Air New Zealand

maaaca
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 28. 06. 2008, 16:44
Stav: Offline

Air New Zealand

Příspěvek od maaaca »

ahoj,

nemate nekdo zkusenosti se spolecnosti Air New Zealand? mam letet pres ca Asiana do hongkongu, pricemz nejlevnejsi je air new zealand, spolecnost vubec neznam, tak radeji sonduju (posledne, kdyz jsem mel letet pres oasis hongkong, tak par tydnu pred odletem zkrachovali).

Omlouvam se za moznou duplicitu - zkousel jsem v search air new zealand, ale vybehlo me tolik odkazu, ze zakladam radeji novy topic.

+ posledni otazka - jakou leteckou spolecnost byste doporucili do Hongkongu (praha - hongkong a zpet - odlet konec srpna, navrat konec unora, nejlepe otevrena letenka ci s moznosti zmeny datumu odletu) (letim tedy do Guangzhou, ale tipuji, ze je levnejsi do HK a pak busem)

Diky moc za jakoukoliv odpoved!


dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

No je to sice konkurence :) , ale o NZ jsem poslední dobou slyšel jenom pozitiva. Určitě bych se toho nebál.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Příspěvek od whiskey »

aka konkurencia, predsa aliancny partner :)
naviac nemaju F, len C, ani A380 nemaju, takze aky problem pri boji o solventneho klienta?

Pojdem s NZ v januari buduci rok pocas dovolenky, tak sa celkom tesim.

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

whiskey píše:aka konkurencia, predsa aliancny partner :).


:D no jo no navenek to tak asi vypada. Ale jinak aliance nealiance, vsichni si konkuruji a casto hodne primo.
Ale mas pravdu, NZ neni nas "headache".

Pilgrim
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 727
Registrován: 13. 09. 2005, 12:37
Stav: Offline

Příspěvek od Pilgrim »

Ale jinak aliance nealiance, vsichni si konkuruji a casto hodne primo.


Sice off - topic, ale měl jsem dojem, že přímá konkurence mezi členy nejvíc funguje u SkyTeamu, ostatní přece jen fungují víc na alianční bázi. Nebo se mi to jenom zdá?
Otázka pro hodně lítající:jak vnímáte jednotlivé aliance, je pro vás důležité, jestli letíte se Starem, OneWorldem, SkyTeamem, myšleno pokud na jedné lince operují všichni?


okJET
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 88
Registrován: 06. 11. 2003, 20:57
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Air New Zealand

Příspěvek od okJET »

maaaca píše:ahoj,

nemate nekdo zkusenosti se spolecnosti Air New Zealand? mam letet pres ca Asiana do hongkongu, pricemz nejlevnejsi je air new zealand, spolecnost vubec neznam, tak radeji sonduju (posledne, kdyz jsem mel letet pres oasis hongkong, tak par tydnu pred odletem zkrachovali).

Omlouvam se za moznou duplicitu - zkousel jsem v search air new zealand, ale vybehlo me tolik odkazu, ze zakladam radeji novy topic.

+ posledni otazka - jakou leteckou spolecnost byste doporucili do Hongkongu (praha - hongkong a zpet - odlet konec srpna, navrat konec unora, nejlepe otevrena letenka ci s moznosti zmeny datumu odletu) (letim tedy do Guangzhou, ale tipuji, ze je levnejsi do HK a pak busem)

Diky moc za jakoukoliv odpoved!


S NZ uz jsem mel tu moznost nekolikrat letet a pokud jak rikas, ze jsou nejlevnejsi tak neni vubec co resit. Super servis na palube, velmi prijemne posadky, IFE se slusnou nabidkou programu a filmu, pomerne dost mista na nohy v Y a novy interiery ve vsech long haul letadlech. Zde to by to alespon pro me byla jasna volba i kdyz bych asi nevystupoval v HKG ale radsi bych pokracoval az do AKL.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Příspěvek od whiskey »

Pilgrim píše:Otázka pro hodně lítající:jak vnímáte jednotlivé aliance, je pro vás důležité, jestli letíte se Starem, OneWorldem, SkyTeamem, myšleno pokud na jedné lince operují všichni?


urcite ano - ako LH senator mozem ist do *G lounge ktorehokolvek aliancneho partnera, ak mam v ruke *A boarding pass, hoci aj economy. Obzvlast pri/po dlhych letoch padne sprcha celkom vhod, pripadne ranajky ci vecera, alebo pivko ci panak, pohodlne miesto na sedenie, pozriet maily ci precitat noviny z domova online.
Resume - ak je na danej linke moznost letiet OW, ST alebo *A, rozhodne *A.

