Emirates

Odpovědět
rocesor
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 30. 07. 2009, 13:28
Stav: Offline

Emirates

Příspěvek od rocesor »

Dobrý den, 14.8. odlétam na Nový Zéland s Emirates, a jelikož je to můj první let tak bych měl dotaz. Odlétám z Vídně s Emirates do Dubaje kde je přistání 22.50 ale navazující spoj do Aucklandu je až ráno v 10.10. To tam budu muset tu noc nějak přečkat nebo mám nárok na nocleh ? A ještě jak je to s tím Skywards programem ? Když už mám zaplacené letenky tak se tam nemůžu zaregistrovat, aby mi přičetli ty míle ? Díky moc za odpovědi.


dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od dejavu »

Narok na prespani bych neocekaval :-) Ale v Dubaji je v tom novem terminalu docela dost lehatkovych sedacek. A pripadne je to napul obchodak, takze se zabavit da :-)
Letel jsem s nimi nedavno poprve, po zaplaceni letenek jsem si udelal FF program, ale ani ne tak pro mile, ale abych si mohl zarezervovat sedacku. Jinak to nejde. Karticka prisla asi mesic po zpatecnim letu, nacteni mili jsem nekontroloval, ale z ocekavam, ze je tam mam vcetne nejakeho vstupniho bonusu.

rocesor
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 30. 07. 2009, 13:28
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od rocesor »

Děkuju moc. A prosim Vás ten skywards program není aktivní dokaď nedojde kartička ? Protože ja odlétám za necelé 2 týdny tak nevím jestli to zařizovat nebo ne.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od pavelpmi »

Segra, kdyz s nima letela podobne do Australie/na Zeland pred rokem a pul, mela v DXB hotel. Myslim, ze volala nekam na Emirates, zeptam se.

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od context »

rocesor píše:Dobrý den, 14.8. odlétam na Nový Zéland s Emirates, a jelikož je to můj první let tak bych měl dotaz. Odlétám z Vídně s Emirates do Dubaje kde je přistání 22.50 ale navazující spoj do Aucklandu je až ráno v 10.10. To tam budu muset tu noc nějak přečkat nebo mám nárok na nocleh ? A ještě jak je to s tím Skywards programem ? Když už mám zaplacené letenky tak se tam nemůžu zaregistrovat, aby mi přičetli ty míle ? Díky moc za odpovědi.


normalne sa zaregistruj, otvor si booking, dopln cislo FF a mozes si vybrat aj sedacku... Vsetko cez net alebo Ti to spravi agent. A vytlac si papierove karticky na letisko. Plastove Ti pridu v zmysle novych podmienok az po 4 segmentoch v Y a cca mesiac po absolvovani letu.


sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od sever2 »

Zavolej si do GSA Emirates v Kozi ulici (Praha 1). Dost casto tam vedi kulovy, ale ohledne toho hotelu by ti snad odpoved mohli. Mne bylo v roce 2006 receno, ze hotel se udeluje pri prestupu nad osm hodin. Jestli to jeste plati nevim.

Skywards si zaloz on-line na www.skywards.com. Cislo uctu pak vloz do rezervace na www.emirates.com jeste pred odleteme. FFP ti da moznost zabookovat si sedadla v letadle podle libosti, coz je fajn sluzba.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od pavelpmi »

rocesor píše:Dobrý den, 14.8. odlétam na Nový Zéland s Emirates, a jelikož je to můj první let tak bych měl dotaz. Odlétám z Vídně s Emirates do Dubaje kde je přistání 22.50 ale navazující spoj do Aucklandu je až ráno v 10.10. To tam budu muset tu noc nějak přečkat nebo mám nárok na nocleh ?

pavelpmi píše:Segra, kdyz s nima letela podobne do Australie/na Zeland pred rokem a pul, mela v DXB hotel. Myslim, ze volala nekam na Emirates, zeptam se.

Tak jsem se ptal, kupovala tenkrát letenku ve Student agency a hotel jí vybavili hned při nákupu tam.

Jinak Emirates na stránkách píšou:

As a special courtesy to our passengers, in certain cases where an itinerary calls for a long stopover in Dubai, Emirates will cover accommodation, meals and ground transportation costs.

This service is offered to:

* Economy Class passengers
o If the booking class for the entire outbound or inbound leg of their journey is N, M, E, W, or Y.
o If the connection time until the first available flight is more than 8 hours and less than 24 hours.

* Business and First Class passengers
o If the booking class for the entire outbound or inbound leg of their journey is D, C, J, Z, A, or F.
o If the connection time until the first available flight is more than 6 hours and less than 24 hours.

Long stopover expenses may also be covered in other cases, such as Skywards redemption bookings, and other rules may apply.

Please check with your local Emirates office at the time of booking or prior to commencement of travel. Long stopover expense cover must be pre-booked, and Emirates is only able to accept bookings made one day before the day of departure at the latest.


Local office je v Praze:
Globair S.R.O. (Agent office)
Dušní 3
110 00 Prague
Czech Republic
Telephone +420 224 810261

a ve Vídni:
Emirates (Town office)
Mahlerstrasse 12/Stg6
A 1010 Vienna
Telephone +43 2682 2056262
Fax +43 1 533 68 87
Email: ekaustria@emirates.com
Working hours Mon to Fri, 09:00 to 17:00
Sat & Sun, Closed

Clancy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 21. 06. 2009, 18:43
Oblíbené typy letadel: B777-300ER
Pohlaví: muž
Bydliště: Chyňava
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od Clancy »

Nedávno jsem takhle letěl do Sydney. Čekal jsem v Dubaji od půlnoci. Žádný nocleh , ale potvrzuju celkem pohodlná lehátka. Spali jsem na nich asi 4 hodiny a šlo to. Letěli jsem pak stejným letem. Odlet byl nakonec až v 11:35, ale v Sydney jsme byli jen o 30min později.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od pavelpmi »

Ale když nabízejí hotel...

