Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

Příspěvek od Atlas »

Zkusenejsi snad tradicne poradi: V Iranu, cca 60 hodin pred zpatecnim odletem do Armenie, jsme (NASTESTI!) precetli e-mail, ze nam ArmAvia POSOUVA odlet o 48 hodin pozdeji. Obrovsky problem byl, ze nam hodinu po puvodnim odletu mela koncit iranska viza.
ArmAvia na kontaktnim telefonu behem dne byla nezastizitelna. Velice vstricny cesky pan consul a jeho kolegove v Tehranu se snazili nam pomoct, protoze bychom pry zustali ve velice svizelne situaci rovne zadrzeni v Iranu ze strany iranskych autorit na daleko vice dnu, nezli si predstavovala asi ArmAvia.
A ambasada by musela ihned zacit konat, abychom se nedostali mimo iransky pravni poradek.
Situaci castecne zachranila nase armenska obchodni pritelkyne, ktera vymohla nakonec u bosse ArmAvie odlet 24 hodin drive v poloprazdnem letadle.
V mailu jsme manazerce ArmAvie, ktera pote konecne zacala komunikovat, oznamili, ze pod tlakem odletime den predem, ale vznikly nam naklady, znicene 3 dny pobytu v Iranu a budeme pozadovat kompensace.
Manazerka nam poslala (ohne weiteres) jen nove letenky. Cihame v Jerevanu, jestli dnesni nas puvodni let poleti (odmitli nasi partnerce odpovedet, proc nas sibovali).
Hodlame se ArmAvii NALEZITE ZACIT VENOVAT. Pokud budou laxni nakoupit i domenu apod. kde story v prislusnych jazycich vydetailnime. Ale nejprve chceme osobne udelat skandal jeste v jejich hq. v Jerevanu.
Cesky pan konzul nam rekl, ze za celou svoji praxi nepamatuje pripad, kdy by v Iranu prepravce vystavil obcany 3. zemi takovemu riziku...
Ma nekdo zkusenost ci radu? CEO ArmAvie si koupil Slovakian, takze nas zajem bude velice nalezity... V Armenii mame k disposici i jednoho z nejlepsich advokatu. Nechceme ale mirit na slepo...


cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

Příspěvek od cocik »

Neber si to prosim zle, ale hrotit zpozdeni u armenskyho dopravce pri letu z Iranu mi prijde trochu uchylny a nemuzu se ubranit dojmu, ze jste spoustu tech problemu zpusobili ucelove. Pokud by mi v Iranu melo vyprset vizum, tak bych nechal konzula konzulem, nic neriskoval a sednul na prvni letadlo treba do IST. Za tech par tisicovek by mi ten klid stal.

Jinak pokud bych mel kvuli kazdy podobny prkotine tady ve vychodni Asii volat pravniky, tak bych nedelal nic jinyho.

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

Příspěvek od Atlas »

Nastesti uz prave rozfofrovavame prijemnou a velice solidni kompensaci v hotelu Tbilisi v Georgii:-).
Pokud by se nekdo dostal do obdobnych trablu, rad dam recept, ktery jsme nakonec uvarili:D a ktery velice ucinny.
Presto diky za typickou asijskou fatalistickou kvaziknizeci radu...

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

Příspěvek od MEA »

lenze cocik ma pravdu... v tejto casti sveta planovat vsetko naknap a potom sa vyhrazat pravnikmi je volovina (aj ked vo svojej podstate mate pravdu tiez) ale - iny kraj, ine mravce...

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

Příspěvek od Atlas »

MEA píše:lenze cocik ma pravdu... v tejto casti sveta planovat vsetko naknap a potom sa vyhrazat pravnikmi je volovina (aj ked vo svojej podstate mate pravdu tiez) ale - iny kraj, ine mravce...


Sorry, ale nerozumím vůbec argumentu "...v tejto casti sveta...". A ani postoji a predpos.anosti z toho vyplyvajici. Svet je jen jeden. Letenky jsme si koupili (letadlo bylo jen "all economy") v nejdrazsi bookovaci tride economy, tzn. plne flexibilni. Navic letenky "...v tejto casti sveta..." jsou 4-5x dražší, nežli v "euro-atlantickém" prostoru.

