Aeroflot

Odpovědět

Zaslouží si Aeroflot svojí špatnou image v ČR?

Ano
16
18%
Ne
42
48%
Ne letěl jsem s Aeroflot nemohu posoudit
21
24%
Boycotuju Aeroflot kvuli srpu a kladivu v jejich logo.
9
10%
 
Celkem hlasů: 88

Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Aeroflot

Příspěvek od Lanbub »

Aď koukám jak koukám tak tu není Aeroflot, tak zakládam.

Zjistil jsem že v ČR Aeroflot ma docela špatnou image. Dokonce ma přezdívku Aerošrot :lol: .
Někteří nesnáší tu společnost jen kvuli logu kde je pořád srp a kladivo...

Mám snima v blizke době letět jak na tom jsou? Opravdu si zaslouží tu image a nebo je to jen tím že panuje averze ke všemu ruskému?

Jsem zvědav na Vaše názory jinak podle toho co jsem četl v jiných vlaknech nepříjemne je s nima přestup na Šerementjevo 2 ale za chvíli otevřou trojku a mělo by to být lepší.

Dobrý den, Změníl jsem anketu. Pokud jste již hlasovaly Chtěl bych Vás poprosit o nové hlasování. Děkují předem.
Naposledy upravil(a) Lanbub dne 08. 02. 2010, 12:34, celkem upraveno 2 x.


Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od Yankee Alpha »

Já je teda znám jen pracovně, neletěla jsem s nima. Jejich přístup je dost laxní, co je občas slyšet za jejich komunikaci s věží, tak to mi vstávají chlupy hrůzou, ale prý jsou z pohledu cestujícího naprosto v pohodě, příjemný servis.

Jinak já mám taky otázku, chtěla bych s nima letět BKK. Nevíte někdo, jestli po mně se stby letenkou nebudou požadovat vízum? Teď, když jsem byla na SVO, tak jsem tam viděla nějaký speciální koridor pro Transit without visa, ale já nebudu mít potvrzenou rezervaci. Timatic mlčí...

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od Smurfx »

Ahoj,

Aeroflot si rozhodně špatnou nálepku nezaslouží, ale závisí hodně na letadle, trase a posádce, jeho služby jsou celkem nekonzistentní.

Servis na evropských linkách je o třídu výše, než u ostatních aerolinek. Například v letadlech na PRG-SVO je klasická business třída s většími sedadly a výborným servisem.

Na dálkových linkách hodně závisí, jaké letadlo dostaneš. Jejich nové A330 jsou opravdu skvělé a servis je celkově špičkový (rusové rádi ukazují, že na to mají...). V IL 96 je to pak naopak bída. Z žigulíka prostě mercedes neuděláš...

Záleží tedy kam letíš.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od Night fly »

Yankee Alpha píše:Jinak já mám taky otázku, chtěla bych s nima letět BKK. Nevíte někdo, jestli po mně se stby letenkou nebudou požadovat vízum? Teď, když jsem byla na SVO, tak jsem tam viděla nějaký speciální koridor pro Transit without visa, ale já nebudu mít potvrzenou rezervaci. Timatic mlčí...


Do tranzitu muzes bez viza max. na 24 hodin - vice zde: http://old.svo.aero/?act=part&pid=541; ale tam pozaduji podminku potvrzene navazne rezervace. Jak je to v pripade zamestnancu leteckych spolecnosti kteri chteji cekat na standby, opravdu nevim. Byt tebou se zkusim zeptat zdejsich lidi od SU. Ncmn na SVO je taky konzularka, na vyse uvedenem odkaze mas i telefon, zkusil bych se taky zeptat tam.

ivy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 84
Registrován: 11. 03. 2009, 11:24
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od ivy »

Yankee Alpha píše:Já je teda znám jen pracovně, neletěla jsem s nima. Jejich přístup je dost laxní, co je občas slyšet za jejich komunikaci s věží, tak to mi vstávají chlupy hrůzou, ale prý jsou z pohledu cestujícího naprosto v pohodě, příjemný servis.

Jinak já mám taky otázku, chtěla bych s nima letět BKK. Nevíte někdo, jestli po mně se stby letenkou nebudou požadovat vízum? Teď, když jsem byla na SVO, tak jsem tam viděla nějaký speciální koridor pro Transit without visa, ale já nebudu mít potvrzenou rezervaci. Timatic mlčí...


