Qatar Airways

Odpovědět
Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Airbus380 »

MS743 píše:Pro me osobne, Qatar a Etihad vyhravaji nad Emirates ... a proc? jednoduse nemusim letat pres Dubai coz je vetsinou utrpeni....


Přesně tak! V DXB jsem přestupoval dvakrát a už nikdy více! I když je fakt, že asi ještě někdy více... :D Protože do Austrálie a NZ jsou EK bezkonkurenčně nejvýhodnější - jak cenou, tak kvalitou spojení. A i do ostatní Asie mi z PRG téměř vždy hodily nejlevněší cenu...

Každopdáně si myslí, že QR počkají až jak dopadnou Emirates s nasazením 773 do PRG... Jinak mě dost zaráží, že QR lítají do Austrálie jen do MEL...Snad se s otevřením NDIA dočkáme i SYD nebo BNE, popř. AKL...


tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od tygrlive »

Airbus380 píše:
MS743 píše:Pro me osobne, Qatar a Etihad vyhravaji nad Emirates ... a proc? jednoduse nemusim letat pres Dubai coz je vetsinou utrpeni....


Přesně tak! V DXB jsem přestupoval dvakrát a už nikdy více! I když je fakt, že asi ještě někdy více... :D Protože do Austrálie a NZ jsou EK bezkonkurenčně nejvýhodnější - jak cenou, tak kvalitou spojení. A i do ostatní Asie mi z PRG téměř vždy hodily nejlevněší cenu...

Každopdáně si myslí, že QR počkají až jak dopadnou Emirates s nasazením 773 do PRG... Jinak mě dost zaráží, že QR lítají do Austrálie jen do MEL...Snad se s otevřením NDIA dočkáme i SYD nebo BNE, popř. AKL...


hajit letiste DXB nebudu, muzes vsak rozvest, vcem je horsi nez DOH?

ja byl v DXB asi 10x, radosti metr do vzduchu neskacu, ale prislo mi to v poho... skoro vzdy (krome letu do PRG) nastup pres rukav, specialni cela oddelena sekce pro check-in pro C class, plno taxiku, cisto, teple jidlo v salonku, dostatek toalet, dobre znaceni, dostatek kavaren i obchodu.. snad jen lidi by mohlo byt mene, ale pokud se nepletu, tak i v dubaji se stavi nove mega letiste...

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Airbus380 »

tygrlive píše:hajit letiste DXB nebudu, muzes vsak rozvest, vcem je horsi nez DOH?

ja byl v DXB asi 10x, radosti metr do vzduchu neskacu, ale prislo mi to v poho... skoro vzdy (krome letu do PRG) nastup pres rukav, specialni cela oddelena sekce pro check-in pro C class, plno taxiku, cisto, teple jidlo v salonku, dostatek toalet, dobre znaceni, dostatek kavaren i obchodu.. snad jen lidi by mohlo byt mene, ale pokud se nepletu, tak i v dubaji se stavi nove mega letiste...


Já přece vůbec neřekl, že je horší než DOH :?: Já v DOH nikdy nebyl. Jen jsem řekl, že přes DXB nepoletím, to budu radši dvakrát přestupovat.

Na DXB mě právě vadí to neuvěřitelné množství lidí, které je umocněno divně řešeným terminálem (jedna hlavní úzká dlouhá chodba a dvě vedlejší postranní), s tím související nemožnost si nikde sednout, nedýchatelný vzduch, arogantní personál... A dostatek toalet? Tak to jsme asi každý byli na jiným DXB teda...

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od tygrlive »

Airbus380 píše:
tygrlive píše:hajit letiste DXB nebudu, muzes vsak rozvest, vcem je horsi nez DOH?

ja byl v DXB asi 10x, radosti metr do vzduchu neskacu, ale prislo mi to v poho... skoro vzdy (krome letu do PRG) nastup pres rukav, specialni cela oddelena sekce pro check-in pro C class, plno taxiku, cisto, teple jidlo v salonku, dostatek toalet, dobre znaceni, dostatek kavaren i obchodu.. snad jen lidi by mohlo byt mene, ale pokud se nepletu, tak i v dubaji se stavi nove mega letiste...


Já přece vůbec neřekl, že je horší než DOH :?: Já v DOH nikdy nebyl. Jen jsem řekl, že přes DXB nepoletím, to budu radši dvakrát přestupovat.

Na DXB mě právě vadí to neuvěřitelné množství lidí, které je umocněno divně řešeným terminálem (jedna hlavní úzká dlouhá chodba a dvě vedlejší postranní), s tím související nemožnost si nikde sednout, nedýchatelný vzduch, arogantní personál... A dostatek toalet? Tak to jsme asi každý byli na jiným DXB teda...


ja byl v DXB jak v T1, tak T3 a nedostatkem toalet jsem netrpel :)

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od MS743 »

DXB neni tak strasne ale asi zaelzi kdy tam clovek leti... Ja EK jeste nikdy neletel do PRG ale jinak letam casto do Evropy a severni ameriky z Asie a byvam tam vetsinou v rush hour.. pro me je to hodne....

Je cisto, services vsude a vssechno funguje ale jen velikosti tohoto letiste je pro me :thumbdown: vcetne pocet lidi co tam pobyha...