Jen kompensace, kterou jsme nakonec (bez pricineni rady kohokoliv z forum.airways.cz) obdrzeli, byla natolik vysoka, ze bychom ji low-costem po Evrope za jeden den urcite ve dvou krizem-krazem neproletali - to jen pro predstavu, "jestli to za TO stalo...". Plus jsme diky "reseni" navazali cenne nove kontakty, ktere se jiz zacaly ihned zurocovat i jinak.

Vždy jsem překvapený, když někde v hotelu, půjčovně aut nebo od nějakého dopravce slyším, že Češi (a i Slováci?) si nechají jako cestovatelé na sobě dříví štípat. Že jsme "jen" národem "koupáků" a low-costových "batůžkářů"... A Poláci, Maďaři ( o evropských "krajanech" z EU15 ani nemluvě) dostávají daleko lepší služby - a Češi čekají v koutku. A že Čecha každý (i na druhém konci světa) pozná na treku podle unikátních (a přitom ne zrovna laciných) "kalhot se záplatama", že se nejde splést... apod. ČSA je za poslední roky vytunelované a rozkradené do morku kostí. Před pár lety si mi tu dávali někteří, když jsem kritizoval nestoudné podmínky v "parnících" ČSA do Severní Ameriky - a raději lítal s konkurencí. Zaměstnanci i čeští cestující drželi hubu a krok. A kam se poděla slavná "dálková flotila"?! Místo ní zabírají linky ČSA Turci, Poláci, Etihádďano, Korejci, Vietnamci a další. A Češi si náruživě radí, jak "...v volakej casti sveta..." radeji nic neresit. A jen se nechat skubat a stehovat jak menecenne cargo...

Každý má svoji Achillovu patu. A stejně tak ji měl i tenhle dopravce. Zjistit jak na něho, nám nakonec trvalo jen pár desítek minut, pár telefonátů a jedno bleskem sjednané setkání s někým, kdo vše vyřídil obratem ruky. Domnívám se, že už dopravce nebude chtít mít s dalšími případnými Čechy jakékoliv nedořešené spory. Že dostal lekci, která ho stála víc i nefinančních ztrát, nežli "jen tu kompensaci".

Není důležité "...v volakej casti sveta..." zrovna jednam. Dulezite je nebat se ( a nekrast a nesockovat).

Proto mi cocikovo knizeci rada namichla. Tohle forum ma byt od toho, aby informovalo a pomahalo. A ne aby demotivovalo a sirilo defetismus. Tisickrat tady ctu neci "zbozna prani". Pokud muzu (a vim), tak pomuzu. Jinak radeji mlcim. Na druhou stranu jsem tady nasel i spoustu dobrych rad tipu. Tak proto jsem se na ostatni s duverou puvodne s dobrou virou obratil i v tomhle pripade. Urcite ale nestrpim, aby se nekdo s lokajskou vychovou a sam neschopny pokousel mne tady za to zesmesnovat.


MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

Příspěvek od MEA »

No, k par bodom sa predsa este len vyjadrim:

nerozumím vůbec argumentu "...v tejto casti sveta...".

nenechaj sa zmiast chimerou globalizacie - alebo naozaj veris ze ako pax nerozoznas medzi letom v EU a niekde v rovnikovej Afrike?

letenky "...v tejto casti sveta..." jsou 4-5x dražší, nežli v "euro-atlantickém" prostoru

niekedy ano, niekedy nie - vzdy to zavisi od toho co si prepravca vzhladom na konkurenciu, lokalne pomery, polatky a dopyt moze "zapytat"

Jen kompensace, kterou jsme nakonec (bez pricineni rady kohokoliv z forum.airways.cz) obdrzeli, byla natolik vysoka...

