Nové destinace Emirates

dast
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 135
Registrován: 03. 12. 2008, 21:37
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nové destinace Emirates

Příspěvek od dast »

Moje zkusenosti z podzimni cesty VIE-DXB-VIE jsou taky smisene.

Jidlo cestou tam bylo vynikajici. Cestou zpatky byl ale vyber dost chaby - jako hlavni chod byly na vyber tomato roll nebo chicken tikka, jako snack pred pristanim byl chicken tikka sandwich. Bud jsem si tedy mohl dat vegetarianske jidlo nebo mit 2 vicemene stejna jidla behem jednoho letu.

Naprosto tragicke ale bylo misto a nepohodlna sedadla (B777-200). Cestou tam bylo plno, takze vedle me sedeli 2 lide (trojsedadlo u okna). Sedadla jsou uzka, takze jsem se prakticky celou dobu dotykal ramenem cestujici vedle mne (a to mam celkem hubenou postavu). I kdyz mam 182 cm, tak pokud jsem sedel "rovne", mel jsem chodidla ve vzduchu. Musel jsem tedy sedet na kraji sedadla s oprenymi koleny o sedadlo prede mnou. Stolecek nebyl vysouvaci, takze kdyz mel cestujici prede mnou sklopene operadlo, nedalo se jist (tac s jidlem se na stolek proste nevlezl) dokud letuska nepozadala o narovnani operadla. Cestou zpatky bylo prostredni sedadlo volne, takze to bylo trochu lepsi.

Jedine, co musim pochvalit je IFE. Na filmy se sice v letadle nikdy nedivam, takze co se tyce strihu/cenzury, nemuzu hodnotit, ale vyber hudby je vyborny (hlavne nabidka "essential albums").

Kazdopadne jsem si rekl, ze priste s Emirates jedine pokud bude opravdu mimoradne vyhodna cena (tentokrat to bylo sluzebne, takze jsem letenku nevybiral a cenu neresil).


HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Nové destinace Emirates

Příspěvek od HonzaLB »

dast píše:Moje zkusenosti z podzimni cesty VIE-DXB-VIE jsou taky smisene.

Jidlo cestou tam bylo vynikajici. Cestou zpatky byl ale vyber dost chaby - jako hlavni chod byly na vyber tomato roll nebo chicken tikka, jako snack pred pristanim byl chicken tikka sandwich. Bud jsem si tedy mohl dat vegetarianske jidlo nebo mit 2 vicemene stejna jidla behem jednoho letu.

Naprosto tragicke ale bylo misto a nepohodlna sedadla (B777-200). Cestou tam bylo plno, takze vedle me sedeli 2 lide (trojsedadlo u okna). Sedadla jsou uzka, takze jsem se prakticky celou dobu dotykal ramenem cestujici vedle mne (a to mam celkem hubenou postavu). I kdyz mam 182 cm, tak pokud jsem sedel "rovne", mel jsem chodidla ve vzduchu. Musel jsem tedy sedet na kraji sedadla s oprenymi koleny o sedadlo prede mnou. Stolecek nebyl vysouvaci, takze kdyz mel cestujici prede mnou sklopene operadlo, nedalo se jist (tac s jidlem se na stolek proste nevlezl) dokud letuska nepozadala o narovnani operadla. Cestou zpatky bylo prostredni sedadlo volne, takze to bylo trochu lepsi.

Jedine, co musim pochvalit je IFE. Na filmy se sice v letadle nikdy nedivam, takze co se tyce strihu/cenzury, nemuzu hodnotit, ale vyber hudby je vyborny (hlavne nabidka "essential albums").

Kazdopadne jsem si rekl, ze priste s Emirates jedine pokud bude opravdu mimoradne vyhodna cena (tentokrat to bylo sluzebne, takze jsem letenku nevybiral a cenu neresil).

my měli výběr tří jídel pokaždé, navíc pokud jsi měl speciální přání, mohl jsi si to zadat už při rezervaci (a bylo jich asi dost, protože než začaly jezdit vozíky s jídlem, pár desítek speciálních jídel CC roznesli)
letěl jsem tři segmenty s 777-300er a na sedadla si nemůžu stěžovat. jen na araba, který se nějak nechtěl přesunou vedle, ačkoliv měl prostřední řadu vedle volnou a měl by více místa:-)330-200 byla co se komfortu týče horší, navíc už zjevně měla za sebou trošku více:-)a ještě neměli Ice nainstalovaný v nové verzi, takže i s miniobrazovkami (oproti těm v 777)

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Nové destinace Emirates

Příspěvek od dider »

dast píše:
Naprosto tragicke ale bylo misto a nepohodlna sedadla (B777-200). Cestou tam bylo plno, takze vedle me sedeli 2 lide (trojsedadlo u okna). Sedadla jsou uzka, takze jsem se prakticky celou dobu dotykal ramenem cestujici vedle mne (a to mam celkem hubenou postavu). I kdyz mam 182 cm, tak pokud jsem sedel "rovne", mel jsem chodidla ve vzduchu.


