Finnair

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Finnair

Příspěvek od prodejce »

Bohužel nevím, letenku na JFK s Finnairem jsem prodal naposled před deseti lety a to byl hotel v ceně. Jak to je dnes - netuším.. :?


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Finnair

Příspěvek od prodejce »

01.11.2014 nebude na evropských letech v ekonomické třídě nabízen studený snack. Za poplatek EUR 10 bude si možné předem na webu nebo na palubě vybrat ze širokého výběru jídel Evropy a Asie. Káva, čaj a borůvkový džus zůstávají zdarma.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Finnair

Příspěvek od Petr31 »

prodejce píše:01.11.2014 nebude na evropských letech v ekonomické třídě nabízen studený snack. Za poplatek EUR 10 bude si možné předem na webu nebo na palubě vybrat ze širokého výběru jídel Evropy a Asie. Káva, čaj a borůvkový džus zůstávají zdarma.


..čiže další doposud slušná ajrolinka jde cestou, o které mnozí zjistili, že opravdu, ale opravdu nikam nevede:-). Odkud ty managery berou? Od nás, nebo mají experty ze zkrachovalé NOKIE???

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Finnair

Příspěvek od dydzej »

Petr31 píše: ..čiže další doposud slušná ajrolinka jde cestou, o které mnozí zjistili, že opravdu, ale opravdu nikam nevede:-). Odkud ty managery berou? Od nás, nebo mají experty ze zkrachovalé NOKIE???

Po Iberii dalsi Oneworld evropske hladoletove aerolinie. I kdyz ta prvne jmenovana spolecnost to dovedla do jeste vetsi dokonalosti :-)
Na kolik ten mustard honey sandwich muze vyjit, ze by je to tak financne zruinovalo? Prece snad nemaji nastavene tak priserne ceny za catering jak sveho casu CSA... :roll:

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Finnair

Příspěvek od pepa007 »

Jak už zmiňoval pavelpmi, Finnair dostal ve středu svou první A350 a od pátku už lítá v komerčním provozu po evropě. Od listopadu dálkovky do Ázie.

Co jsem zjišťoval, tak ještě do konce roku mají být dodány další 3 kusy, a počátkem příštího roku dalších 5 kusů. Taky ještě do konce letošního roku má A350 začít lítat linku Helsinki-JFK.

Videjko z delivery do Helsinek https://www.youtube.com/watch?v=lpiq1v0SfiY


Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: Finnair

Příspěvek od Filisipi »

Nevíte někdo, proč v tomhle roce létají Finnair čtvrteční lety HEL-LHR-HEL (AY831/2) s A340kou? Resp proč zrovna čtvrtky, kdyby to bylo kvůli kapacitě?
Díky

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Finnair

Příspěvek od pepa007 »

Filisipi píše:Nevíte někdo, proč v tomhle roce létají Finnair čtvrteční lety HEL-LHR-HEL (AY831/2) s A340kou? Resp proč zrovna čtvrtky, kdyby to bylo kvůli kapacitě?
Díky


Tady píšou že je to kvůli cargu http://www.aircargonews.net/news/single ... links.html

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: Finnair

Příspěvek od Filisipi »

pepa007 píše:
Filisipi píše:Nevíte někdo, proč v tomhle roce létají Finnair čtvrteční lety HEL-LHR-HEL (AY831/2) s A340kou? Resp proč zrovna čtvrtky, kdyby to bylo kvůli kapacitě?
Díky


Tady píšou že je to kvůli cargu http://www.aircargonews.net/news/single ... links.html



Tak jo, díky (vidím, že je to i častěji, to jsem nějak nekotroloval). Nicméně jsem, ještě předtím než jsi mi odpověděl, napsal na jejich FB a přišla mi odpoveď "The A340 aircraft is quite usual on HEL - LHR route. But unfortunately I'm not able to see any specific information why it is used". Rozhodně bych si teda dovolil nesouhlasit :D Moc běžné letadlo se mi to na tuhle trasu nezdá

stepi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 47
Registrován: 15. 01. 2015, 15:06
Oblíbené typy letadel: A350, 787, 777
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPR / PRG
Stav: Offline

