Qatar Airways

Odpovědět
Cartman
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 10. 08. 2017, 20:06
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Cartman »

Já minulý měsíc letěl dvě cesty (po 2 segmentech) a na jeden segment u obou cest mi promo na upgrade přišlo snad den předem, takže určitá šance asi je.


MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od MarcosFT »

Jen doplním VIE-DOH bývá za 493 EUR, velice podobně je na tom DOH-BKK a vice versa

sibirnaya
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 03. 08. 2014, 01:52
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od sibirnaya »

Jako upgrade 493? To by slo. Ja jsem ted nekolikrat upgradoval u Emirates a uz se mi moc nechce do economy.. :)

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od bepo »

Keď si spočítaš ceny upgrade na všetky úseky tak ťa to vyjde rovnako ako keby si si kúpil business hneď,dostaneš menej míli a QP a teraz pri upgrade nemáš nárok na lounge podľa triedy ale podĺa statusu- takže do Al Mourjanu príp Al Safwy sa nedostaneš

sibirnaya
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 03. 08. 2014, 01:52
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od sibirnaya »

ja nemam vic useku, zustavame v Doha, polovicka si chce zashoppovat :) salonek bych ozelel, nicmene zatim zadnej mail neprisel, zeptam se holt ve Vidni na letisti..


miro776
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 26. 09. 2015, 23:03
Oblíbené typy letadel: A350, A340, A330, E195
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG,BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od miro776 »

bepo píše:Keď si spočítaš ceny upgrade na všetky úseky tak ťa to vyjde rovnako ako keby si si kúpil business hneď,dostaneš menej míli a QP a teraz pri upgrade nemáš nárok na lounge podľa triedy ale podĺa statusu- takže do Al Mourjanu príp Al Safwy sa nedostaneš

u toho upgrade a vstupu do lounge v DOHA sa podla mna rozlisuje ,ci ten upgrade je zaplateny za penize alebo je za mile (award upgrade)
Ak je to award upgrade z Y do C za mile ,tak uz dana osoba nema narok na vstup do Al Mourjan ale ina na lounge podla statusu, ALE ked si clovek zaplati (cenovo nevyhodny) upgrade za penize,tak na vstup do Al Mourjan ma narok, alebo sa mylim?

sibirnaya
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 03. 08. 2014, 01:52
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od sibirnaya »

no, u emirates, kdyz byl zaplaceny upgrade za penize, tak nas do salonku nepustili..

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od bepo »

miro776 píše:u toho upgrade a vstupu do lounge v DOHA sa podla mna rozlisuje ,ci ten upgrade je zaplateny za penize alebo je za mile (award upgrade)
Ak je to award upgrade z Y do C za mile ,tak uz dana osoba nema narok na vstup do Al Mourjan ale ina na lounge podla statusu, ALE ked si clovek zaplati (cenovo nevyhodny) upgrade za penize,tak na vstup do Al Mourjan ma narok, alebo sa mylim?

Osobnú skúsenosť s upgradeom za cash nemám ale podľa tohto https://www.qatarairways.com/en/offers/ ... -faqs.html je jedno či upgrade je award alebo cash, nárok na lounge nie je ani pri jednom

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od dejavu »

Nedávno jsem letěl s Emirates do DPS a nabídka upgradu přišla na všechny úseky mailem dva dny před každou cestou. Ale výhodný mi to nepřišlo, úseky do/z Prahy byly za cca 12 500, ty asijské za 10 500, celkem tedy 46k + cena letenky. Takže to jsem si mohl byznys koupit rovnou a to s někým, kde by byl jeden opravdu dlouhý let z Evropy.
Loni nabízelo KLM upgrade na AMS-PEK za 330 euro a to už bylo zajímavější.

sibirnaya
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 03. 08. 2014, 01:52
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od sibirnaya »

Ja letel na vanoce s Emirates VIE-DXB-MLE a segment do DXB byl asi za 13t, MLE-DXB potom 7t a DXB-VIE 13t. Letelo nas sest a vseho sme vyuzili :) Ted v breznu sme leteli do Dubaje a upgrade byl tusim 490€, primo na letisti, zpatky uz to neslo, to byla ale 777ka... Jinak economy VIE-MLE byla asi za 1200€ a business 4500€...

sibirnaya
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 03. 08. 2014, 01:52
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od sibirnaya »

Tak uz otevreli online check-in a upgrade je za 464€. Jak dojedu do kanclu k pc, tak to bouchnu.

