bmi - British Midland Airways

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

bmi - British Midland Airways

Příspěvek od pavelpmi »

Zdravím všechny, chtěl jsem se zeptat, jaké máte zkušenosti s bmi?

Letím v říjnu do Austrálie z Londýna, tak jsem koupil letenky s nimi PMI-LHR a zpět. Jednak jsem lety kupoval po jednom (což možná teď bude výhoda :| ), protože zpáteční byl v eurech asi o polovinu dražší než při placení v librách (teď už to myslím odpovídá), ale hlavně mi poslali od koupení letenek v lednu už čtyři oznámení o změně letu. U letu tam mi to nevadilo, i když se chci odpoledne zlehka podívat po Londýně (změnili ho z 13:35 na 18:15, pak na 12:50 a na 12:55), protože letím až další den v poledne, ale teď mi změnili i ten zpáteční, a to z 10:30 na 7:55. A to přitom přiletím v 6:20 na T4, takže vyzvednutí zavazadel, přesun na T1, odbavení a let v 7:55 asi těžko stíhám.

Tak jsem zvědavý, co mi teď odepíšou; asi to budu muset zrušit a letět pak ve 13:30 s British Airways z Gatwicku, což je ale opruz vláčet se po 24hodinovém letu mezi londýnskými letišti. bmi je jediný dopravce co lítá z Palmy na LHR. Na druhou stranu, kdyby pokračovaly změny v obdobném tempu (alespoň jedna změna do měsíce), tak bych měl třeba ještě šanci letět nějak rozumně. :twisted: Tak nevím.

Já jenom, jestli máte někdo s nimi nějaké zkušenosti. Díky.


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: bmi - British Midland Airways

Příspěvek od pavelpmi »

Tak jsem se tu nic nedozvěděl. :(
Dopisoval jsem si s nimi, nakonec jsem rezervaci zrušil, měli by mi vrátit všechny peníze.
Nakonec tedy místo letu z Heathrow 4 hodiny po příletu z SYD/SIN na LHR to bude 7 hodin na přestup na Gatwick a let z LGW s British Airways. Trochu opruz, ale co se dá dělat.

pajoo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 227
Registrován: 31. 05. 2008, 13:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Bratislava
Stav: Offline

Re: bmi - British Midland Airways

Příspěvek od pajoo »

Mam otazocku ku cateringu BMI, to v economy VIE-LHR nie je zadarmo ani pohar vody? :roll: Vie to prosim niekto potvrdit alebo vyvratit?

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: bmi - British Midland Airways

Příspěvek od whiskey »

Tak nas BMI opustili vcerajsim dnom. Dnes som letel OS LHR-VIE, BMI lounge v Terminal 1 uz je out of bounds, zostava jedine Star Alliance lounge. Zaujimave je, ze kym sa dala pouzit BMI lounge, tak OS lety odlietali z pomerne vysokych cisiel krizom cez cely terminal. Dnes bol samozrejme odlet OS z gate cislo 5, hned vedla BMI lounge, takze hajj cez cely terminal najprv do a potom zo Star Alliance lounge nazad ku gate :roll:

sourlienka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 20. 05. 2012, 23:07
Bydliště: usa
Stav: Offline

Re: bmi - British Midland Airways

Příspěvek od sourlienka »

tak ja som bmi letela teraz nedavno, 6.5, na palube bolo obcerstvenie co sa tyka napojov a dokonca aj alkoholickych v cene a aj nejaky snack tam bol.kedze som bola po lete z usa ani som nejako extra nevnimala , co vlastne este ponukali, kedze cas.posun u mna funguje na 100% a som rada, ze vystupujem na konecnej, inak asi ak by lietadlo letelo niekam do australie prespim az tam.. :yawn:


Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: bmi - British Midland Airways

Příspěvek od Marty-t »

Podle https://www.austrianwings.info/2016/12/ ... assagiere/ končí BMI s lety mezi Bernem a Mnichovem. Tuto linku převezme od 26.12.2016 SkyWork airlines a BMI s nimi bude mít code-share. Zákazníci s letenkami od Lufthansy budou mít jiné řešení.

Jen poznamenám, že spoje z Brna právě navazovaly v Mnichově na Bern, Rotterdam a Bristol, letadlo z Brna velmi často fyzicky pokračovalo do Bernu a opačně. Pouze spekuluji, ale dle cen letenek byla poptávka do Bernu z Mnichova vysoká a můj tip je, že trasu začne operovat i Lufthansa. Tak jsem zvědavý jestli dojde k nějakému časovému posunu nebo změnám u letů do Brna, respektive jak BMI využije volného času času letadla v Mnichově...

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: bmi - British Midland Airways

Příspěvek od Marty-t »

Podle http://www.routesonline.com/news/38/air ... ts-in-s17/ přidává BMI od 26.3. rotace na lince MUC - RLG (Rostock).

Podle https://www.flybmi.com/new-routes-from- ... nuremberg/ zavádí BMI postupně mezi únorem a květnem nové linky z BHX (Birmingham) do GRZ (Graz), NUE (Norimberk) a GOT (Gothenburg).

