Korean Air

Odpovědět
Poly
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 369
Registrován: 18. 12. 2006, 12:08
Oblíbené typy letadel: B747-400, B777-300, A330-300, A340-600
Stav: Offline

Korean Air

Příspěvek od Poly »

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti se společností Korean Air, na konci září s nimi letím do Soulu, tak jsem se chtěl informovat, jací vůbec jsou.
Byl jsem celkem překvapen, že zde ještě není, když létá přímo z Prahy. Ale alespoň jsou tady ze dva trip reporty.

Předem díky.


jemnice
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 25
Registrován: 16. 09. 2006, 16:58
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od jemnice »

Poly píše:Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti se společností Korean Air, na konci září s nimi letím do Soulu, tak jsem se chtěl informovat, jací vůbec jsou.
Byl jsem celkem překvapen, že zde ještě není, když létá přímo z Prahy. Ale alespoň jsou tady ze dva trip reporty.

Předem díky.

korejci jsou absolutně vpohodě =) letěl sem s nima VIE-INC-MEL a SYD-INC-PRG a jedinej problém co nastal, že na pár lidí už zbyl jen korejskej bibimbap (páč letělo extrémně moc evropanů) ale i to se dalo jíst ;)

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od whiskey »

jemnice píše:korejci jsou absolutně vpohodě =) letěl sem s nima VIE-INC-MEL a SYD-INC-PRG a jedinej problém co nastal, že na pár lidí už zbyl jen korejskej bibimbap (páč letělo extrémně moc evropanů) ale i to se dalo jíst ;)


Zrejme ICN, lebo INC je Yinchuan. :wink:

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Příspěvek od alesesl »

Ja s nima mam jenom pozitivni zkusenost a muzu vrele doporucit. Letel jsem s nima jednou a to PRG-ICN-PRG.

jemnice
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 25
Registrován: 16. 09. 2006, 16:58
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od jemnice »

whiskey píše:
jemnice píše:korejci jsou absolutně vpohodě =) letěl sem s nima VIE-INC-MEL a SYD-INC-PRG a jedinej problém co nastal, že na pár lidí už zbyl jen korejskej bibimbap (páč letělo extrémně moc evropanů) ale i to se dalo jíst ;)


Zrejme ICN, lebo INC je Yinchuan. :wink:

jj, sorry za překlepy :D


BA001
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 267
Registrován: 07. 01. 2003, 20:01
Stav: Offline

Příspěvek od BA001 »

No ja to nadseni az tak nesdilim, co se tyce linky z Prahy. Kdyz to srovnam s China Airlines, tak KE jsou o dost horsi v servisu v economy a hlavne v enterteinmentu, coz pri 12hodinovem letu uz je celkem podstatny faktor. Lety z VIE s 777 jsou asi lepsi, ale ta C class v Airbusech na lince z PRG nic moc.
Taky jsem letel vnitrostatni let ze stareho letiste v Seoulu do Pusanu s B739, to je takovej autobus, zero servis, ale je to spolehlivy, lety na cas, rychle odbaveni.

Poly
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 369
Registrován: 18. 12. 2006, 12:08
Oblíbené typy letadel: B747-400, B777-300, A330-300, A340-600
Stav: Offline

Příspěvek od Poly »

Já jsem s nima byl taky spokojen. Šikovné, ochotné a milé letušky, které se vážně staraly a neustále kontrolovaly, jestli někdo něco nepotřebuje. Jen na snídani jsem dostal něco korejského, co mi moc nechutnalo, nějaká rýžová polévka s kořením ze zeleného čaje, ale jinak z letu s nimi mám jen pozitiva. Uvidím ještě, jaké to bude nazpátek.

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

KE jsou v poho ... letam s nimi hodne casto ICN-PRG a zde po Asii hodne do Ciny a Japonska...

Y class: nereknu luxus ale standard... na druhou stranu ale vse klape jak ma byt. sedadcky OK, jidlo OK< crew 100% bezva, pravda entertainment je trochu pozadu.

jinak dalsi plus je letat pres ICN coz je velice prijemne letsiste a celou cestu zprijemnuje....

stastny let

Poly
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 369
Registrován: 18. 12. 2006, 12:08
Oblíbené typy letadel: B747-400, B777-300, A330-300, A340-600
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od Poly »

I ze zpátečního letu mohu říct jen pozitiva. Opravdu, palubní personál byl vynikající, nemluvě o šikovných letuškách, jídlo taky super. Jediné, co opravdu chybí a při 11,5 hodinovém letu chybí citelně, je IFE. Tam jsou hodně pozadu, to je jediné, co bych tak vytknul, jinak na Korean Air jen chvála.

Jinak jak píše MS743, Incheon opravdu vynikající letiště. Odtamtud člověk rád cestuje.

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od Smurfx »

Poly píše:I ze zpátečního letu mohu říct jen pozitiva. Opravdu, palubní personál byl vynikající, nemluvě o šikovných letuškách, jídlo taky super. Jediné, co opravdu chybí a při 11,5 hodinovém letu chybí citelně, je IFE. Tam jsou hodně pozadu, to je jediné, co bych tak vytknul, jinak na Korean Air jen chvála.