No ono EK ma v 777 docela tragicke "charterove" usporadani sedadel 3-4-3 a bohuzel na delsim letu je to docela velke minus proti jinym dopravcum.

2LB: musim ted SIA trochu obhajit, protoze dle meho nazoru nejde vubec EK a SQ srovnavat. Ekonomicka trida je v konfiguraci 3-3-3 a v business tride je rozdil jeste mnohem markantnejsi, seating EK 2-3-2(chudak ten uprostred) se neda s SQ 1-2-1 uz vubec srovnavat. To nema EK ani ve firstce (2-2-2) v 77W.

Normalne ten pomer cena/kvalita u EK az tak uzasny neni, ale v pripade akce letenky za 12tis to zase chapu. Kdyz uz aerolinku z gulfu, tak bych preferoval EY.

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Nové destinace Emirates

Příspěvek od dider »

Ted koukam, ze Etihad ma prave super akci, MUCKUL za 13.000CZK.WOW!!

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Nové destinace Emirates

Příspěvek od HonzaLB »

dider píše:
dast píše:
Naprosto tragicke ale bylo misto a nepohodlna sedadla (B777-200). Cestou tam bylo plno, takze vedle me sedeli 2 lide (trojsedadlo u okna). Sedadla jsou uzka, takze jsem se prakticky celou dobu dotykal ramenem cestujici vedle mne (a to mam celkem hubenou postavu). I kdyz mam 182 cm, tak pokud jsem sedel "rovne", mel jsem chodidla ve vzduchu.


No ono EK ma v 777 docela tragicke "charterove" usporadani sedadel 3-4-3 a bohuzel na delsim letu je to docela velke minus proti jinym dopravcum.

2LB: musim ted SIA trochu obhajit, protoze dle meho nazoru nejde vubec EK a SQ srovnavat. Ekonomicka trida je v konfiguraci 3-3-3 a v business tride je rozdil jeste mnohem markantnejsi, seating EK 2-3-2(chudak ten uprostred) se neda s SQ 1-2-1 uz vubec srovnavat. To nema EK ani ve firstce (2-2-2) v 77W.

Normalne ten pomer cena/kvalita u EK az tak uzasny neni, ale v pripade akce letenky za 12tis to zase chapu. Kdyz uz aerolinku z gulfu, tak bych preferoval EY.

dider: netvrdím, že EK jsou nejlepší na světe. pro člověka, který hledá u letenky hlavně cenu a většinou létá LCC a těší se na vstup Air Asia, jsou ovšem EK vrchol luxusu:))))a seating se snažím dávat vždy dozadu, kde je 2-4-2


HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Nové destinace Emirates

Příspěvek od HonzaLB »

mimochodem, hory jídla a zbytečných odpadků a obalů mě na takových letech nutí přemýšlet, zda je všechen ten luxus skutečně potřeba..je fakt divný pocit koukat v IFE na Milionáře z chatrče a u toho řešit, co ještě sežeru, ačkoliv je břicho už plné...

OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 434
Registrován: 03. 11. 2007, 15:44
Stav: Offline

Re: Nové destinace Emirates

Příspěvek od OKTVC »

[quote="HonzaLB... pro člověka, který hledá u letenky hlavně cenu a většinou létá LCC a těší se na vstup Air Asia, jsou ovšem EK vrchol luxusu:))))...[/quote]

Člověk, který se dočká vstupu Air Asia u nás ještě nemůže být narozen a snad ani počat :lol:

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Nové destinace Emirates

Příspěvek od HonzaLB »

OKTVC píše:[quote="HonzaLB... pro člověka, který hledá u letenky hlavně cenu a většinou létá LCC a těší se na vstup Air Asia, jsou ovšem EK vrchol luxusu:))))...


Člověk, který se dočká vstupu Air Asia u nás ještě nemůže být narozen a snad ani počat :lol:[/quote]
jelikož jsem v malajsii byl v době jejich vstupu do londýna, tak jsem četl jejich plátky a všude šéf AirAsia uvádí jako další destinace po Londýně i Prahu. já jsem optimista a do asie budu rád cestovatat levně:-)

ogan
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 385
Registrován: 17. 11. 2008, 19:21
Stav: Offline

Re: Nové destinace Emirates

Příspěvek od ogan »

no jako bylo by to super kdyby ty Air Asia přišli do PRG, ale ruku na srdce: takovejhle zaručenejch informací už tu bylo :evil:

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nové destinace Emirates

Příspěvek od persona »