Re: Finnair

Příspěvek od stepi »

Mam u BA+AY koupeno toto:
15/12 PRG-LHR (BA853, A320)
15/12 LHR-EWR (BA185, B772)
23/12 JFK-HEL (AY6, A343)
24/12 HEL-PRG (AY715, E190)

Po ceste zpatky mam v HEL na prestup presne 50 minut. Od doby, co AY lita HEL-JFK-HEL pronajatym A343 od HiFly, prilita JFK-HEL kazdej den o 1-2hod pozde (https://www.flightradar24.com/flight/ay6). Kdyz nestihnu prestup, jaka je sance ze me poslou do PRG jeste ten den pres odpoledni LH nebo KL? Pripadne ma smysl to s nima zkusit resit jeste predem a letet zpatky z NYC jinak? Radeji bych se vyhnul tomu, ze stedrej vecer stravim v HEL :D

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Finnair

Příspěvek od jencik »

Je to ešte dosť ďaleko v budúcnosti, počkal by som. Určite to prípadne budú riešiť s Tebou na letisku, letí ešte Air Baltic okrem LH a KL, tak by sa miesto mohlo nájsť.

Beafiter
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 14. 01. 2015, 20:32
Stav: Offline

Re: Finnair

Příspěvek od Beafiter »

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s jejich ekonomy class?
Vzhledem k mé výšce 196 cm nemám komfort skoro nikde, ale jen abych věděl, na co se připravit
Co jejich IFE a servis? Dá se to nějak porovnat s LH?

Jde mi hlavně o long-haul do Japonska.

Díky

Brut
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 197
Registrován: 03. 06. 2011, 20:30
Pohlaví: muž
Bydliště: u BHX
Stav: Offline

Re: Finnair

Příspěvek od Brut »

Pokud s A350, tak komfort porovnatelý s jakoukoli společností, pokud s A330, tak spíše průměr. Mám 185cm/90kg a vejdu se v pohodě do obou. IFE jec celkem nic moc, v A330 OK, v A350 horší (krom mapy). Servis je klasika 2 teplá jídla, mezitím nic. Alkohol jen k hlavnímu jídlu, jinak za peníze. Nebál bych se toho.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Finnair

Příspěvek od Globik »

Má Finnair na LKPR svůj vlastní check-in/bag drop off nebo společný s např.BA? Jde mi o to, kdy mám očekávat otevření, zda ve standardní dobu nebo zda je kontinuálně otevřen od časného rána.
Díky

jay80
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 128
Registrován: 04. 07. 2011, 19:10
Stav: Offline

Re: Finnair

Příspěvek od jay80 »

Globik píše:Má Finnair na LKPR svůj vlastní check-in/bag drop off nebo společný s např.BA? Jde mi o to, kdy mám očekávat otevření, zda ve standardní dobu nebo zda je kontinuálně otevřen od časného rána.
Díky


Má vlastní (T2 - 20x - od vchodu úplně vpravo a vzadu), BA je na T1. Otevírají přesně (dá se říci že na minutu, rozhodně ne dříve) dvě hodiny před odletem.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Finnair

Příspěvek od Globik »

jay80 píše:
Globik píše:Má Finnair na LKPR svůj vlastní check-in/bag drop off nebo společný s např.BA? Jde mi o to, kdy mám očekávat otevření, zda ve standardní dobu nebo zda je kontinuálně otevřen od časného rána.
Díky


Má vlastní (T2 - 20x - od vchodu úplně vpravo a vzadu), BA je na T1. Otevírají přesně (dá se říci že na minutu, rozhodně ne dříve) dvě hodiny před odletem.

No jo, zapomněl jsem na rozdělení Schengen neschengen. No ty 2 hodiny mě teda nepotěšily. Každopádně díky za info.


Odpovědět