Navíc na jejich mapce https://www.flybmi.com/destinations/route-map/ si nelze nevšimnout zatím nikde neavizovaného spojení MUC - Lublin...

Zatím to nevypadá že by nové linky byly na úkor dalších stávajících linek (viz. předchozí post o Bernu)

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: bmi - British Midland Airways

Příspěvek od Marty-t »

Dle http://www.routesonline.com/news/38/air ... arch-2017/ končí BMI s Rotterdamem z Mnichova - i přes to, že tam měli 2 rotace denně (ráno a večer) resp. 3 jak tvrdí zdroj... Jestli důvodem je nízká poptávka, která se odráží v nižších cenách, nebo plánovaný vstup LH na trať nebo končící případné dotace místní samosprávy, větření ziskovějších linek, to mi zůstává záhadou. Pravdou je, že až mnoho letů je nabízeno nyní na příští dny jen za 90-120 EUR OW, což asi znamená ztrátovost linky...

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: bmi - British Midland Airways

Příspěvek od pepa007 »

Mě by jenom zajímalo, čím se vlastně tahle aerolinka živí? Pojídáním dotací? Přece není možný generovat zisk s E145, LF50% a průměrnou cenou letenky pod 5000 Kč, ne?

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: bmi - British Midland Airways

Příspěvek od Marty-t »

pepa007 píše:Mě by jenom zajímalo, čím se vlastně tahle aerolinka živí? Pojídáním dotací? Přece není možný generovat zisk s E145, LF50% a průměrnou cenou letenky pod 5000 Kč, ne?

Podle mne si BMI naopak našla skvělou niku na trhu - potřebují linky kde poptávka silně kolísá a má občas peaky kdy jsou letadla i přes exponencielně vzrůstající ceny téměř plná - tj. že občas existují cestující ochotní zaplatit i 500 EUR za OW. Ale nesmí jich zase být moc (těch peaků nebo těch cestujících), jinak jim to tam naláká konkurenci, která vstoupí s běžnými Airbusy/Boeingy které mají výrazně nižší náklady na sedačku, ale které se vyplatí provozovat až od určitého minimálního počtu PAX. Proto bude podle mne BMI z principu stále nucena hledat nové vhodné linky, tak jak se situace na trhu mění a bude měnit... Navíc jim něco může jako bonus kápnout za feedování dálkovek LH a dotací místních samospráv, ale to bych řekl, že je spíš něco navíc než hlavní motivace zavedení jejich linek...

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: bmi - British Midland Airways

Příspěvek od Marty-t »

Tak podle https://www.flybmi.com/new-route-fly-fr ... -stansted/ BMI zkusí od 2.5. novou - pro mne velmi překvapivou trasu - LDY-STN -tj. Derry (severní Irsko) - Londýn Stansted . Překvapivou proto, že dosud na STN nelétali... A zavedou to hned rovnou 2x denně po-pá ráno a večer plus jeden let v so a ne s cenami od 42 GBP OW (v reklamě je sice 29GBP - ale takové dny jsem začátkem května nenalezl)...

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: bmi - British Midland Airways

Příspěvek od jvoj »

Marty-t píše:Tak podle https://www.flybmi.com/new-route-fly-fr ... -stansted/ BMI zkusí od 2.5. novou - pro mne velmi překvapivou trasu - LDY-STN -tj. Derry (severní Irsko) - Londýn Stansted . Překvapivou proto, že dosud na STN nelétali... A zavedou to hned rovnou 2x denně po-pá ráno a večer plus jeden let v so a ne s cenami od 42 GBP OW (v reklamě je sice 29GBP - ale takové dny jsem začátkem května nenalezl)...

Pokud vím, dostali tam na to dotace.

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: bmi - British Midland Airways

Příspěvek od RAdek »

Náleží míle do Miles and More programu za segment BRQ - MUC? Na letence je na tento segment kód LH, ale na boarding pass je BM. Mezi partnery na webu kód BM nevidím https://www.miles-and-more.com/online/myportal/mam/de/general_information?nodeid=2554754&l=en&cid=1000340

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: bmi - British Midland Airways

Příspěvek od whiskey »

RAdek píše:Náleží míle do Miles and More programu za segment BRQ - MUC? Na letence je na tento segment kód LH, ale na boarding pass je BM. Mezi partnery na webu kód BM nevidím https://www.miles-and-more.com/online/myportal/mam/de/general_information?nodeid=2554754&l=en&cid=1000340

podla mna ta s tym poslu do certa, lebo to neoperuje *A metal...

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: bmi - British Midland Airways

Příspěvek od alesesl »

RAdek píše:Náleží míle do Miles and More programu za segment BRQ - MUC? Na letence je na tento segment kód LH, ale na boarding pass je BM. Mezi partnery na webu kód BM nevidím https://www.miles-and-more.com/online/myportal/mam/de/general_information?nodeid=2554754&l=en&cid=1000340


Nenalezi. U *A je metal rule a BMI Regional neni soucasti *A, takze mas smulu v tomto pripade.


Odpovědět