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od kowal »

Koukám, že ty ceny za upgrade jsou docela masakr. Když vezmu, za kolik jsem kupoval letenky rovnou v C, tak kdybych kupoval Y a upgrade, tak jsem v tom tak za dvojnásobek.
PRG - DOH - PVG bylo za 26.000 a PRG - DOH - DPS za 33.400, s jistotou třídy, vstupy do salónků a tak. Ale evidentně si to svojí cílovou skupinu najde.

sibirnaya
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 03. 08. 2014, 01:52
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od sibirnaya »

VIE-DOH-VIE je Y za 800€ a C za 3200€..

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od hafi »

Btw. zajímavá zkušenost s check-inem Qatar v KTM. Nevím, jestli to byla chyba nebo vlastnost, a pokud vlastnost, tak jaké byly podmínky.
Nicméně měli jsme letenku KTM-DOH-LHR (s 12h layoverem v DOH, tedy jsme tam měli hotel zdarma, ale to není důležitý) a druhou nezávislou rezervaci s BA LHR-PRG s odletem z LHR 3 hodiny po příletu z DOH. Šlo to koupit i dohromady, ale cena byla neúměrně vyšší, tak jsme byli rozhodnuti to risknout s tím, že budem muset 2x přes pasovku a na check-in odbavit bagáž.

V KTM se mě na checkinu ptal, kam chci zavazadla - myšleno asi, jestli je potřebuji na těch 12h v DOH. Tak jsem zkusil říct, že ve skutečnosti do Prahy a že tam máme ten další let s BA, který jsou s nimi navíc v alianci. Tak se zeptal na číslo letu, chvíli hledal a pak nám dal boarding passy na všechny 3 lety a zavazadla poslal až do PRG, což nám dost udělalo radost, protože vzhledem k přesunu z T4 na T3 by nás i malé zpoždění docela dost znervóznilo, bez vyzvednutí/odbavení zavazadel do vycházelo mnohem lépe.

Docela by mě zajimalo, jestli kontroloval, že máme u BA tarif s odbaveným zavazadlem, jestli by vadilo, kdybychom měli zavazadla v rámci vahového limitu Qataru, ale nad limitem BA, a co by se dělo, kdyby nám to na LHR uletělo.

vit.spinka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 63
Registrován: 04. 07. 2010, 12:30
Bydliště: Tauranga
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od vit.spinka »

Mně se povedlo něco malinko jiného - měli jsme TRG-AKL-DOH-PRG (4 pax). Na jedné letence, ale TRG-AKL je AirNZ, což je i jiná aliance (ale AirNZ umí prodat domestic leg k mezinárodní letence i mimo Star Alliance). V TRG nás přinutili přebalit carry-ons a výsledkem bylo 13kg nadváhy v checked-in zavazadlech. Zaplatit v TRG nic nechtěli, pochybuju, že by to vůbec uměli zprocesovat, je to malé domestic letiště.
Boarding pasy jsme dostali jen do AKL. Tam jsme vystáli frontu na check-inu Qatar Airways a pak check-in agentka asi půl hodiny zadávala do systému, že těch našich 9 zavazadel se má přeložit na ten správný let. Jasně viděla, že je to 9 zavazadel a 133 kg, ale o nadváze se ani nezmínila. Jen se ptala, jestli nám v TRG zkontrolovali váhu carry-ons.

A jako bonus - v TRG mi moji letenku přepsali na FP AirNZ (Koru, takže i salonek mohl být, ale nebyla nálada a čas) a míle/body u Qatar jsem dostal až po reklamaci po příletu. U Qataru žádný status nemám, takže kvůli tomu na mě hodní nebyli.

Prostě v tom mají bordel:-)


Odpovědět