Brussels Airlines

Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Brussels Airlines

Příspěvek od Tom Air »

Máte někdo zkušenosti s touto společností? Přespříští týden s nimi letím do Bruselu a zpět, tak si případně rád něco přečtu i o této lince.


RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Příspěvek od RAdek »

Nic moc, dle mého. Alespoň když jsem letěl naposledy. Žádný noviny, občerstvení mizerný. Už je to ale nějakou dobu. Mám dojem, že za ty nejlevnější tarify už možná není nic.

Jejich cenový model one way cen za 1.000,- ale přesouvá lidi z letadel ČSA, což je škoda. Možná to ale má ČSA spočítaný, že je lepší jedna zpáteční letenka do Bruselu za 25.000,- než 10x2.500,-.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1250
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Příspěvek od Orus-x »

To RAdek: no škoda, pro cesťáka je opravdu zase zajímavější letět 10x za 2500,- než 1x za 25000,- nemyslíš :? :?: Jinak Brussels Airlines se dá použít jako poměrně levná varianta do mnoha míst Evropy s přestupem v BRU - lítají dost často do takových těch měst kam zas takový provoz není, takový Bilbao, menší anglická města atd.
Jinak v těch AVRO-Bae146 je dost málo místa na zavazadla v binech. A novinka - teď o víkendu pro ně některý linky BRU-PRG lítá F100 GirJet

Pilgrim
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 727
Registrován: 13. 09. 2005, 12:37
Stav: Offline

Příspěvek od Pilgrim »

Zrovna dneska na ně nadával jeden cestující, který jejich původní iniciály vysvětloval jako SABENA=Such A Bad Experience, Never Again. Takže je asi moc nemiloval :D . Stežoval si jak na ceny, tak na servis a to byl jejich golden member. Že se jim vyhýbá jak to jde, ale že bohužel spoustu afrických destinací mají jen oni.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Příspěvek od alesesl »

Ja s nima letim v 17.4. PRG-BRU-THF a 18.4. THF-BRU. tak jsem zvedavy na servis, ale moc necekam.

Z prace s nima lidi licou do BRU hlavne ti co potrebuji letet rano tam a vecer zpet, protoze pri teto delce pobytu je CSA strasne drahy.

Ja jsem dal za letenku BRU-THF-BRU 56 EUR all in a PRG-BRU 788 CZK all in.

Pak bude trip report.


skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Příspěvek od skater »

alesesl píše:Ja s nima letim v 17.4. PRG-BRU-THF a 18.4. THF-BRU. tak jsem zvedavy na servis, ale moc necekam.

Z prace s nima lidi licou do BRU hlavne ti co potrebuji letet rano tam a vecer zpet, protoze pri teto delce pobytu je CSA strasne drahy.

Ja jsem dal za letenku BRU-THF-BRU 56 EUR all in a PRG-BRU 788 CZK all in.

Pak bude trip report.


A já s nimi mám letět PRG-BRU-NBO-BRU-PRG...Za týden.....Ach jo.....

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Příspěvek od kuba.biker »

Proboha, nehroťte to, zas taková hrůza Brussels Airlines není; ná krátké skoky po Evropě via BRU je to úplně dostačující, "servis" zcela odpovídá ceně a už z principu bych zase letěl s nimi spíš než s OK... 8)
jo a krom toho fakt lítají i tam, kam se s normálními aerolinkami za rozumný peníz nemáte šanci dostat.. já třeba zvažuju jarní trip do Bilbaa...

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

jo, nehroťte to. asi žádnej zázrak, to jo. prostě takový lepší ČSA :twisted:

Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Tom Air »

RAdek píše:Nic moc, dle mého. Alespoň když jsem letěl naposledy. Žádný noviny, občerstvení mizerný. Už je to ale nějakou dobu. Mám dojem, že za ty nejlevnější tarify už možná není nic.

Jejich cenový model one way cen za 1.000,- ale přesouvá lidi z letadel ČSA, což je škoda. Možná to ale má ČSA spočítaný, že je lepší jedna zpáteční letenka do Bruselu za 25.000,- než 10x2.500,-.


