Emirates

Odpovědět
tempranilo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 09. 2011, 22:25
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od tempranilo »

krakra píše:
tempranilo píše:
Tony Smoke píše:Emirates operuje v uplne inych podmienkach ako europske aerolinky, preto si moze dovolit aj inu cenovu politku resp minat marzu na kvalitu.

V jakých úplně jiných podmínkách operuje?

Nemá žádné debilní nařízení Evropské Unie.

:ymapplause:


beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od beardie »

tempranilo píše:EK mimo jiné berou palivo ve všech destinacích po světě, kam létají....

to je jasne, ze vonku kupuju, ale platia za kerosin aj doma?
predsa len, mat v globale polovicne ceny za palivo (tam 0, spat X) je stale vyrazne vyhodnejsie ako platit aj aj

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od Tony Smoke »

tempranilo píše:
Tony Smoke píše:
Okrem ineho :D
Letisko DXB patri do rovnakeho holdingu ako Emirates - bol by som zvedavy na poplaky
Poplatky jsou stejné pro všechny dopravce operující do DXB

Tiez by som bol zvedavy, ze za co tankuju tonu kerozinu oproti EU spolocnostiam
Za to samé. Nebo si myslíš, že jen proto, že jsou z DXB, tak v jiných zemích, kam létají,
mají nějaké výhody? Viz i poslední komentář


Prednedavnom bol zverejneny clanok o podmienkach pre zamestnancov Qatar-u. Ako su na tom letusky Emirates? :-?
O QR vím, u EK je to dost jiné. Předpokládám, že na tohle ale odpoví fundovanější


Urovne korporatnych dani a dani z prijmov zamestnancov, ktore plati Emirates, su uplne niekde inde ako tu v Europe.
A to je problém EK nebo nenasytných státních pokladen v EU???


Pracovne zakony: nedavno sme tu mali viacdenny (!!!) strajk pilotov LH. Mohli by si piloti Emirates dovolit strajkovat co i len hodinu?
Nemohli, nemají odbory :lol: , ale zatím se tam ostatní piloti dost hrnou, vč. českých a slovneských, takže je to o volbě a podmínkách.

Suma sumarum: Europske aerolinky stoji preleteny kilometer viac, velky podiel na tom maju dane a zakony. Kedze EU nesedi na rope ako Arabi, tak sa nejak financovat musi....
Naprosto souhlasím s podílem daní a zákonů, ale to není chyba EK. A pokud jde o ropu, na tomto fóru už poněkolikáté zdůrazňuji - Dubai prakticky ropu netěží! a i kdyby, tak EK mimo jiné berou palivo ve všech destinacích po světě, kam létají....


To je fajn, ze vsetky spolocnosti maju na DXB rovnake poplatky, ALE: Zjednodusena hypoteticka hladina: LH plati na FRA 10 jednotiek penazi za pasaziera na jeden transfer. EK plati na DXB 1 jednotku penazi za transfer. Co myslis, kto ma väcsiu vyhodu? LH, ktora tam prileti par krat za den, alebo EK, ktora tam ma hub?
Dubaj mal to stastie, ze sa na tej rope ocitol. Cely Dubaj a aj dnesna infrastruktura by tam nebola, nebyt tej ropy. Teraz ta ropa nie je zdaleka taka dolezita aka bola, kedze Arabi boli sikovni a dobre zainvestovali. Niet ropy, tak tam je par stanov.
Uz som to tu na fore pisal, neviem to teraz narychlo najst. Pozeral som si vyrocnu spravu Emirates. Corporate Tax mali na urovni tusim 2-3% zo zisku. Kolko sa plati v EU? Dan z prijmu fyzickych osob tam nie je vobec. Cize ak ma mat Pilot cisty plat 100 jednotiek, tak EK zaplati 100, LH asi 120.
Mozno sa nezhodneme na vsetkom, ale podmienky od statu ma EK uplne ine ako EU spolocnosti. Danove zatazenie nulove. A to z toho dovodu, ze jednak su moznosti financovania statu uplne ine a chod emiratov menej stoji. Demokracia ma svoju cenu ;)

jaypala
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 14. 04. 2014, 10:19
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od jaypala »

Ono uz to neni ani hlavne tak o prijmech z ropy, ale Dubai je jedna velka nelegalni smelina se zlatem. viz http://www.bbc.com/news/business-26341072

A jak tu bylo zmineno, je to tam vsechno vystaveno novodobymi otroky z Pakistanu, Bangladese, Indie a podobnych zemi.

ale to uz je off topic...
ve strucnosti, diky podobnym socioekonomickym aspektum lze porovnat US a EU dopravce, ale ne mid east dopravce s EU/US...

