TAP Portugal: Praha-Lisabon + Aerporto bus 91

Odpovědět
k.m
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 15. 11. 2009, 13:27
Bydliště: Č.B
Stav: Offline

TAP Portugal: Praha-Lisabon + Aerporto bus 91

Příspěvek od k.m »

Zajímá mě,jaký je palubní servis v economy class na této trase a pohodlnost v letadle....místo na nohy atd.(Airbus Industrie A319)
Dále jsem se dočetl(tripadvisor),že palubní vstupenka společnosti TAP platí jako jízdenka v Aerporto busu č.91 z letiště do centra...má s tím někdo zkušenosti ?


kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: TAP Portugal: Praha-Lisabon + Aerporto bus 91

Příspěvek od kuba.biker »

k.m píše:Zajímá mě,jaký je palubní servis v economy class na této trase a pohodlnost v letadle....místo na nohy atd.(Airbus Industrie A319)
Dále jsem se dočetl(tripadvisor),že palubní vstupenka společnosti TAP platí jako jízdenka v Aerporto busu č.91 z letiště do centra...má s tím někdo zkušenosti ?


Servis je v pohodě (i když letušky jako by se občas neuměly usmívat), sedačky mají standardní rozteč, stejně jako třeba u LH, na pražské lince se podává normální oběd...
Zde je trip report z letu s TAPem včetně fotek: http://forum.airways.cz/viewtopic.php?f=42&t=4098&start=0
A tohle pomůže při výběru místa v letadle: http://www.seatguru.com/airlines/TAP_Portugal/information.php

To s tou jízdenkou je pro mne novinka. Na druhou stranu jednorázový lístek v LIS není drahý, tak pokud je ta informace z Tripadvisora mylná, nic se neděje...

k.m
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 15. 11. 2009, 13:27
Bydliště: Č.B
Stav: Offline

Re: TAP Portugal: Praha-Lisabon + Aerporto bus 91

Příspěvek od k.m »

Díky moc....to je opravdu vyčerpávající...včetně supr fotek.
Jinak na tu 91 platí zvláštní tarif(3.5eura) - což sice není rujnující,ale každé ušetření potěší :) ...to,že je to s TAP grátis píšou i v některých průvodcích,ale třeba na oficiální stránce lisabonské MHD jsem to nenašel...
A ještě jedna otázečka...je lisabonské letiště přehledné ? Je to tam nějak dobře označené kudy na stanoviště MHD ? Já cestuji více s cestovkama a tam orientační smysl moc nepotřebuji :)

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: TAP Portugal: Praha-Lisabon + Aerporto bus 91

Příspěvek od kuba.biker »

k.m píše:A ještě jedna otázečka...je lisabonské letiště přehledné ? Je to tam nějak dobře označené kudy na stanoviště MHD ? Já cestuji více s cestovkama a tam orientační smysl moc nepotřebuji :)


Zastávky busu jsou hned před východem z příletové haly, takže žádný strach :wink:

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: TAP Portugal: Praha-Lisabon + Aerporto bus 91

Příspěvek od vitezslav »

k.m: LIS je naprosto v pohodě na orientaci, navíc leží kousíček od samotného historického centra (snad jako jedno z mála velkoměstských letišť v Evropě, ale už prý se staví nové :( ). Cesta busem trvá tak 15 min i když je zácpa, je to cca 6km. Za taxík jsem platil asi 11€, o té platnosti letenky na bus nevím.

A jen na okraj - TAP podává i v Y class teplé jídlo, které je OPRAVDU CHUTNÉ.


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: TAP Portugal: Praha-Lisabon + Aerporto bus 91

Příspěvek od Night fly »

Jediny problem s orientaci na LIS jsem mel pri odletu, kdy prepazky pro odbaveni business class a pax s kartami byly na uplne opacnem konci haly nez obecny checkin vsech letu TAP. Jinak LIS je "autobusove" letiste, prstu ma malo a v mem nedavnem pripade trvala vykladka zavazadel skoro 45 minut.

k.m
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 15. 11. 2009, 13:27
Bydliště: Č.B
Stav: Offline

Re: TAP Portugal: Praha-Lisabon + Aerporto bus 91

Příspěvek od k.m »

Takže malé shrnutí :D
TAP naprosto v pohodě.
Lety bez zpoždění - v Lsb při příletu bus,při odletu chobot,zavazdla do dvaceti minut,letiště přehledné.
Jídlo OK - nápoje(i pivi či víno) po celou dobu letu grátis(muselo se chodit "fasovat" do zadní části letadla..).
Komfort na úrovni - tam i zpět místa u nouzáků vyžádaná při odbavení.
Ten bus 91 za tvrdý (3,5 euro),jízda na pal.vstupenku je minulost(zjištěno předem přímo u provozovatele) - na display se ukazují zastávky i hotely poblíž - řidič by nejraději nestavěl nikde - musí se před zastávkou s dostatečným předstihem dát znamení....a i tak jsem skončil pár desítek metrů od zastávky...

ogan
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 385
Registrován: 17. 11. 2008, 19:21
Stav: Offline

Re: TAP Portugal: Praha-Lisabon + Aerporto bus 91

Příspěvek od ogan »

k.m: a jaká byla obsazenost?

k.m
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 15. 11. 2009, 13:27
Bydliště: Č.B
Stav: Offline

Re: TAP Portugal: Praha-Lisabon + Aerporto bus 91

Příspěvek od k.m »

ogan píše:k.m: a jaká byla obsazenost?

Pha - Lsb - čtvrtek:cca 60%
Lsb - Pha - středa :cca 95%


Odpovědět