A poslední část minireportu/dojmů ze zpátečky LHR - DXB - SIN s Emirates, konkrétně úsek DXB - LHR se 777-300 (bez ER). Odlet z Dubaje na čas a množství jídla tentokrát znatelně větší než na přechozích třech segmentech - taktéž posádka milejší a dokonce byla členem cabin crew jedna Slovenka, se kterou jsem prohodil pár vět (když komusi ukazovala na obrazovce Bratislavu a já žertem prohodil, že je škoda, že nás nemůžou vysadit v Brně). Oproti obvyklé kombinaci snack (peanuts a alko/nealko) a jednomu hlavnímu jídlu byl na letu se startem 16.30 a příletem do Londýna 20.18 navíc ještě sendvič a jedno středně velké jídlo. Bohužel jsem se však ani zde nenajedl

HonzaLB tu poznamenal, že je u Emirates zcela nasycen, ale já bohužel nikoli. Vysoký a štíhlý, mám asi rychlý metabolismus, ale ty miniporce mě zkrátka neuspokojují (možná ještě lepší by byla alternativa méně jídla co do objemu ale více do kvality). Z dálkovek mám srovnání pouze s Deltou a ČSA (obojí economy), ale mám pocit, že jsem si na menu obou uváděných aerolinek "pochutnal více". Nápojů bylo opravdu hodně - tady si nelze stěžovat. Také mě zaráží šílená spotřeba obalů, které schraňují malinké porce. Osobně bych uvítal jedno kvalitní velké a dobré jídlo a jeden desert a jako bonus klidně pravou francouzskou/britskou bagetu. Všechny ty trojúhelníčky a dresingy (a 3x kovové příbory, jen na posledním segmentu plastové) mě dojem nevylepší. Také mě štve, že každá aerolinka pečivo hrubě odbývá tou nechutnou gumovou a kulatou houskou, která vydrží v sáčku 1 rok.

K zamyšlení: v okamžiku, kdy se na LHR ptám agenta na check-inu, zda mají exitové sedačky a ona řekne, že nikoli, protože let je velmi plný (this flight is pretty full) a pak zjistím, že jedna nebo dvě tam volné jsou, není to zcela ideální, stejně jako když má zaměstnankyně Emirates na check-inu v Changi vážné problémy s angličtinou (často jen zdvořilé chichotání), byť mluvím předpisově a snažím se vyluštit ze Singlish co se dá.

Závěr: za 12 000 Kč lze tohle vše samozřejmě velmi dobře tolerovat, pokud bych letěl s Cathay (počátek ledna, kdy jsem letenky kupoval, dražší o 80 GBP) nebo Singapore Airlines (o 150 GBP více), má očekávání by byla vyšší a závěry více kritické.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Nové destinace Emirates

Příspěvek od HonzaLB »

persona: k exitovým sedačkám mohu dodat zkušenost kolegy, který letěl při cestě tam stejným letadlem. také měl seating dopředu (mě to trošku vypeklo, z mnichova měla být 330 a místo toho přiletěla 777-300, díky čemuž jsem neměl zrovna mé vysněné místo. Nicméně ještě se na check-inu zeptal, jestli mají exit a bez problémů ho dostal. Jazykově jsem se do problémů nedostal nikdy. V KUL mě překvapili i dva "evropští" lidé na check-inu.
nechci se emirates zastávat, ale jsem sám člověk, který je schopen si přeplnit žaludek a za půl hodiny mít hlad. Pro ilustraci posílám pár fotek, co jsme jedli. Jde jen o hlavní jídla, ne o vše, čím nás krmili. Jeden segment tam chybí, to už jsem byl po x hodinách zcela apatický a bez nadšení a touhy cokoliv fotit:-)
http://picasaweb.google.com/lh/photo/Uc ... directlink
kul-dxb
http://picasaweb.google.com/lh/photo/kF ... directlink
muc-dxb
http://picasaweb.google.com/jansura/Kar ... 0256472274

sorry, fotky sem dávám poprvé a nějak mi to nejde dát přímo:-(

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Nové destinace Emirates

Příspěvek od Globik »

Cvičně jsem se mrkl na ty nízké ceny a vskutku! Na podzim mi to nabízí na trase VIE-JFK-VIE cenu 9.500!

Ovšem eur! :lol:

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4155
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Nové destinace Emirates

Příspěvek od whiskey »

Globík píše:Cvičně jsem se mrkl na ty nízké ceny a vskutku! Na podzim mi to nabízí na trase VIE-JFK-VIE cenu 9.500!

