Emirates

Odpovědět
m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od m@rtin »

Dobrý den,

má někdo přibližná čísla, jaký je load factor na lince Praha-Dubaj? V pátek 7.10. jsem letěl na velmi slušně obsazené lince - economy tipuji kolem 98%. Ovšem dnešní návrat ve mě vzbuzuje rozpaky, zda se A380 v Praze vůbec udrží. Economy odhadem 65%, z horní paluby jsem v rukávu při výstupu napočítal kolem 20 lidí. Jednalo se dnes o extrémní situaci nebo je tato obsazenost zcela běžná? Moc bych si přál do Prahy druhou frekvenci, která bude mít v Dubaji mnohem pohodlnější (nenoční) přestupy.

Díky
m@rtin


Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od Nemec »

10. jsem letěl do DXB v eco cca 80%; 13. zpátky do PRG v eco cca 30-40%, lidi se chodili natahovat na volný řady...

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od m@rtin »

Přičemž říjen by měl být měsíc, kdy jsou cesty do Asie a Afriky intenzivnější.

Erix8
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 30. 01. 2007, 18:25
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od Erix8 »

m@rtin píše:Přičemž říjen by měl být měsíc, kdy jsou cesty do Asie a Afriky intenzivnější.


... naše zkušenost 04/10 PRG-DXB Y cca 90%, zpět 09/10 Y cca 80%. Nabídky na upgrade do C online 550 USD, na checkinu 650 USD, ale nevyužili jsme (i když zvažovali 8). Je pravdou, že kdo půjde po ceně, poletí s FlyDubai nebo SmartWings, ceny na daná data byly o cca 40% nižší než Emirates ...

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od m@rtin »

S Emirates se létá hlavně kvůli síťovému efektu dostat se dál než jen do Dubaje. Pokud je obsazenost velmi často nízká, překvapuje mne výměna 777 za 380. Teď mne spíš zajímá, jestli se velryba udrží.


marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od marthym »

Zapomínáte na cargo.

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od s543 »

marthym píše:Zapomínáte na cargo.


Do triplu se vejde víc carga než do A380......

Já chtěl letět (2x) na jaře tam zpět via DXB s EK ale po oba možné termíny (asi tři měsíce dopředu) měli vyprodáno - to byl ještě tripl, takže ????

Kamarád letěl asi před 2 měsíci a hlásil přes 95% oběma směry.


Když jsme u toho - sem to nepatří - víte někdo jak jsou na tom s LF číňani ?

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od micaello »

Jsou slabší dny a jsou silnější dny..no zatím ty silnější mohutně převládají.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od Robert »

m@rtin píše:S Emirates se létá hlavně kvůli síťovému efektu dostat se dál než jen do Dubaje. Pokud je obsazenost velmi často nízká, překvapuje mne výměna 777 za 380. Teď mne spíš zajímá, jestli se velryba udrží.


S takovým flydubai se taky může létat v rámci sítě dál za Dubaj.

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od m@rtin »

Robert píše:
m@rtin píše:S Emirates se létá hlavně kvůli síťovému efektu dostat se dál než jen do Dubaje. Pokud je obsazenost velmi často nízká, překvapuje mne výměna 777 za 380. Teď mne spíš zajímá, jestli se velryba udrží.


S takovým flydubai se taky může létat v rámci sítě dál za Dubaj.


To sice ano, ale jejich síť je rozhodně řidší než Fly Emirates.

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od m@rtin »

micaello píše:Jsou slabší dny a jsou silnější dny..no zatím ty silnější mohutně převládají.


Máte čísla? Mohl byste je, prosím, poskytnout?
Díky

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Emirates

Příspěvek od micaello »

Nemám čísla, jsou to informace od člověka, který dělá v HQ Emirates. Jasně, bylo mi to řečeno při rozhovoru u kávy, kde jsme probírali i spoustu jiných věcí, ale nemám důvod mu nevěřit.

