LaudaAir

Nedo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 14. 08. 2011, 11:19
Stav: Offline

LaudaAir

Příspěvek od Nedo »

Dobrý den,

potřeboval bych poradit ohledně letenek z Egypta (Hurghada) do Vidne, Prahy nebo Bratislavy.
Jedná se o specifický problem, protoze ma kamaradka tam bydli a ma viza, proto nemuze letet charterovym letem. Nasli jsem leteckou spolecnost LaudaAir, ale jiz nezjistili, zda se jedna o regulerni a pravidelnou linku, nebo je to charter. Muze letet i s jinou spolecnosti, ale ma maleho syna, takze cim mene komplikaci a kratsi cas, tim lepe.

Vsem moc dekuji za rady a pomoc.


Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: LaudaAir

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

EgyptAir přes Káhiru do VIE ?

Nedo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 14. 08. 2011, 11:19
Stav: Offline

Re: LaudaAir

Příspěvek od Nedo »

Ano, to je taky moznost, ale jde o to, ze EgyptAir je drazsi a ma ten prestup. S LaudaAir to nejde? Je to nejlepsi a nejlevnejsi spojeni, ale nevim, zda je to charter nebo ne.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: LaudaAir

Příspěvek od pavelpmi »

Proč nemůže charterem?

A jaký je rozdíl v některých případech mezi charterovým a pravidelným letem? Myslím, že to bude podobný případ jako Travel Service/Smartwings, část kapacity pro cestovky a část kapacity prodávají přímo.

Nedo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 14. 08. 2011, 11:19
Stav: Offline

Re: LaudaAir

Příspěvek od Nedo »

Napsala mi toto: veci se maji tak, ze se v zime chystam na par tydnu domu do Cech a pred chvili jsem zjistila, ze CSA jaksi zrusilo (doufejme docasne) lety Z a DO Egypta, tak jsem se snazila (se svymi mizernymi schopnostmi vyhledani cehokoliv na internetu) najit jine reseni, a narazila jsem na lety Hurghada/Viden a zpet pres Lauda Air (www.laudaair.com). podle toho jak to vypada na jejich webovych strankach se zda, ze tahle linka je regulerni a ne charter, coz je pro mne klicova vec ptz: ja, vzhledem k tomu ze mam v egypte resident viza, nemuzu cestovat charterovymi lety (jakasi mistni frajerina), takze pro mne pripadaji v uvahu pouze linky. nejlepe rovnou z Hurghady. takze bych potrebovala zjistit, jestli lety, ktere jsou na Lauda Air HRG/VIE/HRG jsou linky nebo chartery. psala jsem jim uz mail, ale odpoved prisla celkem o nicem takze jsem jim psala znovu a cekam a cekam.... tak pokud by se ti podarilo zjistit neco blizsiho (nebo pripadne neco uplne jineho a lepsiho


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: LaudaAir

Příspěvek od Globik »

pavelpmi píše:Proč nemůže charterem?

A jaký je rozdíl v některých případech mezi charterovým a pravidelným letem? Myslím, že to bude podobný případ jako Travel Service/Smartwings, část kapacity pro cestovky a část kapacity prodávají přímo.

Kde není open sky, to může hrát roli. Např.v Řecku v minulosti kontrolovali pasy a razítka v nich, zda cestující nebyl v Řecku déle, než bylo pro chartery povoleno. Ještě cca v r.2004 jsem měl na letence Hapag LLoyd napsáno, že letenka platí jen v případě, že byla zakoupena v rámci pauschlareisen (tedy "zájezdu").

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: LaudaAir

Příspěvek od gr09 »

Na wikipedii se da mrknout, kdo vsechno leta do HRG. Treba i Aerosvit a dalsi, takze projet weby prijatelnych aerolinek..

http://en.wikipedia.org/wiki/Hurghada_International_Airport#Airlines_and_destinations

Nedo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 14. 08. 2011, 11:19
Stav: Offline

Re: LaudaAir

Příspěvek od Nedo »

Diky za to. Ale opravdu nikdo nevi, jak je to s LaudaAir? Kamaradka jim psala mail a odpoved byla nejasna a nic nerikajici.

