Aeroflot

Odpovědět

Zaslouží si Aeroflot svojí špatnou image v ČR?

Ano
16
18%
Ne
42
48%
Ne letěl jsem s Aeroflot nemohu posoudit
21
24%
Boycotuju Aeroflot kvuli srpu a kladivu v jejich logo.
9
10%
 
Celkem hlasů: 88

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od hafi »

@lukoslaf: četls vůbec, na co reaguješ? vždyť ten příspěvek je dotaz, zda jdou nějak ty míle využít. Politicky jen povzdech.


lukoslaf
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 216
Registrován: 02. 07. 2012, 16:51
Oblíbené typy letadel: nemam favorita, kazde ma nieco do seba :)
Pohlaví: muž
Bydliště: SNN
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od lukoslaf »

hafi píše:
20. 11. 2023, 21:37
@lukoslaf: četls vůbec, na co reaguješ? vždyť ten příspěvek je dotaz, zda jdou nějak ty míle využít. Politicky jen povzdech.
Nie nečítal 🤦
Zvýraznil som na čo som poukazoval.
To či to bol povzdych vie autor...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od Globik »

Robert píše:
20. 11. 2023, 20:48
MEA píše:
20. 11. 2023, 13:35
viem, že je to moja hlúposť, že som "šporil" míle aeroflotu (ale účastníkom ich FFP som dve dekády a nepredpokladal som, že sú sovieti až takí psychouši ako to predviedli na ukrajine). keď som ich nadobudol toľko, že by stačilo na roundtrip v business class do čile, či argentíny, tak sa samozrejme udialo, čo sa udialo a vyzerá to tak, že moje míle sú ďalšou obeťou ako to napísať slušne - sovietskej imperiálnej politiky 2.0, ale skúsim to predsa - nemá niekto nápad, čo s nimi? ďalší let nepripadá do úvahy, aj tak ich ďalšie obnovovanie nemá zmysel a aj keď som sa chvíľu naivne domnieval, že by šli použiť na let china southern alebo aeromexiko, tak samozrejme nie, aj keď to na webe tak vyzerá a s SU nie je letieť ani kam a už vôbec na to nie je chuť. nejaký nápad, či len na odpis a "rip". isteže v porovnaní s tým, čo sa tejto krajine podarilo vo svete narobiť je to minimálna strata ale aj tak... ich nevyužitím navyše SU aj trochu získa.
Já bych to dal na charitu. Díval jsem se na to a takovou možnost tam nabízejí. Jiná užití mil mě nenapadá.
Na jakou konkrétní charitu to ale Aeroflot pošle?

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1886
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od MEA »

hafi píše:
20. 11. 2023, 21:37
@lukoslaf: četls vůbec, na co reaguješ? vždyť ten příspěvek je dotaz, zda jdou nějak ty míle využít. Politicky jen povzdech.
veď jasné, že to asi nečítal. ostatné nekomentujem, vzhľadom na to, že sme na leteckom fóre. a áno, napadá ma už len tá charita, aj keď mám kus pochybnosti, kde to skončí...

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1886
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od MEA »

Globik píše:
20. 11. 2023, 21:53
Robert píše:
20. 11. 2023, 20:48
MEA píše:
20. 11. 2023, 13:35
viem, že je to moja hlúposť, že som "šporil" míle aeroflotu (ale účastníkom ich FFP som dve dekády a nepredpokladal som, že sú sovieti až takí psychouši ako to predviedli na ukrajine). keď som ich nadobudol toľko, že by stačilo na roundtrip v business class do čile, či argentíny, tak sa samozrejme udialo, čo sa udialo a vyzerá to tak, že moje míle sú ďalšou obeťou ako to napísať slušne - sovietskej imperiálnej politiky 2.0, ale skúsim to predsa - nemá niekto nápad, čo s nimi? ďalší let nepripadá do úvahy, aj tak ich ďalšie obnovovanie nemá zmysel a aj keď som sa chvíľu naivne domnieval, že by šli použiť na let china southern alebo aeromexiko, tak samozrejme nie, aj keď to na webe tak vyzerá a s SU nie je letieť ani kam a už vôbec na to nie je chuť. nejaký nápad, či len na odpis a "rip". isteže v porovnaní s tým, čo sa tejto krajine podarilo vo svete narobiť je to minimálna strata ale aj tak... ich nevyužitím navyše SU aj trochu získa.
Já bych to dal na charitu. Díval jsem se na to a takovou možnost tam nabízejí. Jiná užití mil mě nenapadá.
Na jakou konkrétní charitu to ale Aeroflot pošle?
oni majú nejakú svoju, že "mili miloserdia" - vraj za tie míle môžu ísť povedzme choré decká z regiónov do nemocnice vo veľkých mestách a tak. či je to pravda nedokážem posúdiť


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4083
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od HighFlyer »

MEA píše:
20. 11. 2023, 13:35
nepredpokladal som, že sú sovieti až takí psychouši ako to predviedli na ukrajine
Ani rok 2014 (Krym a Donbas) ti neotevřel oči?

