Qatar Airways

Odpovědět
mattsun
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 20. 08. 2014, 01:50
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od mattsun »

sibirnaya píše:VIE-DOH-VIE je Y za 800€ a C za 3200€..


VIE-DOH-VIE je za cash masaker a prave na taketo lety treba minut body. Ked sa clovek trochu prehrabe v terminoch tak najde C aj za cca 40tis qmiles + cca 55€ tax a to sa uz docela da.

Inak mna za dva tyzdne caka OSL-SYD-ARN v C za neuveritelnu cenu 863€ ( to je pre mna taka naplast za tie letenky co boli za 600€ z Bruselu do Tokya ktore som mal naklikane a nakoniec nekupil ) ktoru mi vyhladal na dany termin jeden australsky vyhladavac ktory niekto spomenul na FT a nasledne ma naviedol na platbu cez australsku expediu :) ...tu cenu som nechcel nejako na weboch rozmazavat, uvazovali sme totiz este o dalsich letenkach pre moju mamu a podobne, avsak do 24 hodin dana cena zmizla a bola uz "iba" cca 1600€ a neskor zmizli aj ceny 1600...

Tak som teda zvedavy ci mi este prejde upgrade do F na trase DOH-SYD za 35 Qcredits :) ( cestou spat ma F nelaka kvoli tomu ze sa cely cas leti v noci )


sibirnaya
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 03. 08. 2014, 01:52
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od sibirnaya »

Minut body je fajn, ale ja litam jen sam na sebe za cash na dovolenky :) paradox je, ze zpatecni v Y VIE-DOH-MCT je za 600€..

mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od mandrinka »

Jenom pro jistotu, letím přes Qatar dál, budu tam přestupovat asi 4 hod. Žádné vízum vyřizovat nemusím a ani nepotřebuju, je to tak? A i kdybych chtěl opustit tranzit a jít se podívat ven, tak mi ho dají na místě. Na stránkách MZV i Qatar airways je to tak divně napsáno, tak se chci jenom ujistit.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od michal4 »

Byl jsem tam v lednu a žádné vízum nepotřeboval. Jen do Kataru skoro nikdo nešel, a tak jsem měl pro sebe vlastního imigračního úředníka. Toho pro udělení razítka zajímalo, i kde mám ubytování. Do města to trvá lehce přes půl hodinky busem. Z mého pohledu jsou dost nespolehlivé a patrně v něm budeš taky skoro sama.

sibirnaya
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 03. 08. 2014, 01:52
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od sibirnaya »



miro776
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 26. 09. 2015, 23:03
Oblíbené typy letadel: A350, A340, A330, E195
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG,BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od miro776 »

mandrinka píše:Jenom pro jistotu, letím přes Qatar dál, budu tam přestupovat asi 4 hod. Žádné vízum vyřizovat nemusím a ani nepotřebuju, je to tak? A i kdybych chtěl opustit tranzit a jít se podívat ven, tak mi ho dají na místě. Na stránkách MZV i Qatar airways je to tak divně napsáno, tak se chci jenom ujistit.

Je vysoko pravdepodobne,ze Vas do Kataru nepustia, pretoze mate transit time pod 7h. Neviem,aka je hranica,mozno 8h? Ale v januari tohoto roku sa dvom kamaradkam (Slovenske pasy) nepodarilo vstupit do Kararu, pretoze ich odmietol imigracny vpustit z dovodu kratkeho casu, mali na letenke connection time 6h25min. Chcel vidiet ich boarding pass,pretoze na otazku ako dlho budu v Kataru mu povedali,ze iba par hodin a nemaju rezervovany hotel. V takom pripade si asi zarezervovat ich "Doha city tour",ak sa tam chcete pozriet.

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od kowal »

Na krátký přestup tě na tour nepustí. Když jsem byl poprvé v Doha, tak jsme měli hotel a dostal jsem kromě razítka do pasu i nějakou samolepku. Podruhé, když jsme měli právě city tour, tak jsem měl jiný pas a dostal jen razítko. Uvidím, co dostanu příští týden, to mám zase hotel, ale budu mít pas bez samolepky, tak možná dostanu další.