Jinak jak píše MS743, Incheon opravdu vynikající letiště. Odtamtud člověk rád cestuje.


Ani bych neřekl, že pozadu. Delta, Air France, KLM, Lufthansa, další a další mají desítky dálkových letadel, které ještě neprošly výměnou interiéru (nebo ani neprojdou kvůli stáří) a nemají IFE.

Když má ale člověk laptop v větší baterií, tak se zabaví sám. Já stejně většinou v letadle buď pracuji, nebo jím a spím, na filmy moc nekoukám.

Poly
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 369
Registrován: 18. 12. 2006, 12:08
Oblíbené typy letadel: B747-400, B777-300, A330-300, A340-600
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od Poly »

Smurfx píše:Ani bych neřekl, že pozadu. Delta, Air France, KLM, Lufthansa, další a další mají desítky dálkových letadel, které ještě neprošly výměnou interiéru (nebo ani neprojdou kvůli stáří) a nemají IFE.

Když má ale člověk laptop v větší baterií, tak se zabaví sám. Já stejně většinou v letadle buď pracuji, nebo jím a spím, na filmy moc nekoukám.



Tak to máš pravdu, ne všechna letadla dálková letadla předních leteckých společností nemají IFE, ale ve velké části mají, alespoň v těch novějších. Ale Korean Air pokud vím, tak nemá skoro nikde, jen v pár B747.

No, mě ten laptop zrovna dlouho nevydrží, max. 2 hodiny, a v letadle se mi zrovna moc dobře nedaří nějak usnout, takže jsem vcelku rád, když je v letadle IFE. Nebo kdyby alespoň pouštěli nějakou solidní hudbu do sluchátek, ale na většině kanálu šlo něco korejského nebo opera. Naladil jsem jeden kanál, který se dal poslouchat, ale během asi hodiny se to neustálo opakovalo. Každopádně, i těch 11 hodin se dalo vydržet, pouštěli 2 filmy, a jinak se člověk musel zabavit sám.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od Night fly »

Smurfx píše:Ani bych neřekl, že pozadu. Delta, Air France, KLM, Lufthansa, další a další mají desítky dálkových letadel, které ještě neprošly výměnou interiéru (nebo ani neprojdou kvůli stáří) a nemají IFE.

Když má ale člověk laptop v větší baterií, tak se zabaví sám. Já stejně většinou v letadle buď pracuji, nebo jím a spím, na filmy moc nekoukám.


Air France ma IMHO IFE (resp. AVOD) ve vsech dalkovych letadlech (stoprocentne ve vsech 330/340/777), jen si nejsem jisty 744 CIO (474pax, pouzivane pro lety do zamorskych departmentu - PTP/FDF/RUN)... Co jsem zatim letel 747 AF (2x HAV, 1x YUL, 1x CCS), mely AVOD vsechny.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od flyingblue »

Poly píše:
Tak to máš pravdu, ne všechna letadla dálková letadla předních leteckých společností nemají IFE, ale ve velké části mají, alespoň v těch novějších. Ale Korean Air pokud vím, tak nemá skoro nikde, jen v pár B747.


Minuly rok na trase ICN -> AKL se 772 AVOD bylo.

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od Smurfx »

Night fly píše:
Smurfx píše:Ani bych neřekl, že pozadu. Delta, Air France, KLM, Lufthansa, další a další mají desítky dálkových letadel, které ještě neprošly výměnou interiéru (nebo ani neprojdou kvůli stáří) a nemají IFE.

Když má ale člověk laptop v větší baterií, tak se zabaví sám. Já stejně většinou v letadle buď pracuji, nebo jím a spím, na filmy moc nekoukám.


Air France ma IMHO IFE (resp. AVOD) ve vsech dalkovych letadlech (stoprocentne ve vsech 330/340/777), jen si nejsem jisty 744 CIO (474pax, pouzivane pro lety do zamorskych departmentu - PTP/FDF/RUN)... Co jsem zatim letel 747 AF (2x HAV, 1x YUL, 1x CCS), mely AVOD vsechny.


Řada B747 AF nemá IFE na dolní palubě. Za poslední 3 roky jsem letěl B747 AF 8x a z toho bylo IFE na dolní palubě pouze 2x. Na horní palubě je IFE vždy. Dokonce jsem nyní letěl s B747, která měla nejnovější IFE (AVOD) s novou grafikou, používaný na B777-300 ER.

Jinak je na tom ale AF rozhodně lépe, než třeba Lufthansa, které stále chybí IFE ve většině Long-haul letadlech. Poslední údaj je myslím pouze 46% letadel s IFE.

Korean Air je ale v tomto ohledu opravdu tragický, IFE na žádných A330 a jen na některých B747. B777 jej myslím už mají všechny.

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od kuba.biker »

Kdesi jsem narazil na zmínku, že by snad měli Korejci na linku do PRG od léta nasazovat B777-200, neslyšel o tom někdo něco, nebo je to jen dezinformace?


Odpovědět