Nejlepší/Nejhorší společnost

Odpovědět
Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Nejlepší/Nejhorší společnost

Příspěvek od Airbus380 »

Možná je tohle téma už ohrané, ale zajímaly by mě subjektivní názory na to, jaká společnost je nejlepší a jaká naopak nejhorší.

U mě je na konci pomyslného žebříčku jednoznačně AF. Arogantní palubní personál na všech letech, co jsem s nimi absolvoval. Příšerné služby v 330 do GIG, smradlavá a špinavá letadla. Hned na druhém místě je IB z prakticky stejných důvodů. Ani AZ nemusím kvůli neustálým zpožděním a neschopností zajistit rychlý přesun do hotelu v případě zpoždění přes noc.
Nemám rád ani LH a FR.

Naopak jednoznačně nejlepší je pro mě KL! KL! KL! Top.
Nic špatného mi neudělaly ani OK a QS.
Velmi kladně taky hodnotím brazilského regionálního doprave OceanAir (dnes Avianca Brasil). Na svoji velikost má dobré služby a když má poměrně často zpoždění, vždy se o mě postarali.


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nejlepší/Nejhorší společnost

Příspěvek od HighFlyer »

To bude absolutne individualni a subjektivni.

Moje nejhorsi zkusenosti jsou se vsema americkyma aerolinkama (Delta, Continental, United, USAir, Northwest, blahe pameti TWA). Mirne nad to vycnivaji American Airlines, ale mozna jsem jenom mel stesti. Pamatuju si na totalni sok pri mym prvnim letu s TWA pres Atlantik (TATL) v roce (tusim) 93. Predtim jsem absolvoval nekolik TATL letu se Swissairem a CSA, pri nichz jsem nabyl dojmu, ze takto vypada servis na vsech TATL linkach standardne u vsech spolecnosti. Po techto zkusenostech byl muj let VIE-FRA-JFK s TWA naprosta katastrofa. Pozdeji jsem na vnitrostatnich letech v USA zjistil, ze u mistnich aerolinek je takovy chovani personalu a uroven servisu bezna.

V Evrope mam dobry zkusenosti se Swiss (drive Swissair), Austrian, Lufthansa, British, TAP a vesmes i s CSA. Naopak spatny zkusenosti opakovane LOT a Alitalia. Nekde mezi je u me Air France, KLM a Brussels. A nejlepsi zkusenost v zivote byl Silverjet, dej mu panbuh (taky) lehke odpocinuti.

Z lowcostu nemam zatim ani jednu spatnou zkusenost s Ryanairem (doposud 16 segmentu) ani easyJetem (10 segmentu). Naprosto skvela zkusenost s FlyNiki. A velmi dobre zkusenosti se SkyEurope (31 segmentu) dokud nezacaly jejich velke problemy pocatkem roku 2009 (nasazovani 30 let starych letadel Bulgaria Air, ruseni letu, caste zmeny letoveho radu, konecna agonie...) Co se tyce Wizzairu, ten je pro me na horsi urovni nez Ryanair/easyJet a rozhodne horsi nez SkyEurope v letech 2004-2008. Letos poprve ozkousim Windjet na Sicilii, jsem zvedav (moje ocekavani jsou velmi nizka :))
Naposledy upravil(a) HighFlyer dne 01. 08. 2010, 14:44, celkem upraveno 1 x.

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Nejlepší/Nejhorší společnost

Příspěvek od cocik »

Je to subjektivni, ale pojdme do toho, za tech odhadem par stovek letu uz jsem neco malo zazil...

Nejlepsi spolecnost:
Tady je hodnoceni jasne - Singapore Airlines (ale priznam se, ze nemusim tolik setrit kazdou korunu na cene letenky, jinak bych asi hodne prskal). Na dalsich mistech potom Air New Zealand a Cathay.

Nejhorsi spolecnost:
Tady opravdu tezko rict, protoze se do sebe michaji lowcosty a sitovi dopravci - nejhorsi boarding, servis, spolucestujici atd. jsem zazil na palube Easyjetu a to me odradilo od litani s LCC pokud vylozene nemusim. Na regionalnich tratich v Evrope a USA jsou spatne prakticky vsechny velke spolecnosti. Nejhorsi long-hauly jsem zazil s Air China, v tesnem zavesu je Lufthansa.

A kdyz uz jsem se rozepsal, tak dodelame podle vzoru Skytraxu i zbytek...

Nejlepsi letiste:
Co se rychlosti, efektivity, cistoty i sluzeb tyce, vyhrava HKG. Na dalsim miste se umistil ICN a na SIN zbylo bohuzel az treti misto (pokud by meli na SIN vsude zasuvky a dobijeci stanice, bylo by jasne prvni misto).

