Korean Air

Odpovědět
baraba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 29. 09. 2011, 09:04
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od baraba »

Paní od KE v Praze mi seating po telefonu udělala na všech segmentech s KE, noc v ICN prý poskytují jen klientům KE a strašně se divila, že v jejich počítači už ji mám (já kupoval přes LOT), již dříve jsem si napsal na evrp. centrálu do Londýna (mailto: help@dubsu.koreanair.com )a díky tomu jsem strávil noc s jídlem v Hyatt Regency a i na výlet došlo, na letišti se dá lehce sehnat - odjezd v 9.00 hod jak do ICN tak do Soulu např. www.freedomtour.co.kr nebo http://www.hanatourintl.com/_english/02 ... ervice.php Hranice mě nezaujala, ještě si ji pamatuji z dob vojančení v Malackách.


k.m
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 15. 11. 2009, 13:27
Bydliště: Č.B
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od k.m »

baraba píše:Paní od KE v Praze mi seating po telefonu udělala na všech segmentech s KE, noc v ICN prý poskytují jen klientům KE a strašně se divila, že v jejich počítači už ji mám (já kupoval přes LOT), již dříve jsem si napsal na evrp. centrálu do Londýna (mailto: help@dubsu.koreanair.com )a díky tomu jsem strávil noc s jídlem v Hyatt Regency a i na výlet došlo, na letišti se dá lehce sehnat - odjezd v 9.00 hod jak do ICN tak do Soulu např. http://www.freedomtour.co.kr nebo http://www.hanatourintl.com/_english/02 ... ervice.php Hranice mě nezaujala, ještě si ji pamatuji z dob vojančení v Malackách.


Zdravím,s jakým předstihem lze ten seating udělat po telefonu? ...letím v prosinci - a prosím o tel.číslo na tu pražskou centrálu...díky..

Co se toho stopoveru v Seoulu týče,já mám letenky koupené přes Student Agency a tam jsem byl informován,že je normálně v ceně letenky a že to zařídí.

baraba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 29. 09. 2011, 09:04
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od baraba »

obecně 30 dnů tel. 800 142543, 220 116 827 a to 9-17hod, já volal asi tak 25 dnů předem a z Prahy letěl B 747 s 3-4-3, ze Soulu pak Airbus 2-4-2, zpátky do Vídně jsem měl na letence B 747, ale letěl A, mě osobně se zdál pohodlnější. Na palubě servis velmi OK, i když mají svoje rozvozní časy, ale člověk si může říci kdykoli o cokoli - masku na oči, víno, alkohol, nealko, oříšky, pivo Bud i místní atd. Já si vzal vlastní nerezový termohrnek, vždy mi ho ochotně naplnili, nemám rád tu spoustu použitých plastů, bod plus mají za nerez příbor, dvě jídla plus teplá minipizza/cosi asi sladkého mezi.
SA bude asi prodejce jejich letenek, já cestu kupoval s jinou let.společností, přesto noc v hotelu(Hyatt Reg se sazbou 170E/night) je třeba uplatnit, při delším stopovru není nárok, zato může člověk uplatnit zdarma pobyt v jejich relaxačním centru ve 4. patru v ICN(čili za jeden let buď to nebo to) - sprcha, bazén, postele i občerstvení. Když třeba na cestě tam máš více hodin času a na zpátečce si 20 hod třeba prodloužíš na 3 dny do Soulu, tak si užíváš pobyt v relax centru a na zpátečce máš hotel jen za vlastní.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od Zlin142 »

baraba píše:již dříve jsem si napsal na evrp. centrálu do Londýna (mailto: help@dubsu.koreanair.com )a díky tomu jsem strávil noc s jídlem v Hyatt Regency

baraba píše: já cestu kupoval s jinou let.společností, přesto noc v hotelu(Hyatt Reg se sazbou 170E/night) je třeba uplatnit, při delším stopovru není nárok, zato může člověk uplatnit zdarma pobyt v jejich relaxačním centru ve 4. patru v ICN(čili za jeden let buď to nebo to)


