Emirates

Odpovědět
Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od Robert »

bepo píše:Môžu byť do Nemecka ziskový? EK do FRA 3x denne a do MUC tiež 3x denne, Qatar do obidvoch miest 2 x denne s A350 a to sa s nimi dá letieť na západ iba s problémami


Tak na druhou stranu Lufthansa létá jen 1x denně FRA-DXB s 744 a 1x denně MUC-DXB s A340. Linka z Mnichova navíc bude od příštího roku zastavena - http://www.airline.ee/lufthansa/lufthan ... i-service/. Vloni zastavila Lufthansa lety také lety do Abu Dhabi.


sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od sever2 »

Vzhledem k cenam letenek EK z MUC, co jsem videl minule leto bych rekl, ze opravdu ziskovi byt muzou :wink:

Ja myslim, ze LH a EK si na tech linkach konkuruji jen castecne. S EK temer kazdy pokracuje dal, ale pro cestujici LH to bude do znacne miry finalni destinace. Spis je to spojene s tim, jak se postupne rozsiruje sit EK celosvetove (nove destinace a frekvence mimo Evropu).

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od Fabo »

sever2 píše:Ja teda ale osobne necekal, ze Praha bude mit A380 pred Vidni.


No, jednak tlacenka OS, a jednak tam lita krom EK taky QR a vubec ma VIE vic primych letu smerem na vychod, treba na rozdil od PRG i pravidelky do Thajska a pod.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od Night fly »

Fabo píše:
sever2 píše:Ja teda ale osobne necekal, ze Praha bude mit A380 pred Vidni.


No, jednak tlacenka OS...


Vzdyt OS linku VIE-DXB opousti, v lete to tu proskocilo, tak jaka tlacenka OS :?:

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od bepo »

sever2 píše:Vzhledem k cenam letenek EK z MUC, co jsem videl minule leto bych rekl, ze opravdu ziskovi byt muzou :wink:

Ja myslim, ze LH a EK si na tech linkach konkuruji jen castecne. S EK temer kazdy pokracuje dal, ale pro cestujici LH to bude do znacne miry finalni destinace. Spis je to spojene s tim, jak se postupne rozsiruje sit EK celosvetove (nove destinace a frekvence mimo Evropu).

Konkurencia LH a EK- veď práve preto som tam dal QR, on si najviac konkuruje s EK a napr ani s jedným sa nedostaneš do USA za rozumnú cenu- a to platí od MAD po VIE, najbližšie letisko pre QR odkiaľ odletíš je BUD a pre EK ani to nie


m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od m@rtin »

Fabo píše:
sever2 píše:Ja teda ale osobne necekal, ze Praha bude mit A380 pred Vidni.


No, jednak tlacenka OS, a jednak tam lita krom EK taky QR a vubec ma VIE vic primych letu smerem na vychod, treba na rozdil od PRG i pravidelky do Thajska a pod.


Není to také náhodou v tom, že se z Vídně do Dubaje vozí mnohem víc zboží a Emirates upřednostnily více carga (2x 777) před A380?

sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od sever2 »

Tak tak a navic 2x B77W je stale i na pocet pax mnohem vic nez jedna A380. Prave vzhledem k tomu, ze je Rakousko omezuje v poctu frekvenci, tak jsem myslel, ze pujdou do vetsiho typu letadla, ale cargo je asi vynosnejsi nez pax.

to Bepo,

ja reagoval na prispevek Roberta. VIE je mnohem vetsi trh. Neni to jen o QR. Air Berlin feeduje Etihad. OS drzi dalkovky do DEL, BKK, PEK, NRT. Lita tam KE a buh vi, kdo jeste.

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od bepo »

VIE je väčší trh ako čo? Ja som pýtal či EK dokáže byť zisková pri toľkých letoch z Nemecka keď jej konkurent QR tiež má dosť letov odtiaľ, celkovo s arabskými aerolinkami sa nedostaneš z celého územia Európy- teda od MAD po VIE- za rozumnú cenu na západ do Ameriky- ako Severnej tak Južnej, buď ti to vôbec nedovolí vytvoriť letenku alebo ti dá cenu VIE-EZE 2500 EUR v economy saver

misob
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 121
Registrován: 21. 03. 2015, 00:30
Oblíbené typy letadel: CR7, E170
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od misob »

No podla informácii z fóra na AA.net, tak do VIE budú EK lietať s A380 už od apríla 2016. Ale zatiaľ sú to len špekulácie, RWY a parking position už kritéria pre A380 dávno splňujú, problémom je akurát ten trojitý nástupný most, a "čakáreň" ale u gatu G01 by to išlo všetko upraviť.