nemozem si pomoct, ze z vas hovori ista forma zle smerovaneho hnevu, ktora je bohuzial pre ludi z nasich koncin sveta typicka (aj ked je svet len jeden ako vravis :) )

no a ze na sebe nechame drivi stipat ? nemas pravdu. Napriklad ked mi v BEY predali Royal Jordanian let na neexistujucu linku (aj to sa da) a rano ma na letisku vytiahli uz z boardujuceho lietadla do AMM, bud si isty, ze som si kompenzaciu vypytal a aj bez mihnutia oka dostal. Tu islo o to, poukazat na nieco celkom ine. Ked mi koncia iranske viza napriklad 15. tak si asi nekupim letenku na 15. s nejakou Armaviou ale aspon spolocnostou, ktora sa o mna skor postara - z Teheranu napriklad THY ci niektora z velkych europskych. Ale skor by som letel aspon den pred skoncenim viza, nech keby bolo fakt zle (napr. pocasie ci ine faktory) nech mozem nasadnut na bus a do 24h (aj skor) prekrocit hranicu v Bazargan.

Takze jedna vec je stipani drivi (extrem) druhy extrem je nie idealne planovanie cesty...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

Příspěvek od HighFlyer »

Atlas! :thumbup:
MEA, cocik :thumbdown:

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

Příspěvek od Atlas »

MEA píše:No, k par bodom sa predsa este len vyjadrim:

nerozumím vůbec argumentu "...v tejto casti sveta...".

nenechaj sa zmiast chimerou globalizacie - alebo naozaj veris ze ako pax nerozoznas medzi letom v EU a niekde v rovnikovej Afrike?

letenky "...v tejto casti sveta..." jsou 4-5x dražší, nežli v "euro-atlantickém" prostoru

niekedy ano, niekedy nie - vzdy to zavisi od toho co si prepravca vzhladom na konkurenciu, lokalne pomery, polatky a dopyt moze "zapytat"

Jen kompensace, kterou jsme nakonec (bez pricineni rady kohokoliv z forum.airways.cz) obdrzeli, byla natolik vysoka...

nemozem si pomoct, ze z vas hovori ista forma zle smerovaneho hnevu, ktora je bohuzial pre ludi z nasich koncin sveta typicka (aj ked je svet len jeden ako vravis :) )

no a ze na sebe nechame drivi stipat ? nemas pravdu. Napriklad ked mi v BEY predali Royal Jordanian let na neexistujucu linku (aj to sa da) a rano ma na letisku vytiahli uz z boardujuceho lietadla do AMM, bud si isty, ze som si kompenzaciu vypytal a aj bez mihnutia oka dostal. Tu islo o to, poukazat na nieco celkom ine. Ked mi koncia iranske viza napriklad 15. tak si asi nekupim letenku na 15. s nejakou Armaviou ale aspon spolocnostou, ktora sa o mna skor postara - z Teheranu napriklad THY ci niektora z velkych europskych. Ale skor by som letel aspon den pred skoncenim viza, nech keby bolo fakt zle (napr. pocasie ci ine faktory) nech mozem nasadnut na bus a do 24h (aj skor) prekrocit hranicu v Bazargan.

Takze jedna vec je stipani drivi (extrem) druhy extrem je nie idealne planovanie cesty...


Tak znovu: Snazis se mi tady umyvat hlavu za neco, na co jsem tady v nouzi poptaval navod a pomoc. A co jsem nakonec bez pomoci uspesne zvladl. Necitis tu absurditu?!

O Stredni Asii ci Strednim Vychodu nevis evidentne naprosto nic, protoze prave tam zadna "konkurence" ani "otevrene nebe" neexistuje. A ceny letenek tomu odpovidaji. Rovnaji se v cenove urovni letenkam z Evropy do Ameriky.

Armavia se o nas mela postarat tak nebo tak, prestoze o ni slysis asi poprve. Mela nas divertovat za obdobnych podminek, jako jsme meli puvodni letenky. Pokud nam znicila svym rozhodnutim na posleni chvili posledni tri dny pobytu a zpusobila nam vicenaklady, musela nas kompesovat. Tecka.

Take se z toho v zaveru naseho tlaku uz nevykroutila - a solila na drevo - a s ostudou...