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: LaudaAir

Příspěvek od gr09 »

Nedo píše:Diky za to. Ale opravdu nikdo nevi, jak je to s LaudaAir?

Opet wikipedia:
"Lauda Air operates the following scheduled charter flights on behalf of Austrian Airlines..."
Hurghada - Hurghada International Airport
Luxor - Luxor International Airport
Sharm el-Sheikh - Sharm el-Sheikh International Airport

Samozrejme wikipedia neni tovarna na pravdu, ale neco to napovi. Jestli chces mit uplnou jistotu, cinkni jim..

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: LaudaAir

Příspěvek od pavelpmi »

Nebo zvýraznit takto:
"Lauda Air operates the following scheduled charter flights on behalf of Austrian Airlines..." :D

Ještě wikipedia:
Air charter is the business of renting an entire aircraft (i.e., chartering) as opposed to individual aircraft seats (i.e., purchasing a ticket through a traditional airline). While the airlines specialize in selling transportation by the seat, air charter companies focus on individual private aircraft and itineraries...


Mám dotaz, protože si myslím, že s tím Laudou to bude něco podobného: Když rodičům semtam kupuju přímý let Palma-Brno na webu Smartwings anebo přes expedii či podobný server a oni pak letí s koupáky letadlem Travel Service, jakým letem letí? Charterovým? Pravidelným?

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: LaudaAir

Příspěvek od Zdenek »

otázkou je, zda to lze kombinovat i u letů mimo EU

Nedo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 14. 08. 2011, 11:19
Stav: Offline

Re: LaudaAir

Příspěvek od Nedo »

Dekuji za odpoved. Takze zbyva asi jenom ten EgyptAir, ktery je drazsi a s prestupem, co se da delat...

ahillaa
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 20. 08. 2008, 13:02
Stav: Offline

Re: LaudaAir

Příspěvek od ahillaa »

Nevím zda už není pozdě na odpověď. Lauda air není charter, ani nízkonákladovka, nýbrž dcera Austrianu. Letos jsem s nima byla v Catánii (Sicílie). Letadlo ale bylo nakonec Austrianu. Loni jsem s Austrianem letěla do Atén a nasadili zase letadlo s iniciálama Laudy.
Letenky jsem koupila normálně online na webu Laudaair.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: LaudaAir

Příspěvek od pavelpmi »

ahillaa píše:Lauda air není charter, ..., nýbrž dcera Austrianu.

Aha.
Že sama společnost Austrian Airlines na svých stránkách píše:Úloha společnosti Lauda Air s dodatkem „The Austrian way to holidays“ je jasná: dopravit cestující na dovolenou v jedinečném „rakouském stylu“.
http://www.austrian.com/Info/AustrianGl ... sc_lang=cs

Já jsem teda s nimi taky v roce 2007 dvakrát letěl z Vídně do Palmy, když sem ještě lítali, a taky jsem si letenky kupoval na jejich webu. (A pokaždé to bylo super, dostal jsem výborné jídlo na porcelánu; jednou, ke konci sezóny, změnili typ, tak jsem se proletěl i Fokkerem 100).

Upřímně, nějak by mě to nenapadlo moc řešit, jestli je to charter nebo ne, když si u nich koupím letenku na webu, ale vidíme, že v některých případech to asi řešit třeba je. Ale je to dost specifický problém, a odpověď by v tomto případě asi měla dát aerolinie či příslušné úřady.

ahillaa
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 20. 08. 2008, 13:02
Stav: Offline

Re: LaudaAir

Příspěvek od ahillaa »

Problém charteru je spíš v tom, že se letadlo prodá cestovce a ta pak prodává letenku včetně zájezdu a teprve pokud cestovky místa nevyprodají, může se stát že nabídnou lety bez zájezdu. U Laudy je to tak, že lze koupit letenku rovnou ne přes nějakou cestovku. To že operují koupací destinace je další věc, třeba je to otázka cenové politiky, u klasické letecké společnosti koupí člověk letenku čím dříve tím levněji, tady je pevná cena a nehýbou s tím. Ale otázka zněla jak se dostat napřímo bez přestupu do požadované destinace.


Odpovědět