City tour je reálně tak minimálně na 4 hodiny a to by jí člověk musel kupovat na poslední chvíli a trefit se do správné hodiny. K tomu kontrola po příletu, imigrační ven a dovnitř, což může být u Y klidně další hodina, nějaký čas na pohyb po letišti a vychází mi z toho minimální čas 6 hodin, mají to přesně popsané v podmínkách, tam je možná i víc.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od hafi »

Před 14 dny jsme tam měli 12 hodin přes noc s hotelem od Qatar+. Ale na pasovce se na nic neptal, jen pozdravil, zkontroloval pás v počítači a dal razítko. A řekl bych, že s Qatar+ ten systém propojeny nemaj, aby to viděl sám.

mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od mandrinka »

City tour neplánuju, ale zeptám se jinak, kdyby se něco semlelo (stávka, sopka, ...) a my v tom Kataru třeba uvízli na 2 dny. Pustí mě do Kataru na hotel, nebo mě budou držet na terminálu?

miro776
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 26. 09. 2015, 23:03
Oblíbené typy letadel: A350, A340, A330, E195
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG,BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od miro776 »

mandrinka píše:City tour neplánuju, ale zeptám se jinak, kdyby se něco semlelo (stávka, sopka, ...) a my v tom Kataru třeba uvízli na 2 dny. Pustí mě do Kataru na hotel, nebo mě budou držet na terminálu?

no problem, QR v takom pripade Vam zdarma poskytne hotel+transfer na hotel+meal voucher. cca 3roky dozadu mi uletel v DOHA pripoj, pretoze let BUD-DOH bol zmeskany, a QR zabezpecil zdarma hotel ,kedze som musel cakat cez 8h na dalsi spoj do azie

martineek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 12. 08. 2009, 10:47
Oblíbené typy letadel: B747, B777, A340
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, MEX
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od martineek »

mattsun píše:
sibirnaya píše:VIE-DOH-VIE je Y za 800€ a C za 3200€..


...tu cenu som nechcel nejako na weboch rozmazavat, uvazovali sme totiz este o dalsich letenkach pre moju mamu a podobne, avsak do 24 hodin dana cena zmizla a bola uz "iba" cca 1600€ a neskor zmizli aj ceny 1600...


Já mám za cenu cca 40tis. PRG-DOH-HKT v C a drzelo se to tam docela dlouho... nejlevnější konkurence na můj termín, byla o cca 15-20tis víc a blbé přestupy...

Cartman
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 10. 08. 2017, 20:06
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Cartman »

mandrinka píše:Jenom pro jistotu, letím přes Qatar dál, budu tam přestupovat asi 4 hod. Žádné vízum vyřizovat nemusím a ani nepotřebuju, je to tak? A i kdybych chtěl opustit tranzit a jít se podívat ven, tak mi ho dají na místě. Na stránkách MZV i Qatar airways je to tak divně napsáno, tak se chci jenom ujistit.


Ano, dají ti na imigračním štempl, samolepku s datem do pasu a vítej v Kataru. Jenom na ty 4 hodiny to fakt nemá smysl.

Cesta do centra taxíkem cca 20-25 minut/cca 35 QAR (kolem letiště nic zajímavého není až na jednu mešitu). Měli jsme 20h layover minulý týden a jenom obejít Museum of Islamic Art, přilehlé molo, Souq Waqif a trochu okolí nám zabralo celé odpoledne. Doha za návštěvu stojí, ale za dvě hodiny (když odečtu cestu a imigrační) vážně nic nestihneš.

sibirnaya
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 03. 08. 2014, 01:52
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od sibirnaya »

martineek píše:
mattsun píše:
sibirnaya píše:VIE-DOH-VIE je Y za 800€ a C za 3200€..


...tu cenu som nechcel nejako na weboch rozmazavat, uvazovali sme totiz este o dalsich letenkach pre moju mamu a podobne, avsak do 24 hodin dana cena zmizla a bola uz "iba" cca 1600€ a neskor zmizli aj ceny 1600...


Já mám za cenu cca 40tis. PRG-DOH-HKT v C a drzelo se to tam docela dlouho... nejlevnější konkurence na můj termín, byla o cca 15-20tis víc a blbé přestupy...


V tom je ten vtip, VIE-DOH-HKT je v C za 1431€, VIE-DOH ve stejnym terminu 1648€..

Obrázek

vit.spinka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 63
Registrován: 04. 07. 2010, 12:30
Bydliště: Tauranga
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od vit.spinka »

Taky ten levnější let je s přestupem, ten dražší přímý. Tedy na ten první bude spousta dalších nabídek, a větší konkurence = nižší ceny.

Na ten 1.6. jsem zkusil třeba PRG-DOH-AKL a k tomu DOH-AKL. Rozdíl 45kKč vs 70kKč (Business Saver). Podobně jsem to viděl i u Emirates. Jinými slovy, je to normální.

sibirnaya
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 03. 08. 2014, 01:52
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od sibirnaya »

vit.spinka píše:Taky ten levnější let je s přestupem, ten dražší přímý. Tedy na ten první bude spousta dalších nabídek, a větší konkurence = nižší ceny.

Na ten 1.6. jsem zkusil třeba PRG-DOH-AKL a k tomu DOH-AKL. Rozdíl 45kKč vs 70kKč (Business Saver). Podobně jsem to viděl i u Emirates. Jinými slovy, je to normální.

Ten levnejsi let je viden-doha-phuket, ten drazsi jen viden-doha. To mi prijde zvlastni.


Odpovědět