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1886
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od MEA »

HighFlyer píše:
21. 11. 2023, 21:54
MEA píše:
20. 11. 2023, 13:35
nepredpokladal som, že sú sovieti až takí psychouši ako to predviedli na ukrajine
Ani rok 2014 (Krym a Donbas) ti neotevřel oči?
Nehanbím sa priznať, že len čiastočne, lebo aj slová "mea culpa" sú lepšie než biť sa do pŕs. V plnej paľbe som to pochopil až okolo 2018-19 vzhľadom na rétoriku akú začali používať v svojej TV. Vtedy už zavanulo ťažkým stalinizmom, presne si ten moment pamätám... Ale priznajme si, že napadnutie Ukrajiny prekvapilo aj tých väčších pesimistov. To, že to niekto rusom žerie ešte aj dnes, tak to už je ale číra tragédia. Ja viem, že v tom celom sú tie míle nepodstatné nič. A v mailovej komunikácii s nimi som sa nejak nehral na servítky: spýtal som sa len, či sa stanú ďalšou obeťou ich úžasnej špeciálnej operácie (míle). Jasné že v odpovedi museli hrať oficiálnu formu, ale aj malý podjeb je iskierkou šťastia...

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od MK »

Mně u Aeroflotu visí 67000 mil a taky asi 35 000 Kč ve formě expirovaných voucherů z dob COVIDu, peníze za vouchery možná i vracejí, ale pochybuju, že mimo Rusko :?

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4083
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od HighFlyer »

MEA píše:
21. 11. 2023, 22:41
Nehanbím sa priznať, že len čiastočne, lebo aj slová "mea culpa" sú lepšie než biť sa do pŕs.
Já se teda taky nebudu bít do prsou, ale začalo mi být jasno už po Putinově projevu na bezpečnostní konferenci v Mnichově v roce 2007. V dalších letech mě brali všichni čerti při argumentu "No jo, ale dneska už už přece nesedí v Kremlu Brežněv" třeba i při debatách o dostavbě JE Dukovany, protože ten taváryšč se sice jmenuje jinak, ale jeho úmysly s námi se nijak neliší.

Takže...
Ale priznajme si, že napadnutie Ukrajiny prekvapilo aj tých väčších pesimistov...

... nejsem pesimista a 24. únor 2022 mě nepřekvapil. Jsem ve vztahu k Rusku, jeho úmyslům a činům naprostý realista.

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od jencik »

Pridavam sa, ked bolo to cvicenie v Bielorusku, tak vela byvalych ruskych kolegov uz kupovalo letenky do svojich zaloznych bunkrov, aj keby im mobilizacia nehrozila. Nechapal som Ukrajincov, ktori hovorili, ze to nic nebude a mam byt v pohode. Vo februari som sa uz kazdy den budil s otazkou v hlave, ci uz im tam jazdia tanky no a jeden februarovi stvrtok sa ta zla predstava naplnila.

Ono tu zlu predtuchu som mal stale, ked som videl ten kosak a kladivo aj na lietadlach Aeroflotu, to som si hovoril, ze tomuto narodu niet pomoci, rovnako ako ked clovek mohol sledovat akykolvek chcek in a rusky narodny sport- neskory prichod na check in alebo na gate. Nastastie tu boli aj serioznejsie aerolinky ako S7, tie mi zase budu chybat, pretoze u nich neplatila policy, ze cakame na opitych potentatov a nevozili ani zvierata na palube, co sa o aeroflote nedalo vsade povedat.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od michal4 »

Já měl pár mil v Panorama Clubu u UIA. Těm je taky kdovíkde konec.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od Robert »

michal4 píše:
26. 11. 2023, 19:04
Já měl pár mil v Panorama Clubu u UIA. Těm je taky kdovíkde konec.
https://kyivindependent.com/kyiv-court- ... -airlines/

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1886
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od MEA »

[/quote]
... nejsem pesimista a 24. únor 2022 mě nepřekvapil. Jsem ve vztahu k Rusku, jeho úmyslům a činům naprostý realista.
[/quote]

tak priznávam, že mi trošku oneskorene došlo, že oni sa proste nezmenia a nikdy nebudú normálnou krajinou aj keď v istých rokoch tam nejaká tá malá nádej bola. to je ale dávno "game over" a pohrobkovia stalina vyhrali...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4083
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od HighFlyer »

MEA píše:
27. 11. 2023, 13:48

... nejsem pesimista a 24. únor 2022 mě nepřekvapil. Jsem ve vztahu k Rusku, jeho úmyslům a činům naprostý realista.
tak priznávam, že mi trošku oneskorene došlo, že oni sa proste nezmenia a nikdy nebudú normálnou krajinou aj keď v istých rokoch tam nejaká tá malá nádej bola. to je ale dávno "game over" a pohrobkovia stalina vyhrali...
Někdo k tomuto závěru došel dříve, někdo později, důležité ale je, že reflexe úspěšně proběhla.


Odpovědět