Aeroflot

Odpovědět

Zaslouží si Aeroflot svojí špatnou image v ČR?

Ano
16
18%
Ne
42
48%
Ne letěl jsem s Aeroflot nemohu posoudit
21
24%
Boycotuju Aeroflot kvuli srpu a kladivu v jejich logo.
9
10%
 
Celkem hlasů: 88

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od prodejce »

HighFlyer - pokud vím - není zaměstnancem ČSA. Pokud by ale snad zaměstnancem ČSA byl, byla by to pikoška roku :D


Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od Pan Am »

prodejce píše:HighFlyer - pokud vím - není zaměstnancem ČSA. Pokud by ale snad zaměstnancem ČSA byl, byla by to pikoška roku :D


Já jsem nic takového neříkal. :D

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od alesesl »

Nemate nekdo predstavu co tedka SU podava za jidlo/piti na svych letech po Evrope. Ceka me s nima v pristich dnech PRG-SVO-KIV a tou samou cestou zpet. Dekuji

josef.urban
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 10. 03. 2017, 12:43
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od josef.urban »

Některé lety Prg SVO operuje ČSA a tam nedávají nic.

Lemon
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 19. 01. 2009, 11:04
Oblíbené typy letadel: E190, A340, IL-96
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od Lemon »

alesesl píše:Nemate nekdo predstavu co tedka SU podava za jidlo/piti na svych letech po Evrope. Ceka me s nima v pristich dnech PRG-SVO-KIV a tou samou cestou zpet. Dekuji

Já mám zdokumentováno toto z letu SIP-SVO-PRG, ale je to už pár let, tak třeba někdo aktuálnost potvrdí/vyvrátí... :) A kdyby to náhodou mělo být v C, tak to mám zdokumentováno v trip reportu zde :D

SIP-SVO
SIP-SVO

SVO-PRG
SVO-PRG


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od Night fly »

alesesl píše:Nemate nekdo predstavu co tedka SU podava za jidlo/piti na svych letech po Evrope. Ceka me s nima v pristich dnech PRG-SVO-KIV a tou samou cestou zpet. Dekuji


Dle kolegy, co s nimi lita pravidelne i dal na vychod, je to na segmentu PRG-SVO vetsinou sendvic + neco maleho sladkeho. Informace ted z dubna/kvetna.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od prodejce »

Já tipuju bagetu s hovězím + pišingr + mandarinka.

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od jencik »

Podobné v marci aj v máji.
Přílohy
SVO PRG
SVO PRG
rps20170602_093838.jpg (72.14 KiB) Zobrazeno 6893 x

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od HighFlyer »

Po delší odmlce tu máme aktuální novinku k letecké společnosti, která má kód SU. Pro mladší ročníky je to zkratka Soviet Union.

Mohu poprosit zasvěcené (např. prodejce), jaký to může mít praktický dopad? Bude moci Aeroflot např. prodávat letenky na vnitrostátní lety? Jaké k tomu má alternativy, když se Amadeus a Sabre vypnou?

https://www.flyingmag.com/sabre-and-ama ... g-systems/

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od prodejce »

Neznám konkrétní znění sankcí EU a už vůbec ne USA. Jak znám GDSy, tak trochu pochybuju, že by se oni dobrovolně vzdali nějakého byznysu jen z důvodu morálky, nebo protestu. Patrně v tom hrají roli sankce, nebo to, že nelze posílat peníze tam a zpátky, nebo možná finanční situace SU - ale fakt nevím, jen vyjmenovávám možnosti. Zajímavé totiž je, že se mluví jen o Aeroflotu, ale v Rusku je více leteckých společností. Tak proč vypínat jen Aeroflot, ale ne x ostatních (?)

Není to jen o distribuci, ale i o tom, jestli budou zaměstnávat ruské ajťáky. Ona ta tisková zpráva Amadea je napsaná jasně: nebudou uzavírat NOVÉ smlouvy, nebudou otevírat NOVÉ projekty, ale o nějakém ukončování současných není ani slovo. Takže ono to s "odřezáváním Ruska" v této oblasti není zas tak horké a emocionální.

