Qatar Airways

Odpovědět
ow_flyer
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 26. 10. 2017, 16:33
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od ow_flyer »

MarcosFT píše:Záleží samozřejmě jaká trasa a jaká kabina - QSuites je opravdu haluz v A359, A351 ji mají všechny, jinak stačí sledovat FR24, změna může nastat vždy. Ale třeba na jaře lítala z ATH pořád, ted bude i jeden měsíc lítat do Prahy.

359 mají Qsuite 10 z 38 A7-ALY, Z,AME,F,G,H,I,J,K,L
Jinak Qatar je známý jako notorický swapper, takže pokud plánuješ bookovat let jenom proto, že je operovanej qsuite, můžeš být nakonec naštvaný..
Já osobně na to měl vždy štěstí a když jsem booknul suites, tak jsem se s němi i prolétl. Stačí ale pročíst FT, kde má mraky lidí jiné zkušenosti :wink:


ow_flyer
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 26. 10. 2017, 16:33
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od ow_flyer »

MarcosFT píše:
Globik píše:Pokud někdo máte v rodině / přátelích zdravotníka: Rozdávají 100 tisíc letenek zdravotníkům. Každý den má každá země určitý počet letenek, obnoví se vždy o půlnoci katarského času. Je potřeba uvést pracoviště, služební číslo a údaje o pasu. Před nástupem do letadla je potřeba ukázat firemní průkaz (badge,..). Zkoušel jsem to, po půlnoci je server přetížen a když jsem zkusil později, tak už bylo "vyprodáno". Člověk dostane číslo "voucheru", ten pak zadá do rezervace letenky (musí být zarezervováno někdy tuším do nějakého listopadu, outbound musí být nastoupený někdy do cca začátku prosince) a dostane zdarma RT flexi letenku pro dvě osoby. Platí jen na metal Qatar
https://www.qatarairways.com/en/offers/ ... edics.html


To je zajímavé, ale ne jako to, že z letenky ARN-DOH-HKG, což je 10 z 12ti měsíců v roce za pár kaček, můžeš udělat výlet do Sydney bez jakéhokoliv příplatku :) stačí aby jeden z letů byl postižen nějakých reschedulingem nebo úplně zrušen.

včera se mi podařilo CPH-DOH-HKG změnit na CPH-DOH-SYD free of charge, za 35k krásnej výlet do Sydney (pokud tedy Austrálie do listopadu otevře hranice) :))

H_K
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 53
Registrován: 10. 12. 2016, 19:15
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od H_K »

Sakra, proč jsem se tomu nevěnoval pozorněji... :D

Jde to ještě nebo už změnili pravidla?

ow_flyer
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 26. 10. 2017, 16:33
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od ow_flyer »

H_K píše:Sakra, proč jsem se tomu nevěnoval pozorněji... :D

Jde to ještě nebo už změnili pravidla?

jde to ale je dobrý mít koupenou letenku.. J letenky do Asie dost podražily od předvčerejška, když to QR oznámily

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od MarcosFT »

Jo já si koupil Colombo - Muscat za 18k a změnil na HND-DOH-LHR QSuites a First Class, jelikož MCT je veden jako F......když to nepoletí 380 ale QSuites, vadit mi to nebude, ale Al Safwa access mi chybět bude, ikdyž při poslední návštěvě Al Mourjanu došlo Pommery a rozlívalo se VC LGD 2006....takže to vyšlo, alespoň pro mě, nastejno...

QSuites jsem bral vždy na zaručených letech, což byl/je FRA, měli jsme to mít i na Bali posledně, kde to ale z celkově tří naplánovaných nedopadlo ani jednou, ale nevadilo mi to. Já mám ty starý triple sedmičky rád taky...


ow_flyer
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 26. 10. 2017, 16:33
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od ow_flyer »

MarcosFT píše:Jo já si koupil Colombo - Muscat za 18k a změnil na HND-DOH-LHR QSuites a First Class, jelikož MCT je veden jako F......když to nepoletí 380 ale QSuites, vadit mi to nebude, ale Al Safwa access mi chybět bude, ikdyž při poslední návštěvě Al Mourjanu došlo Pommery a rozlívalo se VC LGD 2006....takže to vyšlo, alespoň pro mě, nastejno...