Visa nejsou zadnou pricinou - jen to navic o neco vic okorenila. Resil jsem vymahani kompensace z ArmAvie. Odlet v moznostech ArmaVie jsem si vynutil jinou cestou a vubec to nebylo duvodem k dotazu zde.

Neresil jsem "jak se dostat (i bez medialne srdcebolne "dcerky"...) ze zleho Iranu. Na to je Iran dost moderni, vyspela a kulturni zeme, abych se za par hodin dostal autem ci jinou pozemni cestou sam (nebo s prispenim iranskych pratel) do bezvizoveho Turecka. Anebo si na hranicich s Armenii koupil za 150 českých korun na počkání 21 denní vízum (ktere jsem si stejne kupoval pri kazdem priletu do Armenie - tedy i s ArmAvii z Teheranu). Auto ( nejen jedno a nejen to jedno nase ) jsem mel stejne po celou dobu k disposici. V tom radit doopravdy nepotrebuju...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

Příspěvek od HighFlyer »

Atlas: Mas to marny. Toto forum je ceske (a ceskoslovenske), takze sem se chodi, aby sis nechal vysvetlit, ze si za vsechno muzes sam ;-)

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

Příspěvek od MEA »

Prepac Atlas, na diskusnom fore sa teda asi nediskutuje. Ok, beriem, som debil a o Azii neviem nic, hoci som tam stravil velmi vela casu. Beriem. Howgh :)

PDan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 603
Registrován: 27. 08. 2009, 22:59
Stav: Offline

Re: Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

Příspěvek od PDan »

MEA, cocik :thumbup:
Atlas :thumbdown: ...namysleny konfrontacni neadekvatni situaci prispevek.

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

Příspěvek od Atlas »

PDan píše:MEA, cocik :thumbup:
Atlas :thumbdown: ...namysleny konfrontacni neadekvatni situaci prispevek.


Jasně, správně mělo být:

Ty, Atlasi, jsi namyšlený konfrontační neadekvátní...protože jsi se nenechal podvést a okrást. A jeste jsi to tady pak na sebe přihlouple vykecal!

My, cocik, mea, pdan ... se na pozadani nechavame okradat, podvadet... drzime hubu a krok... a to same radime zesiroka ostatnim...

a proto jsme in!

Svata prostoto :wave:

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2208
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

Příspěvek od pavelpmi »

Zajímavá diskuse.
(Pozor na vyšší riziko kardiovaskulárních onemocnění u osobnosti typu A.)

Ono se ale na první pohled mohlo zdát, jakoby úvodní příspěvek
Atlas 5.10. píše:Obrovsky problem byl, ze nam hodinu po puvodnim odletu mela koncit iranska viza. ...
ArmAvia na kontaktnim telefonu behem dne byla nezastizitelna. Velice vstricny cesky pan consul a jeho kolegove v Tehranu se snazili nam pomoct, protoze bychom pry zustali ve velice svizelne situaci rovne zadrzeni v Iranu ze strany iranskych autorit na daleko vice dnu, nezli si predstavovala asi ArmAvia.
A ambasada by musela ihned zacit konat, abychom se nedostali mimo iransky pravni poradek.
...
Cesky pan konzul nam rekl, ze za celou svoji praxi nepamatuje pripad, kdy by v Iranu prepravce vystavil obcany 3. zemi takovemu riziku...

a další
Atlas 28.10. píše:Neresil jsem "jak se dostat (i bez medialne srdcebolne "dcerky"...) ze zleho Iranu. Na to je Iran dost moderni, vyspela a kulturni zeme, abych se za par hodin dostal autem ci jinou pozemni cestou sam (nebo s prispenim iranskych pratel) do bezvizoveho Turecka. Anebo si na hranicich s Armenii koupil za 150 českých korun na počkání 21 denní vízum (ktere jsem si stejne kupoval pri kazdem priletu do Armenie - tedy i s ArmAvii z Teheranu). Auto ( nejen jedno a nejen to jedno nase ) jsem mel stejne po celou dobu k disposici. V tom radit doopravdy nepotrebuju...

se netýkaly té samé situace; i když je fakt, že už v tom prvním se píše, že nový let byl zařízený.

