Qatar Airways

Odpovědět
prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: RE: Re: Qatar Airways

Příspěvek od prodejce »

bugr píše:a pak se jinde dočtu abych to nekupoval jinde než přímo u letecký společnosti kvůli možným problémům. Myslím v jiné diskuzi.

V jaké diskuzi, to bych se rád mrknul?! Pls hoď odkaz, díky


bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od bugr »

před měsícem jsem hledal ty prodejce co to nabízí na skyscanner kde lidi nadávali, že tam chybí podpora, prostě vygoogleno.
Nevím ani , kterým, jestli tripstar nebo nějaký jiný,.

Já vždycky kupuju přes ty nejlevnější, tohle jsem chtěl mít napřímo kvůli případným problémům, podpoře, kvůli transitnímu vizu v Doha..
no nic, příště jdu zas po ceně, servis stejnej :)

miro776
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 26. 09. 2015, 23:03
Oblíbené typy letadel: A350, A340, A330, E195
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG,BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od miro776 »

Letenka bola kupena v tariffu Economy-Promo.? Ak ano,tam nemozete ocakavat velku flexibilitu pri zmene letenky... na supporte do polska ste telefonoval? (Staci im to vysvetlit po anglicky, oni su zvyknuty,ze clovek neovlada anglictinu dokonale, tak s tym by som sa nestresoval) aspon budete vediet, kolko by stala ta zmena, co pozadujete. a ked ta cena bude pre Vas neakceptovatelna alebo to tariff neumoznuje, tak to proste stornujete a kupite si novu lepsiu letenku u ceskych predajcov. Btw,ked kupujete letenku na webu Qataru,tak tam pred platbou vidite fare rules, tak mate info,kolko vas bude stat pripadny refund alebo zmena segmentu,presne sumy v Usd...

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od bugr »

no na webu je ta změna jak píšu nahoře, kdyby byla šance, že to bude po telefonu levnější tak tam zavolám.
Ale dost pochybuju

Jay
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 21. 07. 2005, 19:10
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Jay »

Ma nekdo informace, jak se dari obema spojum Qatar z Prahy do Dohy? Ocekava se, ze i druhy spoj bude v budoucnu obsluhovat widebody?

Podle rozhodnuti EK to vypada, ze QR se podarilo najit slusnou pozici na trhu. Na druhou stranu se zda, ze spojeni do sveta pres Blizky vychod je u nas asi saturovano.


Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Ace2 »

Jay píše:Ma nekdo informace, jak se dari obema spojum Qatar z Prahy do Dohy? Ocekava se, ze i druhy spoj bude v budoucnu obsluhovat widebody?

Podle rozhodnuti EK to vypada, ze QR se podarilo najit slusnou pozici na trhu. Na druhou stranu se zda, ze spojeni do sveta pres Blizky vychod je u nas asi saturovano.


Zdá se že druhé widebody bude obsluhovat jen pokrytí peak sezony, očekávám nasazení druhého widebody na některé dny/lety v průběhu zimní sezony. Tolik informace od prodejce letenek co vidí do systému.

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od tygrlive »

Dotaz k opravdovým znalcům Katarců :-)

Jak častá je změna stroje oproti rezervačnímu systému na webu Katarců.... rád bych se konečně proletěl A350, letím kvůli ní trošku jinak než bych měl a tak bych nerad, kdyby mi ji tam nedali :)
Tak se jen zdvořile ptám....

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od MarcosFT »

Záleží samozřejmě jaká trasa a jaká kabina - QSuites je opravdu haluz v A359, A351 ji mají všechny, jinak stačí sledovat FR24, změna může nastat vždy. Ale třeba na jaře lítala z ATH pořád, ted bude i jeden měsíc lítat do Prahy.

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Roiman4 »

No, podle rezervačního systému tak spis dele jak jeden měsíc.

Jak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 12. 05. 2020, 20:30
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Jak »

Dobrý deň, rád by som na jeseň/v zime podnikol trip Viedeň - Doha - Stockholm Arlanda a späť, pričom rád by som využil Qatar airways a mal tak možnosť navštíviť aj Dohu. Avšak, ak zadám do booking systému Vieden - Stockholm, nič mi to nevyhľadá. Iba v prípade, že to rozdelím na VIE - DOH, a DOH - Arlanda. To mi ale neumožňuje získať tranzitné víza v Katare. Dá sa nejak spraviť, aby som zo systému dostal oba lety na 1 objednávku? :) Ďakujem.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od MEA »

Jak píše:Dobrý deň, rád by som na jeseň/v zime podnikol trip Viedeň - Doha - Stockholm Arlanda a späť, pričom rád by som využil Qatar airways a mal tak možnosť navštíviť aj Dohu. Avšak, ak zadám do booking systému Vieden - Stockholm, nič mi to nevyhľadá. Iba v prípade, že to rozdelím na VIE - DOH, a DOH - Arlanda. To mi ale neumožňuje získať tranzitné víza v Katare. Dá sa nejak spraviť, aby som zo systému dostal oba lety na 1 objednávku? :) Ďakujem.