Nejhorsi letiste:
Pokud nepocitam regionalni hruzy, tak nejhorsi vetsi letiste je bezesporu SVO. Druhe misto si zaslouzi peklo zvane CDG. Treti misto bude mozna pro spoustu lidi prekvapenim, ale co se kvality a rychlosti sluzeb na odletu tyce, nemuzu jinak - nalepka hanby putuje do Colorada na jinak krasne letiste DEN.

Nejlepsi cabin crew:
Tady je stejne hodnoceni jako v pripade aerolinek. Na holky ze Singapore Airlines proste nedam dopustit. Na druhem miste stale usmevavi a pohodovi Air New Zealand a treti misto si zaslouzi holky od Cathay. Coby perlicku uvadim, ze s CC na prvnim a tretim miste mluvim zasadne mandarinsky, ze cehoz maji pokazde celkem lergaci :D

Nejhorsi cabin crew:
Nechce se mi hodnotit shorthaul, protoze tam bych (opet) musel v Evrope i USA napsat vsechny velke spolecnosti, takze se radsi podivame na dalkove trasy. Tady jednoznacne vitezi neochotne duchodkyne-odborarky z Northwest Airlines (mozna se situace po fuzi s Deltou zlepsila, ale nechce se mi tomu verit). Na druhem miste pak personal Air France s jejich pristupem "zalezu-nevylezu". Treti misto putuje do Nemecka ke studenym cumakum Lufthansy.

Nejlepsi economy class:
Jednoznacne Air New Zealand. Tenke sedacky se spoustou mista pro nohy, velmi dobry IFE, fajn servis.

Nejhorsi economy class:
Stat se na dvanact hodin sardinkou u Air China s nic moc jidlem a IFE v podobe stare televize s nejakym cinskym programem opravdu neni zadny prijemny zazitek. Dal jsem si to trikrat a uz nikdy vice.

Nejlepsi business class:
Na kostelnich lavicich Singapore Airlines se sice blbe sedi, ale jinak vyhravaji na cele care. Letos bohuzel letajici hotel 340-500 nestihnu, ale pristi rok uz opravdu musim!

Nejhorsi business class:
Soudruhum z Jizni Koreje, presneji receno Korean Air, by mel nekdo vysvetlit, ze letat dalkove trasy s necim, co pripomina spis regionalni business class, je napad vhodny maximalne tak pro retro navrat do devadesatych let.

Komentare po regionech - Evropa
Priznam se bez muceni, ze velke evropske dopravce nemam rad. Mnohem radsi letam se spolecnostmi typu Luxair, Air Dolomiti a donedavna i CSA - jejich servis ma preci jenom trochu stavu a nepripomina cestovani autobusem. Pokud vylozene nemusim, tak nevyuzivam sluzeb LCC dopravcu, protoze opravdu nejsem zvedavy na zachazeni jak s kusem dobytka a pretahovani se o mista s opilymi fotbalovymi fanousky.

Komentare po regionech - USA
Zde plati v podstate to same, co v Evrope, s jednim podstatnym rozdilem. Mezi spolecnosti, ktere maji porad smrnc a stavu (napr. Alaska Airlines) musim zaradit i Southwest, ktery - ac lowcost - nabizi konzistentni sluzby, prijemne CC a naprosto prehledny system nastupu do letadla bez tlacenic. Naopak dusledne se snazim vyhybat spojum US Airways a American Airlines.

Komentare po regionech - Asie a Oceanie
Predem musim rict, ze se pohybuju hlavne v regionu vychodni a jihovychodni Asie, takze jsem usetreny jak neprijemnych zazitku s Air India, tak celkem pohodovych arabskych aerolinek. Naprosta vetsina necinskych spolecnosti je celkem v pohode - pokud nemuzu letet s prvni trojkou (SQ, NZ, CX), nemam problem ani s Dragonairem nebo Silkairem. Naopak rad nemam regionalni lety s China Eastern (jidlo jak od Babici) a Qantasem (pripadam si jak v autobusu v Evrope).

