Finnair

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Finnair

Příspěvek od gr09 »

firefly píše:http://www.novinky.cz/koktejl/257427-letusky-predvedly-cestujicim-na-palube-letadla-bollywoodsky-tanec.html

Jestli v tom letadle leteli indove - to zas musely bejt ulepeny deky...


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Finnair

Příspěvek od whiskey »

gr09 píše:Jestli v tom letadle leteli indove - to zas musely bejt ulepeny deky...

:lol: :thumbup:

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Finnair

Příspěvek od nartym »

firefly píše:http://www.novinky.cz/koktejl/257427-letusky-predvedly-cestujicim-na-palube-letadla-bollywoodsky-tanec.html


Dost dobry :)

Hop
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 35
Registrován: 17. 11. 2011, 21:48
Stav: Offline

Re: Finnair

Příspěvek od Hop »

Dobrý den,

má někdo zkušenosti s long-hauly Finnairu z poslední doby? Např. HEL-SIN/HKG? Zatím co jsem našel, tak jsou sice 4stars airlines, ale názory lidí na fórech to úplně nepotvrzují - personál nic moc a snad že za extra pití se platí zvlášť, dojem z letadla dost studený, IFE prý spíše nic než moc... - připomínám, že se pořád bavím o long-haulech, po Evropě jsou na tom prý o dost lépe.

Předem moc díky za postřehy,
Hop

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Finnair

Příspěvek od romul »

Hop píše:Dobrý den,

má někdo zkušenosti s long-hauly Finnairu z poslední doby? Např. HEL-SIN/HKG? Zatím co jsem našel, tak jsou sice 4stars airlines, ale názory lidí na fórech to úplně nepotvrzují - personál nic moc a snad že za extra pití se platí zvlášť, dojem z letadla dost studený, IFE prý spíše nic než moc... - připomínám, že se pořád bavím o long-haulech, po Evropě jsou na tom prý o dost lépe.

Předem moc díky za postřehy,
Hop


Z poslední doby zkušenost sice nemám (A330 2 roky zpět), ale Finnair byl vždy velmi spolehlivý dopravce, což je přesně to co od dopravce očekávám, tedy nikoliv umělecký, kulinářský nebo rajcovní zážitek. Z evropských dopravců určitě nadprůměrná kvalita. Stále platí, že asijské aerolinky jsou obvykle mnohem lepší a americké mnohem horší. Na webu píšou:

As an Economy Class passenger, you’ll receive a generous and tasty hot meal, comprising a salad, main course, cheese and dessert. We also serve an appetizing hot snack before landing on almost all our intercontinental flights. You can also purchase delicious in-flight snacks at any time.

We offer a large selection of beverages in Economy Class on all flights to China, Japan, South Korea, India and Singapore. Soft drinks, juices, water, beer, and white and red wine are all served free of charge – other alcoholic beverages are available for purchase.

All our meals on flights to New York, Toronto and Bangkok include free-of-charge non-alcoholic drinks, beer, and white and red wine. Alcoholic beverages are available for purchase at all other times.


Hop
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 35
Registrován: 17. 11. 2011, 21:48
Stav: Offline

Re: Finnair

Příspěvek od Hop »

To: romul
Díky za info, podle mě to taky bude to lepší co lze v Evropě najít.

Ještě počkám, jestli přeci jen někdo nebude mít čerstvější zkušenost. Mám to pro rodiče, nejraději bych SQ nebo TK - cenově to vychází skoro stejně, jenže ty jsou na dané dny plní :-( Vloni letěli s LH a mysleli si, že jsem jim to dal za trest :-D

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Finnair

Příspěvek od romul »

Hop píše:To: romul
Díky za info, podle mě to taky bude to lepší co lze v Evropě najít.

Ještě počkám, jestli přeci jen někdo nebude mít čerstvější zkušenost. Mám to pro rodiče, nejraději bych SQ nebo TK - cenově to vychází skoro stejně, jenže ty jsou na dané dny plní :-( Vloni letěli s LH a mysleli si, že jsem jim to dal za trest :-D


Finnair má ještě výhodu v kratší délce letu z HEL do Asie, díky koridoru přes Rusko. U TK je dobré si připlatit za Comfort Class, pokud jde o pohodlí a servis, ale i v economy jsou dobří. SQ je super ve všech ohledech. Někdo chce prospat dlouhou cestu v kuse, někdo zase chce přerušit cestu uprostřed a protáhnout klouby (volí Emirates). Každopádně Finnair je dobré řešení, v economy příjemnější než LH...

