AIRFRANCE vs BRITISH vs KLM

Odpovědět
bedny
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 257
Registrován: 28. 05. 2006, 15:35
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

AIRFRANCE vs BRITISH vs KLM

Příspěvek od bedny »

mam za ukol koupit tatikovy na cerven letenku z Prahy do Montrealu... nabizeji se tri varianty pres Pariz s Air France pres Amsterodam s KLM a pres London s British.... zajima me jakou podle vas vybrat...... plusy a zapory spolecnosti atd.. atd... diky...


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

S BA zkusenosti nemam (jen jsem slysel par strasidelnych historek o prestupu na LHR :wink: ). Mam-li na vyber mezi AF a KLM, volim KLM z nasledujicich duvodu:

-AMS je na prestup lepsi nez CDG
-IFE v economy ma KLM MNOHEM lepsi nez AF (AF: 12 filmu - a nekdy neni ke koukani ani jeden, nekolik kanalu s hudbou, par her; KLM: 50+ filmu, od nejnovejsich po klasiku, databaze CD, z niz si muzu sestavit vlastni playlist, opoti AF dvojnasobek her)
-lepsi domluva s personalem pro anglicky mluvici (toto se me jako franstinare netyka, ale kdyz vidim ty kysele ksichty, jake obcas Frantici hazeji, kdyz na ne nekdo promluvi anglicky... :roll: )
-obecne mi prijdou Holandani vic v pohode nez Francouzi
-jidlo je zhruba srovnatelne, mozna u AF je ho trochu vic. Plusem pro AF je sampanske jako aperitiv.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4154
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Příspěvek od whiskey »

Night fly píše:-lepsi domluva s personalem pro anglicky mluvici (toto se me jako franstinare netyka, ale kdyz vidim ty kysele ksichty, jake obcas Frantici hazeji, kdyz na ne nekdo promluvi anglicky... :roll: )


pan mozno parleefransee, kedze to ma byt do Montrealu :wink:
kazdopadne so zdovodnenim suhlasim, tiez by som preferoval KLM z uplne tych istych dovodov.

neobchodni_cestujici
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 21. 06. 2007, 16:35
Stav: Offline

Příspěvek od neobchodni_cestujici »

BA nevím, vzal bych KLM před AF, jednak je AMS ideální na přestup, jednak mi připadly CC a palubní servis v KLM mnohem lepší, a to i v C class, kde má ale AF lepší sedačky. Jediná výhoda AF je to šampaňské:-).

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: AIRFRANCE vs BRITISH vs KLM

Příspěvek od alesesl »

bedny píše:mam za ukol koupit tatikovy na cerven letenku z Prahy do Montrealu... nabizeji se tri varianty pres Pariz s Air France pres Amsterodam s KLM a pres London s British.... zajima me jakou podle vas vybrat...... plusy a zapory spolecnosti atd.. atd... diky...


a co tak Swiss pres ZRH do Montrealu.

Skvely servis.


OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

AF ma ale nejvice mista na nohy v economy, 2 palce v B777 jsou hodne znat. V C bych rekl, ze je jidlo tez o neco lepsi (mozna to je tim, ze maji i first a ja jsem zazil, ze "zbytky" z prazdne F rozdavali v C). S IFE souhlasim, KLM ma v 777 i 330 lepsi. Zase na druhou stranu v 747 KLM nema obrazovky vubec, AF aspon v nekterych uz ma i v Y.
Amsterdam je urcite mene chaticke letiste nez CDG.
Jen tak mimochodem, odkud se bude letat od noveho LR z CDG do Prahy? Vypada to ze z 2D, coz je taky nic moc.
Dalkovku u BA neznam.
Naposledy upravil(a) OR dne 17. 03. 2008, 11:32, celkem upraveno 1 x.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

OR píše:Jen tak mimochodem, odkud se bude letat od noveho LR z vypada to ze z 2D, coz je taky nic moc.


Kdyz jsem byl na CDG naposledy (1.2.), mel jsem dojem, ze stavi novou pasovku i uvnitr soucasneho tranzitu na 2B, coz by naznacovalo, ze nektere destinace na 2B zustanou. Ve ctvrtek tam letim zas, podivam se podrobneji.

airbus320
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 04. 08. 2006, 15:04
Stav: Offline

Příspěvek od airbus320 »

OR píše: Jen tak mimochodem, odkud se bude letat od noveho LR z CDG do Prahy? Vypada to ze z 2D, coz je taky nic moc.
Dalkovku u BA neznam.


Jo, PRG se bude litat ze 2D

aviateur
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 66
Registrován: 17. 04. 2007, 19:04
Bydliště: PRG/LKPR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od aviateur »

Do YUL můžeš ještě zkusit Air Canadu , maji novy 777 ( 2007-8), pitch (32") , vynikající IFE - 80 hodin video , 50 audio , pokud máš notebook tak se hodí power ports na palubě , ceny srovnatelné s BA +- 2000 , personám nemůžu hodnotit , přestup ve FRA bych neviděl jako špatný v kombinaci s Lufthansou , řekl bych při cestě do Kanady nejlepší z těch tří .

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

Night fly píše:Kdyz jsem byl na CDG naposledy (1.2.), mel jsem dojem, ze stavi novou pasovku i uvnitr soucasneho tranzitu na 2B, coz by naznacovalo, ze nektere destinace na 2B zustanou. Ve ctvrtek tam letim zas, podivam se podrobneji.


Po zmene LR bude situace na CDG nasledujici:

-PRG se bude skutecne letat z 2D, tudiz pri navratech z mimoevropskych destinaci budou pax do PRG prochazet pasovkou uz na CDG :? ; na druhou stranu je to z 2D vsude bliz nez z 2B
-AF kompletne opousti 2B, zustava tam BA, LX a dale pak napr. EZY, Air Algerie, JAT, MAT, neco ze stredni Asie atd.
-uprostred stavajiciho tranzitu na 2B bude pasovka, cili cast 2B zustane schengenska

maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od maf »

bedny : suhlasim s vacsinou, volim KLM a AMS, aj ked tiez BA nepoznam.

123
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 09. 10. 2007, 11:42
Stav: Offline

Příspěvek od 123 »

aviateur píše:Do YUL můžeš ještě zkusit Air Canadu , maji novy 777 ( 2007-8), pitch (32") , vynikající IFE - 80 hodin video , 50 audio , pokud máš notebook tak se hodí power ports na palubě , ceny srovnatelné s BA +- 2000 , personám nemůžu hodnotit , přestup ve FRA bych neviděl jako špatný v kombinaci s Lufthansou , řekl bych při cestě do Kanady nejlepší z těch tří .

Jo jo, za Air Canadu se přimlouvám taky. Letěl jsem s nima před rokem z Londýna do Montrealu. Díky ´´dochvilnosti´´ ČSA jsem let zmeškal, hned mi nabídli let který letěl za dvě hodinky do Toronta. A hned mi zlepšili náladu, že místo montrealské 330 jsem letěl klasikou 767. Letadlo, posádka, servis, naprosto v pohodě. A jako bonus přidali na domestic letu do Halifaxu občerstvení zadarmo. Takže Air Canadu doporučuju. Jenom bych dal přednost před Londýnem Frankfurtu.


Odpovědět