Co rici zaverem? Snad jen to, ze jestli to cte dider, tak ho pozdravuju a preju hodne stesti :D

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Nejlepší/Nejhorší společnost

Příspěvek od MK »

tak pridam moje zkusenosti (vse pouze z economy class):

nejlepsi klasicke spolecnosti: Asiana, Sinagpore Airlines, Thai Airways
nejlepsi lowcosty: SkyEurope (ze zacatku), easyJet
nejhorsi klasicke spolecnosti: Iberia, Alitalia
nehorsi lowcosty: Wizz (kvuli neustalym zmenam LR a pristupu k zakaznikum)
nejlepsi letiste: ICN,HKG,SIN, z tech evropskych mam rad AMS a MUC
nejhorsi letiste: SVO,CDG,LAX,...

yangzhening
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 67
Registrován: 04. 11. 2010, 06:56
Oblíbené typy letadel: TU-154M, TU-204
Pohlaví: muž
Bydliště: Jiamusi 佳木斯
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nejlepší/Nejhorší společnost

Příspěvek od yangzhening »

Jelikož jsem bědný student, a mám omezené zkušenosti (anžto hlavním měřítkem je bohužel vždy cena), mí pets jsou tito:

Nejlepší klasická společnost: Korean Air
Nejhorejhorší letiší klasická společnost: China Southern
Nejlepší lowcost: Pegasus airlines
Nejhorší lowcost: Ryanair (s tím jsem nikdy neletěl, ale stejně je nejhorší)
Nejlepší letiště: tady váhám mezi ICN a T3 v PEK...jako celek asi ICN (Praha je srdeční záležitost, nemůžu objektivně posoudit)
Nejhorší letiště: SVO, LED...prostě děs
Nejlepší lowcost letiště: SAW
Nejhorší lowcost letiště: HHN


PDan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 603
Registrován: 27. 08. 2009, 22:59
Stav: Offline

Re: Nejlepší/Nejhorší společnost

Příspěvek od PDan »

yangzhening píše:Nejhorší lowcost: Ryanair (s tím jsem nikdy neletěl, ale stejně je nejhorší)


:-D

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Nejlepší/Nejhorší společnost

Příspěvek od kuba.biker »

yangzhening píše:Jelikož jsem bědný student, a mám omezené zkušenosti (anžto hlavním měřítkem je bohužel vždy cena), mí pets jsou tito:


Též jsem bědný student :wink: mé osobní hodnocení je zatím následující:

Dobré společnosti: China Airlines, TAP Portugal (rozhodně nejsou dokonalí, ale je to srdcovka), Swiss Air Lines, Fischer Air (alespoň ve vzpomínkách na dětství)

Průměrné společnosti: Cathay Pacific, Lufthansa, easyJet, Air Europa etc.

Špatné společnosti: Brussels Airlines, Ryanair, Czech Airlines etc.

Nejsympatičtější letušky: SkyEurope Airlines (tohle jim prostě nelze upřít), China Airlines, Swiss Air Lines, Cathay Pacific

Nejméně sympatické letušky: Brussels Airlines, Lufthansa (najdou se světlé výjimky)

Nejlepší jídlo: China Airlines (v C class), TAP Portugal (v Y class), Swiss Air Lines (občerstvení na short haul)

Nejhorší jídlo: Cathay Pacific (hrůza), Lufthansa (někdy lepší, někdy horší), Czech Airlines

Nejlepší letiště: Hong Kong, München, Porto, Hualien, Bilbao (jen za architekturu), Berlin-Tempelhof (za atmosféru)

Nejhorší letiště: Wien (unfriendly zapadákov), Frankfurt (T1), Bratislava (před výstavbou nového terminálu), Girona, Madrid (T1)

Nejoblíbenější typ letadla: Embraer 170-195 (nejpříjemnější), Airbus 340 (nejtišší), Beechcraft 1900D (super zážitek), LET L-200 Morava (krásný design), Boeing 747 (nádherné letadlo, uvnitř hrůza), Boeing 777 (rozhodně neurazí), Tupolev Tu154M (za rychlost a nádherný zvuk motorů), Antonov AN2 (má prostě styl :wink: )

Neoblíbená letadla: Fokker 70 (nejhnusnější), Airbus 320 (Bez chuti bez zápachu, prostě nuda)

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Nejlepší/Nejhorší společnost

Příspěvek od Zlin142 »

Nejlepší klasická společnost: KLM

Nejhorší klasická společnost: United

Nejlepší lowcost: jetBlue, NokAir, SkyEurope

Nejhorší lowcost: Ryanair

Nejlepší letiště: SIN

Nejhorší letiště: CDG, STN

meir13
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 240
Registrován: 27. 12. 2008, 16:38
Bydliště: On the way from Sharjah to Bacoor or other way around.
Stav: Offline

Re: Nejlepší/Nejhorší společnost

Příspěvek od meir13 »

Nejlepší klasická společnost: OZ, EK, CX, GR, MN, AS, TG

Nejhorší klasická společnost: AY, UA, DL, US+ skoro vsechny americke

Nejlepší lowcost: B6, NE, 5J

Nejhorší lowcost: FR

Nejlepší letiště: HKG, ICN, ACI :lol:

Nejhorší letiště: CDG, STN, BRU, LAX

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Nejlepší/Nejhorší společnost

