Qatar Airways

Odpovědět
michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od michal4 »

Zdar, koupil jsem letenku u Qataru v Economy Q (PRG-BKK) a řeším, jestli mám na zpáteční cestě nárok na tranzitní hotel. Psal jsem jim i na podporu a zatím mlčím. Mimoto mi ani nepřišel automatický e-mail o zaslání dotazu. Tak teď přemýšlím, jestli je to u nich normální nebo jsem tam blbě vyplnil e-mail.

V lednu v neděli ve 12 hodin přiletím do Dauhá a pak z něj v pondělí v 8:00 letím do Prahy. Mezi tím žádný přímý let do Prahy není (aspoň jestli jsem hledal správně). Zatím myslím, že nárok mám, co myslíte? Díky.

Na jejich webu jsem se nedostal k podrobným podmínkám a na podstránce mají hvězdičku, že to záleží na letecké třídě, tom a tom...


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Fabo »

Zalezi na fare, coz je takove, no. Nic moc nerikajici.

Zkusil bych spis nez email nejaky chat nebo telefon.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od michal4 »

Díky za tip. Chat na webu nemají, tak to aspoň zkouším přes zprávu na Facebooku. Psát dopis do Kataru nebudu ani tam volat. Pak tam už jsou jen e-mailové formuláře.
Jsou prý online, ale už půl hoďky mlčí.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od micaello »

Telefonovat do QR chce pevné nervy a velkej kredit :D , když jsem s nimi řešil něco v březnu tohoto roku, 45 minut trvalo, než mě plechová huba spojila s živou operátorkou...

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od michal4 »

Opravdu to vypadá na potřebu pevných nervů. Na Facebooku se mi sice zobrazuje, že jsou online a aktivní byli před pár minutami, ale doteď si mou zprávu nikdo ani nepřečetl. Pro jistotu jsem booknul něco na Katar levného pro potřeby tranzitního víza, ale v plánu je spíš noc na letišti. Při odletu v 8:00 bych stejně z hotelu měl odcházet někdy po páté ráno... :D

EDIT: @nartym: OK, uvidím, jestli na FB odpovědí aspoň do 24h. Na původní e-mail to už nestíhají.
Naposledy upravil(a) michal4 dne 03. 08. 2017, 21:01, celkem upraveno 3 x.


nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od nartym »

Nekolikrat jsem s nimi neco resil pres Facebook a vzdy mi vyhoveli a do druheho dne odpovedeli.

mattsun
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 20. 08. 2014, 01:50
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od mattsun »

Tak tak, s Qatar to chce cas...zatial mi na mail odpisali vzdy, aj ked zvacsa im to trva 48hodin ( niekedy aj kusok viac :/ )

Ak si prihlaseny v ich Privilege clube, po prihlasni na konto sa da kontrolovat vzajomna konverzacia aj tam ( aj ked to maju v menu tiez dobre schovane )

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od michal4 »

Díky za nasměrování. V profilu fakt něco je. Jen jaksi nevím, kterou položku mám pro tento dotaz zvolit. Nějak nesedí ani jedna :-D A mimochodem. Na číslo u Vodafonu mi ne a ne dorazit SMSka pro ověření telefonního čísla.
Přílohy
qatar.PNG
qatar.PNG (8.06 KiB) Zobrazeno 5630 x

miro776
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 26. 09. 2015, 23:03
Oblíbené typy letadel: A350, A340, A330, E195
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG,BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od miro776 »

ohledne hotelu v Qataru, pozri sa na toto vlakno,aby si bol v obraze..
http://www.flyertalk.com/forum/qatar-ai ... olicy.html

ked riesim nejake zalezitosti s QR, tak volam na ich nemecke cislo (komnikacia mozna aj v anglictine) +49 69 260 90 4444
je to linka primarne urcena pre QR Privilege club members, ale mozno budu ochotny to s Tebou riesit, nadiktujes svoje PNR,zalezi na
clovekovi, na koho narazis. Uz sa mi aj stalo,ze som poziadal o upgrade do C na konkretny let (LAX-DOH-SIN) a mal som to gratis
:D

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od michal4 »

@miro776 Díky za tip :-) Uvidím, co se bude dít. Když tak za tři týdny tam zavolám, až budu v reichu a budu mít hovory neomezené hovory v roamingu. Jen doufám, že tam mluví anglicky. V němčině by to pro mě byl hodně krátký hovor :D
Naposledy upravil(a) michal4 dne 03. 08. 2017, 22:49, celkem upraveno 1 x.

qwertyx64
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 156
Registrován: 03. 08. 2016, 02:20
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od qwertyx64 »

Riesit nieco s QR podporou je fakt na dlhe lakte. Ja som mal storno letenky do DXB, v office v Belehrade vsetko bezproblemov ale oni nic nemozu a tak odkazuju na e-mail / telefon. podporu ... nasledne zacali komunikovat az po tom ako som to zacal pisat na twitter, dovtedy 2 tyzdne bez odpovedi.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od michal4 »

A to zatím po nich nic nechci. Jen vědět, jestli až nastane čas, mi nějaký prací povinný šejk odklepne free transit accommodation nebo ne. Z informací na webu totiž nejsem moudrý a ubytko v Dohá je spíš větší než menší položka :D

miro776
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 26. 09. 2015, 23:03
Oblíbené typy letadel: A350, A340, A330, E195
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG,BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od miro776 »

qwertyx64 píše:Riesit nieco s QR podporou je fakt na dlhe lakte. Ja som mal storno letenky do DXB, v office v Belehrade vsetko bezproblemov ale oni nic nemozu a tak odkazuju na e-mail / telefon. podporu ... nasledne zacali komunikovat az po tom ako som to zacal pisat na twitter, dovtedy 2 tyzdne bez odpovedi.


2x som riesil storno QR letenky,ktora bola kupovana na ich webu,a ten proces maju automaticky, nikam neni nutne volat,cez manage booking u konkretnej letenky je tam storno. presmeruje to na storno formular a vyplnis,potvrdis zakladne udaje, PNR,eTix,atd, vygeneruje to automaticky email (Refund request) V juni som 21hod pred odletom takto rusil letenku (fare:Economy Saver) a za 3tyzdne som mal pripisane $ na ucte, v den ked sa objavily peniaze,tak prisiel aj automaticky email, viz fragment emailu:

Kód: Vybrat vše

Jul 14, 09:46 +03

Dear Mr. xxxxx,

Thank you for your refund request.
We sincerely apologize for the delay in processing your refund request.
With regards to your email, we confirm that your refund request sent on June 23, 2017 for booking reference xxxxxx
with ticket number 157-xxxxxxxx has been processed.
We have refunded a total of EUR 363.90 to the same card you made your purchase with.
We have deducted a cancellation fee of EUR 294 in accordance with the fare rules that you have confirmed
to have read and accepted at the time of purchasing your ticket.

qwertyx64
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 156
Registrován: 03. 08. 2016, 02:20
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od qwertyx64 »

Miro, to neplati kvoli zrusenym letom do DXB. Vtedy ich treba kontaktovat a ponuknu ti moznosti spravidla 72h pred odletom, u mna to nastalo vyrazne skor.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od michal4 »

Tak konečně odpověděli: Můj tarif mě pro nekvalifikuje. Škoda.

Asi se podívám do města a pak se nejspíš někdy po půlnoci vrátím na letiště. Z hotelu bych stejně musel odcházet před 5h ráno, a to pro mě při jejich cenách nemá moc význam.


Odpovědět