Za poslední 3 roky jsem letěl s Aeroflotem cca 30x, a to jak z Prahy do Moskvy, tak dále do Pekingu, střední Asie, ale i na vnitru. Někdy je servis standartní, někdy otřesný. Například opilý stevard na lince Praha-Moskva, který mohl učit smrdět malé tchoře anebo jiný na zpátečním letu z Pekingu, který na nebohého Němce vykřikoval několikrát "mjááááso, rýýýýba, kurííííca" a po té mu vrazil na stolek "mjáááso" s ruským "komentářem". Při tom na letu tam se letuška ani nepokoušela na mne mluvit rusky a vše řešila rovnou v angličtině (i když viděla, že rusky mluvím jakžtakž také). Prostě někdy perfektní, někdy ruské.

Co se týká transitu SVO2/SVO1, pokud máte rezervaci, nevidím problém. Když pominete desetiminutové vypisování žádanky na autobus a z nepochopitelných důvodů několikanásobné procházení bezpečnostními rámy,takže na to potřebujete minimálně jednu hodinu. Bez rezervace bych to nezkoušel, neboť jsem byl několikrát svědkem toho, jak cestující s drobnými nesrovnalostmi na letence anebo palubní vstupence nakonec svým letadlem neodletěl. Jednou si dokonce někoho odvedla přímo milice, to když mu uletělo letadlo kamsi na střední východ a jak jsem pochopil, další přímý let byl až za několik dní. Při tom můžete mávat kompetentním lidem před očima jejich zákony, vyhláškami i interními předpisy a oni si udělají stejně to co chtějí. A to může být pokaždé jinak, a to velmi často tak, jak tomu bylo v CCCP. A tehdy nešlo téměř nic. A to platí generálně pro celé Rusko.

Jinak malou radu (pokud o ni stojíte). Šeremetěvu se vyhněte. Až si budete popáté sundavat boty, pásek z umělé hmoty, kde není ani gram kovu atd. a při tom na Vás bude vrčet rusky nějaká zpuchlá báryšňa, pochopíte. A do BKK se dá letět i jinak než přes SVO (anebo CDG- to je podobné).


kober
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 13. 07. 2005, 15:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od kober »

Já mám zkušenosti jenom z PRG-SVO v economy - jídlo je slušné, žádný alkohol, letadla jsou pěkná, příjemné sedačky, poměrně dost místa. Letušky se většinou neusmívají a obecně nejsou moc příjemné.
SVO je kapitola sama pro sebe, mě ničí hlavně pasová kontrola na vstupu, což je záležitost tak na 30-90 minut podle délky fronty, většinou se odbude bez pozdravu ze strany celníka a jediný oční kontakt je při srovnání pasové fotky s obličejem. Na výstupu to není o moc lepší, ale člověk se aspoň těší, že odtamtud vypadne.

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od Yankee Alpha »

ivy píše:Jinak malou radu (pokud o ni stojíte). Šeremetěvu se vyhněte. Až si budete popáté sundavat boty, pásek z umělé hmoty, kde není ani gram kovu atd. a při tom na Vás bude vrčet rusky nějaká zpuchlá báryšňa, pochopíte. A do BKK se dá letět i jinak než přes SVO (anebo CDG- to je podobné).

Tranzit by to byl T2/T2, tudíž žádný vylézání. Z několika mých soukromých pohnutek preferuji SVO jako nejlepší variantu :) (kupříkladu proto, že narozdíl od dalších mých voleb mají na ten konkrétní den stále fůru volných míst na letu...).
Jinak z mojí návštěvy SVO minulý měsíc jsem si teda z tohohle letiště žádné hrůzostrašné zážitky neodnesla, naopak bych řekla, že jsem to čekala horší.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od Night fly »

Yankee Alpha píše:Jinak z mojí návštěvy SVO minulý měsíc jsem si teda z tohohle letiště žádné hrůzostrašné zážitky neodnesla, naopak bych řekla, že jsem to čekala horší.