Příspěvek od HonzaLB »

Ryze subjektivní názor mediální mrdky létající většinou za své s omezenou travel policy:-)

Nejlepší + nejhorší klasická společnost: s výrazně převyšujícím počty letů LCC nedokážu hodnotit. Nemám rozhodně z žádné nějakou negativní zkušenost:)Co se servisu týče, nedotčen singapore ani cathay jsou pro mě vrcholem emirates, i když i ty mě svým nefunkčním ICE na řadě letů a nedodáním zavazadel při návratu do MUC 31/12 při cestě z tropů a tedy nutným čekáním na autobus v sandálech a košili dokázali notně vytočit. Ale nás mediální mrdky stačí dostatečně zasytit, což se emirates povedlo.

Nejlepší lowcost: NE
-nikdy jindy jsem nezažil u posádek takové nadšení, že létají zrovna pro tuhle firmu. Navíc by jim měla většina zdejších uživatelů přispět na pomník, neboť nám ukázaly, co je to létání za pár šupů, aniž bychom museli do BTS, AOC, KTW a podobně či krkolomně přestupovat. To, že to byl ekonomický nesmysl je věc druhá, hodnotím jako zákazník. Budiž jim země lehká:-)

Nejhorší lowcost: nemám: od letenek za pár šupů nemám očekávání luxusu a nikdy mě LCC nezklamal v poměru cena (pár euro) / výkon (dopravit se x set - tisíc kilometrů po Evropě či jindě).

Nejlepší letiště: HEL - těžko popsatelný pocit malého letiště, kde se díky množství dřeva člověk cítí neuvěřitelně příjemně i přes 10 hodinovém přestupu.

Nejhorší letiště: MXP + většina italských letišť (svěř Italovi funkci a on si ji rád užije)
+ DXB (megalomanství mě nějak nebere)

Nejlepší letadlo: ČSA - stát do této hry nasypal už x miliard ze svého či z peněz svého letiště a výsledek se stále nikde nedostavil. Ale jiní spokojeně vyhrávají. (McKinsey, Deloitte, BCG, Ivánek Kočárníků, Ráďa Lašáků, Péťa už mě vykopli z mBank Řeháků, Mgr. Ivanka Řápková, co hledá spolužáky z Plzně, Edik, co byl tak úspěšný úředník a ministr financí a skvěle to tam hlídal a spol.) Kam se hrabou jiné letadlové hry:)Tohle letadlo létá už x let a stále nedopadlo na zem:)

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Nejlepší/Nejhorší společnost

Příspěvek od romul »

HonzaLB píše:Co se servisu týče, nedotčen singapore ani cathay jsou pro mě vrcholem emirates


Nedotčen emirates jsou pro mně vrcholem Singapore Airlines. Tam si člověk připadá jak paša. Navíc letušky jsou tam narozdíl od jiných asijských aerolinek i z pohledu evropana krásné, ale samozřejmě nejen proto. Servis je dokonalý, produkt je precizní, celkový efekt je skutečný, není to jen pozlátko z katalogu. Jak v economy tak v business jsou o kategoii výš než ostatní se kterými jsem kdy letěl dálkovku...

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Nejlepší/Nejhorší společnost

Příspěvek od MEA »

najlepsia z klasickych - kedze som singapore neskusal, z tych co ano naozaj asi emirates, blizko za nimi je klm
najhorsia - kenya airways (samozrejme ak neratam totalne sunky ukrajinske atd)

lowcost najlepsi - fly niki a niekdajsie sky europe
lowcost najhorsi - nemozem si pomoct - air baltic (ryanom som nastastie este neletel)

najlepsi catering v economy - tatra air v 90tych rokoch na BTS-PRG!!! (vynikajuci losos, vinka napoje, paradne upravene...)
najhorsie na palube - predaj pitnej vody za besne ceny air blatic a norwegian air shuttle (to je nefer najma pri dlhych letoch - ked nevypijem aspon 2l boli ma hlava jak kona a 2l u nich je 10euro!!! 4*2,5 (alebo to bolo 3,5dokonca?)

najprijemnejsie posadky som zazil v 2001 a aj teraz 2011 s air france
najmilsie a najustretovejsie baby - libanonky v emirates

najvacsia haluz - let so Slovak Airlines do Bruselu (ale to je nepublikovatelne...)

Marek.R
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 245
Registrován: 13. 07. 2006, 16:45
Stav: Offline

Re: Nejlepší/Nejhorší společnost

Příspěvek od Marek.R »

MEA máš pravdu FLY NIKI jsou nejlepší. Měl jsem s nimi čest letět z Vídně do Dusseldorfu. :D


Odpovědět