Enter Air

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Enter Air

Příspěvek od firefly »

Víte někdo něco o společnosti Enter Air?
Moje máma v rámci programu Senior +55 má příští týden letět na Kypr právě s touto společností.
Přiznám se, že jsem o ní v životě nelyšela. Jsou to Poláci, to jsem našla na netu, tak jestli máte někdo osobní zkušenost?


Chovo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 374
Registrován: 09. 07. 2003, 08:55
Stav: Offline

Re: Enter Air

Příspěvek od Chovo »

Taky s nimi letím tamtéž asi za měsíc. Dnes v ČR začínají, právě letí z Paphosu do Prahy SP-ENC Boeing 737-400, rok výroby 1995. Ve své charterové flotile mají 4x B737-400 a 2x B737-800. Údržbu jim provádí ČSA Technics, takže byli dosud často k vidění v Praze.
Jelikož začali létat teprve v 04/2010, předvádějí docela rychlý růst společnosti...

Chovo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 374
Registrován: 09. 07. 2003, 08:55
Stav: Offline

Re: Enter Air

Příspěvek od Chovo »

A jejich B737-800 SP-ENY létal v létě 2007 v pronájmu u Travel Service s registrací EI-DJT v barvách Futury, ale s nápisem Travel Service na trupu.

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Enter Air

Příspěvek od kuba.biker »

Vyzkoušel už někdo tuhle společnost? Rodiče s nimi letí do FNC a když jsem jim sdělil, že jedna z jejich mašin létala svého času v Súdánu, dvakrát je to nepotěšilo..... :silent:

Chovo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 374
Registrován: 09. 07. 2003, 08:55
Stav: Offline

Re: Enter Air

Příspěvek od Chovo »

Enter Air začal létat z PRG na jaře do PFO (nebo LCA) zájezdy 55+. Měl jsem také namířeno do PFO, tak už jsem se těšil, že při letu s nimi si koupím jejich model B734 v měřítku 1:180 (za pouhých 9,-Euro), ale cestovka mne nakonec přesunula na let s TVS.
Nyní přidali z PRG linku na FNC, od 23.5. ji má létat B738.
Údržbu jim dělá ČSA Technics.
Mají už šest B734 a dva B738. SP-ENY B738 létal v 2007 celé léto pro TVS, tehdy jako EI-DJT od Futury.
Začali létat chartery v roce 2010 se třemi B734, letos na jaře přidali dalších 5 Boeingů.
V minulých dnech představili nové webové stránky:
http://www.enterair.pl/


Chovo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 374
Registrován: 09. 07. 2003, 08:55
Stav: Offline

Re: Enter Air

Příspěvek od Chovo »

Enter Air má také dohodnut na tento rok pronájem jednoho Boeingu od slovenské AirExplore na dobu čtyř měsíců se základnou v Katovicích.

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Enter Air

Příspěvek od kuba.biker »

Tak nakonec prý letěli osmikilem. Letadlo plné gerontů, krátce před přistáním ve FNC údajně na palubě zkolabovala jakási stařenka, takže bylo veselo...
Crew prý byla velmi příjemná, plnohodnotný servis - podával se řízek s br.salátem, což já s ohledem na čas odletu z PRG v 7:45 považuju za slušný úlet :crazy: , nicméně rodiče je docela chválili.
Teď jim ovšem změnili čas odletu zpět do PRG na 2:00 v noci, tak jsem zvědavý, co budou říkat po návratu. Já osobně bych tedy charterem neletěl ani za zlaté prase....

