Qatar Airways

Odpovědět
beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od beardie »

Len či im to Saudi dovolia


miro776
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 26. 09. 2015, 23:03
Oblíbené typy letadel: A350, A340, A330, E195
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG,BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od miro776 »

beardie píše:Len či im to Saudi dovolia


Ak sa Qatar rozhodne treba lietat do novej destinacie, napr Krakova alebo Katowic alebo Blavy, tak Saudi im nemaju do toho co kecat... Ved ich diplomaticke styky su už rok na bode mrazu, Saudi sice mozu vykopat kanál a urobit z Qataru ostrov, ale nemozu im zakazat lietat nove destinacie po koridoroch co lietaju doteraz...

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od beardie »

Lenže koridory majú obmedzenú priepustnosť

miro776
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 26. 09. 2015, 23:03
Oblíbené typy letadel: A350, A340, A330, E195
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG,BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od miro776 »

Vcera 12.7. z Prahy neodletel vecerny let QR292 PRG-DOH, nejaka suciastka im zlyhala, ta masina mozno este stoji v PRG,
dnes totiz ranny let QR289 doviezol nahradnu suciastku z Qataru... Jedna sa o prve zrusenie QR na odletu z PRG.
https://www.flightradar24.com/data/flights/qr292/

Inak co sa tyka blokady vzdusneho priestoru v zalive, tak Bahrajn a Emiraty uz od toho upustaju a niektore QR lety uz mozu letiet ponad Emiraty.
Detaily neviem,ani som po tom este nepatral, len mi to dnes hovoril pilot,co sedel vedla v C na PRG-DOH, vracal sa do Dohy - do prace.

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od kowal »

Ono to není úplně první zrušení, některé lety totiž vypadly z letového řádu, takže ne každý den jsou dva lety.


miro776
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 26. 09. 2015, 23:03
Oblíbené typy letadel: A350, A340, A330, E195
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG,BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od miro776 »

Tak sa mi podarilo vcera si zaletiet v QSuites / B777 na segmente DOH-BKK.
Chcel som spalit nejake QMiles a nasiel som C award za normalnu cenu, tj ziadny nasobok 2x mile,
tak som kupil r/t "C" PRG-BKK, sice do/z BKK to je v B777, ale cestou tam skutocne letela masina s QSuites.
Par fotiek, fotky nie su moc kvalitne, je to fotene na mobil a nevedel som ako to rozumne odfotit.
Moje dojmy su velmi pozitivne, bol som voci tomu docela skepticky. Som konzervativny a povodna konfiguracia
ich business kabiny 777 mi na dialkove lety cez 12hod uplne vyhovuje. Ale dobre sa cestuje aj v Qsuites,
sice segment DOH-BKK je cca iba 7hod,tak sa clovek ani nestihne poriadne vyspat a uz je v BKK.
miro | https://my.flightradar24.com/miro776
1DSC_7199_.jpg
2DSC_7117_.jpg
3DSC_7114_.jpg
4DSC_7169_.jpg
5DSC_7139_.jpg
B777
B777

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od bepo »

miro776 píše:Tak sa mi podarilo vcera si zaletiet v QSuites / B777 na segmente DOH-BKK.
Chcel som spalit nejake QMiles a nasiel som C award za normalnu cenu, tj ziadny nasobok 2x mile,
tak som kupil r/t "C" PRG-BKK, sice do/z BKK to je v B777, ale cestou tam skutocne letela masina s QSuites.
Par fotiek, fotky nie su moc kvalitne, je to fotene na mobil a nevedel som ako to rozumne odfotit.
Moje dojmy su velmi pozitivne, bol som voci tomu docela skepticky. Som konzervativny a povodna konfiguracia
ich business kabiny 777 mi na dialkove lety cez 12hod uplne vyhovuje. Ale dobre sa cestuje aj v Qsuites,

No vidíš, a to si tu 3 týždne dozadu nariekal ako award za 1x Qmiles sú nedostupné a business je lepší priemer. Škoda že Qmiles sa nedajú použiť v Smartwings, to by sa po nich len zaprášilo

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od MarcosFT »

Miro, pěkný, já se snažil hledat levný C z CMB do FRA nebo JFK, ale bez úspěchu...tak se Qsuites jen tak nedočkám... :? Se někdy ozvi před další cestou 8)

miro776
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 26. 09. 2015, 23:03
Oblíbené typy letadel: A350, A340, A330, E195
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG,BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od miro776 »

@Bepo
C award (1x qmiles) do BKK sa niekedy najde, hlavne teraz v lowseason, ale do inej ziadanej destinacie je pomaly
SciFi najst C award za normalnu cenu. QR do/z Bangkoku lieta skoro ako MHD...
odlety z BKK:
02:05, QR837, A346
08:05, QR827, B787
09:05, QR831, B777
20:25, QR835, B777
20:35, QR981, B777
20:55, QR833, A380

Najhorsie je ta devalvacia,ktoru QR urobil 27.5. a napr. na r/t C award PRG-BKK
je nutnych 251.000 Qmiles, pred 27.5. bol tento C award za 150.000 QMiles (skokovy narast o 67%)
Plus nove poplatky za kazdy segment...