QSuites jsem bral vždy na zaručených letech, což byl/je FRA, měli jsme to mít i na Bali posledně, kde to ale z celkově tří naplánovaných nedopadlo ani jednou, ale nevadilo mi to. Já mám ty starý triple sedmičky rád taky...

změnili ti odlet z CMB na HND? mělo by to jít jen v rámci stejné země

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od MarcosFT »

ow_flyer píše:
MarcosFT píše:Jo já si koupil Colombo - Muscat za 18k a změnil na HND-DOH-LHR QSuites a First Class, jelikož MCT je veden jako F......když to nepoletí 380 ale QSuites, vadit mi to nebude, ale Al Safwa access mi chybět bude, ikdyž při poslední návštěvě Al Mourjanu došlo Pommery a rozlívalo se VC LGD 2006....takže to vyšlo, alespoň pro mě, nastejno...

QSuites jsem bral vždy na zaručených letech, což byl/je FRA, měli jsme to mít i na Bali posledně, kde to ale z celkově tří naplánovaných nedopadlo ani jednou, ale nevadilo mi to. Já mám ty starý triple sedmičky rád taky...

změnili ti odlet z CMB na HND? mělo by to jít jen v rámci stejné země


V Asii to kupodivu nedelalo zadny vetsi problem, znam par lidi co misto CMB meli Perth, vetsinou to bylo po HUCA a argumentovani, ze to je 5k miles tak ci tak. I z NA to slo misto JFK na YUL, lidi to takhle menili pri te fajn cene do KBP a nekdo snad i s ticketem do TBS.

norwegian
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 07. 05. 2010, 20:00
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od norwegian »

Zdravím, potreboval by som radu skúsenejších.
Snažím sa dostať neter, študentku, z Číny domov. Niektoré rezervačné portály síce ponúkajú lety aj teraz, aby sa vzápätí ukázalo, že daná aerolinka lety do Číny zatiaľ neobnovila, zrušila a ťažko je zistiť, kto skutočne lieta.
U Qatar vidím cenovo prijateľnú one way v auguste, info linka uisťuje, že to myslia vážne. Po Eurôpe už lietajú, dokonca flightradar ukazuje (nemyslím cargo) ako uskutočnené pravidelné lety PVG - DOH, resp. PEK - DOH, avšak letisko Dauha ich na príletoch neuvádza. To tam lietajú naprázdno, či ako tomu rozumieť?
Viem, že nikto nemá kryštálovú guľu, ale dá sa o Qatar predpokladať, že tie lety nemajú v systéme len ako zbožné prianie a ak im to vlády nezatrhnú tak v tom čase chystajú obnovu letov?
Rozumiem správne, že na lety do konca roka sú zmeny bez poplatkov, či je to ešte niečim podmienené?
Vďaka vopred za rady

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od flyingblue »

norwegian píše:
04. 07. 2020, 21:54
Zdravím, potreboval by som radu skúsenejších.
Snažím sa dostať neter, študentku, z Číny domov. Niektoré rezervačné portály síce ponúkajú lety aj teraz, aby sa vzápätí ukázalo, že daná aerolinka lety do Číny zatiaľ neobnovila, zrušila a ťažko je zistiť, kto skutočne lieta.
U Qatar vidím cenovo prijateľnú one way v auguste, info linka uisťuje, že to myslia vážne. Po Eurôpe už lietajú, dokonca flightradar ukazuje (nemyslím cargo) ako uskutočnené pravidelné lety PVG - DOH, resp. PEK - DOH, avšak letisko Dauha ich na príletoch neuvádza. To tam lietajú naprázdno, či ako tomu rozumieť?
Viem, že nikto nemá kryštálovú guľu, ale dá sa o Qatar predpokladať, že tie lety nemajú v systéme len ako zbožné prianie a ak im to vlády nezatrhnú tak v tom čase chystajú obnovu letov?
Rozumiem správne, že na lety do konca roka sú zmeny bez poplatkov, či je to ešte niečim podmienené?
Vďaka vopred za rady
Nejlepsi rada je nehledat rady na foru nebo flightradaru, ale zavolat na aerolinku.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od hafi »

To je taky rada k nezaplacení, kdyz psal, ze tam volal, ale pta se, jestli jim jde verit...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od flyingblue »

hafi píše:
05. 07. 2020, 17:34
To je taky rada k nezaplacení, kdyz psal, ze tam volal, ale pta se, jestli jim jde verit...
Tak to je jeste lepsi ... Parta anonymu bude posuzovat, zda se da (nejlepe v konkretnim pripade) verit Qatar Airways :-)

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od jencik »

Mne to ukazuje PEK DOH na 5.7. zrušené, ved zober číslo letu daj do Google a uvidíš
Každopádne najspoľahlivejšie info ti dnes dá aerolinka. Ci sa nakoniec poletí je vo hviezdach, ale uz aj v Ázii sa obnovuje doprava a pomaly otvárajú hranice


Odpovědět