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od kuba.biker »

V dnešních Lidovkách je docela zajímavý článek o dopadu tzv. ekonomické krize na emirát Dubaj. Je tam i lehce znepokojivá zmínka o Emirates:
(...)Státní letecká společnost Emirates Airlines odložila nákup nových letadel, a dokonce kvůli úbytku pasažérů poslala na půlroční neplacenou dovolenou část zaměstanců(...) :shock:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od Globik »

Mám prosbu, kdo máte praktické zkušenosti nebo letenkáři, kteří by k tomu mohli něco říci:

Známá si u SA koupila letenku PRG-MUC-DXB-AKL-DXB-ATH-PRG. PRG-MUC/ATH-PRG je s ČSA, zbytek s Emirates. Na letence je 20 kg zavazadla, 5 kg kabinové.
- Předpokládám, že s tím kabinovým limitem je to blbost, když OK má 12 kg a EK 7 kg
- Na letence je potvrzená konkrétní dietní strava (na letech EK), na Amadeu je "non specific". Je tedy zajištěná nebo ne?
- Na webu EK je v economy pro blue nebo non member FF 30 kg baggage. Není tam ale stanovený počet. Znamená to, že na počtu nezáleží, jen na součtu váhy?
- Na webu EK je u kabinových zavazdel uvedeno 1 zavazadlo a není uvedeno "plus 1 osobní věc". Znamená to, že aktovky, větší kabelky atd.se jako druhé zavazadlo nemohou vzít?
- Letenka je jedna (i na Amadeu se zobrazí najednou), ale bukovací kódy jsou dva, pro každou airlines zvlášť. Dají se zavazadla odbavit na celou cestu nebo se musejí v MUC/ATH podat znovu?
- Pokud se dají odbavit na celou cestu, dá se jedno podat až v MUC, resp.na zpáteční cestě jen do ATH? Tedy vzít si cca pětikilovou tašku na letech OK do kabiny a na letech EK (kde je vyšší limit na chekovaná a menší na kabinová) ji mít podanou?

Snad je to vše :) Předem díky!

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od euroflyer »

Globík píše:Mám prosbu, kdo máte praktické zkušenosti nebo letenkáři, kteří by k tomu mohli něco říci:

Známá si u SA koupila letenku PRG-MUC-DXB-AKL-DXB-ATH-PRG. PRG-MUC/ATH-PRG je s ČSA, zbytek s Emirates. Na letence je 20 kg zavazadla, 5 kg kabinové.
- Předpokládám, že s tím kabinovým limitem je to blbost, když OK má 12 kg a EK 7 kg
- Na letence je potvrzená konkrétní dietní strava (na letech EK), na Amadeu je "non specific". Je tedy zajištěná nebo ne?
- Na webu EK je v economy pro blue nebo non member FF 30 kg baggage. Není tam ale stanovený počet. Znamená to, že na počtu nezáleží, jen na součtu váhy?
- Na webu EK je u kabinových zavazdel uvedeno 1 zavazadlo a není uvedeno "plus 1 osobní věc". Znamená to, že aktovky, větší kabelky atd.se jako druhé zavazadlo nemohou vzít?
- Letenka je jedna (i na Amadeu se zobrazí najednou), ale bukovací kódy jsou dva, pro každou airlines zvlášť. Dají se zavazadla odbavit na celou cestu nebo se musejí v MUC/ATH podat znovu?
- Pokud se dají odbavit na celou cestu, dá se jedno podat až v MUC, resp.na zpáteční cestě jen do ATH? Tedy vzít si cca pětikilovou tašku na letech OK do kabiny a na letech EK (kde je vyšší limit na chekovaná a menší na kabinová) ji mít podanou?

Snad je to vše :) Předem díky!

doporučoval bych napsat na Globair, který je GSA Emirates v ČR - řešil jsem také trošku specifické problémy a bez problémy vždy poradili.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od alesesl »

Tak je to tady, zdroj: airways.cz

23. 12. 2009 Letecká společnost Emirates dnes oznámila zahájení pravidelných letů do Prahy. Blízkovýchodní dopravce bude do Prahy létat od 1. července denně s letounem Airbus A330-200 v konfiguraci pro 27 cestujících v Business Class a 251 v ekonomické třídě. Odlety z Prahy budou denně v 16:20 s příletem do Dubaje 15 minut po půlnoci dalšího dne, z Dubaje do Prahy bude linka odlétat v 10:30 s přistáním na ruzyňském letišti v 14:50. Po nedávno oznámené lince do Amsterdamu bude Praha další novou evropskou destinací společnosti. O zahájení letů Emirates do Prahy se spekulovalo několik let a sami představitelé společnosti dříve potvrdili, že Praha je v jejich hledáčku. Letiště Praha tak příští rok získá další dálkovou linku navíc s denní frekvencí. Vzhledem k síti linek a příznivé cenové politice Emirates se domácím cestujícím otevírá celá řada nových zajímavých spojení z Prahy s přestupem v Dubaji.

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od Spenlik »

Tak to je super, jak z hlediska spottera (konečně zase a330 :) ) tak i z hlediska cestujícího :) Uvidíme, jaký nastolej ceny

beedat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 142
Registrován: 10. 08. 2009, 23:26
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od beedat »

Skvělá zpráva.
Konečně se do toho provinčně zatuchlého letiště v Ruzyni dostane trochu života.
A hlavně skvělá zpráva pro všechny cestovatele na východ, plánuji dovolenou v Asii, Emirates je tak ideální volbou.


Odpovědět