Atlas píše:... jsem tady v nouzi poptaval navod a pomoc.

Někdo by za nouzi asi víc považoval tu patálii s vízy než vymáhání kompenzace.

Atlas 6.10. píše:Pokud by se nekdo dostal do obdobnych trablu, rad dam recept, ktery jsme nakonec uvarili:D a ktery velice ucinny.

Mě by zajímalo, když už ne návod, jestli by situaci byl takto schopný vyřešit člověk bez kontaktů.

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

Příspěvek od Atlas »

...jestli by situaci byl takto schopný vyřešit člověk bez kontaktů.


Souhlas, o to právě jde! Když jsme se vrátili, napsal jsem dopis nám. min. zahr. a poděkoval mu za to, jaké diplomaty vede na české ambasádě. Díky tomu, že nás podrželi a podporovali, jsme měli nad dopravcem navrch. I když oficiálně do kauzy vstoupit přímo nemohli.

Kontakty jsme si vybudovali sami. Oni nám poskytli zázemí a cenné rady a tipy. Když jsme i jim pak děkovali "už zachránění" a "vykompenzovaní", jedna diplomatka řekla, že jsme zatím první a jediní Češi, co za něco ex post děkují. Proto jsem napsal dopis i na ministerstvo. Sami se vůbec vůči dopravci nestavěli "neutrálně". Stále si totiž Češi a i lokální cizinci stěžují - na české ambasády - a české diplomaty. Ale většinou pro vlastní neschopnost věci řešit. Proto i agenda vůči dopravci, který jedná s Čechy jako s "economy" cargem je očividně naštvala. A patrně bude mít ještě i dohru na úrovni, na které se řeší.
Odmala jsem s rodiči jak já, tak i přítelkyně se svými, cestovali asi o hodně víc, nežli moji vrstevníci. A proto je viděli řešit obdobné situace velice energicky a důrazně. Pokud někdo byl naopak vychováván opačně, může se mu můj postup jevit "divný", "netichošlápkovský" a "nečeský"... Nemáme problém s různými jazyky, náboženstvími, kastomy apod. Ani netrpíme předsudky.
Zaměstnanci ArmAvie na nižším levelu se nám omlouvali, když viděli jak eskalujeme věci "nahoru". A dávali nám najevo, že nám fandí a drží s námi proti svým šéfům "na telefonu" basu. I to nám při vymáhání kompensace dodávalo energii...a chuť to dotáhnout do konce. Peníze v objemu několika tamních měsíčních platů jsme ihned rozfofrovali za jednu noc. Pokud bychom neuspěli, určitě bych obětoval několika násobek kompensace na očernění ArmAvie v médiích a na netu, jen abych si ulevil. O peníze šlo až v první řadě...jako vždy :crazy:

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

Příspěvek od Atlas »

http://www.euro.cz/id/1p0596ue5a6rd1o8b21snejmp2/detail.jsp?id=104560

Čeští zákazníci si nechají líbit špatné zacházení

Čeští a francouzští spotřebitelé jsou nejbenevolentnější vůči špatným zákaznickým službám.
Naopak Brazilci a Poláci špatnou péči snášejí nejméně a jsou ochotnější přejít ke konkurenci. Alespoň to tvrdí mezinárodní průzkum společnosti Genesys.
.................
Nejbenevolentnější jsou čeští zákazníci ve věkovém rozmezí 27 až 43 let, zatímco spotřebitelé mladší 26 let jsou méně ochotni špatné služby tolerovat. „Zatímco Češi a Francouzi ukončí kvůli nespokojenosti méně než jeden obchodní vztah, Brazilci a Poláci více než dva,“ shrnuje závěry mezinárodního průzkumu odborník na péči o zákazníky firmy Genesys Patrik Ort.
..........
Tuzemští spotřebitelé sice houfně ke konkurenci neodcházejí, ale o to více jsou naštvaní a šíří nespokojenost dále. „Mají tendenci volat na zákaznické linky častěji než jiné národy a na špatné služby si stěžovat.¨"


Odpovědět