Aeroflot

Odpovědět

Zaslouží si Aeroflot svojí špatnou image v ČR?

Ano
16
18%
Ne
42
48%
Ne letěl jsem s Aeroflot nemohu posoudit
21
24%
Boycotuju Aeroflot kvuli srpu a kladivu v jejich logo.
9
10%
 
Celkem hlasů: 88

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od dejavu »

Tak ale to je asi docela normální, že se platba zaúčtuje později. Pokud to tedy bylo kupováno v RUB, tak tam se dalo počítat, že to bude turbulentní.


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od vitezslav »

dejavu píše:Tak ale to je asi docela normální, že se platba zaúčtuje později. Pokud to tedy bylo kupováno v RUB, tak tam se dalo počítat, že to bude turbulentní.


Jak říkám, asi kvůli tomu nezchudnu, ale myslím si, že přepočet by se měl vztahovat ke dni nákupu, ostatně je i dnem zdanitelného plnění. Kdy se platba zaúčtuje je věc druhá, a nikdy se mi ještě nestalo, aby to trvalo osm dnů (1-3 dny celkem běžně).

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od dejavu »

No, některý nákupy v cizině se mi běžně zúčtovávají po týdnu i déle. Rekord mám asi 14 dnů. Tři dny někdy trvá zúčtování výběru z bankomatu v ČR :-)

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od vitezslav »

Jasně, ale já pořád mluvím o tom, zda má být použit kurz ze dne nákupu (proto se přece mluví o nákupu on line), nebo ze dne zaúčtování. Navíc blokace byla udělaná na tu původní částku, co by dělali, kdyby tam víc nebylo? Zrušili by letenky?
Nejde zrovna o těch 800Kč, ale o dvě věci:

1) Člověk má rád pocit, že něco koupil extra výhodně :D
2) Nová cena už se velmi blíží běžné ceně s ČSA

Molina
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 06. 09. 2010, 18:37
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od Molina »

Proletěl jsem s Aeroflotem v dubnu 2015 čtyři segmenty Praha - Moskva - Peking - Moskva - Praha v Business Class.Naprostá spokojenost.Nový Boeing 777 na segmentu Moskva-Peking a zpět, perfektni servis, alkohol podáván bez omezení, příjemná posádka.Bezkonkurenční poměr cena vers služba. Mohu jen doporučit.Přestupy v Moskvě naprosto standardní jako na jiných letištích.

EDIT ADMIN: off-topic odpovědi přesunuty zde


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od HighFlyer »

Molina píše:Proletěl jsem s Aeroflotem v dubnu 2015 čtyři segmenty Praha - Moskva - Peking - Moskva - Praha v Business Class.Naprostá spokojenost.Nový Boeing 777 na segmentu Moskva-Peking a zpět, perfektni servis, alkohol podáván bez omezení, příjemná posádka.Bezkonkurenční poměr cena vers služba. Mohu jen doporučit.Přestupy v Moskvě naprosto standardní jako na jiných letištích.
EDIT ADMIN: off-topic odpovědi přesunuty zde

Toto je prvni a dosud jediny prispevek uzivatele "Molina". Od jeho uverejneni presne pred mesicem se sem uz "Molina" nevratil, ani se nezapojil do diskuze, kterou jeho prispevek vyvolal. Proto povazuji na 99% za prokazane, ze Molina je troll (at uz placeny ci neplaceny), navrhuji adminovi jeho prispevek vymazat a dat ban na jeho uzivatelsky ucet.

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od gr09 »

HighFlyer píše:Toto je prvni a dosud jediny prispevek uzivatele "Molina". Od jeho uverejneni presne pred mesicem se sem uz "Molina" nevratil, ani se nezapojil do diskuze, kterou jeho prispevek vyvolal. Proto povazuji na 99% za prokazane, ze Molina je troll (at uz placeny ci neplaceny), navrhuji adminovi jeho prispevek vymazat a dat ban na jeho uzivatelsky ucet.

Nechces si zalozit svoje forum a masturbovat tam?

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od HighFlyer »

gr09 píše:
HighFlyer píše:Toto je prvni a dosud jediny prispevek uzivatele "Molina". Od jeho uverejneni presne pred mesicem se sem uz "Molina" nevratil, ani se nezapojil do diskuze, kterou jeho prispevek vyvolal. Proto povazuji na 99% za prokazane, ze Molina je troll (at uz placeny ci neplaceny), navrhuji adminovi jeho prispevek vymazat a dat ban na jeho uzivatelsky ucet.

