GOL Linhas Aereas

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

GOL Linhas Aereas

Příspěvek od poja »

máte někdo zkušenost z touhle společností?
původně jsme v brazilii neplánovali letět protože vnitostani letenk yjsou docela drahý, ale po tom co jsme zjistil, že 24hod cesta busem stojí stejně tak teda si poletíme...
jde mi o to jak GOL funguje...let z Campo grande do Ria je s přestupem v CGH, ale nevim jestli bagly a nas odbavi rovnou nebo musime znova na chceck in a podle toho zvolit čas na přestup...a jestli nás v případě zpoždění přebookujou automaticky na další let do ria v podmínkách o tom nidke nepsali...CGH-SDU sviští každou pul hodku to je větší hukot jak STN-DUB
nevím jestli ne mam zařadit mezi LCC nebo clasic spíš něco mezi jako AirBerlin...
díky


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: GOL Linhas Aereas

Příspěvek od Night fly »

GOL zavazadla through-checkuje. A kdyz ti uleti letadlo na pripoji, letis nejblizsim dalsim s volnymi misty, ktere specialne na lince CGH-SDU jen velmi zridka leti za vic jak hodinu. A i obracene, prijdes-li na letiste moc brzo a pred tvym letem leti jeste neco s volnymi misty, muzes letet tim drivejsim, aniz bys cokoliv platil. Vnitrostatni linky v Brazilii fungujou casto lip nez autobusy u nas...

Na CGH pozor na to, ze hlaseni tam jsou jen v portugalstine, a pomerne casto se i na posledni chvili meni gaty.

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: GOL Linhas Aereas

Příspěvek od poja »

děkuju za rychlou odpověd ted ještě vyřešit problem že nemužu zadat na jejich webu czech republic, vsechny ostzatni zeme tam sou dokonce i slovaci...asi is dame teda 1:45 na přestup abych si taky trosku užil CGH

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: GOL Linhas Aereas

Příspěvek od poja »

aha tak problem nebude jen v tom, že nemůžu zadat country of residence....když zadam, že sem slovák a proklikam se dál tak dojdu až na konec rezervace a k rezervacnimu kodu bez toho ze by bylo mozno nekde zadat cislo karty a zaplatit to takze... mam unikatni elektronickou letenku za 0kc odnikud nikam...podrueh už mi to nabidlo že mužu platit visou al ebyl to zas jenom krok navic a stejne neslo nikam zadat cislo karty...zkusil jsme to tedy pres brazilskou verzi ale tam sem se nedostal pres passanger details chce to po me CPF což netusim co je at tam dam cokoliv tak me to nepusti a pokud začnu znovu na anglický verzi tak me to po 2krocích presmeruje zase na brazilskou tudíž se nedostanu přes CPF....
začíná mě to silně připomínat Indonesii
když už je to tak drahý at se to da aspon zabookovat :twisted:
začíná to opět vypadat na 24 hod cestu busem

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: GOL Linhas Aereas

Příspěvek od Night fly »

CPF je brazilska obdoba naseho rodneho cisla (s presne definovanou strukturou), ale vetsina stranek uz cizincum misto CPF nabizi zadani cisla pasu/ID. Faktem ale je, ze webstranky brazilskych spolecnosti jsou silne "stranger-unfriendly" (to neni jen pripad GOLu, ale i TAM). Obejit se to da rezervaci pres telefon nebo nakupem primo na miste.

Update: na strance GOLu vpravo nahore je roletka, kde se da misto "Brazil" zvolit "Other countries"; a pak to po tobe CPF nechce. Ceska republika tam ale porad neni.


poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: GOL Linhas Aereas

Příspěvek od poja »

Night fly píše:CPF je brazilska obdoba naseho rodneho cisla (s presne definovanou strukturou), ale vetsina stranek uz cizincum misto CPF nabizi zadani cisla pasu/ID. Faktem ale je, ze webstranky brazilskych spolecnosti jsou silne "stranger-unfriendly" (to neni jen pripad GOLu, ale i TAM). Obejit se to da rezervaci pres telefon nebo nakupem primo na miste.

Update: na strance GOLu vpravo nahore je roletka, kde se da misto "Brazil" zvolit "Other countries"; a pak to po tobe CPF nechce. Ceska republika tam ale porad neni.


samozřejme na liště jsme měl vždy other countries ale vždy mě to hodilo zpět na brazilskou...dneska jsme se dostal až na konec a moje embosovana VISA kterou se da udajně platit všude na světe nebyla autorizovana....ještě to zkusime mastercard a když to nepude tak nam zbyde asi jen ten bus...potřebujem konkretní termin kterej je nyní za promo ceny a než dojedem do brazili tak cena bude určite o dost vyšší a nedovedu si moc představit jak to zamluvit telefonicky z čech když mi to kartu stejne neveme

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: GOL Linhas Aereas

Příspěvek od prodejce »

poja píše:samozřejme na liště jsme měl vždy other countries ale vždy mě to hodilo zpět na brazilskou...dneska jsme se dostal až na konec a moje embosovana VISA kterou se da udajně platit všude na světe nebyla autorizovana....ještě to zkusime mastercard a když to nepude tak nam zbyde asi jen ten bus...potřebujem konkretní termin kterej je nyní za promo ceny a než dojedem do brazili tak cena bude určite o dost vyšší a nedovedu si moc představit jak to zamluvit telefonicky z čech když mi to kartu stejne neveme


.. ještě jsou tu čeští prodejci, u kterých můžeš platit cash.