Paštikář
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 16. 07. 2015, 19:24
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od Paštikář »

Ptřebuji radu - letim tímto letadlem do Narity http://www.seatguru.com/airlines/Emirat ... rivate.php
rezervoval jsem dvousedačku v řade 47. Je to normální sedadlo ? Když jsem jednou letěl z Prahy do Dubaje tak jsem seděl v 777 také na dvojce hned za trojkou - ty sedačky byly užší než normální a špatně se tam sedělo - to letadlo z Prahy ale byla jiná konfigurace sedaček než je na vloženém plánku. Bude dvojka v řadě 47 v plánku v pohodě - případně kam by jste si sedli kde je to pohodlné pro 2 lidi na 10 hodin - u nouzového východu a v 1. řadách sedět nechci.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od pepa007 »

Paštikář píše:Ptřebuji radu - letim tímto letadlem do Narity http://www.seatguru.com/airlines/Emirat ... rivate.php
rezervoval jsem dvousedačku v řade 47. Je to normální sedadlo ? Když jsem jednou letěl z Prahy do Dubaje tak jsem seděl v 777 také na dvojce hned za trojkou - ty sedačky byly užší než normální a špatně se tam sedělo - to letadlo z Prahy ale byla jiná konfigurace sedaček než je na vloženém plánku. Bude dvojka v řadě 47 v plánku v pohodě - případně kam by jste si sedli kde je to pohodlné pro 2 lidi na 10 hodin - u nouzového východu a v 1. řadách sedět nechci.


Já znám tuhle dvojku z Austrian a tam je to klasická sedačka. Výhoda je že jsou jen dvě, nevýhoda je že mezi sedačkou a stěnou je dost velká mezera, takže si tam například neopřeš hlavu (pro mě osobně zásadní nedostatek). Druhá věc je že stoleček i displej máš trošku mimo osu.

vojta360
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 12
Registrován: 29. 01. 2014, 09:15
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od vojta360 »

pepa007 píše:
Paštikář píše:Ptřebuji radu - letim tímto letadlem do Narity http://www.seatguru.com/airlines/Emirat ... rivate.php
rezervoval jsem dvousedačku v řade 47. Je to normální sedadlo ? Když jsem jednou letěl z Prahy do Dubaje tak jsem seděl v 777 také na dvojce hned za trojkou - ty sedačky byly užší než normální a špatně se tam sedělo - to letadlo z Prahy ale byla jiná konfigurace sedaček než je na vloženém plánku. Bude dvojka v řadě 47 v plánku v pohodě - případně kam by jste si sedli kde je to pohodlné pro 2 lidi na 10 hodin - u nouzového východu a v 1. řadách sedět nechci.


Já znám tuhle dvojku z Austrian a tam je to klasická sedačka. Výhoda je že jsou jen dvě, nevýhoda je že mezi sedačkou a stěnou je dost velká mezera, takže si tam například neopřeš hlavu (pro mě osobně zásadní nedostatek). Druhá věc je že stoleček i displej máš trošku mimo osu.[/q

Paštikář
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 16. 07. 2015, 19:24
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od Paštikář »

Ještě se chci zeptat zda nebude problém když si chci vzít do příručního zavazadla nahradni baterku do notebooku - pry v B777 nemaji všude zásuvky jako v A380 - tak aby nenastal problém při kontrole a nahradni baterka nezustala nekde na letisti ?

Erix8
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 30. 01. 2007, 18:25
Stav: Offline

A380 inaugural flights

Příspěvek od Erix8 »

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=niZ-55GJEac[/youtube]

Praha A380 one-off 2015, od 2016 daily. O Vídni zatím zmínka není ...

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od pepa007 »

jen krátká zajímavá zprávička - šejk Ahmed, chairman Emirates, si vyzkoušel 17-hodinovej let v ECONOMY z Dubaje do Aucklandu a prej dobrý :-)

http://www.arabianbusiness.com/emirates ... 21185.html


Odpovědět