Uzbekistan Airways

Odpovědět
tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Uzbekistan Airways

Příspěvek od tygrlive »

zdravím, rýsuje se mi tu možná na podzim jedna zajímavá cesta, má někdo zkušenost s Uzbekistan airways? Potažmo s letišťmi Taškent (TAS) a Bukhara (BHK)?


Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Uzbekistan airways

Příspěvek od Airbus380 »

Já s nima přímou zkušenost nemám, ale jeden kamarád s nima letěl. CDG-TAS-ATQ, FRA-TAS-LHE a CDG-TAS-FRU. A dle jeho slov se jedná na evropské poměry o trochu horší průměr. Dejme tomu, něco jako JAT nebo možná Iberia. Ale chtějí vstupovat do SkyTeamu, takže to snad taková tragédie být nemůže.

Pokud vím, tak na linkách do Evropy lítaj především s 310 nebo se 763, na vnitrostátních linkách stále používejí 154m snad i nějakou andulu, ale tedka mají první 320. A vzhledem k tomu, že Bukhara je tuším druhé největší město Uzbekistánu, možná jí budou posílat i tam (i když já osobně bych se radši proletěl s tim tůčkem :wink: ).

A co se týče letiště v TAS, prý je to tragédie. Dle jeho slov, tak o 150% horší SVO. Hlavně neochota a nakvalifikovanost personálu.

Do Bukhary bych nejel už podle názvu :D Ale být vámi, moc od místního letiště nečekám..

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Uzbekistan Airways

Příspěvek od context »

tygrlive píše:zdravím, rýsuje se mi tu možná na podzim jedna zajímavá cesta, má někdo zkušenost s Uzbekistan airways? Potažmo s letišťmi Taškent (TAS) a Bukhara (BHK)?

moc neporadím, do TAS som len priletel (s TK). Taký očakávaný štandard alebo lepšie :wink:
nič neprekvapilo ani v dobrom ani v zlom...
a do Buchary by som isto iste išiel nenechaj sa odradiť, stojí zato!

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Uzbekistan Airways

Příspěvek od MS743 »

vypada to ze asi se neda presne urcit jaky bude let... je to tak 50/50 ... takze hop nebo trop :)

http://www.airlinequality.com/Forum/uzbekistan.htm

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Uzbekistan airways

Příspěvek od Night fly »

Airbus380 píše:Do Bukhary bych nejel už podle názvu :D Ale být vámi, moc od místního letiště nečekám..


To se pozna znalec :roll: Buchara je mj. na seznamu svetoveho dedictvi Unesco...


Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Uzbekistan Airways

Příspěvek od Airbus380 »

Ach jo, ten smajlík znamená, že si dělám legraci...

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Uzbekistan Airways

Příspěvek od tygrlive »

MS743 píše:vypada to ze asi se neda presne urcit jaky bude let... je to tak 50/50 ... takze hop nebo trop :)

http://www.airlinequality.com/Forum/uzbekistan.htm


prave taky jsem koukal, navic jejich web je takovy zmateny, ze jsem se moc nevyznal v letovem radu :( no nic, rozhodne to bude nezapomenutelne, at tak nebo tak se uz ted tesim.

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Uzbekistan Airways

Příspěvek od context »

tygrlive píše:prave taky jsem koukal, navic jejich web je takovy zmateny, ze jsem se moc nevyznal v letovem radu :( no nic, rozhodne to bude nezapomenutelne, at tak nebo tak se uz ted tesim.

nemyslím, že by to malo byť horšie ako Turkmenistan Airlines alebo Iran Air Tours, s ktorými som letel a radím to medzi príjemné letecké zážitky :wink:
hocičo je lepšie ako "nuda" s FR

dmtr
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 20. 02. 2012, 13:47
Pohlaví: muž
Bydliště: Prague, CZ
Stav: Offline

Re: Uzbekistan Airways

Příspěvek od dmtr »

they are ok, had flights to Bukhara and Samarkand with them.
Buying tickets is offline only, airports have weird paranoid security rules. But on-board experience is pretty decent. Their A320s are new, with nice legroom. B757 was older, but still alright for 1h flight.
Přílohy
Bukhara airport
Bukhara airport
"swissport" in Bukhara =)
"swissport" in Bukhara =)
from the bus in TAS
from the bus in TAS
boarding in Bukhara
boarding in Bukhara

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Uzbekistan Airways

Příspěvek od Globik »

Pokud se přijede na letiště v Honolulu autem/taxi apod., vystupuje se na konkrétním místě (jak je v USA zvykem) podle toho, se kterou aerolinkou člověk letí. Terminál 2 má celkem 8 lobby, zvenku na příjezdové rampě jsou veliké světelné cedule s názvy aerolinek pro příslušnou lobby a pod tím ještě menší, upřesňující ještě jemněji polohu. Na jedné té menší dnes vyskakovaly i Uzbekistan Airways. Zeptal jsem se tedy pana Googla a vidím, že tomu tak není poprvé:
https://www.airliners.net/forum/viewtopic.php?t=1411603

By mě zajímalo, zda japonští cestovkoví turisté také tak nadávají na exotické aerolinky, jako někteří čeští koupáci :)


Odpovědět