Nechces si zalozit svoje forum a masturbovat tam?

Takove ambice nemam. Jde mi pouze o to, aby se airways nepromenily ve forum, kam budou psat placeni rusti trollove a jejich prispevky budou dale "rozpracovavat" jejich uzitecni idioti.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od dejavu »

Pro všechny milovníky i odpůrce Aeroflotu, něco z praxe.
O víkendu jsem si dal, dobrovolným výběrem za cizí peníze OW s SU z PEK do PRG.
Plusy:
- lety měly krásně navazující čísla 201 a 2010
- pilot z SVO do PRG byl Čech
- časově je to asi jedna z nejideálnějších linek
- terminál E na SVO vypadá docela OK
- jídlo bylo lepší než u AY cestou tam
- letušky (nás obsluhující) byly překvapivě příjemné a ochotné na obou letech
- chování ruských cestujících se už srovnalo do evropského normálu (např. tleskalo se jen v PRG a slabě)
- přestup na SVO bleskový, oproti předešlým zkušenostem musela obsluha dostat do zadku turbo motorky

Mínusy:
- došla jim cola light a to hned. Víno bylo mdlé chuti a rozlévané o papírových kelímků k 70 výročí pobědy
- snídaně z PEK do SVO byla minimalistická, ale let je to krátký, takže budiž
- terminál 2 PEK je hrůza
- ceny občerstvení na SVO jsou dost (což je ještě lichotka) vysoké i přes slabý rubl
- místo v A330 nic extra (IFE průměr)
- v SVO výstup z dálkovky do busu v prudkém lijáku po schodech bez stříšky

Zajímavost:
- v PEK jsem se podíval za pult check-inu, mají tam hned rentgen a ten zachytil dvě tužkové baterky, které ohrozily celý let (magořina čínských předpisů, zkusím rozepsat v TR). Řešilo se to na místě, hezky u pásu. Zajímavé, tam jsem nikdy nebyl :-)

Celkový dojem:
Neletěl jsem s SU poprvé, takže hodnotím průměrně a dodávám, že jsou zase o kousek blíž EU standardu.

Molina
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 06. 09. 2010, 18:37
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od Molina »

Nemam potrebu nekomu neco dokazovat, nakonec pri svych navstevach v 85 zemich sveta jsem take nedokazoval s kym jsem letel nebo neletel.Politika je mi ukradena,pokud muj prispevek pomohl nekomu,kdo se bal letet s Aeroflotem jako ja pak OK.Nereagoval jsem hned,protoze jsem byl opet na cestach.
Nemam cas tady hodnotit vsechny letecke spolecnosti se kterymi jsem za poslednich dvacet let letel,tak ze ze mne nubude ani placeny agent,ani pravidelny prispevatel.Bez ohledu na Vase nazory Vam vsem preji co nejvice letu do vsech krasnych zemi po celem svete. Poznani vetsinou lidi nauci byt nad veci.

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od cocik »

Ja se budu asi opakovat, ale moje zkusenosti s litanim v business class Aeroflotu jsou v tomhle reportu. Ano, bylo to levne a bylo to zabavne, ale znova si to radsi nedam...

Jinak pred cca sesti tydny jsem vyzkousel alternativni cestu z Ciny do Ruska (PVG-SIN-DME s SQ) a asi ji budu pouzivat i pri dalsich cestach. Teda pokud zrovna nebudu mit punkovou naladu a nedam si to po zemi z Manzhouli pres Ulan-Ude do Zabajkalsku :D

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od flyingblue »

Citace z anet: http://www.airliners.net/aviation-forum ... n/6437193/

According to this german article, Aeroflot will retire 43 aircrafts in the coming weeks and months. 1 A320, 21 A321, 13 77W and 8 A330-300.

http://www.aerotelegraph.com/aeroflo... ... otte-still

That would mean, that their complete fleet of 77W will be gone. The A320s will be down to 62, the A321 will shrink from 26 to 5, and only nine A330-300 will remain in the fleet. That is a quarter of todays fleet.

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od dider »

Mazec. Tomu se az nechce verit. :shock:

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od prodejce »

Aeroflot přestal na ruském trhu akceptovat platební karty při nákupu přes prodejce. Důvod neznám, ale to se tam musí dít pěkné psí kusy.. :shock:

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Aeroflot

Příspěvek od dider »

http://buyingbusinesstravel.com/news/21 ... s-bookings

Praxe se zda byt takova, ze "merchant fee" se presouva z aerolinky na klienta.


Odpovědět