Petr 001
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 09. 08. 2011, 22:11
Stav: Offline

Re: Enter Air

Příspěvek od Petr 001 »

Tak jsem 31.7. letěl z Prahy do Funschalu s ENTER AIR. Odlet měl být ve 22.25 ale nakonec jsme odlétly ve 23.40 hod. K jídlu byl Bramborový salát a řízek. Což považuji v tuto dobu za slušný úlet. Pak dávaly hrníčky na kafe. I cukr a mlíčko ale samotné kafe ne. Jinak letadlo sice starší ale celkem to šlo. Horší to bylo na zpáteční cestě z Funschalu do Prahy dne 8.8. odlet byl opět o hodinu zpožděn. V letadle nesplachoval ani jeden záchod. Takže bych potřeboval na nos nejmíň kolíček aby to se mnou nepraštilo. Takže spokojenost v letadle byla nulová :mrgreen: Příště bych se společností ENTER AIR radši nikam neletěl
Naposledy upravil(a) Petr 001 dne 09. 08. 2011, 22:37, celkem upraveno 1 x.

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Enter Air

Příspěvek od Pavel »

Petr 001 píše:Tak jsem 31.7. letěl z Prahy do Funschalu s ENTER AIR. Odlet měl být ve 22.25 ale nakonec jsme odlétly ve 23.40 hod. K jídlu byl Bramborový salát a řízek. Což považuji v tuto dobu za slušný úlet. Pak dávaly hrníčky na kafe. I cukr a mlíčko ale samotné kafe ne. Jinak letadlo sice starší ale celkem to šlo. Horší to bylo na zpáteční cestě z Funschalu do Prahy dne 8.8. odlet byl opět o hodinu zpožděn. V letadle nesplachoval jeden záchod. Takže bych potřeboval na nos nejmíň kolíček aby to se mnou nepraštilo. Takže spokojenost v letadle byla nulová :mrgreen: Příště bych se společností ENTER AIR radši nikam neletěl

dostat k večeři bramborový salát a řízek nepovažuji za úlet, ale že si někdo nedokáže říct o kávu nebo čaj, za úlet považuji........
ukázka typického českého koupáka

Petr 001
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 09. 08. 2011, 22:11
Stav: Offline

Re: Enter Air

Příspěvek od Petr 001 »

Bohužel Pavle nemáš pravdu. Oto kafe jsem si říkal ale dostal jsem odpověď že žádné kafe nebude.A nebyl jsem sám.Tak nevím.

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Enter Air

Příspěvek od Ace2 »

No tak ale mlíčko a cukr taky dobrý ne... hlavní pointou letu v letadle je být převezen bezpečně z místa A na místo B. Pointou letu není o to se nažrat :D

A nevím co máte proti řízku se salátem. Imho lepší než jemně orosená bagetka v igelitu.

Chovo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 374
Registrován: 09. 07. 2003, 08:55
Stav: Offline

Re: Enter Air

Příspěvek od Chovo »

Petr 001: Pokud se nemýlím, Enter Air létá z Prahy do Funchalu pro CK Quality Tours, která na svém webu přímo upozorňuje, že na palubě letadla není zajištěn catering. Takže bramborový salát s řízkem jste dostali asi omylem, tedy jaksi navíc... Nevím, jestli je let bez cateringu pro CK ta správná úspora nákladů, ale to je již jiná problematika...

http://www.qualitytours.cz/portugalsko/ ... el-senior/

viz popis zájezdu a odstavec "cena neobsahuje"

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Enter Air

Příspěvek od Zdenek »

Není u této vzdálenosti spíš limitem váha toho cateringu ? Nevím, ptám se.

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Enter Air

Příspěvek od Pavel »

Zdenek píše:Není u této vzdálenosti spíš limitem váha toho cateringu ? Nevím, ptám se.

není

Petr 001
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 09. 08. 2011, 22:11
Stav: Offline

Re: Enter Air

Příspěvek od Petr 001 »

Ale určitě je lepší bramborový salát a řízek než orosená bageta. Natož že jsme měli dostat nic. Ale catering nám na četné žádosti klientů zajistila cestovní kancelář. Já jsem se chtěl podělit o své dojmy z letu ze společností ENTER AIR.


Odpovědět