GOL Linhas Aereas

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: GOL Linhas Aereas

Příspěvek od poja »

samozřejme že airpass byl první co mě napadlo...promo i normální tarify jsou výrazně nižší...obzvlášt když nam staci jeden let....jedine kdyby se dal vy užít pro 4lidi na jeden let :)


tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: GOL Linhas Aereas

Příspěvek od tygrlive »

dneska mi přišla na Twitter hláška od KLM, že se domluvili na code-share...

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: GOL Linhas Aereas

Příspěvek od michal4 »

Ahoj, v květnu se potřebuji dostat z Ria na Iguacu a hledám letenku. Vzpomněl jsem si, že bych mohl využít míle od Emirates, ale 600 mi jich chybí na nejlepší variantu (viz vedlejší fórum). Nyní jsem zkusně projel Skyscanner, abych se podíval, jak by se dalo dostat z Ria do Sao Paula na bonusovou letenku a vyjel mi tento poklad:
golhack2.jpg

Prosím o zhodnocení, jak moc je rizikové vzít to přes MyTrip a vystoupit v IGU. Předpokládám, že pojedu bez odbavené batožiny. Úspora vůči normální ceně je cca 50%. Postupy Brazilců neznám, aby na letišti nebyla byrokracie s tím, že při exitu kontrolují letenky, GOL si opravdu neúčtoval no-show apod. Nebo jestli je to jako v Evropě a nikdo se nebude starat, když nenastoupím druhý leg.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: GOL Linhas Aereas

Příspěvek od alesesl »

michal4 píše:Ahoj, v květnu se potřebuji dostat z Ria na Iguacu a hledám letenku. Vzpomněl jsem si, že bych mohl využít míle od Emirates, ale 600 mi jich chybí na nejlepší variantu (viz vedlejší fórum). Nyní jsem zkusně projel Skyscanner, abych se podíval, jak by se dalo dostat z Ria do Sao Paula na bonusovou letenku a vyjel mi tento poklad:
golhack2.jpg

Prosím o zhodnocení, jak moc je rizikové vzít to přes MyTrip a vystoupit v IGU. Předpokládám, že pojedu bez odbavené batožiny. Úspora vůči normální ceně je cca 50%. Postupy Brazilců neznám, aby na letišti nebyla byrokracie s tím, že při exitu kontrolují letenky, GOL si opravdu neúčtoval no-show apod. Nebo jestli je to jako v Evropě a nikdo se nebude starat, když nenastoupím druhý leg.


Ja bych v tom nevidel zadny problem. Pri nejhorsim prijdes na prepazku a oznamis jim, ze nebudes dale pokracovat, ze jsi asi snedl neco spatneho a necitis se dobre, tak jen aby to vedeli. :)) :))

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: GOL Linhas Aereas

Příspěvek od Airbus380 »

Tak vzhledem k tomu, že to je klasický přestup a ne mezipřistání, postup bude stejný jako všude jinde na světě v podobných případech = nikoho to zajímat nebude, prostě vystoupíš a hotovo. Tedy za předpokladu té podmínky příručního zavazadla.

Kromě toho, i kdyby při výstupu palubní vstupenku kontrolovali (jako že na 120% nebudou), tak je to stejně jedno vzhledem k faktu, že IGU nemá žádný tranzitní prostor. Takže člověk tak jako tak musí vyjít z letiště ven, ať už bude pokračovat nebo ne.


michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: GOL Linhas Aereas

Příspěvek od michal4 »

Díky :) To jsem si myslel, ale radši se zeptal, protože mě občas lokalita podobného druhu nemile překvapí s tím, že to tam funguje jinak (naposledy v Kutaisi nutnost vyměňovat boarding pass z online check-inu za papírovou letenku ve dvou frontách).

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: GOL Linhas Aereas

Příspěvek od whiskey »

Mne GOL skoro uletel odtial, hlasenia boli len portugalsky, takze si nemyslim, ze by si im velmi chybal...

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: GOL Linhas Aereas

Příspěvek od michal4 »

OK, tak jediné úskalí ještě může být, že GOL během toho půlroku posune lety a on/MyTrip mi pošlou nový itinerář např. se skvělým přímým letem :lol: Btw dá se u změn itinerářů trvat na původním ač nelogickém routingu? Hádám, že spíš ne.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: GOL Linhas Aereas

Příspěvek od michal4 »

Ahoj, dělal někdo u nich v poslední době online check-in? Do letů mi zbývá cca 30 hodin a failuje to. Zkusil jsem mobilní o webovou verzi a vždycky to selže na prvním kroku, že není možné aktualizovat údaje o cestujícím. Provádím to na Androidu. Vyzkoušel jsem Chrome a Android. Vynechání FFP, kontaktní osoby, dokonce použil i brazilské číslo. Nic. Volal jsem na podporu - krom toho, že jsem rozumněl jej každé druhé slovo, doporučila mi zkusit to zítra. Mobilní appka jde nainstalovat, ale zůstává viset na načítacím kolečku.

Přes telefon mi taky tvrdí, že rezervace je v pořádku. Tak doufám, že s ní není moc divného. Kupoval ji MyTrip a na moc peněz si za ní nepřišel. Napadá mě, že třeba netestovali zemi República Tcheca nebo to padá, když tam není jejich proklaté CPF - číslo sociálního pojištění, co po mně o víkendu chtěli I pro nákup simky a u každé druhé wifiny. Ale to pole není mandatorní.

Check-in by na letišti měl být zdarma, ale zjistit v šest ráno, že nepoletím a k tomu si za 8k kupuji jinou letenku, tak to bude nejspíš džob pro letištní security :D Každopádně v Manage My Booking jsem teď bez příplatků vybral sedadla. Aspoň něco.


Odpovědět