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od Tony Smoke »

jaypala píše:Ono uz to neni ani hlavne tak o prijmech z ropy, ale Dubai je jedna velka nelegalni smelina se zlatem. viz http://www.bbc.com/news/business-26341072

A jak tu bylo zmineno, je to tam vsechno vystaveno novodobymi otroky z Pakistanu, Bangladese, Indie a podobnych zemi.

ale to uz je off topic...
ve strucnosti, diky podobnym socioekonomickym aspektum lze porovnat US a EU dopravce, ale ne mid east dopravce s EU/US...


Dakujem velmi pekne za tvoje zhrnutie. :ymapplause: :)

A mozeme sa vratit spät k teme :)


dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od dejavu »

OK-WAA píše:Já jako cestující, pokud budu mít na výběr pro cestu do USA mezi americkou, evropskou nebo středovýchodní aerolinkou, tak jednoznačně vyberu tu poslední. Mám nalétáno docela dost a servis a kvalita amerických společností (myšleno ty z USA) byly vždycky o úroveň níže, než na letech s evropskými společnostmi. Ale ty v kvalitě služeb přebijí společnosti z middle east, takže můj výběr je jasný.

S kolegy jsme se shodli, že úroveň US aerolinek na dálkovkách za poslední dobu šla nahoru a při výběru s kým, tak radši s Deltou než s AF a podobně. A nebo šla úroveň EU aerolinek tak výrazně dolů a my jsme otupěli :-).
A větším dobytčákem než 773 Etihad jsem už dlouho neletěl.

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od nartym »

Mam EK rad, hodne s nimi letam a proto mi drasa srdce, kdyz vidim na ceske verzi jejich stranek konkretne zde http://www.emirates.com/cz/czech/about/about_emirates.aspx napsany Partnerstvi s Quantas :) a doufam, ze se toho nekdo od EK ujme a napravi to :)

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od Robert »

nartym píše:Mam EK rad, hodne s nimi letam a proto mi drasa srdce, kdyz vidim na ceske verzi jejich stranek konkretne zde http://www.emirates.com/cz/czech/about/about_emirates.aspx napsany Partnerstvi s Quantas :) a doufam, ze se toho nekdo od EK ujme a napravi to :)


Tak jsem klikl na odkaz a už je to asi opravené :)

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od nartym »

Robert píše:
nartym píše:Mam EK rad, hodne s nimi letam a proto mi drasa srdce, kdyz vidim na ceske verzi jejich stranek konkretne zde http://www.emirates.com/cz/czech/about/about_emirates.aspx napsany Partnerstvi s Quantas :) a doufam, ze se toho nekdo od EK ujme a napravi to :)


Tak jsem klikl na odkaz a už je to asi opravené :)


Ja tam mam porad Quantas :D

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od flyingblue »

nartym píše:
Robert píše:
nartym píše:Mam EK rad, hodne s nimi letam a proto mi drasa srdce, kdyz vidim na ceske verzi jejich stranek konkretne zde http://www.emirates.com/cz/czech/about/about_emirates.aspx napsany Partnerstvi s Quantas :) a doufam, ze se toho nekdo od EK ujme a napravi to :)


Tak jsem klikl na odkaz a už je to asi opravené :)


Ja tam mam porad Quantas :D


Predano pres FCB vyssi instanci :-)

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od Zdenek »

nartym píše:Ja tam mam porad Quantas :D

Smaž si cache.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od hafi »

to není cache, furt tam je quantas, stejně jako na této straně (rovnou dvakrát)

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od nartym »

Jj, taky jsem smazal vse co slo, ale porad Quantas... dokonce trikrat :)

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od pavelpmi »

Šestkrát!

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od flyingblue »

pavelpmi píše:Šestkrát!


Kliiid, teta na tom pracuje!


Odpovědět