CheckFlyer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 16. 10. 2016, 16:48
Stav: Offline

PRG-DBX říjen

Příspěvek od CheckFlyer »

Tak, dneska jsem přiletěl s Emirates. Tam i zpět v neděli, troufnu si říct že economy byla 100% plná. U business a first se obávám že tam víc jak 30 lidí nebylo. A v letadle není na co si stěžovat, nový interiér A388 je parádní, jejich „ICE" nemá chybu. Na palubě byly minimálně 4 české stevardky, český stevard a slovenská stevardka. Všichni velmi příjemní, celou dobu aktivní.
Jinak, pražské letiště je úplná pohoda oproti tomu Dubajskému. V Dubaji pokud nejdete na čas a nečekáte na boarding se nedá nikde pořádně sednout, wifi je pouze 1h zdarma a duty-free prostory mi přijdou zmateně rozmístěné, třeba oproti Praze. Na druhou stranu, v Praze na letišti v neděli moc lidí není, takže to asi trošku mění ten požitek.

lynch
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 13. 01. 2012, 08:54
Stav: Offline

Re: PRG-DBX říjen

Příspěvek od lynch »

CheckFlyer píše:Tak, dneska jsem přiletěl s Emirates. ...A v letadle není na co si stěžovat, nový interiér A388 je parádní...Jinak, pražské letiště je úplná pohoda oproti tomu Dubajskému. V Dubaji pokud nejdete na čas a nečekáte na boarding se nedá nikde pořádně sednout, wifi je pouze 1h zdarma a duty-free prostory mi přijdou zmateně rozmístěné, třeba oproti Praze. Na druhou stranu, v Praze na letišti v neděli moc lidí není, takže to asi trošku mění ten požitek.
No nevím, nemohu toto potvrdit, vždy po návratu z DXB do Prahy mám obvykle lehký pocit "provinčnosti", byť je již letiště na nějaké evropské úrovni, srovnávat se to nedá. DBX letiště zažívám obvykle v noci či brzy ráno (cesty dále do Asie či Afriky), bývá tam volno (stačí si najít volnou sedací zonu, a nesnažit se posadit někde blízko toalet, tam fakt bývá všude a vždy nacpáno), dá se v pohodě osprchovat (k tomu příp. koupit i ručník :wink: ) či si zajít na bizarní točený Heineken např. ve 4 ráno... :D
A Emirates A380 je příjemné letadlo, létám s ním již nějaké roky hlavně z DBX dále na východ, oceňuji hlavně o malinko více místa v "dobytčárně" i na příruční zavazadla (zvyk z "triplesedmy"), které je pro mě velkým benefitem...

CheckFlyer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 16. 10. 2016, 16:48
Stav: Offline

Re: PRG-DBX říjen

Příspěvek od CheckFlyer »

lynch píše:
CheckFlyer píše:Tak, dneska jsem přiletěl s Emirates. ...A v letadle není na co si stěžovat, nový interiér A388 je parádní...Jinak, pražské letiště je úplná pohoda oproti tomu Dubajskému. V Dubaji pokud nejdete na čas a nečekáte na boarding se nedá nikde pořádně sednout, wifi je pouze 1h zdarma a duty-free prostory mi přijdou zmateně rozmístěné, třeba oproti Praze. Na druhou stranu, v Praze na letišti v neděli moc lidí není, takže to asi trošku mění ten požitek.
No nevím, nemohu toto potvrdit, vždy po návratu z DXB do Prahy mám obvykle lehký pocit "provinčnosti", byť je již letiště na nějaké evropské úrovni, srovnávat se to nedá. DBX letiště zažívám obvykle v noci či brzy ráno (cesty dále do Asie či Afriky), bývá tam volno (stačí si najít volnou sedací zonu, a nesnažit se posadit někde blízko toalet, tam fakt bývá všude a vždy nacpáno), dá se v pohodě osprchovat (k tomu příp. koupit i ručník :wink: ) či si zajít na bizarní točený Heineken např. ve 4 ráno... :D
A Emirates A380 je příjemné letadlo, létám s ním již nějaké roky hlavně z DBX dále na východ, oceňuji hlavně o malinko více místa v "dobytčárně" i na příruční zavazadla (zvyk z "triplesedmy"), které je pro mě velkým benefitem...


No tak jasně no, to já se cítím provinčně z celý Prahy a Česka. Srovnával jsem to hlavně tak, že Praha je takový malý letišťátko oproti Dubaji a že je příjemnější nebýt v těch davech. O službách se rozhodně nedá dohadovat, v těch Dubaj vše asi předčí – dvě linky metra na letiště, pořádný taxi, usměvaví lidé, reprezentativní prostory. Určitě máte víc zkušeností, no.


Odpovědět