Inak z Viedne na Arlandu sa dá dostať aj cez Tokio. A tam tranzitné víza ani netreba...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Globik »

Pokud někdo máte v rodině / přátelích zdravotníka: Rozdávají 100 tisíc letenek zdravotníkům. Každý den má každá země určitý počet letenek, obnoví se vždy o půlnoci katarského času. Je potřeba uvést pracoviště, služební číslo a údaje o pasu. Před nástupem do letadla je potřeba ukázat firemní průkaz (badge,..). Zkoušel jsem to, po půlnoci je server přetížen a když jsem zkusil později, tak už bylo "vyprodáno". Člověk dostane číslo "voucheru", ten pak zadá do rezervace letenky (musí být zarezervováno někdy tuším do nějakého listopadu, outbound musí být nastoupený někdy do cca začátku prosince) a dostane zdarma RT flexi letenku pro dvě osoby. Platí jen na metal Qatar
https://www.qatarairways.com/en/offers/ ... edics.html

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od MarcosFT »

Globik píše:Pokud někdo máte v rodině / přátelích zdravotníka: Rozdávají 100 tisíc letenek zdravotníkům. Každý den má každá země určitý počet letenek, obnoví se vždy o půlnoci katarského času. Je potřeba uvést pracoviště, služební číslo a údaje o pasu. Před nástupem do letadla je potřeba ukázat firemní průkaz (badge,..). Zkoušel jsem to, po půlnoci je server přetížen a když jsem zkusil později, tak už bylo "vyprodáno". Člověk dostane číslo "voucheru", ten pak zadá do rezervace letenky (musí být zarezervováno někdy tuším do nějakého listopadu, outbound musí být nastoupený někdy do cca začátku prosince) a dostane zdarma RT flexi letenku pro dvě osoby. Platí jen na metal Qatar
https://www.qatarairways.com/en/offers/ ... edics.html


To je zajímavé, ale ne jako to, že z letenky ARN-DOH-HKG, což je 10 z 12ti měsíců v roce za pár kaček, můžeš udělat výlet do Sydney bez jakéhokoliv příplatku :) stačí aby jeden z letů byl postižen nějakých reschedulingem nebo úplně zrušen.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Globik »

MarcosFT píše:
Globik píše:Pokud někdo máte v rodině / přátelích zdravotníka: Rozdávají 100 tisíc letenek zdravotníkům. Každý den má každá země určitý počet letenek, obnoví se vždy o půlnoci katarského času. Je potřeba uvést pracoviště, služební číslo a údaje o pasu. Před nástupem do letadla je potřeba ukázat firemní průkaz (badge,..). Zkoušel jsem to, po půlnoci je server přetížen a když jsem zkusil později, tak už bylo "vyprodáno". Člověk dostane číslo "voucheru", ten pak zadá do rezervace letenky (musí být zarezervováno někdy tuším do nějakého listopadu, outbound musí být nastoupený někdy do cca začátku prosince) a dostane zdarma RT flexi letenku pro dvě osoby. Platí jen na metal Qatar
https://www.qatarairways.com/en/offers/ ... edics.html


To je zajímavé, ale ne jako to, že z letenky ARN-DOH-HKG, což je 10 z 12ti měsíců v roce za pár kaček, můžeš udělat výlet do Sydney bez jakéhokoliv příplatku :) stačí aby jeden z letů byl postižen nějakých reschedulingem nebo úplně zrušen.

A to Ti povolí stopover? Nebo za ten výlet považuješ pár hodin? :D

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od zbozivulekral »

Globik píše:Pokud někdo máte v rodině / přátelích zdravotníka: Rozdávají 100 tisíc letenek zdravotníkům. Každý den má každá země určitý počet letenek, obnoví se vždy o půlnoci katarského času. Je potřeba uvést pracoviště, služební číslo a údaje o pasu. Před nástupem do letadla je potřeba ukázat firemní průkaz (badge,..). Zkoušel jsem to, po půlnoci je server přetížen a když jsem zkusil později, tak už bylo "vyprodáno". Člověk dostane číslo "voucheru", ten pak zadá do rezervace letenky (musí být zarezervováno někdy tuším do nějakého listopadu, outbound musí být nastoupený někdy do cca začátku prosince) a dostane zdarma RT flexi letenku pro dvě osoby. Platí jen na metal Qatar
https://www.qatarairways.com/en/offers/ ... edics.html


Já zkoušel dva večery po sobě, server okamžitě dole, včera to zkusila má drahá a zadařilo se. Tedy zatím jen potvrzení, že děkují za údaje, pokusí se je zpracovat během 48 hodin a pak pošlou mail co a jak dále.


Odpovědět