Ovšem eur! :lol:


First nemusi byt uplne zle :wink:

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nové destinace Emirates

Příspěvek od persona »

HonzaLB píše:persona: k exitovým sedačkám mohu dodat zkušenost kolegy, který letěl při cestě tam stejným letadlem. také měl seating dopředu (mě to trošku vypeklo, z mnichova měla být 330 a místo toho přiletěla 777-300, díky čemuž jsem neměl zrovna mé vysněné místo. Nicméně ještě se na check-inu zeptal, jestli mají exit a bez problémů ho dostal. Jazykově jsem se do problémů nedostal nikdy. V KUL mě překvapili i dva "evropští" lidé na check-inu.
nechci se emirates zastávat, ale jsem sám člověk, který je schopen si přeplnit žaludek a za půl hodiny mít hlad. Pro ilustraci posílám pár fotek, co jsme jedli. Jde jen o hlavní jídla, ne o vše, čím nás krmili. Jeden segment tam chybí, to už jsem byl po x hodinách zcela apatický a bez nadšení a touhy cokoliv fotit:-)
http://picasaweb.google.com/lh/photo/Uc ... directlink
kul-dxb
http://picasaweb.google.com/lh/photo/kF ... directlink
muc-dxb
http://picasaweb.google.com/jansura/Kar ... 0256472274

sorry, fotky sem dávám poprvé a nějak mi to nejde dát přímo:-(


Něco podobného jsme měli i my, jen trošku menší (možná). Ale provedu-li laický nutriční rozbor - první link: http://picasaweb.google.com/jansura/Kar ... 8661875298 - vychází mi hlavní jídlo jako malý plátek dietního kuřete se spoustou zeleniny a pár hranolkami, ve dvou menších trojúhelníčcích je samá zelenina a ovoce - vždy trošku - a to opravdu nezasytí, zbývá malý dezert a miniauturní oplatek - tu kulatou gumovou věc nepovažuji za pečivo, pak už jen voda v plastikové krabičce - celkově to nebude mít více než 300 g ovšem 2/3 z toho je zelenina..Nepochopte mě špatně: já miluji zeleninu a středomořskou kuchyni a nemám mocr dá české tradiční pokrmy, ale toto je typ stravy, která rychle projde tělem a za 3-4 hodiny může mít člověk hlad - ale pak už podobnou porci nedostane, jen nějaký snack nebo podobnou drobnost

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Nové destinace Emirates

Příspěvek od HonzaLB »

persona píše:
HonzaLB píše:persona: k exitovým sedačkám mohu dodat zkušenost kolegy, který letěl při cestě tam stejným letadlem. také měl seating dopředu (mě to trošku vypeklo, z mnichova měla být 330 a místo toho přiletěla 777-300, díky čemuž jsem neměl zrovna mé vysněné místo. Nicméně ještě se na check-inu zeptal, jestli mají exit a bez problémů ho dostal. Jazykově jsem se do problémů nedostal nikdy. V KUL mě překvapili i dva "evropští" lidé na check-inu.
nechci se emirates zastávat, ale jsem sám člověk, který je schopen si přeplnit žaludek a za půl hodiny mít hlad. Pro ilustraci posílám pár fotek, co jsme jedli. Jde jen o hlavní jídla, ne o vše, čím nás krmili. Jeden segment tam chybí, to už jsem byl po x hodinách zcela apatický a bez nadšení a touhy cokoliv fotit:-)
http://picasaweb.google.com/lh/photo/Uc ... directlink
kul-dxb
http://picasaweb.google.com/lh/photo/kF ... directlink
muc-dxb
http://picasaweb.google.com/jansura/Kar ... 0256472274

sorry, fotky sem dávám poprvé a nějak mi to nejde dát přímo:-(


Něco podobného jsme měli i my, jen trošku menší (možná). Ale provedu-li laický nutriční rozbor - první link: http://picasaweb.google.com/jansura/Kar ... 8661875298 - vychází mi hlavní jídlo jako malý plátek dietního kuřete se spoustou zeleniny a pár hranolkami, ve dvou menších trojúhelníčcích je samá zelenina a ovoce - vždy trošku - a to opravdu nezasytí, zbývá malý dezert a miniauturní oplatek - tu kulatou gumovou věc nepovažuji za pečivo, pak už jen voda v plastikové krabičce - celkově to nebude mít více než 300 g ovšem 2/3 z toho je zelenina..Nepochopte mě špatně: já miluji zeleninu a středomořskou kuchyni a nemám mocr dá české tradiční pokrmy, ale toto je typ stravy, která rychle projde tělem a za 3-4 hodiny může mít člověk hlad - ale pak už podobnou porci nedostane, jen nějaký snack nebo podobnou drobnost

mě tedy celkem dvě jídla za 6 hodin letu bohatě stačí:-)tohle je oběd, cca 4,5 hodiny po startu. hodinu po startu byla snídaně, nějaký croissant, ovoce atd. a fakt jsem se toho najedl dosyta.


Odpovědět