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: GOL Linhas Aereas

Příspěvek od poja »

prodejce píše:
poja píše:samozřejme na liště jsme měl vždy other countries ale vždy mě to hodilo zpět na brazilskou...dneska jsme se dostal až na konec a moje embosovana VISA kterou se da udajně platit všude na světe nebyla autorizovana....ještě to zkusime mastercard a když to nepude tak nam zbyde asi jen ten bus...potřebujem konkretní termin kterej je nyní za promo ceny a než dojedem do brazili tak cena bude určite o dost vyšší a nedovedu si moc představit jak to zamluvit telefonicky z čech když mi to kartu stejne neveme


.. ještě jsou tu čeští prodejci, u kterých můžeš platit cash.


klesnul jsme už tak hluboko že jsme za jedním takovým prodejcem zašel jelikož to mam 2min od domu..ten GOL vubec neznal tak se v tom nejak stourala zjistil že ta letenka vystavit nejde...pouze jako dva segmenty jeden za 4000kč druhej za 7000kč...přitom cena na strankach je kolem 2tis...
tak se ukažte pane prodejce co dokážete, klidně využuju vašich služeb :wink:

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: GOL Linhas Aereas

Příspěvek od poja »

tak gol mi dokonce napsla mail, že potřebuju udělt registraci do "Verify by Visa" ale to mi online nejde a mezitim letenyk dost podražili...zkusil jsme teda o něco dražší TAM, al eplatb ami taky neprosla ale nevim jetli kvuli karte nebo spatnýmu CPF
to je zoufalství

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: GOL Linhas Aereas

Příspěvek od prodejce »

poja píše:klesnul jsme už tak hluboko že jsme za jedním takovým prodejcem zašel jelikož to mam 2min od domu..ten GOL vubec neznal tak se v tom nejak stourala zjistil že ta letenka vystavit nejde...pouze jako dva segmenty jeden za 4000kč druhej za 7000kč...přitom cena na strankach je kolem 2tis..


.. tak to zkus jiného prodejce.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: GOL Linhas Aereas

Příspěvek od Night fly »

poja píše:klesnul jsme už tak hluboko že jsme za jedním takovým prodejcem zašel jelikož to mam 2min od domu..ten GOL vubec neznal tak se v tom nejak stourala zjistil že ta letenka vystavit nejde...pouze jako dva segmenty jeden za 4000kč druhej za 7000kč...přitom cena na strankach je kolem 2tis...


Tohle je naprosto presne ten hlavni duvod, proc si letenky na vnitrostatni prelety po Brazilii kupuju az na miste. Faktem ale je, ze Campo Grande je pomerne zapadakov (ale Pantanal za navstevu rozhodne stoji 8) ); a ja vetsinou litam mezi velkyma mestama, kde je na vyber z mnohem vic spojeni a i den-dva pred odletem jsou jeste k mani celkem slusne tarify.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: GOL Linhas Aereas

Příspěvek od Night fly »

poja píše:děkuju za rychlou odpověd ted ještě vyřešit problem že nemužu zadat na jejich webu czech republic, vsechny ostzatni zeme tam sou dokonce i slovaci...


Vcera jsem jim napsal na toto tema pres jejich formular, a uz dnes mam odpoved 8) Je sice takova univerzalni, ale aspon neco:

Prezado Senhor, boa tarde.

A Gol, em sua política de qualidade, dá destaque ao passageiro e procura aprender com o que eles tęm a dizer. Por isso, tenha a certeza de que suas observaçőes foram năo só bem-vindas, como também enviadas para conhecimento interno do setor responsável.

Esperamos que continue nos prestigiando com qualquer manifestaçăo que julgar necessária.

Sempre ŕ disposiçăo,


A Gol Transportes Aéreos agradece seu contato.

Atenciosamente,

Simone Santos
Central de Relacionamento com o Cliente
VRG Linhas aéreas S/A - Grupo Gol
faleconosco@golnaweb.com.br

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: GOL Linhas Aereas

Příspěvek od poja »

no tak než se vsechno povedlo rozchodit aktivovat kartu....tak TAM i GOL zrušil pro náš rozpočet výhodný tarify...kdybych tušil jak jsou v brazilii drahá busy tak nakoupim 4 přelety v předstihu za promo tarify a ušetřim...no nic holt napíšu tripreport z autobusovejch nádraži místo letišt :(

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: GOL Linhas Aereas

Příspěvek od Night fly »

poja píše:...no nic holt napíšu tripreport z autobusovejch nádraži místo letišt :(


Ono se to nekde ani moc nelisi :wink: Pokud napr. na CGH nenastupujes prstem, tak ta spodni hala, kde jsou gaty pro nastup busmo, si s Florenci muze podat ruce... Navic brazilske dalkove autobusy jsou VELMI pohodlne, zejmena pokud pojedes executivem nebo dokonce luzkovym.

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: GOL Linhas Aereas

Příspěvek od skater »

poja píše:no tak než se vsechno povedlo rozchodit aktivovat kartu....tak TAM i GOL zrušil pro náš rozpočet výhodný tarify...kdybych tušil jak jsou v brazilii drahá busy tak nakoupim 4 přelety v předstihu za promo tarify a ušetřim...no nic holt napíšu tripreport z autobusovejch nádraži místo letišt :(


Nevím, kolik byly ty promo tarify, ale zkoušel jsi Brazil Airpass? http://www.brol.com/brazilairpass.asp


Odpovědět