Mě vychází zpáteční letenka na necelých 7.700,-Kč. ČSA to měly za nějakých cca. 16.800,-Kč a nejlevněji to nabízí Sky Europe - zhruba 3.400,-Kč. Vše s taxama a poplatkama. Nechápu, jak může být na jedné lince takovýhle "rozstřel" cen. ČSA moc customer oriented na této lince není... Uvidíme, co s tím udělá Aeroflot. :(

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Příspěvek od kuba.biker »

SN:Dokonce by se tam našly letenky za zhruba 3 700,- včetně tax....pardon, ale letenku za takovou cenu u OK týden před plánovanou cestou nenajdu ani omylem, krom toho palubní služby ČSA nejsou zas až tak úchvatné; kdyby šlo o desetihodinový let do Asie, tak si hodně rozmyslím, zda tam letěl low costem, nebo business class klasického dopravce, ale u hodinového letu do BRU mi to přijde přehnané... 8)

Pilgrim
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 727
Registrován: 13. 09. 2005, 12:37
Stav: Offline

Příspěvek od Pilgrim »

To Tom Air - co by s tím dělal Aeroflot? Z Evropy těžko poletíš do Bruselu přes Moskvu (přínos pro běžného cesťáka nula) a kromě toho si myslím, že SU budou mít naopak ještě větší rozstřel cen, než ČSA - Rusové považují za věc osobní prestiže, aby zaplatili za letenky (a za všechno) spousta peněz.
To kuba.biker - nehájím ČSA za jejich cenovou politiku, ale zas by byli hloupí, kdyby na takovéhle lince lítali za málo a snažili se konkurovat SN. Většina klientely na této lince si neplatí letenky sama (jedná se o naše europosrance), takže je jim cena volná, když je to z daní (a navíc už díky práci v orgánech EU jsou mimo cenovou realitu tak jako tak). Tím pádem mohou ČSA nasadit ceny, je to pro ně důležitá linka s minimem rizika (taky patři dlouhodobě mezi nejziskovější). Naproti tomu SN na téhle lince štěstí udělat nepotřebují, mají síť linek jinými směry, na kterých vydělávají (netradiční destinace, kde mohou být drazí - Afriku a další).

Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Tom Air »

To Pilgrim - nečekám, že někdo poletí z Prahy do Bruselu přes Moskvu. Byla to řečnická otázka, kterou jsem chtěl říct: "co udělá s cenovou politikou ČSA jejich prodej novému vlastníkovi?".

Pilgrim
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 727
Registrován: 13. 09. 2005, 12:37
Stav: Offline

Příspěvek od Pilgrim »

I kdybychom připustili, že SU jednou opravdu získá ČSA (a doufám, že se tak nestane), odpověď je podle mého pořád - nic. Dokud bude linka postavená tak, jak je = europoslanci s minimálním zájmem o cenu na straně jedné a velice lukrativní a celkem bezrizikový spoj pro ČSA na straně druhé, ani případný vlastník Aeroflot by nic neměnil. Můj názor.

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Příspěvek od ziletka »

Info z Planes.cz :

Speciální večerní akci u příležitosti dnešního zvláštního dne, který se opakuje 1x za 4 roky, připravily Brussels Airlines. Od 18:00 do 24:00 hodin nabízejí v akci jednosměrné letenky do 40 ze svých 50 evropských destinací za konečnou cenu 29,99 / 49,99 / 59,99 EUR. Praha spadá do nejlevnější cenové úrovně a letenku Praha - Brusel - Praha je tak v období, na které se cenová akce vztahuje (17.04. - 30.06.2008), sehnat za konečnou cenu 1603,- Kč (845,- kč jednosměrně Praha - Brusel).

Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Tom Air »

RAdek píše:Nic moc, dle mého. Alespoň když jsem letěl naposledy. Žádný noviny, občerstvení mizerný. Už je to ale nějakou dobu. Mám dojem, že za ty nejlevnější tarify už možná není nic.

Jejich cenový model one way cen za 1.000,- ale přesouvá lidi z letadel ČSA, což je škoda. Možná to ale má ČSA spočítaný, že je lepší jedna zpáteční letenka do Bruselu za 25.000,- než 10x2.500,-.


Po vlastní zkušenosti s Brussels Airlines musím konstatovat, že z nich máme podobný pocit. Nic moc.


Odpovědět