Doha je vazna nuda ale ja preferuji letat do PRG pres stredni/mensi letiste .. Takze treba mnohem lepe letat pres Helsinki nez FRA ci podobne vetsi letiste...

me je uz 32 a potrebuji klid :wtf:


Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Orus-x »

Qatar nově denně Doha - Baku - Tbilisi
http://www.qatarairways.com/global/en/n ... May11.html

MadLi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 15. 02. 2009, 15:23
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od MadLi »

Ahojte,
v marci ma caka let BUD-DOH-BKK a BKK-DOH-VIE. Kedze uz dlhsie tu nieje ziadny prispevok o QR, letel s nimi v poslednom case niekto?
Viem ze poskytuju aj hotel pri dlhsich transferoch avsak co som presmejdil fora tak pre economy to je len za poplatok a asi by trebalo vybavovat aj viza?
Ked letime tam, prideme do Doha 23:20 avsak odlet do Bangkoku je az 8:30. Pozeral som ze je aj skorsi let o 02:30, existuje moznost ako poziadat o prebookovanie na tento skorsi let? Robi sa to az na letisku alebo sa da zavolat aj na infolinku aj teraz?

Dakujem za kazdu radu :)

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od alesesl »

MadLi píše:Ahojte,
v marci ma caka let BUD-DOH-BKK a BKK-DOH-VIE. Kedze uz dlhsie tu nieje ziadny prispevok o QR, letel s nimi v poslednom case niekto?
Viem ze poskytuju aj hotel pri dlhsich transferoch avsak co som presmejdil fora tak pre economy to je len za poplatok a asi by trebalo vybavovat aj viza?
Ked letime tam, prideme do Doha 23:20 avsak odlet do Bangkoku je az 8:30. Pozeral som ze je aj skorsi let o 02:30, existuje moznost ako poziadat o prebookovanie na tento skorsi let? Robi sa to az na letisku alebo sa da zavolat aj na infolinku aj teraz?

Dakujem za kazdu radu :)


Verim ze v dobu, kdy jsi si kupoval letenky do BKK tak v rezervacnim systemu to nabizlo let DOH-BKK ve 02:30. Tak proc jsi si to nekoupil aby jste tam nemusily cekat tak dlouho? Cena urcite byla drazssi. Tak tedka te urcite nikdo prebookovavat nebude na drivejsi let. Mozna to ani vas tarif nedovoluje a pokud ano, tak se tam bude doplacet rozdil v letence na drivejsi let. Takze Vam nezbyva nic nijeho nez si pockat tech 9 hodin.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2208
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od pavelpmi »

Jojo, s kratsim prestupem mivaji letenky drazsi.

MadLi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 15. 02. 2009, 15:23
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od MadLi »

Tak je jasne ze mi to ponukalo aj letenku aj s kratsim prestupom. Avsak kedze za tento itinerary som dal 349Eur s tym ze som sa zmieril ze na ceste tam to "prezijem" s tou cakackou 8h ale naspat mam prestup len 2h co je ok. Kratsia varianta stala 440Eur co mi pri 4 letenkach prislo "vela" aj ked samozrejme aj tato cena je luxusna :D
Pytam sa nato preto lebo mam skusenosti od znamich, ze ked prisli na letisko skor, islo o let VIE-FRA-YYC tak slecna na prepazke ich dala s kludom na skorsi let VIE-FRA ze ked uz prisli skor tak nech nemusia cakat na letisku vo VIE.

maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od maf »

MadLi píše:Pytam sa nato preto lebo mam skusenosti od znamich, ze ked prisli na letisko skor, islo o let VIE-FRA-YYC tak slecna na prepazke ich dala s kludom na skorsi let VIE-FRA ze ked uz prisli skor tak nech nemusia cakat na letisku vo VIE.


No, ale to moze platit, len ak tie volne miesta maju. Ak bude let vypredany,...

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od alesesl »

MadLi píše:Tak je jasne ze mi to ponukalo aj letenku aj s kratsim prestupom. Avsak kedze za tento itinerary som dal 349Eur s tym ze som sa zmieril ze na ceste tam to "prezijem" s tou cakackou 8h ale naspat mam prestup len 2h co je ok. Kratsia varianta stala 440Eur co mi pri 4 letenkach prislo "vela" aj ked samozrejme aj tato cena je luxusna :D
Pytam sa nato preto lebo mam skusenosti od znamich, ze ked prisli na letisko skor, islo o let VIE-FRA-YYC tak slecna na prepazke ich dala s kludom na skorsi let VIE-FRA ze ked uz prisli skor tak nech nemusia cakat na letisku vo VIE.


Jo, ale VIE-FRA ma cca 15 letu denne. Na letu DOH-BKK to urcite nepujde. Nechci Vas zklamat, ale i kdyby byla volna mista v te same bookovaci tride ve ktere jste si zakoupily letenky, tak stejne by jste platily poplatek za zmenu letenky.

MadLi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 15. 02. 2009, 15:23
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od MadLi »

No jo, dakujem vsetkym za info, aj ked nie prilis pozitivne. Dufam ze to servis na palube vylepsi :D

Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od Lanbub »


kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Qatar Airways

Příspěvek od kuba.biker »



Není to trochu přitažené za vlasy? Kapitán s pivem laškující na galley se stevardkami? :roll: :wink:


Odpovědět