Ono dost zalezi... kdyz jsi prvni na pasovce pri priletu, tak je to de facto standardni letiste, akorat se u vychodu musis probit davy taxikaru. Kdyz tam ale cekas hodinu, tak uz si o nem pomyslis neco jineho. Na odletu uz byva hur - napr. kdyz se ti u odbaveni promichaji lidi z ruznych letu odbavujici se u sousednich prekazek, protoze nejsou nijak vyznacene koridory, anebo obzvlastni lahudka SVO2 - "uprchlicky tabor" na horni galerii v tranzitu.

ivy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 84
Registrován: 11. 03. 2009, 11:24
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od ivy »

kober píše:Tranzit by to byl T2/T2, tudíž žádný vylézání. Z několika mých soukromých pohnutek preferuji SVO jako nejlepší variantu (kupříkladu proto, že narozdíl od dalších mých voleb mají na ten konkrétní den stále fůru volných míst na letu...).
Jinak z mojí návštěvy SVO minulý měsíc jsem si teda z tohohle letiště žádné hrůzostrašné zážitky neodnesla, naopak bych řekla, že jsem to čekala horší.


Ono to není o hrůzostrašných zážitcích (ty tam už dnes opravdu obvykle nenajdete), ale spíše o tom, že v Rusku Vám neustále někdo (policajt, děžurná v hotelu, ochranka, průvodčí v lůžkovém voze) dává najevo, že záleží jen na něm zda budete moci využít službu, která je v civilizovaném světě naprosto běžná a bezproblémová: Prostě jevy a skutečnosti, které pokládáte v civilizovaném světě za jaksi automatické tam najednou tak zcela automatické nejsou. To se týká vstupu a výstupu do země, cestování, ubytování a mnoha dalších. A ještě se u toho poskytovatel služby často tváří tak, že ho nesmírně obtěžujete. A čím větší blbec, tím více to je na něm vidět. Oni v tom byli vychovávání stovky let, možná za cara ještě více než za bolševika, takže se to tak rychle změnit nedá. I když poctivé snahy tu jsou (třeba ten Aeroflot, nebo DME - mimochodem uživatelsky podle mého názoru mnohem přívětivější než SVO).

Pak si k tomu ještě přidejte vysoké ceny a mizerné služby v hotelech a restauracích, šílené chování Rusů na silnicích, ve frontách, nesmírnou aroganci těch Nových, bohatých a dostanete koktail, který už opravdu na stará kolena nemusím. Ale uznávám, že to může být můj subjektivní názor. Na druhou stranu, třeba v Jakutsku jsem byl nesmírně pozitivně překvapen - připadalo mně, že vůbec nejsem v Ruské federaci. Ovšem pravda je, že Jakuti se programově chtějí odlišit...

Jinak to T2/T2 jsem si neuvědomil, já totiž spíše tranzituji do Almaty atd., nebo na domestic. Uvnitř dvojky je to samozřejmě ještě mnohem jednodušší.

Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od Lanbub »

Ahoj neví někdo jaka registrace včera letěla SVO PRG 12/10/2009 SU 143?

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od Malvolio »

Lanbub píše:Ahoj neví někdo jaka registrace včera letěla SVO PRG 12/10/2009 SU 143?

VP-BZP

IL62
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 24. 09. 2004, 22:04
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od IL62 »

Tranzit T2/T2 opravdu bez problemu, pouze mi pripadala ponekud prisnejsi bezpecnosti kontrola oproti jinym letistim. Terminal se vsak rekonstruuje, takze je tam provoz velmi omezen ruznymi ohradami a podobne. Ze tri salonku fungoval v zari jen jeden v jakemsi podzemi bez oken.
A 320 PRG-SVO-PRG je velmi prijemny. C class je opravdovy bussiness, ne jako u CSA. Obcerstveni v Y skromne, studeny narez, kousek chleba, houska, dezert.
IL96 SVO-BKK je docela sok. prostredni rada sedadel bez polic na zavazadla, pouze uplne vzadu jakasi zelezna police a asi 6 zachodu, kde celou cestu nekdo kouril, takze letusky stale busily na dvere a tahaly hrisniky ven. Pusobilo to na me dojmem nejakeho kina, ale bez kina. To neni vubec zadne. Cattering dobry, 2x teple jidlo, vyber ze dvou variant, ale pouze pro nekolik prvnich rad. K piti pouze nealko, pote vzadu samoobsluha. Alkohol vsak bylo mozne zakoupit za rozumne ceny. Pivo Tuborg 2,-EUR, vodka 2,-EUR, Skotska 3,-EUR, konak 4,-EUR.
Check-In v BKK ponekud zmateny. Nekolikrat otevreli a pak zase zavreli jednu z peti prepazek, takze se lidi ruzne predbihali a nadavali. Nevim vsak, do jake miry to muze ovlivnit primo zastupce Aeroflotu.
A 330 BKK-SVO to uz byla jina trida! Sedacky velmi pohodlne, ve vsech radach dostatek mista pro nohy, dokonce vice, nez napr. v Emirates. Bylo zajimave sledovat reakce vetsiny cestujicich na zmenu typu letadla. Same: "Oooo! Aach!" Dokonce jsem zaslechl i jednu ceskou vetu: "Tak s timhletim bych klidne i spadnul." Byl to podle me jeden z prvnich letu A 330 na teto destinaci. Monitory v operadlech, vyber z asi 20 filmu, hudba, hry, proste klasika. Velmi prijemny interier. Jidlo opet chutne a dostatek. Dokonce i crew mily, ochotny a usmevavy.
S Aeroflotem kdykoliv kamkoliv. Samozrejme zalezi na cene. Tato cesta me vysla na 9700,-CZK. No nekupte to, za tu cenu!!