Na vnitrostátní lety rusáci světové GDSy nepotřebují, mají svůj systém Siréna: https://sirena-travel.com/

Kdo dělá inventory pro Aeroflot netuším, Altéa to asi nebude, to by zas mohl spíš vědět HighFlyer :D

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od prodejce »

Ještě doplním, že důležitá je i IATA, možná důležitější, než GDSy, a ta se doposud k ruské krizi vůbec nevyjádřila a patrně nevyjádří. Že by byl Aeroflot vyloučen z IATA si dovedu představit jen za předpokladu, že by nezaplatil členské poplatky :D to by pak IATA vyrazila Aeroflot na minutu :D :D ale jinak těžko.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od HighFlyer »

Díky za odpověď. Ještě jsem našel k záležitosti zajímavý tento text, který bohužel potvrzuje, že je to jenom sankce jen na oko a business jede dál:

https://www.linkedin.com/pulse/why-sabr ... k-edmond-/

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od MEA »

viem, že je to moja hlúposť, že som "šporil" míle aeroflotu (ale účastníkom ich FFP som dve dekády a nepredpokladal som, že sú sovieti až takí psychouši ako to predviedli na ukrajine). keď som ich nadobudol toľko, že by stačilo na roundtrip v business class do čile, či argentíny, tak sa samozrejme udialo, čo sa udialo a vyzerá to tak, že moje míle sú ďalšou obeťou ako to napísať slušne - sovietskej imperiálnej politiky 2.0, ale skúsim to predsa - nemá niekto nápad, čo s nimi? ďalší let nepripadá do úvahy, aj tak ich ďalšie obnovovanie nemá zmysel a aj keď som sa chvíľu naivne domnieval, že by šli použiť na let china southern alebo aeromexiko, tak samozrejme nie, aj keď to na webe tak vyzerá a s SU nie je letieť ani kam a už vôbec na to nie je chuť. nejaký nápad, či len na odpis a "rip". isteže v porovnaní s tým, čo sa tejto krajine podarilo vo svete narobiť je to minimálna strata ale aj tak... ich nevyužitím navyše SU aj trochu získa.

lukoslaf
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 216
Registrován: 02. 07. 2012, 16:51
Oblíbené typy letadel: nemam favorita, kazde ma nieco do seba :)
Pohlaví: muž
Bydliště: SNN
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od lukoslaf »

MEA píše:
20. 11. 2023, 13:35
viem, že je to moja hlúposť, že som "šporil" míle aeroflotu (ale účastníkom ich FFP som dve dekády a nepredpokladal som, že sú sovieti až takí psychouši ako to predviedli na ukrajine). keď som ich nadobudol toľko, že by stačilo na roundtrip v business class do čile, či argentíny, tak sa samozrejme udialo, čo sa udialo a vyzerá to tak, že moje míle sú ďalšou obeťou ako to napísať slušne - sovietskej imperiálnej politiky 2.0, ale skúsim to predsa - nemá niekto nápad, čo s nimi? ďalší let nepripadá do úvahy, aj tak ich ďalšie obnovovanie nemá zmysel a aj keď som sa chvíľu naivne domnieval, že by šli použiť na let china southern alebo aeromexiko, tak samozrejme nie, aj keď to na webe tak vyzerá a s SU nie je letieť ani kam a už vôbec na to nie je chuť. nejaký nápad, či len na odpis a "rip". isteže v porovnaní s tým, čo sa tejto krajine podarilo vo svete narobiť je to minimálna strata ale aj tak... ich nevyužitím navyše SU aj trochu získa.
To nemyslíš hádam vážne...
Za - 1. Nie, nie som žiadny rusofil
Za - 2. O tom, kto dokázal narobiť vo svete bordel (a v rozhodne väčšom merítku) toto forum nieje
Fakt tu neťahajte/me politiku 😉
Peace

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od Robert »

MEA píše:
20. 11. 2023, 13:35
viem, že je to moja hlúposť, že som "šporil" míle aeroflotu (ale účastníkom ich FFP som dve dekády a nepredpokladal som, že sú sovieti až takí psychouši ako to predviedli na ukrajine). keď som ich nadobudol toľko, že by stačilo na roundtrip v business class do čile, či argentíny, tak sa samozrejme udialo, čo sa udialo a vyzerá to tak, že moje míle sú ďalšou obeťou ako to napísať slušne - sovietskej imperiálnej politiky 2.0, ale skúsim to predsa - nemá niekto nápad, čo s nimi? ďalší let nepripadá do úvahy, aj tak ich ďalšie obnovovanie nemá zmysel a aj keď som sa chvíľu naivne domnieval, že by šli použiť na let china southern alebo aeromexiko, tak samozrejme nie, aj keď to na webe tak vyzerá a s SU nie je letieť ani kam a už vôbec na to nie je chuť. nejaký nápad, či len na odpis a "rip". isteže v porovnaní s tým, čo sa tejto krajine podarilo vo svete narobiť je to minimálna strata ale aj tak... ich nevyužitím navyše SU aj trochu získa.
Já bych to dal na charitu. Díval jsem se na to a takovou možnost tam nabízejí. Jiná užití mil mě nenapadá.


Odpovědět