Hop
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 35
Registrován: 17. 11. 2011, 21:48
Stav: Offline

Re: Finnair

Příspěvek od Hop »

To: romul

Jj, CC u TK je super! Osobně lítám často SIN a HKG s TK nebo SQ, občas CX, to jsou jasné volby, jednou LH (stačilo :-D) AF...

Bohužel TK a SQ jsou plní, jak jsem psal, a nemám moc nervy čekat na poslední chvíli jestli se něco uvolní... a ten Finnair vypadá zajímavě... Asi jim to zabukuju, přinejhorším mě po výstupu na Changi umlátí kuframa :-D :-D

Každopádně díky ;-)

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Finnair

Příspěvek od nartym »

Minuly rok jsem letel dvakrat HEL - BKK a zpet (3x A343, 1x A333) a podle me jsou lepsi nez LH, BA a AF, posadka vzdy mila, IFE prumer, jidlo prumer, rozhodne patri k top v Evrope a terminal v HEL odkud litaj long-hauly je hezkej a prijemnej, mam u nich i FFP a vetsina cestujicich byla ze severskych kultivovanych zemi.

Hop
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 35
Registrován: 17. 11. 2011, 21:48
Stav: Offline

Re: Finnair

Příspěvek od Hop »

nartym píše:Minuly rok jsem letel dvakrat HEL - BKK a zpet (3x A343, 1x A333) a podle me jsou lepsi nez LH, BA a AF, posadka vzdy mila, IFE prumer, jidlo prumer, rozhodne patri k top v Evrope a terminal v HEL odkud litaj long-hauly je hezkej a prijemnej, mam u nich i FFP a vetsina cestujicich byla ze severskych kultivovanych zemi.


Super, tohle jsem chtěl slyšet ;-) Díky!

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Finnair

Příspěvek od cocik »

Kluci, co mate proti LH? Vzdyt je to takova sympaticka spolecnost :D

Hop
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 35
Registrován: 17. 11. 2011, 21:48
Stav: Offline

Re: Finnair

Příspěvek od Hop »

cocik píše:Kluci, co mate proti LH? Vzdyt je to takova sympaticka spolecnost :D


:lol: Zrovna od Tebe, zvyklého na asijské služby, ta poznámka sedí :lol:

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Finnair

Příspěvek od Pan Am »

romul píše:
Hop píše:Finnair má ještě výhodu v kratší délce letu z HEL do Asie, díky koridoru přes Rusko.


Tomu moc nerozumím, spousta evropských společností létá na Dálný východ přes Rusko.

Hop
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 35
Registrován: 17. 11. 2011, 21:48
Stav: Offline

Re: Finnair

Příspěvek od Hop »

Pan Am píše:
romul píše:
Hop píše:Finnair má ještě výhodu v kratší délce letu z HEL do Asie, díky koridoru přes Rusko.


Tomu moc nerozumím, spousta evropských společností létá na Dálný východ přes Rusko.



Se to divně zkopírovalo, to s těmi koridory jsem nepsal já, ale romul :wink:

No nevím, jestli konkrétně SIN (který jsem zmiňoval výše) létá některá evropská aerolinka (mimo těch ze severu) přes Rusko... To se týká spíše destinací severně od HKG...

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Finnair

Příspěvek od romul »

Pan Am píše:
romul píše:
Hop píše:Finnair má ještě výhodu v kratší délce letu z HEL do Asie, díky koridoru přes Rusko.


Tomu moc nerozumím, spousta evropských společností létá na Dálný východ přes Rusko.


FRA - NRT 11:15hod.
MUC - NRT 11:25hod.
CDG - NRT 11:50hod.
LHR - NRT 11:45hod.
HEL = NRT 09:40hod.

Severní cesta je kratší, směrem na západ i na východ. Ne do každé asijské destinace se ta výhoda projeví. A samozřejmě u celkové délky cesty záleží také na délce letu z PRG do přestupního bodu a na délce přestupu. U konkrétního letu taky záleží na typu letadla, na síle větru apod. Nejkratší jsou lety přes severní pól, taky už se to zkouší:

http://www.airways.cz/clanek/2012-03-08 ... everni-pol


Odpovědět