Virgin Atlantic a checkmytrip

Odpovědět
milosh
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 07. 07. 2007, 10:11
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Virgin Atlantic a checkmytrip

Příspěvek od milosh »

Ahoj,
neví někdo, proč konkrétně Virgin Atlantic po zabookování i zaplacení letenky mám sice booking code, ale nejde nikde ověřit (mimo jejich stránek), např. na checkmytrip.com atd.? Také nikde není zmíněno číslo letenky, nebo jestli booking code stačí.....

Díky.


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Virgin Atlantic a checkmytrip

Příspěvek od Night fly »

Nebude to tim, ze checkmytrip.com pouziva Amadeus, zatimco Virgin jede na jinem rezervacnim systemu?

milosh
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 07. 07. 2007, 10:11
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Virgin Atlantic a checkmytrip

Příspěvek od milosh »

No to nevím, proto jsem se ptal lidí, kteří jsou v tomto oboru zkušenější. Kdybych to věděl, tak bych sem přeci nepsal...

Díky.

axen
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 112
Registrován: 06. 02. 2005, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Virgin Atlantic a checkmytrip

Příspěvek od axen »

To same s rezervaci Emirates, nenajde ji ani checkmytrip, ani mytripandmore.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4155
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Virgin Atlantic a checkmytrip

Příspěvek od whiskey »

to iste Swiss...


tonic
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 13. 03. 2008, 18:17
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Virgin Atlantic a checkmytrip

Příspěvek od tonic »

rovnako aj Continental

Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Virgin Atlantic a checkmytrip

Příspěvek od Lanbub »

skus ještě https://www.viewtrip.com/ jsou to rezervace v systemu Galileo
sorry koukám že je to to same jako mytripandmore

Cestovatel
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 05. 12. 2007, 19:22
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Virgin Atlantic a checkmytrip

Příspěvek od Cestovatel »

Distribuční systémy jako je Amadeaus či Galileo pracují se svými interními rezervačními kódy. Pokud si přes ně rezervuješ letenku, tak po přihlášení do jejich systému se zobrazí jak kód pod kterým jsou vedeny v daném distribučním systému, tak i kód pod kterým jsou vedeny v rezervačním systému dané letecké společnosti.

Jestliže jsi rezervoval letenku přímo na stránkách letecké společnosti, potom jsi tento distribuční systém nevyužil a tudíž Ti nemohlo být ani žádné číslo rezervace přiděleno, jenž by Tě opravňovalo se přihlásit přes výše uvedené odkazy.

Booking code Ti bohatě stačí. Číslo letenky by jsi obdržel, pokud by jsi požadoval zaslání papírové letenky.

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Virgin Atlantic a checkmytrip

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

dovolim si nesouhlasit ... :) pokud rezervuju letenku u klasicke spolecnosti, tak to vetsinu je propojene a rezervacni kod ziskany pri rezervaci na webu spolecnosti (overeno uz v minulosti u SASu, austrianu, british airways, ale bude jich podstatne vic)pouzitelny pro overeni na webu checkmytrip apod.

to co pises se vesmes tyka low-cost spolecnsoti, ktere pouzivaji vlastni uzavrene systemy.

holovsky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 09. 2007, 16:36
Stav: Offline

Re: Virgin Atlantic a checkmytrip

Příspěvek od holovsky »

No já mám opačný problém. Mám letenku s Virgin Atlantic koupenou přes letušku a mám i kód, přes který bezproblémů vidím letenku na www.checkmytrip.com. Ale i když v checkmytripu vidím i rezervační kódy všech společností ze kterých se skládá celá letenka (kromě Virgin ještě Hawaii Air, United a CSA), tak se mi pod tímto kódem nedaří zalogovat do letu na stránkách Virgin Atlantic. Prostě to tu letenku nezná... A to jsem zkusil jak ten obecný kód, tak ten samostatný pro Virgin Atlantic. Usuzuji z toho, že rezervační systémy nemají propojené nebo prostě co si nezarezervuješ u nich tak nemůžeš spravovat a naopak, co si zarezervuješ u nich, tak zas můžeš spravovat jen zase u nich...

Blanka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 17. 11. 2008, 11:03
Stav: Offline

Ubytovani na Oahu

Příspěvek od Blanka »

Cauky lidicky chtela jsem se zeptat zda nekdo nevite o nejakem levnejsim ubytovani na Oahu/Waikiki? A jste zda se da jet lodi z ostrova Maui na Molokai ci se musi jen letet?Di :wink: ky

holovsky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 09. 2007, 16:36
Stav: Offline

Re: Virgin Atlantic a checkmytrip

Příspěvek od holovsky »

I když to sem přímo nepatří, tak na Waikiki se chystám ubytovat v www.waikikiprince.com, což mi po delším hledání přijde cenově velmi přiměřené. Týdení pobyt vyjde dle typu pokoje již od cca 50$/den (včetně daní - mají 7 noc zdarma). Jinak určitě existují i hostely, ale ty jsem nehledal, to zkus na www.hostels.com. Jinak z Maui na Molokai jezdí Ferry (ale jenom pro pěší, ne auta). Detaily na www.mauiprincess.com (teď zrovna stránky nějak nefungujou, ale ferry jezdí).


Odpovědět