Emirates

Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od Globik »

Předem se omlouvám za lama dotaz: To udělal legálně nebo ilegálně (ve vztahu k předpisům leteckého provozu, ne ve vztahu k chlebodárci)?
https://byznys.lidovky.cz/pilot-nakresl ... oprava_ele


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od Fabo »

Ten clanek patri do sekce "Priblble novinove texty", jednoznacne.

Vztah k leteckym predpisum je asi takovy:

:arrow: Behem pripravneho/predavaciho procesu je potreba zaletet nekolik zkusebnich letu
:arrow: Tyto lety maji nejake trvani
:arrow: Tudiz se musi odletet X hodin letu "nekde"
:arrow: Je uplne jedno kde, pokud to nevadi beznym letum
:!: A kdyz si teda Airbus nebo Boeing rekne, ze neco nakresli, tak si proste vymysli trasu, v dnesni dobe uz i jenom podle souradnic, poda si planek, a jestli pocitac rekne, ze nikde v planku nenastava konflikt s kapacitou vzdusneho prostoru, tak se planek schvali, a letadlo poleti tak jak se mu to zada.

:idea: Poznamka: V nekterych pripadech zkusebni lety obsahuji i manevry, ktere neni zahodno provadet v beznem leteckem prostoru, treba nouzove klesani, zabrany padu a podobne. V takovych pripadech se to prirozene dela trochu jinak, a letadlo zpravidla dostane vyhrazeny prostor, kam doletne "beznym" zpusobem, a pak v ramci prostoru odleti co potrebuje.

Erix8
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 30. 01. 2007, 18:25
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od Erix8 »

... tak podle noticky na konkurenčním serveru je (zatím nepotvrzeno) druhá frekvence s B773 do Prahy možná od 1.6. :)

Myslíte, že je reálné, aby se pak udržel i FlyDubai a přes zimu taktéž SmartWings?

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od marthym »

Emirates šetří, kde může. Teď jsem si na jednom německém specializovaném webu četl, jak nejprve zmenšili svůj prostor na ITB (cestovní veletrh). A po pár týdnech se ho lidi z Dubaje rozhodli úplně zrušit. Přitom tam býval od nepaměti (prý).

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od MarcosFT »

Posílá EK emailem ohledně upgradu do business class na lety z Prahy do Dubaje? Pamatuju si že na trasu Durban - Dubai jsem dostal email (možná to bylo při check inu, teď si to přesně nevybavuji) ohledně zakoupení upgradu (cca 10 tisíc Kč). Funguje to i na trase PRG-DXB? Jsem anti EK flyer, takže nemám tušení, jak to chodí...


qwertyx64
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 156
Registrován: 03. 08. 2016, 02:20
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od qwertyx64 »

Ano, ale do economy saver som nikdy nedostal ponulu.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od dejavu »

Letos nám to na trase PRG-DPS/KUL-PRG přišlo mailem na všech segmentech asi tři dny před odletem. Tarif (eko) to nebyl nejnižší. Segmenty z a do PRG byly dražší než ostatní, cca 12,5k.

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od marthym »

Znáte někdo LF do DXB po nasazení druhého stroje? Slyšel jsem, že to není tak úžasné, jak se myslelo...

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od m@rtin »

Hodnotit ani ne po mesici provozu? A navic v druhem nejslabsim mesici v roce ve smeru Persky zaliv? Lze si projit vsechny statistiky LKPR, kde je Dubaj mesic po mesici. Z toho je patrne, ze cervenec nebyl uzasny ani za jedne frekvence, nicmene za cely rok vytizenost cca 85-90%. Zari, rijen a listopad bude OK. Rust je vzdy postupny, ne skokovy. S hod ocenim 2. linky bych pockal na rok 2019.

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od marthym »

Já nechci nic hodnotit, jen mě zajímal LF. Pokud je to, jak říkáš, tak je by to mohlo být ok...

Samozřejmě vím, že letní sezona je pro ně horší, ale oni si to do ní nasadili.

RadekB
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 361
Registrován: 08. 03. 2010, 12:19
Oblíbené typy letadel: A350, A380, B747
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od RadekB »

MarcosFT píše:Posílá EK emailem ohledně upgradu do business class na lety z Prahy do Dubaje? Pamatuju si že na trasu Durban - Dubai jsem dostal email (možná to bylo při check inu, teď si to přesně nevybavuji) ohledně zakoupení upgradu (cca 10 tisíc Kč). Funguje to i na trase PRG-DXB? Jsem anti EK flyer, takže nemám tušení, jak to chodí...


Čerstvá zkušenost: Na PRG-DXB i opačně přišel email i při nejnižším tarifu asi 3x za cca 11-13K. KUL-DXB paradoxně za 8K.

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od m@rtin »

K nedávné diskusi ohledně vytíženosti
LF se spočítá jednoduše:
Emirates kapacita A380 je 517 cestujících, létají denně 365 dnů v roce
Fly Dubai kapacita B737-8MAX je 174 cestujících, létají denně 365 dnů v roce
Smartwings kapacita B737-800 je 189 cestujících, létají cca 220 dnů v roce kromě měsíců 6,7,8 a 9 prakticky 5x-7x týdně

Nedá se samozřejmě zjistit, která linka je obsazovanější nebo kolik % připadá na business, ale na nějaký průměr na 1 let to stačí. Z čísel je patrné, že v únoru až dubnu a v říjnu až prosinci se s potenciálem růstu druhá frekvence EK uživí.

Obrázek

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od michal4 »

Nemá někdo volných 8000 mil ve Skywards u Emirates? Kompenzace jistá a třeba magnetka z Brazílie ;) Díky (do SZ)
Abych si to udělal sám a neměl letenku až ze Sao Paula, ale rovnou Ria mi na mém účtu chybí 600 mílí :D

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od Fabo »

michal4 píše:Nemá někdo volných 8000 mil ve Skywards u Emirates? Kompenzace jistá a třeba magnetka z Brazílie ;) Díky (do SZ)
Abych si to udělal sám a neměl letenku až ze Sao Paula, ale rovnou Ria mi na mém účtu chybí 600 mílí :D


Mohu ti prevest 2000 mil (1000 mi to nedovoli) za naklady, t.j. 30 dolaru.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od michal4 »

Fabo píše:
michal4 píše:Nemá někdo volných 8000 mil ve Skywards u Emirates? Kompenzace jistá a třeba magnetka z Brazílie ;) Díky (do SZ)
Abych si to udělal sám a neměl letenku až ze Sao Paula, ale rovnou Ria mi na mém účtu chybí 600 mílí :D


Mohu ti prevest 2000 mil (1000 mi to nedovoli) za naklady, t.j. 30 dolaru.
Dík. Máš SZ.


Odpovědět