@MarcosFT
ja si dam teraz pauzu, teraz nemam nic nakupene a najblizsiu letenku mam na posledne 2tyzdne v roku,cez vianoce do PPT. (ARN-DOH-AKL-PPT)
Platinum status mam do 10.2019, tak nepotrebujem nalietavat statusove body, a tento rok sa mi nejak nedari, v marci som musel 10hod pred odletom odpiskat trip GVA-KTM-EVN s qatarom a teraz dva tripy s Ukraincami, Jun (Kiev+Tbilisi) a Jul (Kiev+Odesa) Vsetko rodinne dovody.

Ale chcem si splnit este 3 sny niekedy.
- aspon raz sa preletiet v B757
- aspon raz letiet s Ryanair
- aspon raz letiet s Wizzair

papaya
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 46
Registrován: 09. 06. 2016, 10:25
Oblíbené typy letadel: A350
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od papaya »

Dnes jsem se čistě z nudy přihlásil do Manage my booking a zjistil jsem, že nám změnili první segment našeho letu VIE-CNX.
Původně:
VIE-DOH (16.11., 08.50 - 16:15, A359), DOH-BKK (17:20 - 03:55)
Nyní:
VIE-DOH (15.11., 22:15 - 05:55, A320), DOH-BKK (17:20 - 03:55)

Takže máme 11 hodin v DOH, změnu letadla a navíc mám rezervovaný hotel ve VIE na letišti, který nejde zrušit a který mi je úplně k ničemu, protože letíme již o den dřív v noci. Aerolinka mi ani nedala emailem vědět - email přišel až v momentě, kdy jsem otevřel rezervaci na stránkách Qatar Airways. A aby toho nebylo málo, bude teď na trase DOH-BKK lítat A380, která tam v době vytvoření mé rezervace nebyla (a samozřejmě mám tu smůlu, že se to netýká našeho letu), popřípadě se dá již využít přímý let DOH-CNX, který taky v době tvoření rezervace nebyl nabídnut.
Napadá někoho, co by se s tím dalo dělat? Dá se nějak po aerolince žádat změna letu z důvodu přebookování, popřípadě nárokovat peníze za nevyužitý hotel? Není to částka, která by nás zruinovala, spíš mi jde o princip a o možnosti, které teď mám (i když asi žádné nemám, protože jsme braly základní bookovací třídy bez možnosti změny..).
Díky za případné odpovědi :thumbup:

miro776
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 26. 09. 2015, 23:03
Oblíbené typy letadel: A350, A340, A330, E195
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG,BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od miro776 »

Toto som riesil po telefone minimalne 2x minuly rok,(jeden trip CNX, druhy trip Krabi) kedze je to zmena casu cez 2hod,tak Ti to zmenia.
vopred si zisti ,ake lety/casy Ti vyhovuju ,aby si ich nadiktoval po telefone....

p.s. na jednom tripu som mal letenku economy-promo class, a kedze mi to prebookovali na ine lety ten den,A dostal som lepsiu fare bucket,takze bolo viac mil a bodov, a nic som samozrejme nedoplacal...

p.s. ten hotel , to Ti aerolinka asi nema dovod preplatit, skusit to mozes,ale radsej by som si nastavil odlet z VIE tak,aby som ten hotel vyuzil .... inak A380 do BKK lieta iba niektore dni na jednom letu,takze si zisti vopredktore dni to leti a ak chces letiet A380 tak si to napasuj tak,aby Ti to vyslo. a ohladne seatingu, na upper deck A380 , je nutny minimalne silver status oneworld

A zaklade pravidlo ohladne Qatar airways - NIKDY nebookujte let podla typu lietadla, pretoze sa to casto meni a nespoliehat sa na to.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od hafi »

Dlouhé čekání v Doze je blbé, tedy nějaké změny letu by šly ukecat, ale hotel je teď sice zbytečný, ale žádná škoda nevznikla, ne? Počítal jsi, že ho zaplatíš a nakonec ho zaplatíš.

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od nartym »

Nekolikrat jsem resil zmenu letu, vzdy pres Facebook a pokazde mi vyhoveli a nabidli nekolik variant. Naposledy jsem mel zmenu na trase JRO-NBO-DOH-PRG, zmenen let s KQ do NBO, ale znamenalo to dlouhy cekani v NBO. Tak jsem jim napsal, ptali se jestli chci vylozene letet pres NBO nebo jestli chci primej let JRO-DOH. Vsechno behem dne vyreseno.

qwertyx64
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 156
Registrován: 03. 08. 2016, 02:20
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od qwertyx64 »

Najlepsie skusenosti s QR boli cez twitter support.

papaya
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 46
Registrován: 09. 06. 2016, 10:25
Oblíbené typy letadel: A350
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od papaya »

No tak to vypadá, že strávíme 11 hodin v DOH.. :think:
"Hello Pavel, the first change was free of cost due to VIE-DOH flight cancelation on the 16th.
However, for another change, the ticket rules will apply.
The changes for a flight with the shortest connection in Doha will cost 387 EUR/per passenger, this fare is subject to change depending on the seat availability. "


Odpovědět