ragbysta
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 17. 11. 2008, 21:25
Oblíbené typy letadel: a380
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Stav: Offline

Air new zealand

Příspěvek od ragbysta »

ahojki, mam dotaz uvažuji o ceste na samoa, tonga, fiji a cenově nejlepe vychází přes londýn a los angeles. Jak je to s air new zealand leteli jste s nimi jaký maji servis? dik za info :?:

holovsky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 09. 2007, 16:36
Stav: Offline

Re: Air New Zealand

Příspěvek od holovsky »

Měl bych pár dotazů. Sonduju ceny letenek na nový Zéland na podzim/zima (náše) a celkem levně jsem zatím našel letenku London->Auckland z Air New Zeland. Za cirka 23000,-Kč. Zarazilo mě ale že to inzerují jako přímý let. Po podrobnějším průzkumu jsem zjistil, že to přistává asi na 2h v LAX (Los Angeles), což ale trochu skrývají. Chápu správně, že prostě letadlo přistane (asi doplní palivo) a zase letí dál? A co cetující, to sedí v letadle? Nebo je vyženou do tranzitu? A jak je to ze zavazadly (při normálním vstupu do USA se musí vyzvednout i když člověk letí dál) a s formalitami při vstupu do USA (ESA apod.)
PS: Lze vůbec takový let zvládnut? Vždyť je to asi 26h (včetně té 2h pauzy). Díky...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air New Zealand

Příspěvek od HighFlyer »

holovsky píše:A co cetující, to sedí v letadle? Nebo je vyženou do tranzitu? A jak je to ze zavazadly (při normálním vstupu do USA se musí vyzvednout i když člověk letí dál) a s formalitami při vstupu do USA (ESA apod.)

B je spravne. Imigracni (=buzeracni) procedury uplne stejne, jako kdyby USA byla tvoje cilova destinace. Drive bylo nutny vizum, ted staci jen ten online formular po internetu nekolik dnu pred odletem. Bagly vyzvednou a znovu poslat. Mozna se to za 2 hodiny da stihnout, ale ja bych se jim na to...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Air New Zealand

Příspěvek od whiskey »

Ono je to tak, ze lietaju z LHR linky dve, jedna via HKG a druha via LAX. A ceny byvaju vacsinou rovnake/podobne, skus si to zistit.

holovsky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 09. 2007, 16:36
Stav: Offline

Re: Air New Zealand

Příspěvek od holovsky »

HighFlyer píše:B je spravne. Imigracni (=buzeracni) procedury uplne stejne, jako kdyby USA byla tvoje cilova destinace. Drive bylo nutny vizum, ted staci jen ten online formular po internetu nekolik dnu pred odletem. Bagly vyzvednou a znovu poslat. Mozna se to za 2 hodiny da stihnout, ale ja bych se jim na to...


No ale vždyť ten let z LHR do Aucklandu je označen stejným číslem letu přes LAX až do cílové destinace. Předpokládám tedy že letí stejné letadlo... To jako všechny bágly vyházejí a pak je zase naloží?

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air New Zealand

Příspěvek od HighFlyer »

holovsky píše:
HighFlyer píše:No ale vždyť ten let z LHR do Aucklandu je označen stejným číslem letu přes LAX až do cílové destinace. Předpokládám tedy že letí stejné letadlo... To jako všechny bágly vyházejí a pak je zase naloží?

Ano. Oproti ocekavanim mnohych z nas neni Amerika uplne ve vsem nejlepsi a nejefektivnejsi zeme na svete :P

War on terror is war on terror :roll:

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Air New Zealand

Příspěvek od flyingblue »

HighFlyer píše:
holovsky píše:
HighFlyer píše:No ale vždyť ten let z LHR do Aucklandu je označen stejným číslem letu přes LAX až do cílové destinace. Předpokládám tedy že letí stejné letadlo... To jako všechny bágly vyházejí a pak je zase naloží?

Ano. Oproti ocekavanim mnohych z nas neni Amerika uplne ve vsem nejlepsi a nejefektivnejsi zeme na svete :P

War on terror is war on terror :roll:


Pokud vim, tak to neni vymyslenost "war on terror", ale uz je to opravdu dlouho.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air New Zealand

Příspěvek od HighFlyer »

flyingblue píše:
Ano. Oproti ocekavanim mnohych z nas neni Amerika uplne ve vsem nejlepsi a nejefektivnejsi zeme na svete :P
War on terror is war on terror :roll:


Pokud vim, tak to neni vymyslenost "war on terror", ale uz je to opravdu dlouho.

Cimz se potvrzuje ta moje predchozi veta :wink:


Odpovědět