Přiznám se, že “som z toho volaký zmetěný“... Chápu to tak, že grátis(?) je jedna noc při dlouhém přestupu v ICN nebo vstup do "spa"?
Nevíš náhodou jestli jsou na výběr i hotely přímo v centru nebo jen v okolí letiště?

baraba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 29. 09. 2011, 09:04
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od baraba »

Je to přesně tak, aspoň tuto info mi dala paní z KE, když jsem ji v Praze navštívil. Při letu s KE lze za jednu cestu RT využít buď hotel nebo relax. Hotel je na možnostech KE, ale většinou ubytovávají v Hyatt Regency a ubytko i strava je opravdu na úrovni, člověk v kraťasech se cítí blbě. Na každém kroku korejec v obleku a v úklonu, na jídlo i na švédskou snídani je uveden na místo, ale po dietě z destinace dva talíře jídla a talíř ovoce více než bodnou.


k.m
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 15. 11. 2009, 13:27
Bydliště: Č.B
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od k.m »

Zlin142 píše:Přiznám se, že “som z toho volaký zmetěný“... Chápu to tak, že grátis(?) je jedna noc při dlouhém přestupu v ICN nebo vstup do "spa"?
Nevíš náhodou jestli jsou na výběr i hotely přímo v centru nebo jen v okolí letiště?


Info od SA:
Korean Air nabízí ubytování při stopoveru delším, než 9 hodin.
Ubytování je nutné zažádat minimálně 5 dní před zamýšleným
stopoverem.
Voucher klient dostane až při příletu na tranzitní přepážce.
V ceně je transfer do/z hotelu, snídaně.

Jinak hotel pouze v Incheonu a bude přidělen - nelze vybrat.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1253
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od Orus-x »

Ještě malý update toho co bylo řečeno, absolvoval jsem ze 4. na 5.5.
Hotel nelze vybrat, přidělí ho na tranzitní přepážce - normálně se projde přes pasovku ven; pak vyhledat tranzitní přepážku v příletové hale mezi vchody 1 a 2 - naproti východu z vnitrostátních příletů. Pak se ale poměrně dost dlouho čeká, než se přiloudají všichni, koho mají na tranzitní přepážce na seznamech ze všech letů (celá tahle procedura se podle mě hlavně týká příletů z Austrálie, AKL, Fiji okolo 17-18 hod. a odletů do Evropy druhý den v poledne). Hotel Hyatt Regency Incheon. Hotel naprosto luxusní, v ceně overnightu jsou i vouchery na večeři a snídani placenou Koreanem. Zejména oceňuju sortiment výběru snídaně. KE poskytuje hotel zdarma na nejbližší možný přípoj, pokud si chcete udělat přestávku v SEL na dva dny, hotel za své pls.
Výběr místa v letadle předem 30 dní dopředu, domnívám se, že buď musí být rezervace provedena na webu KE (pak mají nárok všichni), nebo se zaregistrovat do Skypassu. Pokud si děláte rezervaci do Skypassu až po zakoupení letenky, nebo kupujete u někoho jiného, je třeba zavolat do Koreanu (nebo prodejci ??), aby číslo Skypassu připojili k už existující rezervaci.
Jinak služby KE hodnotím velmi dobře, např. na úseku ICN - PRG dvě teplá jídla (oběd a večeře v rozmezí 7 hodin od sebe a mezitím ještě teplá pizza).

Cepi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 22. 01. 2012, 09:03
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od Cepi »

Zlin142 píše:
Gerrard píše:
k.m píše:Menší dotaz....lze u Korean předběžně rezervovat místa?
S mojí více jak chatrnou angličtinou jsem se k tomu nedopracoval..


Lze to, ale myslím, že musíš být členem jejich frequent flyer programu. Aspoň myslím, že jsem si ho proto loni zakládal. Letos mi to také šlo, ale to jsem byl přihlášený pod svým číslem..


Jejich web praví, že seating lze udělat až 30 dní před odletem a podle mne se nemusí člověk stát členem jejich FFP.

