Air Baltic

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Air Baltic

Příspěvek od MS743 »

Docela slusna spolecnost a v posledni dobe je videt jak se (relativne) agresivne utoci na trh. Ma dobrou reputaci a produkt.

Jejich expanze byla tercem mnoho diskuzi a konkurence zacinala i AirBaltic pohlizet jako na dustojneho protivnika..

Obrázek

ale co se deje? ted zacinaji opet rusit MNOHO linek... jak jsou na tom finance? Nekdo pry povidal ze nemaji dostatek letounu a zpozdeni maji bombardiery?

http://www.balticbusinessnews.com/?PublicationId=e9b7f684-34b5-4efa-989b-ceecb1f5b82e

spolecnost rusi HODNE linek:

rusi Tallin-Stockholm, Turku, Oulu, Lappeenranta a Vilnius;
rusi Oulu - Stockholm
snizuji se frekvence do Rigy, Mnichov, Amsterdam, Oslo;


kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Air Baltic

Příspěvek od kuba.biker »


tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Air Baltic

Příspěvek od tygrlive »

nevíte někdo, kdy s definitivní (vím, nikdy nic není definitvní :) ) platností naskáčou tarify pro letní letový řád? Snažím se najít let z Yerevanu do Vídně a pořád nic a nic :( díks.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Baltic

Příspěvek od Fabo »

Nevim jestli si zaregistroval, ale nove ponoukaj i Jerevan - Bratislava, treba se ti to vyplati i prez armavii...

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Air Baltic

Příspěvek od tygrlive »

Fabo píše:Nevim jestli si zaregistroval, ale nove ponoukaj i Jerevan - Bratislava, treba se ti to vyplati i prez armavii...


finančně jo, ale nevím, zda tam chci byt cely týden a určitě tam chci proparit páteční noc ;))


MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Air Baltic

Příspěvek od MEA »

kupovat si teraz na leto nieco s baltikmi je asi taka istota aka byvala u niektorych liniek sky europe. bud ich preriedia, zrusia, alebo ti zrusia spiatocny a mozes sa past. tak to urobili toto leto minimalne s dusanbe...

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Air Baltic

Příspěvek od tygrlive »

MEA píše:kupovat si teraz na leto nieco s baltikmi je asi taka istota aka byvala u niektorych liniek sky europe. bud ich preriedia, zrusia, alebo ti zrusia spiatocny a mozes sa past. tak to urobili toto leto minimalne s dusanbe...


Díky za info.. Budu to sledovat, časově mi vyhovují a i odlete z VIE a navrat do BTS dává prazakovi smysl :)

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Baltic

Příspěvek od micaello »

AirBaltic ma aktualne akcni ceny na linku PRG - RIX v Q1/Q2 2014, zpatecni letenka vyjde na necelych 62EUR, operovano letounem DASH 8. (koukam ted treba na termin 21.-24.2.)
Celkem me svrbi debetka :))

dracula1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 08. 07. 2008, 21:16
Stav: Offline

Re: Air Baltic

Příspěvek od dracula1 »

Já už mám nakoupeno. Super Eurovíkend na září... :-)) Za podobnou cenu.

D.

dracula1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 08. 07. 2008, 21:16
Stav: Offline

Re: Air Baltic

Příspěvek od dracula1 »

Je to parta amatérů...

Měl jsem na září let do Rigy a za tři dny zpět. Bohužel zrušili mi oba dva lety a navrhli místo toho lety v termínu které mi nevyhovují.

Zrušení letu Praha - Riga mi společnost oznámila 11 dnů před odletem. Domnívám se, že můžu na základě toho požadovat kompenzaci podle nařízení Parlamentu EU č. 261/2004. Rozumí prosím někdo hlouběji této problematice?

Díky,
Dracula....

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Air Baltic

Příspěvek od prodejce »

ano, máš nárok na přesměrování v časových limitech atd. Jestli nepoletíš, tak to dej nějaké vymahačské firmě, oni si poradí...

dracula1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 08. 07. 2008, 21:16
Stav: Offline

Re: Air Baltic

Příspěvek od dracula1 »

Let jsem zrušil, protože mi nabízeli let až následující (nebo předchozí) den. Bez problémů slíbili vrácení peněz za rezervaci. Na můj email, že požaduji i kompenzaci 250 EUR už ale neodpovídají. Tak je ještě nechám pár dnů a začnu to řešit. Má už někdo podobnou zkušenost ?

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air Baltic

Příspěvek od HighFlyer »

dracula1 píše:Bohužel zrušili mi oba dva lety a navrhli místo toho lety v termínu které mi nevyhovují.

Ja mam v takovych situacich docela dobrou zkusenost s tim, udelat "protinavrh", tj. rict si o jina data, ktera presne vyhovuji mne, klidne i o nekolik mesicu pozdeji. (A samozrejme "pod carou" sdelit neco jako "I am sure rebooking the flights to my preferred dates is a much better solution for your airline than paying compensation pursuant to EU Directive No. 261/2004, on top of the automatic refund.")

Avathar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 29. 07. 2009, 07:43
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Avathar »

Tam 19.9. 21 pax (ČT dopoledne), zpět 22.9. cca 65, dokonce i 2 v "biznis" (ne 13.00). Letěl dash když jsem kupoval slibovali foker 50 :(
Letiště rozkopané, prestavují/rozšiřují dráhu. Automat na MHD jízdenky trapně nebere mince 1 a 0,5 lat, jde naštěstí platit kartou.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1250
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Air Baltic

Příspěvek od Orus-x »

Avathar: pardon, odkud kam slibovali Fokker 50?. Pokud je myšlena linka do Prahy, tak F50 tu letos od 1.1.2013, kdy linku zavedli, nikdy nebyl. Navíc je kompletně vyřadili z provozu


Odpovědět