Korean Air

Odpovědět
firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od firefly »

Tak díky všem za vaše zkušenosti s placením , ale stále mi to není jasné, jak je možné, že někomu to kartou jde a někomu ne. Já mám obě karty vydané v Česku ( Citi + ČSOB), tak jsem fakt zvědavá, jak to dopadne.
Pokud jde o cenu letenky PRG - HNL s KE, tak když mi na lince OK plus vyhledávali bonusovou letenku, tak v jakémkoliv termínu to pro nečlena OK Plus vycházelo na 50 -60k Kč. Takže můj doprovod letí s BA přes Londýn a LAX, to samé i zpět za 24k Kč.


Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od Tonda 2 »

Na těch 20hodin jsem rozměnil asi 20USD a bohatě nám to stačilo, jinak hotel jsem platil přímo dolary...

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1250
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od Orus-x »

Zřejmě funkčnost/nefunknost karet závisí na nějakých interních pravidlech nastavených konkrétní bankou. Já měl podobnou zkušenost v Mexiku, karta vydaná KB nefungovala, zatímco UniCredit bez problémů. V Korei jsem ale problém neměl vůbec. Možná bych se poptal v Tvé bance, co si o tom myslí..

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od firefly »

Orus-x píše:Zřejmě funkčnost/nefunknost karet závisí na nějakých interních pravidlech nastavených konkrétní bankou. Já měl podobnou zkušenost v Mexiku, karta vydaná KB nefungovala, zatímco UniCredit bez problémů. V Korei jsem ale problém neměl vůbec. Možná bych se poptal v Tvé bance, co si o tom myslí..


Díky, skvělý nápad, to určitě udělám, času na to mám do 30.9. dost :clap: :clap: .
Samozřejmě uvítám i další čerstvé zkušenosti s kartami v Seoulu.
Zdravím!

Marr3wk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 11. 05. 2012, 09:24
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od Marr3wk »

Zajímalo by mě, ty 777-200, co teď létají do Prahy - mají vůbec IFE? (+ kde bych si příště eventuelně takovou informaci mohl zjistit sám? :roll:)


kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od kowal »

Mají. http://www.koreanair.com - About us - Our fleet - B777-200 - verze 261 sedadel.

Marr3wk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 11. 05. 2012, 09:24
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od Marr3wk »

kowal píše:Mají. http://www.koreanair.com - About us - Our fleet - B777-200 - verze 261 sedadel.


Podle té stránky tam jsou i zásuvky. :o

S tím ještě trochu OT dotaz: korejské zásuvky jsou zdá se vlastně evropské, jde do nich strčit naše zástrčka s uzemněním (notebooková)?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Korean Air

Příspěvek od flyingblue »

Marr3wk píše:
kowal píše:Mají. http://www.koreanair.com - About us - Our fleet - B777-200 - verze 261 sedadel.


Podle té stránky tam jsou i zásuvky. :o

S tím ještě trochu OT dotaz: korejské zásuvky jsou zdá se vlastně evropské, jde do nich strčit naše zástrčka s uzemněním (notebooková)?


Vzdyt ta ma take dva koliky. Zasuvka je obojetna, myslim, ze do ni strcis i US zastrcku. Je tam taky USB, ale iPad neutahne.

eery
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 52
Registrován: 07. 10. 2007, 00:29
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od eery »

Zdravim,
mel bych dotaz ke zpozdenemu letu, jehoz nasledkem mi uletl pripoj. Mam narok na nejake kompenzace?

Mel jsem letenku Seoul-Frankfurt-Praha s Korean Air, let z Franfurtu do Prahy byl operovan CSA. Vse na jedne letence, jednalo se o C class. Na prestup byla 1:20, ale priletly jsme do Frankfurtu se 45 minutovym zpozdenim, takze jsme pripoj nestihli. Na palube byla letuska mila a starala se, abychom let stihly - nemeli jsme boarding pass. Pred letadlem na nas cekal personal i s vystavenymi boarding passy, to bylo super, ale bohuzel ani personal nas nestihl po letisti protahnout za 20 minut a spoj do Prahy nam tedy uletel.
Pak uz ale korejska preciznost vymizela. Sice jsme dostali automaticky ubytovani v hotelu (hotel hrozny, shuttle nejezdil casto), voucher na 18EUR (umeni se najist) na veceri a prebookovali nas na dalsi, tedy ranni let CSA. Kdyz to shrnu, predstavoval bych si lepsi zachazeni s C pax.

O to vic me ale nastvalo, kdyz jsem na hotelu zjistil, ze jeste vecer letela do Prahy Lufthansa a mi zbytecne museli prespat ve Frankfurtu.

Ted k mym dotazum?
Meli jsme narok na nejblizsi let do Prahy, i kdyz ne s aliancnim partnerem?
Do Prahy jsme diky tomu dorazili se 14 hodinovym zpozdenim, coz melo za nasledky dalsi naklady, ale i ruseni programu na tento den. Mame narok na nejakou kompenzaci? Evropska smernice bohuzel resi jenom EU registered airlines a lety odletajici z EU, nikoliv priletajici do EU. Je zde taky nejaka ochrana?

Diky

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od loupeznik »

eery píše:...ale priletly jsme do Frankfurtu se 45 minutovym zpozdenim, takze jsme pripoj nestihli.

Se ani nedivím, když vám mezitím museli přeoperovat pohlaví.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od Robert »

eery píše: Evropska smernice bohuzel resi jenom EU registered airlines a lety odletajici z EU, nikoliv priletajici do EU. Je zde taky nejaka ochrana?


Při odletech z EU se směrnice týká všech dopravců, při letech ze třetích zemí do EU se pak týká jen v EU registrovaných aerolinií.

bleest
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 08. 03. 2011, 16:52
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od bleest »

Na prelome november december chcem navštíviť Filipíny. Zatiaľ naj cena vychádza z Korean air 627 eur PRG-ICN-MNL. Cez víkendy operuje lety PRG-ICN ČSA /od júna A330 300 /ostatné dni Korean Air /B 777-200/. Ak má niekto skúsenosť je lepšie letieť cez víkend s ČSA alebo cez pracovné dni s KA? / servis, komfort letu atď/.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od loupeznik »

Jestli letíš s někým (ve dvou), tak uspořádání 2-4-2 by mohla být ta příjemnější varianta. Ale ptát se na zkušenost s linkou, kterou teprve spustí, mi přijde poněkud předčasné.

bleest
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 08. 03. 2011, 16:52
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od bleest »

Mal so ny mysli všeobecný servis na linke PRG-INC porovnanie ČSA a KE. Nakoľko KE vstúpil do ČSA. ČSA prevádzkujú lety do Soulu myslím vo víkendových dňoch. No od júna / červen/ 2013 by mal na tejto linke lietať A330-300 prevádzkovaný ČSA.

bleest
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 08. 03. 2011, 16:52
Stav: Offline

Re: Korean Air

Příspěvek od bleest »

Ospravedlňujem sa, samozrejme myslel som servis KE nakoľko lety budu prevádzkovane cez víkendy až od júna /června 2013 / je jasne že je to bez skúseností. Ďakujem


Odpovědět