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od MS743 »

Nebudu rozvyjet politicke debaty... po nekolika letech Aeroflotu mezi Asii a Prahou:

+ Cena
+ Evropske lety a A320
+ dobry servis na evropskych linkach
+ Ani Il96 neni az tak spetny na dalkovky ale novy A330 Aeroflotu je velice dobry a velmi pohodlny

- (do mesice by melo vymizet tento zapor) Letiste SVO Terminal 2
- Nepohodlny Transit
- Chladnost obsluhy na letisti i na dalkovkach....

Aeroflot... drive jiste nebylo treba luxusu ale ted se snazeji a historie stranou, firma neni az tak spatna... prumer a v dalkovkach lehce pod prumer and kdyz porovnam ceny tak neni to tak spatne. S novym terminalem 3 bude cestovani s nimi pohodlnejsi i stahovani IL96 z provozu...

Cherokee
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 446
Registrován: 18. 07. 2006, 18:34
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od Cherokee »

MS743 píše:Nebudu rozvyjet politicke debaty... po nekolika letech Aeroflotu mezi Asii a Prahou:

+ Cena
+ Evropske lety a A320
+ dobry servis na evropskych linkach
+ Ani Il96 neni az tak spetny na dalkovky ale novy A330 Aeroflotu je velice dobry a velmi pohodlny

- (do mesice by melo vymizet tento zapor) Letiste SVO Terminal 2
- Nepohodlny Transit
- Chladnost obsluhy na letisti i na dalkovkach....

Aeroflot... drive jiste nebylo treba luxusu ale ted se snazeji a historie stranou, firma neni az tak spatna... prumer a v dalkovkach lehce pod prumer and kdyz porovnam ceny tak neni to tak spatne. S novym terminalem 3 bude cestovani s nimi pohodlnejsi i stahovani IL96 z provozu...

Uplny suhlas. Lietam s SU pomerne casto ako na vnutrostatnych, tak aj na zahranicnych linkach. Pomaly, ale iste to ide k lepsiemu. Verim, ze po skorom otvoreni S3 to bude naozaj ovela lepsie. Dnes sa da dokonca urobit uz aj internet check inn, hoci asi nie na vsetky linky. Nova technika je naozaj komfortnejsia a kulturnejsia, ako stara ruska. Ta vsak uz bude skoro minulostou. Aj panom taxikarom uz padol hrebienok, ked vlak chodi za bezkonkurencnych 250 Rublov priamo na Bieloruskij Vokzal a to za 35 minut v komfortnych vagonoch. Ide to cele k lepsiemu, verim, ze aj tranzit bude lepsi a nebude tam treba robit take nelogicky prisne kontroly. Ostava uz len vymenit mentalitu naroda, ale to bude asi na dlhsie. :roll: :D Ceny su tiez prijemne. Ukazte mi, kde by sa dalo odviezt v normalnom lietadle skoro 22 hodin za 12000 rublov? Mam na mysli linku Moskva - Vladivostok a spat.
Nedavno som hladal spojenie VIE-SVO-VIE a daleko najlacnejsi bol SU. Je tam sice este par veci, ktore treba napravit, alebo lepsie zmanazovat, ale uz to nie je Wild wild East, ako pred par rokmi.

Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od Lanbub »

Jen takovy postřeh: Mě připada že sedačky recaro v economy v A320 jsou pohodlnější než sedačky A330 economy. Docela mě to překvapilo čekal bych to obraceně. Jinak v A330 ti sedačky nejsou špatné a docela fajn IFE.


Odpovědět