Qatar Airways

Odpovědět
honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od honzeek1 »

papaya píše:No tak to vypadá, že strávíme 11 hodin v DOH.. :think:
"Hello Pavel, the first change was free of cost due to VIE-DOH flight cancelation on the 16th.
However, for another change, the ticket rules will apply.
The changes for a flight with the shortest connection in Doha will cost 387 EUR/per passenger, this fare is subject to change depending on the seat availability. "


Bull**t, pokud to zmenili oni a nejaky let zrusili, tak to muzes menit kolikrat chces. Obcas to chce supervizora, nebo zavolat znova.


papaya
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 46
Registrován: 09. 06. 2016, 10:25
Oblíbené typy letadel: A350
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od papaya »

UPDATE:
Vše dobře dopadlo a Qatar Airways mi přes Twitter support letenky bezplatně změnili :-) Díky všem za rady.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od bugr »

Chápu dobře, že Qatar nemá v Praze žádnou kancelář, že mají kancl jen v Polsku?
Potřeboval jsem s nima něco probrat, ideálně po mailu tak nevím kam se obrátit.

Potřebuju pro ženu posunout letenku na květen ale možná jí pak ještě budu jednou posunovat ale nevím jestli to znovu půjde. Jedná se o zpátečku CRK-PRG-CRK a potřebuju posunout odlet do CRK.

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od kowal »

Jestli jsi dělal rezervaci přímo přes QR, tak ve správě rezervace to jde upravit (když to je tarif, který to povoluje) a rovnou ti to vyhodí cenu, kterou za to budou chtít.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od bugr »

to vím, jen tam dole píšou tohle a z toho jsem jelen..

Maximum stay
Angeles Mabalacat - Prague
Prague - Angeles Mabalacat
·
Travel must commence before: Tuesday, April 30, 2019 from Ruzyne

Ale přitom mi to nabízí posunutí i na květen jen to je o stovku dražší než na duben. Můj hlavní problém je, že nevím jestli bude moc v květnu odletět a případný další posun už mi ekonomicky přijde jako blbost..


kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od kowal »

Asi jsem se v tom někde ztratil. Chceš jí to posunout na květen, vyjde to na 100 čeho? Ale může se stát, že i ten květen budeš chtít posunout? Tam ale cenu nezjistíš, dokud nebudeš vědět, na kdy to posunout. A pozor na placení, loni jsem na několikrát kupoval letenky u QR pro více lidí, potom tam dělal různé změny a vše platil debetkou. Poslední změnu u jednoho cestujícího jsem platil kreditkou a v PRG jsem s ní musel zaplatit 1 Kč u odbavení, jinak by dotyčná neletěla.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od bugr »

Posunuti letenky na duben asi 160USD a posunuti na kveten 280USD. A lame se to 1.5. Ta cena.
No a potrebuju aby odletela kolem 20/5 ale kdyz jeste nebude mit vyrizeny pobyt tak budu muset znovu posunout.
A tam uz je to podle me ekonomicky nesmysl.

Takze asi letenku zrusim, dostanu 35USD :) a pak koupim rt z Prahy. Proste jsem podporil QTR, puvodni letenka CRK-PRG-CRK stala 25 500kc

miro776
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 26. 09. 2015, 23:03
Oblíbené typy letadel: A350, A340, A330, E195
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG,BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od miro776 »

Hmm,to mi nejak nesedi, ze dostanes iba 35usd za strono letenky, ked som vzdy rusil letenku u QR,tak refund bol vzdy v intervalu 30-38% cca.a to bol tariff Saver. Zavolaj do polska na ich customer support,mozno budes mat stastie a posunutie mozes mat zdarma..

pred 10dnami som potreboval zmenit pripojny let bkk-cnx na neskorsi aby som mal v bkk viac casu na prestup,a este som sa spytal, ci by mi nemohli posunut odlet z prg do bkk o 1den ,tak mi to posunuli zdarma,novy etix za 5min v emailu

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od bugr »

aha, dík, tam se mluví jak, polsky/anglicky?
Já si teď mailuju s někým v Praze a čekám na reakci.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Fabo »

bugr píše:Posunuti letenky na duben asi 160USD a posunuti na kveten 280USD. A lame se to 1.5. Ta cena.
No a potrebuju aby odletela kolem 20/5 ale kdyz jeste nebude mit vyrizeny pobyt tak budu muset znovu posunout.
A tam uz je to podle me ekonomicky nesmysl.

Takze asi letenku zrusim, dostanu 35USD :) a pak koupim rt z Prahy. Proste jsem podporil QTR, puvodni letenka CRK-PRG-CRK stala 25 500kc


no, nejspis se tam pak meni tarif, na takovy, co nema ten limit na April 30, tak se priplaci upfare.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od bugr »

Tak s nima komunikace na prd, mě paní odkázala do Polska protože jsem letenku kupoval na webu, tvl a kde jsem jí měl jako koupit?

ne že bych se anglicky nedomluvil ale vysvětlovat tuhle situaci se mi fakt nechce, teda v češtině jo ale ne v cizím jazyku.

Takže letenku zruším a pak až koupím aktuálně zpátečku ale rozhodně ne s QTR. tváří se jakože je v Praze ale ani tu nemá kancl :-( Nebo ho má někde utajenej. Při jejich cenách by si snad mohli dovolit pár lidí zaplatit..

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: RE: Re: Qatar Airways

Příspěvek od prodejce »

bugr píše:Tak s nima komunikace na prd, mě paní odkázala do Polska protože jsem letenku kupoval na webu, tvl a kde jsem jí měl jako koupit?

U prodejce letenek - pro komunikaci v češtině by stačilo i na "obyčejné" letušce.

Zákaznická podpora je nejvíce podceňovaná součást leteckého produktu: všichni jsou odborníci na ceny, na hard produkt, na přestupy, ale zákaznickou podporu neřeší prakticky nikdo - každý se potom diví až zpětně, když zjistí, že jí potřebuje.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od bugr »

no ale já to kupoval na webu Qatar, proto říkám kde jinde abych si zasloužil jejich podporu :)

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: RE: Re: Qatar Airways

Příspěvek od prodejce »

bugr píše:no ale já to kupoval na webu Qatar, proto říkám kde jinde abych si zasloužil jejich podporu :)
No říkám: u prodejců letenek. To není ode mne nějaké vtipné propíchnutí, to je konstatování faktu, jak věci fungují.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od bugr »

a pak se jinde dočtu abych to nekupoval jinde než přímo u letecký společnosti kvůli možným problémům. Myslím v jiné diskuzi.
Jako zjišťovat si tohle všechno dopředu než koupím letenku tak fakt nedělám nic jinýho, zlatý go2gate :)


Odpovědět