Qatar Airways

Odpovědět
Cartman
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 10. 08. 2017, 20:06
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Cartman »

Můžeš mi prosím k té akci hodit bližší info/odkaz? Budu mít v dubnu v Doha 20h layover a zatím jsem to neřešil i když o něčem podobném vím.

Jinak zjišťoval si tu prohlídku města? Co mám info od kamoša, tak tam na to nějaký dřívější let nemá vliv, prostě se stačí v Doha zaregistrovat u přepážky (jsou tam na výběr snad 4 časy denně) a pokud se naplní minimální kapacita, tak se jede. Ale jak říkám, zatím jsem na aerolinku nevolal a neprověřoval to.


PaPa
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 06. 02. 2018, 10:16
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od PaPa »

tady jsou podmínky akce: https://discoverqatar.qatarairways.com/ ... USQATARTNC
tady rezervace hotelů: https://discoverqatar.qatarairways.com/us-en/plusqatar
mezi lety musí být více než 12h, teď jsem tuhle akci zrovna využil - hotel Souq Waqif (5*), má zajímavé okolí - uličky se spoustou krámků, kavárničky atd., ostatní hotely v nabídce jsou spíše businessové, záleží na preferencích

Cartman
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 10. 08. 2017, 20:06
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Cartman »

Super, díky moc za info, hlavně k tomu hotelu, takovou "lokalitu" přesně hledám.

Tady koukám nemají v podmínkách ani absenci dřívějšího letu (mám tam dřívější let ve dvě ráno...i tak by ten layover byl cca 14 hodin, ale čekal jsem, že kvůli tomu budou QA prudit kvůli hotelu).

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od hafi »

Já tam mám dřívějších letu několik i za méně než 12 hodin, jen byly o vyšší jednotky tisíc dražší. I proto mi překvapilo, že ta možnost existuje. Máme to od 8 večer do 8 ráno, tedy jsem vzal nejbližší u letiště (Oryx Rotana) a možná večer vyrazíme do centra po ubytování, ale chtěl jsem minimalizovat šanci ranních komplikací s dopravou na letiště.

Cartman
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 10. 08. 2017, 20:06
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Cartman »

Jasný, tak to chápu...my přistáváme v Doha před polednem a odlítáme ráno v osm, takže bych rád zfouknul i tu jejich prohlídku Doha.


jonapet
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 335
Registrován: 22. 08. 2011, 08:52
Oblíbené typy letadel: ATR 42
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha & Ostrava, ČR
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od jonapet »

Je nejaka sance dostat od QR aspon nejake mile (nejlepe Avios) za 150 minut zpozdeni na DOH-PRG zpusobene silnym protivetrem a z toho plynouciho technickeho stopu v OTP? Neni prece moje chyba, ze to litaji letadlem na hranici doletu...

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od michal4 »

Cartman píše:Můžeš mi prosím k té akci hodit bližší info/odkaz? Budu mít v dubnu v Doha 20h layover a zatím jsem to neřešil i když o něčem podobném vím.

Jinak zjišťoval si tu prohlídku města? Co mám info od kamoša, tak tam na to nějaký dřívější let nemá vliv, prostě se stačí v Doha zaregistrovat u přepážky (jsou tam na výběr snad 4 časy denně) a pokud se naplní minimální kapacita, tak se jede. Ale jak říkám, zatím jsem na aerolinku nevolal a neprověřoval to.
V lednu jsem vymetal tranzitní přepážku, šel od čerta k ďáblu a s hotelem v rámci Discover Qatar jsem neměl na prohlídku města nárok (aspoň podle tranzitní přepážky). Nakonec mě poslali se zeptat někam ven za pasovou kontrolu a tam mi řekli, že jsem měl uvnitř ;)

Cartman
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 10. 08. 2017, 20:06
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Cartman »

Ty jo, tak dneska jsem chtěl zjistit bližší info a dívám se, že Tour už asi bude placená:

https://discoverqatar.qatarairways.com/ ... nsittours/

Teď právě co si psal s tím hotelem, tak se na to asi vyprdnu, vezmu od nich jenom hotel a objednu si tam ty místa sám. Aby pak neprudili náhodou kvůli tomu.

Bohumila
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 21. 02. 2018, 05:58
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Bohumila »

Prosím o radu, potřebuji stornovat letenku Bangkok-Doha-Praha na 17.3.2018, nevíte jaké jsou storno poplatky? nemohu to nikde najít

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Fabo »

Zalezi od tarifu, ve kterem je letenka koupena.

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od kowal »

Bohumila píše:Prosím o radu, potřebuji stornovat letenku Bangkok-Doha-Praha na 17.3.2018, nevíte jaké jsou storno poplatky? nemohu to nikde najít


Je to buď v podmínkách letenky nebo se dá přímo na stránkách qatarairways.com zjistit, kolik vrátí. Manage my trip, cancel a tam se ukáže, kolik jsou storno poplatky a kolik (jestli vůbec) vrátí.

miro776
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 26. 09. 2015, 23:03
Oblíbené typy letadel: A350, A340, A330, E195
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG,BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od miro776 »

Ak ste letenu kupovala priamo na webu QR, tak tam to zistite,ako je napisane v prispevku predo mnou.
Manage my booking -> Cancel flight/Refund ticket.
uz som takuto situaciu tiez musel riesit, Pre ilustraciu, letenka bola v najlacnejskom tarife "economy-promo", (book.class "O") cena letenky bola 439eur , refund bol 255eur.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od hafi »

Dobrý vedet, to je pěkná částka. (koukám jak jsem na tom...a u letenek za 12600 v tarifu W bych dostal necelých 1600...takže nic moc)

miro776
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 26. 09. 2015, 23:03
Oblíbené typy letadel: A350, A340, A330, E195
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG,BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od miro776 »

:( este mam dalsi refund u QR, ked som musel minuly rok zrusit trip do Australie (CPH-PER, cena r/t letenky bola 658eur, refund bol 363eur, peniaze boli na karte asi za 14dni)

Dear Mr. *******,
Thank you for your refund request.
We sincerely apologize for the delay in processing your refund request.
With regards to your email, we confirm that your refund request sent on June 23, 2017 for booking reference ***** with ticket number 157-***** has been processed.
We have refunded a total of EUR 363.90 to the same card you made your purchase with.
We have deducted a cancellation fee of EUR 294 in accordance with the fare rules that you have confirmed to have read and accepted at the time of purchasing your ticket.
Please note that it may take up to 28 days for the amount to appear on your account statement.
In the unlikely event that your refund is not credited after 28 days, please feel free to contact us by replying to this email and we will initiate an investigation with the card company.
Thank you for taking time to communicate with us.
Yours sincerely,
Qatar Airways Support


# pre ilustraciu este davam fare detail: tarif: economy-saver, book.class "Q"
-------------------------------------------------------------
Price breakdown

Passenger type Adult
Fare 320.00

Taxes and carrier-imposed fees
Fuel Surcharge (YQAC) 232.00
Fiscal Tax (YRVB) 7.16
Air Transport Tax (OYCB) 41.99
Airport Security Charge (DESE) 7.64
Passenger Service Charge (RAEB) 14.99
Passenger Facility Charge PFC (G4AF) 17.14
Passenger Service Charge Arrivals (PZAV) 0.90
Passenger Service Charge (MYEB) 15.17
Price per passenger 657.90
Number of passengers 1
Total price 657.90

Bohumila
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 21. 02. 2018, 05:58
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Bohumila »

Já to kupovala u Mytrip.com-čekám na odpověď.Na stránkách Qataru jsem to prostě nenašla. #:-s :(


Odpovědět