"Eligible customers
- Login members who have completed ticket purchase at Korean Air websites
- Customers who have purchased their tickets through any of the Korean Air sales channels or travel agencies.
"
http://www.koreanair.com/


Dnes Jsem volal Korean pobocku v ZRH a rezervovali mi sedadla telefonicky bez toho , aniz bych byl clenem jejich FFP

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od dejavu »

Mozna blby dotaz, ale ten hotel ci relax zona plati jen pri letu s letenkou vystavenou primo od KE?

baraba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 29. 09. 2011, 09:04
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od baraba »

Pokud kupuješ let přes KE, můžeš udělat seating přes web, já však kupoval přes LOT a i když jsem měl 30 dní předem v ruce kartu Skypass, přesto protože letenka byla vystavena jinou let. společnost jsem musel na seating volat. Proto také bych neuspěl s noclehem/spa až na přepážce v ICN, ale musel jsem předem žádat přes centrálu v Londýně. Na přepážce jsem byl v seznamu a už nikdo neřešil, že mám letenku přes jinou firmu. Chtěl jsem si ale udělat delší stopku, nejdříve mi bylo řečeno bez problému za 50 E (řešeno dlouho předem), pak mě ale začali přehazovat na LOT a tam po mě chtěli zaplatit znovu taxy (letenku jsem kupoval v akci). Ještě malinko jsem doufal, že to vyřídím přímo v ICN, ale ač místa v letadle byla, odkázali mě znova na LOT a byla stopka stopky.

k.m
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 15. 11. 2009, 13:27
Bydliště: Č.B
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od k.m »

dejavu píše:Mozna blby dotaz, ale ten hotel ci relax zona plati jen pri letu s letenkou vystavenou primo od KE?


NE,nejspíše to nemusí být přímo přes ně - já jí mám přes Student Agency a byl jsem informován,že mám nárok a vše potřebné zařídí.....mluvím o hotelu(o relax zóně se nezmiňovali..)

k.m
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 15. 11. 2009, 13:27
Bydliště: Č.B
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od k.m »

A udělají ty místa po telefonu kdykoliv,nebo až těch 30 dnů předem?

baraba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 29. 09. 2011, 09:04
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od baraba »

Začal jsem s nimi jednat o hodně dříve, byl jsem odkázán se seatingem až na 30 dnů před odletem. Asi je tam systém dříve nepustí. S KE (a asi i s jejich přímými prodeci) si můžeš výběr udělat sám hned po půlnoci 30 dnů předem, máš-li zálusk na nejlepší sedačky.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od dejavu »

k.m píše:
dejavu píše:Mozna blby dotaz, ale ten hotel ci relax zona plati jen pri letu s letenkou vystavenou primo od KE?


NE,nejspíše to nemusí být přímo přes ně - já jí mám přes Student Agency a byl jsem informován,že mám nárok a vše potřebné zařídí.....mluvím o hotelu(o relax zóně se nezmiňovali..)

Myslel jsem to tak, jestli to daji i pri bonusovce vystavene od CSA, ale let s jejich metalem. Zpatky mam stop 21 hodin.

JanoS
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 270
Registrován: 13. 06. 2008, 10:46
Pohlaví: muž
Bydliště: ZRH
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od JanoS »

dejavu píše:
k.m píše:
dejavu píše:Mozna blby dotaz, ale ten hotel ci relax zona plati jen pri letu s letenkou vystavenou primo od KE?


NE,nejspíše to nemusí být přímo přes ně - já jí mám přes Student Agency a byl jsem informován,že mám nárok a vše potřebné zařídí.....mluvím o hotelu(o relax zóně se nezmiňovali..)

Myslel jsem to tak, jestli to daji i pri bonusovce vystavene od CSA, ale let s jejich metalem. Zpatky mam stop 21 hodin.

Ja mam navrat KIX-ICN-FRA-PRG s pauzou asi 36 hodin v ICN. Jelikoz jsem to chtel tak sam, tak jsem si hotely zabookoval na vlastni naklady. Budu tam 25-27.5.


Odpovědět