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Nové destinace Emirates

Příspěvek od Globik »

whiskey píše:
Globík píše:Cvičně jsem se mrkl na ty nízké ceny a vskutku! Na podzim mi to nabízí na trase VIE-JFK-VIE cenu 9.500!

Ovšem eur! :lol:


First nemusi byt uplne zle :wink:

Pravda, že firstka není o moc dražší: EUR 16218.20 :D
(C: EUR 10562.20)


sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Re: Nové destinace Emirates

Příspěvek od sever2 »

Ja planuju napsat vetsi trip report ohledne Emirates, ale uz ted mam potrebu vyvratit informace o nedostatecnem a nechutnem cateringu. S Emirates jako rodina jsme v poslednim pul roce letaly pomerne dost casto, a jejich servis nejenom catering v porovnani s ostatnimi zkusenostmi OS, BA, QF, LH hodnotime vsichni vyborne. Lety na cas, personal v 85 % pripadu velmi prijemny, ve zbytku pak proste jen trochu strohy - nikoliv neprijemny (na rozdil od vetsiny cestujici si nemyslim, ze stevardky jsou stroje, ktere jsou povinne se na me usmivat... pokud je jejich jednani taktni a slusne at se klidne mraci).

Pro ilustraci prikladam jidelnicek z letu EK413 SYD - DXB.

predkrm:
classic tuna nicoise with green beans, steamed potatoes and salad leaves

jidlo:
Moroccan style chicken topped with fried onions, served with pulao, okra and stewed potatoes

nebo

Grilled beaf steak with pearl onions, pommery mustard, flavoured mashed potatoes, baby carrots and minted peas

dezert:
Passion fruit cheesecake served with sweet raspberry coulis

a dale Cheese, Biscuits, Chocolate (+ vetsina ostatnich letu jeste salat)

Behem 15 hodionove letu dale "on-demand" sandwiche (vyborne - ne ty co servistuji evropske spolecnosti), vyber ovoce a vyber cokoladovych tycinek. Pokazde, kdyz jsem si rekl o sandwich, dostal jsem dva a k tomu ty cokoladove veci bez pozadani!!!!...a dale samozrejme snidane.

Ohledne piti.... nic vas neomezuje ve vyberu pouze slusnost. Ze zkusenosti objednat si bile vino, vodu a colu neni nikdy problem. Pritelkyne si jednou objednala Baileys... stevard s udivem chvili nechapal, ze chce pouze jednoho "panaka". A mohl bych v zazitcich s Emirates v pozitivnim duchu pokracovat pres vsechny aspekty servisu az po profesionalni zvladnuti emergency na palube (me prvni :shock: )

Samozrejme nerikam, ze EK jsou bez chyby a nemuze se s nimi stat neco neprijemneho. Jsem take na zaklade zkusenosti ochoten pripustit, ze se z Emirates v poslednich letech stala o poznani striktnejsi spolecnost co se nastupu a vahy zavazadel tyce, nicmene odlisujme konstruktivni kritiku od stereotypniho bashingu typu:

catering byl o cole a oriskach (zjevna lez, pro ty co tuto spolecnost nekdy zkusili)

pri 182 cm jsem se nemohl nohama dotknout zeme (mam 175 centimetru a sedel jsem pohodlne s nohama pevne na zemi, moje pritelkyne ma 164 cm a taky nemela problem, pokud by tento rozdil nebyl dostatecny)

Singapore Airlines jsou zcela nekde jinde (ano jsou lepsi spolecnosti, ale rozhodne nejsou "nekde jinde" rozdil osmi mist ve SkyTraxu rozhodne neni neco "zcela nekde jinde".

A IFE je fantasticke. To, ze se z filmu strihaji milostne sceny a co. Letite proste se spolecnosti, ktera vzesla z kultury s takovym pristupem k sexu, to je proste normalni. Vzdy jsou na vyber spolecnosti s prehistorickym IFE, kde na vytouzenou milostnou scenu muzete mzourat oci ze vzdalenosti 20 metru :lol:

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nové destinace Emirates

Příspěvek od persona »

Asi budu muset zkusit některého z tradičních dopravců (BA, LH, AF), abych si poopravil názor; možná bylo mé očekávání ohledně cateringu nepřiměřeně vysoké, ale je pravda, že skvělý dojem na mě Emirates s úrovní svého jídla neudělali (moc odpadu, málo dobrého jídla). Možná jsem jen zkažený fotkami z business z airliners.net, ale prostě jsem si až tak nepochutnal, jak jsem čekal. Podotýkám, že se gurmánem terprve stávám a že mám na kontě pouze pár lepších "fine dining" podniků na úrovni Bib Gourmand. S těmi jsem to ale pochopitelně nepoměřoval. No, uvidíme jak ostatní dopravci - srovnáme. Také jsem asi ovlivněn tím, že jsem nedostal dvě jídla, která jsem si objednal už 2 měsíce dopředu při bookingu. Což zamrzí. S kolegy jsme vyzkoušeli asi 8 variant menu na 4 úsecích a opravdu nás nadchly (a chutnaly nám) pouze dvě možnosti. (sea-food a ještě něco, už nevím přesně).

sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Re: Nové destinace Emirates

Příspěvek od sever2 »

Nebo si trochu prilis velky gurman :D

Ja osobne treba radim Passionfruit cheesecake s malinovou polevou mezi nejlepsi dezerty, co jsem kdy jedl a nemel jsem daleko k tomu zadonit u letusek o pripadne prebytky. :lol:

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Nové destinace Emirates

Příspěvek od euroflyer »

a vy létáte kvůli tomu, abyste měli v letadle michelinovský zážitek? Pro mě je hlavní, že mě aerolinka dopraví bezpečně za rozumnou cenu a dá mi najíst dobrého jídla.


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nové destinace Emirates

Příspěvek od persona »

euroflyer píše:a vy létáte kvůli tomu, abyste měli v letadle michelinovský zážitek? Pro mě je hlavní, že mě aerolinka dopraví bezpečně za rozumnou cenu a dá mi najíst dobrého jídla.


NIkoli, v ohvězdičkované restauraci jsem ještě nebyl, maximálně tak na úrovni Bib Gourmand :) - je to často lepší. Ne, nelétám kvůli jídlu, ale pokud je catering Emirates vychvalován (bezmála do nebes), očekávám skutečně něco. Možná jsem měl štěstí, ale v Deltě mě to jídlo jaksi uspokojilo více - a byla i zmrzlina. Na "nejlepší" bývá často používán přísnější metr.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Nové destinace Emirates

Příspěvek od Zlin142 »

Já bych se též připojil se svými dojmy z letu s Emirates a do písmene souhlasím s tím, že komfort sedaček v 777 je naprosto katastrofální a zejména u okna je minimálně místa vzhledem ke krabici s IFE pod sedadlem.
Personál velmi slušný některé letušky trošku chladnější, kvalita jídla rozhodně nezklame (zejména pokud uvážíte cenu letenky).
Škoda jen, že u piva je výběr hnusný "globální" Heineken, americký rýžový Budweiser a Amstel Light přičemž ta třetí volba je zdaleka nejlepší (dle mého názoru). Víno nedokaážu posoudit neb jsem cajzl a vínu nerozumím.
Zkušenost z transitu přes Emirates Terminal v DXB je podstatně méně pozitivní.
Přílet z MUC v 6:00 následovaný dobrými tři čtvrtě hodinami v gigantické frontě na rentgen - v provozu 2 z 5 možných (důvod proč je rentgen v tranzitním prostoru tam kde lidi jen přecházejí z jednoho letadla do druhého mi nějak uniká), následovaná cca. o dvě hodiny později v křečích vystátou frontou na pánské hajzlíky :shock: (snad poprvé v životě) protože v koncích terminálu je pro cca. 6 chobotů tj. pro nějakých 1200-1500 lidí všeho všudy tři kabinky.
Prakticky nulový výhled na letadla... což mne mrzelo - těšil jsem se na A380. Co je ovšem nejhorší jsou do alelujá strojově opakované hlášení o nástupech / posledních výzvách na jednotlivé lety. Vzhledem k tomu, že nástup začíná minimálně hodinu před plánovaným odletem, výzva pro nástop/last call pro každý let je opakována hlasem snad co pět minut. Pro cestující je to přinejmenším velmi otravné (koneckonců monitory s odlety jsou všude), ale pracovat na letišti tak asi druhý den jdu domů s cukáním oka a/nebo pěnou u úst.
Co se týče údajně tolik úžasného Dubai Duty Free, tak kromě pár jednotlivostí mi ceny nepřišly nikterak zajímavé - někdy spíš naopak.
Příiemné jsou pohodlné sedačky ve kterých lze pololežet a malé vozíky na které lze naložit příruční zavazadla a levné občerstvení (plechovka coly/sprite 6 kč, mletá kráva z BK za ceny obdobné u nás).

sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Re: Nové destinace Emirates

Příspěvek od sever2 »

Tak pro sejckare :D jeste jeden maly postreh.

Vysledky SkyTrax za rok 2009:

1. Cathay Pacific 2. Singapore 3. Asiana Airlines :shock: 4. Qatar Airways 5. Emirates

Urcite existuji zlepseni, nicmene mluvime o pate nejlepsi spolecnosti sveta vubec. Minule byli devati, jejich umisteni letos znamena nejmarkantnejsi posun v ramci prvni desitky vubec. Reditel SkyTraxu mel minuly rok pravdu, kdyz predpovidal vliv A380 a noveho terminalu v Dubaji.

Je videt, ze vecne omylanych deset sedadel v Y v triple-seven je problem minoritni casti cestujicich... asi dano fyzickymi dispozicemi.


Odpovědět